Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Shut Down the Internet :)

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Shut Down the Internet :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22621 | Odgovora: 108 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.186.*



+558 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)08.01.2010. u 20:52 - pre 174 meseci
Ma daj, pa i u EU je koliko bese, oko 40% piratski softver. Mislim po kucama. Tako nesto bese, mozda nije 40% ali je mnogo. To su price za malu decu da se samo ovde ne placaju programi.
 
Odgovor na temu

websurfer
websurfer
Srbija

Član broj: 199973
Poruke: 964
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+11 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)08.01.2010. u 20:53 - pre 174 meseci
Citat:
bobiska: He, a ja mislio da je Srbija u Evropi:)


Uh...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.lv.lv.cox.net.



+7177 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)08.01.2010. u 21:19 - pre 174 meseci
Citat:
pisac
Jel to baš slučajno?


Cisto sumnjam da to ima neke veze sa Windows-om, pre ce biti da to ima veze sa ispadima elektricne mreze koji su i te kako bili cesti po Srbiji 99-te i resetima ruti koje su mozda greskom propagirale dalje kroz mrezu - kada bi se otkrio jedan takav backdoor, Microsoft bi bukvalno pukao na medjunarodnom trzistu i ne bi mogla da ih opere ni jedna voda na ovom svetu, a ima jako puno ljudi kojima je upravo posao da otkrivaju tako nesto - a kako je MSFT pre svega privatna kompanija zainteresovana za $$$, cisto sumnjam da bi to kompromitovali tek tako.

Da ne pricamo o tome koliko je takva metoda neefikasna - svako sa elementarnim znanjem osiguravanja mreza bi mogao da se zastiti od toga.

I, na kraju, vecina kljucne internet infrastrukture po ISP-ovima blage veze sa Windows-om nema.

Mada, istu logiku mozes primeniti i na Cisco opremu... mozda i ona dobija neki "magicni paket" od NSA... tako da nam jedino ostaju kosooki... mada i oni imaju neka iskustva sa masovnim spijuniranjem i kontrolom hihihi :-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)08.01.2010. u 21:36 - pre 174 meseci
Citat:
(osim ako ne dodje do sveopsteg lansiranja nuklearki
ili udara nekog veceg meteora u Zemlju)

Hehehe... ironija je u tome što je internet i nastao na osnovu ideje da se isprojektuje mreža koja će nastaviti da radi u slučaju nekih većih katastrofa, uključujući i potencijalni nuklearni udar :)
Citat:
Ne znam da li ste upoznati sa činjenicom da je za vreme bombardovanja Internet saobraćaj između nekih domaćih provajdera neobjašnjivo počeo da ide preko Amerike (što do tada nije bio slučaj), i ping i traceroute se gubio i nestajao tamo negde u dubinama Amerike (a saobraćaj stizao na "odredište" natrag u Srbiju).

Da se nadovežem na prethodnu svoju rečenicu, internet upravo tako i radi. Dakle, isprojektovan je tako da uvek postoji više alternativnih ruta kojima paket može stići na odredište, a s obzirom da je 99. bio haos sa infrastrukturom, paketi su verovatno nailazili na zid, pa bivali preusmeravani na alternativne rute od kojih su neke eto vodile preko USA.

-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)08.01.2010. u 21:41 - pre 174 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Cisto sumnjam da to ima neke veze sa Windows-om,


Nema sa Windowsom (to sam pomenuo onako uzgred), ali ima u svakom slučaju sa Amerikom :-)

Mislim, da se ne lažemo, protok je svo vreme bombardovanja išao preko Amerike, nije moglo da se utvrdi kuda tačno prolazi kroz ameriku, i to sigurno nije bilo slučajno. Nikakvi ispadi struje, ispadi ovoga-onoga. Jednostavno su odande snifovali Internet saobraćaj koji mi vodimo ovde, a to odavde niko nije sprečavao, ko zna iz kojih razloga.

Nisu oni mala deca, mi smo mala deca.

Citat:
Ivan Dimkovic: Da ne pricamo o tome koliko je takva metoda neefikasna - svako sa elementarnim znanjem osiguravanja mreza bi mogao da se zastiti od toga.


A što se tiče backdoora u windowsima, nemoj da sumnjaš da je NSA uspela da obezbedi da Windowsi iz Redmonda ni u kom slučaju ne mogu da dodju u poziciju da direktno štete nacionalnim interesima Amerike u slučaju krizne situacije. Kako tačno, to je pitanje.

Koliko ljudi sa elementarnim znanjem uspeva da štiti svoje kompjutere, vidimo svakodnevno na primeru DDOS napada sa klijentskih kompjutera, koji uspevaju da obore i vrlo jake mreže. A to rade "amateri". Zamisli da to odradi NSA. Pa ceo internet pada ko zvečka.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.lv.lv.cox.net.



+7177 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)08.01.2010. u 22:06 - pre 174 meseci
Mislim da ljudi generalno previse veruju USA propagandi i filmovima koji velicaju USA vladine institucije :)

U realnosti su oni daleko manje sposobni nego sto im se daje kredit.

A ta tvoja prica o paketima, sam TCP/IP protokol funkcionise tako da ako paket prodje van tvoje mreze, ti ne utices vise na to kako ce se on rutirati - prema tome, to sto su ti paketi dolazili do USA mreza moze da znaci da su isli preko alternativnih ruta jer originalne nisu bile dostupne.

Kao sto rekoh, razlog za to je sto originalna mreza iz rute verovatno nije bila dostupna. Smesno je pomisliti da je to nekakvo "prisluskivanje", jer da je neko hteo da prisluskuje saobracaj, to se izvodi preko snifera koje ti uopste ne bi mogao da "vidis".

Nemoj mistifikovati nesto sto uopste nije komplikovano, i u cemu nema bas puno "zavere". Uostalom ako si zabrinut za integritet svoje mreze postoje jednostavni nacini da osiguras da paketi sa destinacijom unutar tvoje mreze nikako ne napustaju istu.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)08.01.2010. u 22:37 - pre 174 meseci
Ukucao sam ime cara interneta u google. Razvalice me. Ali zrtvujem se da bih dostavio informacije na ovom forumu :P.

On December 21, 2009, the White House announced that Schmidt had been appointed to the Executive Office of the President of the United States to serve as the Cyber-Security Coordinator of the Obama Administration.[24] This position is known more commonly as the "Cybersecurity Czar" position.


http://en.wikipedia.org/wiki/Howard_Schmidt
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
77.46.197.*



+104 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)08.01.2010. u 23:13 - pre 174 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Mada, istu logiku mozes primeniti i na Cisco opremu... mozda i ona dobija neki "magicni paket" od NSA... tako da nam jedino ostaju kosooki... mada i oni imaju neka iskustva sa masovnim spijuniranjem i kontrolom hihihi :-)


Mislim da bi onaj paket što radi na Cisco opremi verovatno odradio isti posao i na "žutoj" opremi.
Postoji ona čuvena priča da kada su Rusi kopirali američki bombarder, iskopirali su čak i rupe od metaka u krilima. :)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)08.01.2010. u 23:22 - pre 174 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A ta tvoja prica o paketima, sam TCP/IP protokol funkcionise tako da ako paket prodje van tvoje mreze, ti ne utices vise na to kako ce se on rutirati - prema tome, to sto su ti paketi dolazili do USA mreza moze da znaci da su isli preko alternativnih ruta jer originalne nisu bile dostupne.


Naravno. Samo što sam ja (kao network administrator) imao običaj da pratim kuda paketi idu dugo vremena pre bombardovanja, a onda i za svo vreme bombardovanja. Pa se ispostavi da nikada pre toga nisu išli preko Amerike, već eventualno preko nekog evropskog provajdera. A onda odjednom, počne bombardovanje, i počnu paketi između nekih provajdera da idu isključivo preko Amerike. Dakle, isključivo. Zašto li samo nisu bile dostupne rute u evropi, u kojoj (ako me sećanje ne vara) tada nije bilo bombardovanja? Pri tome ni ne znaš tačno gde prolaze kroz Ameriku, 5-6 Američkih hopova i cvrc: no reply.

Slučajno? Ma dajte, nemojte biti smešni. Pa pametni ljudi su snifovali sve moguće informacije koje su mogli da dobiju iz Srbije, na sve moguće načine. Pa tako se bre vodi rat, ne mislite valjda da ih uopšte nije zanimalo šta pišu Srpski mediji, i kakvi se mailovi šalju po Srbiji (i iz Srbije ka svetu) u kojima Persa opisuje Milunki gde joj je muž na ratištu. Pa jel im teško da angažuju 20 stručnih ljudi koji će da nadziru kompletnu Internet situaciju u Srbiji? Angažuju nosače aviona, a će da štede na sniferima i administratorima? Pa to je trošak →nula u odnosu na trošak koji imaju sa ostalim ratnim i špijunskim operacijama, a korist može da se pokaže izuzetna.

Vi izgleda nemate predstavu kakve su informacije ljudi slali mailovima. Ja sam lično dobijao mailove u kojima se može pročitati i gde je ko na položaju (tipa: E, znaš onog Peru, on je sada na polozaju ... ). I taj mail prešao preko Amerike (sa drugog provajdera, preko amerike, do mog provajdera). I, ko je tu budala: Mi što to nismo branili, ili Amerikanci što to "nisu" pratili?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.148.*



+5251 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)09.01.2010. u 00:12 - pre 174 meseci
MA jeste.

Meni je Windows toliko puta izbecio BSOD, da toliko Obama ne zna ni da broji

Prodali su krs softver, ne treba njima nikakvo dugme...iskljucuje se sam.

U zadnjih nedelju dana, bar tri reseta zbog smrzavanja Opere..da ne nabrajam, znate i sami.

Voleo bih da vidim da naprave skriptu, pa da Win krene da RADI, makar na pritisak tirkiznog dugmeta

Poz

 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.sbb.rs.



+132 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)09.01.2010. u 01:41 - pre 174 meseci
Citat:
pisac:  Pri tome ni ne znaš tačno gde prolaze kroz Ameriku, 5-6 Američkih hopova i cvrc: no reply.

Citat:
i ping i traceroute se gubio i nestajao tamo negde u dubinama Amerike (a saobraćaj stizao na "odredište" natrag u Srbiju).

A mozda su ruteri bili podeseni da ne odgovaraju na pingove.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.lv.lv.cox.net.



+7177 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)09.01.2010. u 04:26 - pre 174 meseci
Ma kakvi, odakle ti ta ideja - sigurno je zavera :-)

LOL
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ias.bredband.telia.com.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)09.01.2010. u 08:03 - pre 174 meseci
Citat:
pisac:
Mislim, da se ne lažemo, protok je svo vreme bombardovanja išao preko Amerike, nije moglo da se utvrdi kuda tačno prolazi kroz ameriku, i to sigurno nije bilo slučajno. Nikakvi ispadi struje, ispadi ovoga-onoga. Jednostavno su odande snifovali Internet saobraćaj koji mi vodimo ovde, a to odavde niko nije sprečavao, ko zna iz kojih razloga.

A što se tiče backdoora u windowsima, nemoj da sumnjaš da je NSA uspela da obezbedi da Windowsi iz Redmonda ni u kom slučaju ne mogu da dodju u poziciju da direktno štete nacionalnim interesima Amerike u slučaju krizne situacije. Kako tačno, to je pitanje.

Koliko ljudi sa elementarnim znanjem uspeva da štiti svoje kompjutere, vidimo svakodnevno na primeru DDOS napada sa klijentskih kompjutera, koji uspevaju da obore i vrlo jake mreže. A to rade "amateri". Zamisli da to odradi NSA. Pa ceo internet pada ko zvečka.


Treba da promenis nick u Ilija Cvorovic ;p


Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

bobiska
Beograd

Član broj: 10393
Poruke: 1074
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+90 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)09.01.2010. u 08:52 - pre 174 meseci
Citat:
boccio: Treba da promenis nick u Ilija Cvorovic ;p


Da, ali druže, centrala može jednom da pogreši, ali dva puta...:)
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)09.01.2010. u 16:26 - pre 174 meseci
Eh, navikao sam da ljudi ne vide šumu od drveta. Nije ni čudo što Ameri vladaju svetom kad su svi ostali nesvesni.

Kada vam ameri isfiltriraju upite ka svim njihovim DNS-ovima, i eventualno DDOS-uju par ovih drugih glavnih DNS-ova van amerike, a vi izvolte grčite se da vam proradi Internet.

Citat:
maliradojca: A mozda su ruteri bili podeseni da ne odgovaraju na pingove.


Da svakako, ali ne vidim poentu tog komentara? Jel to onda neki dokaz da nije u pitanju snifovanje?

Citat:
Ivan Dimkovic: Ma kakvi, odakle ti ta ideja - sigurno je zavera

LOL


Nije zavera, nego uobičajena svakodnevna špijunska aktivnost prema teritoriji na kojoj Amerika instalira svoje interese. Bre, u jednom trenutku diskutujete od Ešelonu koji prati sve dostupne telefonske pozive (i prijateljskih zemalja) već pola veka (pokazano i dokazano), a u drugom trenutku vam snifovanje internet saobraćaja zemlje koja je trenutno u ratu sa Amerikom deluje kao zavera!?

Jel vi uopšte imate 3 čiste?
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
93.86.186.*



+558 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)09.01.2010. u 17:04 - pre 174 meseci
Amerika i treba da siri svuda svoje interese. Interesi Amerike se poklapaju sa intereseima vecine normalnih ljudi na svetu, u osnovi, a umeju oni nekad da zastrane ali to nije vazno, posle se isprave. Kad neko mora da siri interese, a mora, takva su vrsta dvonosci, i tako je uvek bilo i bice jos mnogo dugo, bolje da Amerika siri interese neko neko drugi. O idealnom svetu u kome pticice cvrkucu, svi se vole i niko ne siri nicije interese nek pricaju oni koji su u taj svet otisli ali se koliko ja znam odatle jos niko nije vratio. Mozda im je tamo mnogo lepo pa se zato ne vracaju.
 
Odgovor na temu

MicrosoftCorporation
Veselin Veselinovic
tako blizu a tako daleko

Član broj: 55747
Poruke: 75
*.customers.d1-online.com.

Sajt: msn.com


+5 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)09.01.2010. u 19:06 - pre 174 meseci
Iako sam u principu protivnik teorija zavere recu cu ipak - slusajte pisca zna covek sta prica, ne zalecite se ; - nije ironija ozbiljan sam.

Evo neka mene neko postavi u USA sa tim ovlascenima, garantujem da cu sa svojim znanjem ugasiti internet bar na nedelju dana. a siguran sam da je moje znanje administracije mreza bar za 2-3 puta manje nego piscevo. ( i stvarno ovo ozbiljno mislim).

p.s. cudi me da ovde neki za koje smatram - imaju iskustva - jos uvek veruju u bajke o ineternetu. ivane i boccio izvinite :)
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.sbb.rs.



+132 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)09.01.2010. u 22:24 - pre 174 meseci
Citat:
pisac: Da svakako, ali ne vidim poentu tog komentara? Jel to onda neki dokaz da nije u pitanju snifovanje?

Ne znam sta mislis pod snifovanjem?
Citat:
Lesli Eldridz: ... bolje da Amerika siri interese neko neko drugi...
Ima i toga, da nisu gadovi, ne bi bili glavni. A na sta li bi svet licio da su recimo ovi nasi politicari najbitnij na svetu, kao Americki. Sama pomisao da recimo Dinkic utice na svetsku ekonomsku politiku me asocira na gladne u Africi, koji bi ovaj put stvarno pomrli :)
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
*.bitinfo.rs.



+21 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)10.01.2010. u 09:07 - pre 174 meseci
Mogu da se kladim u kilo pecenja da ce da probaju dal` radi crveno dugme, u sledecih tri meseca. Mora da ih svrbi prst mnogo. Samo car interneta da se navikne malo na misa i tastaturu, i da odigra par igrica, pa ce da probaju. Smislice neki dobar izgovor xD. Pregoreo osigurac :P.
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
91.150.120.*



+558 Profil

icon Re: Shut Down the Internet :)12.01.2010. u 08:36 - pre 173 meseci
Citat:
maliradojca: Ima i toga, da nisu gadovi, ne bi bili glavni. A na sta li bi svet licio da su recimo ovi nasi politicari najbitnij na svetu, kao Americki. Sama pomisao da recimo Dinkic utice na svetsku ekonomsku politiku me asocira na gladne u Africi, koji bi ovaj put stvarno pomrli :)
Da su "nasi" neki faktor, i u sutaciji kao Ameri, ovi sad sto su bi sve opljackali i prisvojili za sebe muckajuci u skladu sa propisi, a recimo dok su bili Sloba Sloboda i vojvoda Seselj, oni bi pa bacili atomsku bombu na nekoga. Zato i nisu nikakav faktor. Da bi postao Amer svetski policaja, pa i Ruja ili Kinez, treba 'ladna glava a ne usijana. I "nasi" da nisu budale, ovde ne bi bio ovakav svinjac. Meni su oni u neku ruku jadni i zalosni. Isti su kao zaba iz price koja je umislisa da je vo pa se nadimala dok se nije rasprsla. I to jos zaba koja je iz opanaka naprasno usla u cipele. Pokondirene tikve. Džudže najobicniji. To je zalosno koliko je smesno.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Shut Down the Internet :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 22621 | Odgovora: 108 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.