Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Jedna fixna IP adresa i vise servera

[es] :: Windows mreže :: Jedna fixna IP adresa i vise servera

[ Pregleda: 2110 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

preamable
Beograd

Član broj: 190312
Poruke: 88
*.kbcnet.rs.



+1 Profil

icon Jedna fixna IP adresa i vise servera08.01.2010. u 02:33 - pre 174 meseci
Da li je moguce nekako resiti ovaj problem.
Postoji mreza kojai ma jednu fixnu IP adresu u okviru same mreze se nalazi vise windows 2000 servera, problem je u tome sto je za jedan server adresiran port 80 naravno, kako je moguce povezati da se u okviru same mreze kada se pozove odredjeni www.nesto.domen/nesto otvara sadrzaj sa drugog servera u lokalu ali da se pritom ne ocitava lokalna ip adresa, zbog koje svaka dalja komunikacija moze predstavljati problem?

naravno pod time mislim da u setovanjima IIS postoje mogucnosti redirekcije ili forvardovanja, mreza nema svoj dns.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.adsl.eunet.rs.



+553 Profil

icon Re: Jedna fixna IP adresa i vise servera08.01.2010. u 08:31 - pre 174 meseci
Citat:

Postoji mreza kojai ma jednu fixnu IP adresu

?
Citat:

problem je u tome sto je za jedan server adresiran port 80

?
Pretpostavljam da mislis na lokalnu mrezu koja je preko nekog rutera vezana na Internet, spolja na ruteru ima jednu fixnu IP adresu, i na ruteru ima port forwarding za port 80 podesen na IP jednog od servera?

E sad,
Citat:
da se u okviru same mreze kada se pozove odredjeni www.nesto.domen/nesto otvara sadrzaj sa drugog servera u lokalu ali da se pritom ne ocitava lokalna ip adresa
- ne znam sta znaci to "ocitavanje IP adrese", da li si tu mislio da kad neko spolja pozove "www.nesto.domen/nesto", da taj zahtev bude na ruteru prosledjen nekom drugom serveru, a ne tom za koji je trenutno podesen port forwarding, ili si mislio da kad neko iz lokalne mreze zatrazi taj domen da taj zahtev bude poslat na neki od drugih servera, nije bas najjasnije. Ako sam dobro shvatio, vi imate domen www.nesto.domen, koji servisira onaj server za koji je podesen port forwarding, i sad biste zeleli da onaj "/nesto" deo bude prosledjen drugom serveru. Moze se i to odraditi sa trenutnom konfiguracijom i bez DNS-a (preko URL redirekcije na IIS-u i preko hosts fajla na tom serveru koji vam je trenutno "glavni"), ali najpre nam objasni sta tacno hoces da uradis, jer iz tvog opisa, kao sto rekoh, mnogo toga nije jasno...
 
Odgovor na temu

preamable
Beograd

Član broj: 190312
Poruke: 88
*.daemoni.com.



+1 Profil

icon Re: Jedna fixna IP adresa i vise servera09.01.2010. u 02:01 - pre 174 meseci
Oavko

u pitanju je lokalna mreza koja je povezana preko routera na ISP. Na ruteru je podesen port forwarding za potrebne portove 12,25,110,80.... koji su neophodni za komunikaciju s spoljasnoscu pomocu fixne ip adrese.

dakle pitanje je:

nako pozove domen www.necto.com zatim taj domen na kome je fixna ip adresa uz pomoc routera pronadje racunar na kome se nalazi windows 2000 server u ovom slucaju je glavni server, i sada na rootu tog servera sma podesio da nesto windows 2000 server preusmerava na drugi server u samoj mrezi ali da se spoljasnjem korisniku ne ocita lokalna ip adresa servera na koji je prosledjen.

 
Odgovor na temu

anon68680

Član broj: 68680
Poruke: 528
93.86.53.*



+14 Profil

icon Re: Jedna fixna IP adresa i vise servera11.01.2010. u 13:11 - pre 174 meseci
Pa ako neko pristupa sadrzaju servera spolja, odnosno van lokalne mreze, ne moze da dobije lokalnu ip adresu servera nikako. Jedino sto on vidi je javna IP adresa rutera.

Mada moram da priznam, imam utisak da sam te pogresno razumeo. Vrlo si konfuzno objasnio situaciju :)
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
*.absolutok.com.



+28 Profil

icon Re: Jedna fixna IP adresa i vise servera11.01.2010. u 13:28 - pre 174 meseci
Ajde da ja probam da rastumacim problem :)
Zapis www.nesto.com je usmeren na javnu ip adresu tog rutera, i dalje je na ruteru uradjen TCP 80 port forward na lokalnu ip adresu servera (Server-A)?

Ti hoces da, kada korisnik sa interneta pristupa na npr http://www.nesto.com/nesto, dalje bude usmeren na lokalnu adresu drugog servera u mrezi (Server-B)?

Ako sam pogodio problem, mogao bi recimo na ruteru da uradis port forward:

TCP Javna-IP-Adresa:81 -> Server-B:80
TCP Javna-IP-Adresa:82 -> Server-C:80
...
...
...

i dalje da uradis, kada neko ode na http://www.nesto.com/nesto bude redirektovan na http://www.nesto.com:81 i dalje redom

Nadam se da sam ja razumeo problem i da sam bio razumljiv u opisu problema.
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: Jedna fixna IP adresa i vise servera

[ Pregleda: 2110 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.