Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DC motor, RF prijemnik-predajnik.

[es] :: Elektronika :: DC motor, RF prijemnik-predajnik.

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20359 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mrelusive

Član broj: 230507
Poruke: 178
89.216.89.*



+2 Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.16.01.2010. u 18:36 - pre 172 meseci
Malo kasnim sa odgovorom ali nisam bio kuci.

Sto se tice stuba, on se prelama u samom dnu, shadow-ova slika.

Pa sam mislio na neko resenje prelamanja stuba na dnu koji je visok mozda max pola metra, neko stabilno i jako resenje.

Nego sto neko rece da se malo udaljismo od elektronike nego je to bilo usputno pitanje.

Hvala mnogo jos jednom svima.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.18.01.2010. u 12:18 - pre 172 meseci
sta je visoko pola metra ? stub ili "stalak" ? ako je stalak (a pretpostavljam da jeste) onda je najbolje da stavis dva oslonca a izmedju njih osovina na kojoj ce se stub "prelamati" i obavezno kontra teg koji ce da stub drzi u balansu dok je spusten....
 
Odgovor na temu

mrelusive

Član broj: 230507
Poruke: 178
89.216.89.*



+2 Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.19.01.2010. u 17:46 - pre 172 meseci
Nema stalaka, stub ce samo na osovinu da ide. Tako da se visina od max 0.5m odnosi na visinu stuba.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.25.01.2010. u 10:16 - pre 172 meseci
visina stuba od pola metra ? pa ja mislio da pravis stubinu od bar 5 m :) jel to neka maketa ? za ovakav "stubic" ti onda ne treba ne znam kakva redukcija , niti jak motor, posluzice ti motoric sa plasticnom redukcijom iz neke igracke, pogon od autica ili sta vec...

mozes slobodno da montiras stub na osovinu direktno i obavezno neki kontra teg , nego cemu ce ovo da ti sluzi ako nije tajna ?
 
Odgovor na temu

telwin
Crna Gora

Član broj: 321483
Poruke: 21
185.12.41.*

ICQ: 12
Sajt: WWW.AUTODILER.ME


Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.15.01.2015. u 05:13 - pre 112 meseci
jedno pitanje da ne otvaram novu temu o rf primo-predajnicima

Mislio sam na interfon tj otvaranje vrata na zgradi da ugradim ako je moguce rf primo predajnik kako bi otkljucavao vrata . Postoji i sifarnik za otkljucavanje ali me nervira npr uvece kada dodjem kuci ostavim po 5 min dok nabodem sifru tj jedva brojeve utrefim od nekih odvratnih lampica na njemu koje izbijaju oci . A jos se po nekad neka popije pa je onda tek muka otkljucati :))

moze li neko da mi objasni povezivanje ovog primo predajnika na interfon kako bi mogao samo da napravi spoj i otkljuca vrata jednim klikom.

pored ulaznih vrata postoji jedan ormaric gdje su smesteni svi ti kablovi iz stanova i vidio sam kao neko napajanje isto da ima i tako jos nekih par stvarcica . pa me interesuje da li ce raditi otkljucavanje ako npr u isti taj ormaric sa tog napajanja dovedem tu struju od 12v na RF i jos na njega dovedem tj premostim te 2 zice sto mi idu sa slusalice iz stana do ormarica koje su dalje premostene negdje dalje do sifarnika i interfona ?!
NB
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.15.01.2015. u 05:43 - pre 112 meseci
Mis'im da pod 'ITNO treba da rešimo ovu muku ! :--)
(nečemo da dopustimo da se mučiš u "nabadanju" u po noći, u mraku , a još sijalice izbijaju oči )

Citat:
telwin: A jos se po nekad neka...... pa je onda tek muka otkljucati


To može da se uradi.
Ali ako se taster na "jedan Klik" postavi spolja-----onda može svako da uđe i ne treba mu šifra ! Interfon nema smisla...

Eee ..setio sam se...

Ili bi Ti da imaš jedan daljinac u đepu, pa kad stigneš do pred ulaz
-samo stisneš taster i dobaciš do one kutije koja je sa unutrašnje strane pored ormana gde ima napajanja
a tamo montiran prijemnik koji da kontakt ---isto kao da Si "odradio" šifarnik ?!

, el to ??

..iLi Te ne razumem pa sam sve promašio i pogrešno opisao...

pOz
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.15.01.2015. u 10:46 - pre 112 meseci
Uzmi daljinsku komandu za kola i rele poveži paralelno tasteru za bravu.

Nešto ovakvo : http://static.kupindoslike.com...2-kanala_slika_XL_18607425.jpg
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

telwin
Crna Gora

Član broj: 321483
Poruke: 21
185.12.41.*

ICQ: 12
Sajt: WWW.AUTODILER.ME


Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.15.01.2015. u 12:32 - pre 112 meseci
trick fix na to sam mislio kad dodjem do ulaza samo da na daljinac kliknem i da mi se otkljuca , ova kutija sa ovim napajanjem od 12v i ovim kablovima iz ostalih stanova je odmah unutar ulaza pored vrata i moralo bi to dobaciti .

Interesuje me da li je moguce na RF prijemnik dovesti na struju 12v napajanja sto je unutar ormarica i 2 zice sto mi idu od slusalice (iz stana) do tog ormarica . ocu li postici sa spajanjem te 2 zice sa slusalice na RF prijemnik i klikom na daljinski da ih on spoji i da mi se vrata otkljucaju .

ja sam vec narucio neki rf primo=predajnik na ali expresu sa 4 daljinska za ostale ukucane

http://www.aliexpress.com/snap...40.html?orderId=65233654775242


[Ovu poruku je menjao telwin dana 15.01.2015. u 14:30 GMT+1]
NB
 
Odgovor na temu

branko tod

Član broj: 325192
Poruke: 3923



+9456 Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.15.01.2015. u 14:43 - pre 112 meseci
Možeš da iskoristiš 12 V iz interfona. Rele spoji na napajanje brave i gotovo.
Blago onome ko rano poludi, ceo zivot mu u veselju prodje

 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.16.01.2015. u 06:04 - pre 112 meseci
Citat:
telwin:Interesuje me da li je moguce na RF prijemnik dovesti na struju 12v napajanja sto je unutar ormarica


Pomoglo bi ako bi mogao da uslikaš taj orman (naravno otvoren) o kojem si pisao da ima neko napajanje unutra.

Nadam se da iz tog ormana ide kabl do elektro-mehaničke brave koja je na ulaznim vratima.

Uslikaj to da pokušamo da odgonetnemo o kom se Interfonskom sistemu radi,
a možeš i da nam napišeš proizvođača, model i neke korisne informacije na osnovu kojih treba da :

-Pronađemo MESTO priključenja kontakta sa tvog prijemnika koji ćeš da ugradiš

tu negde blizu tog ormana i da ga naravno napojiš sa 12Vdc iz tog istog ormana.

Kad to budemo uspeli...Ti ćeš uspeti da

--sa daljne otključavaš ulazna vrata.

pOz
 
Odgovor na temu

telwin
Crna Gora

Član broj: 321483
Poruke: 21
185.12.41.*

ICQ: 12
Sajt: WWW.AUTODILER.ME


Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.16.01.2015. u 07:44 - pre 112 meseci
to je ormaric od fixne telefonije isto pa je u njega dovedena ta instalacija od interfona . Interfoni su neki Teh TEL najobicnije ono i najjeftinije sa onim posebnim sifarnikom . Ako uspijem danas da slikam to slikacu pa cete mi reci kako da okacim tu sliku posto se bas ne snalazim najbolje


NB
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+1909 Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.16.01.2015. u 11:26 - pre 111 meseci
..ma....sve ćemo da To objasnimo,
samo uslikaj,

pOz
 
Odgovor na temu

telwin
Crna Gora

Član broj: 321483
Poruke: 21
185.12.41.*

ICQ: 12
Sajt: WWW.AUTODILER.ME


Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.16.01.2015. u 11:31 - pre 111 meseci
evo malo i slika , sad ne ynam koliko se moyete ovde snaci u ovome haosu .pretpostavljam da su sa vrha sanduceta kablovi iy stanova tj slusalica . pa idu dalje u ovaj manji buzir i jedno ide cini mi se mimo buzira (mislim na ovaj buzirr sto je na donjem desnom uglu sanduceta i mislim da idu na spoljnu stranu ulaza tj do sifarnika i one kutije za pozivanje ) a ima i ovaj neki debeli buzir na dnu sanduceta isto na desni cosak sanduceta vuce kroz njega ide isto jedan kablic . E sad me interesuje koji li bi taj kablic mogao biti od brave kako bi ga mogao poznati i prikopcati ovaj RF primo predajnik.

a struju bi doveo sa ovoga ispravljaca sto je na slici . mislim da bi se to snasao :)

i Interesuje me kad mi stignu ovi daljinski sa rf predajnikom treba li to nesto uparivati tj kodirati ili je to tako jednostavno podeseno i daljinski i RF predajnik rade na istim frekvencijama

[Ovu poruku je menjao telwin dana 16.01.2015. u 13:01 GMT+1]
NB
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.16.01.2015. u 15:51 - pre 111 meseci
Uparivaces ih i kodirati. Dobices detaljno uputstvo, ali s obzirom da je na slici taster na prijemniku, sigurno je on deo sistema kodiranja.
 
Odgovor na temu

telwin
Crna Gora

Član broj: 321483
Poruke: 21
185.12.41.*

ICQ: 12
Sajt: WWW.AUTODILER.ME


Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.16.01.2015. u 16:09 - pre 111 meseci
Ne vjerujem da ce mi ikakvo uputstvo doci sa ovom kineskom dzikom , daj boze i da bude radilo :)
izgleda da ce mene ovo o jadu zabaviti i da ga na kraju necu postaviti :)
NB
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.16.01.2015. u 18:41 - pre 111 meseci
Nema sanse da pravi probleme, to mozemo preko fotografija uz konsultacije da povezemo..

Ona tri gornja kontakta, kleme, na ploci su verovatno napajanje, i jedan "kontrolni" izlaz, mozda i ulaz(proverice se) sa nekog tranzistora..mozda namenjeno za neki signal van ploce ili indikaciju putem LED.
Jedna led je neophodna zbog kodiranja.

Druga tri konektora su najverovatnije tri kontaktna sa on-off releja...

Prema tome, vezivaces najverovatnije cetiri, ili pet(ako zelis indikaciju da je primljen signal, ako brava recimo ne radi) kontakata..i nema problema..


Mozda ce moci da se koristi trafo iz ormana, uz dodatni regulator za 12V...

A uputstvo vec postoji, na sajtu...samo malo treba skrolovati nadole
Citat:
Instruction:
Learning and Removing Method
1. press the learning code .the indicator flash, loosen your finger, press any button of the remote control, the indicator flash 2 times and off .it mean you learn it successfully.
2. It can learn more than 12 PCS 2262 or 1527 chip with the different code wireless remote control
3. Remove/Clean: press the learning button about 8 seconds, the indicator turn on to off , it means the information that you keep have been removed successfully.
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.16.01.2015. u 20:53 - pre 111 meseci
Citat:
telwin:...izgleda da ce mene ovo o jadu zabaviti i da ga na kraju necu postaviti :)

...znaš onaj osečaj ....kada nekog " Gotiviš na Prvu Loptu" ???...znaš taj "dojam", intuiciju, --nazovi ga kako got Ti se sviđa.....

EEeee...takav osećaj imam,....kada si Ti u pitanju ! ( NE pitaj me sa kog je neba TO palo, ali ....kako je tako je...)

..ja lično ču pokušati da Ti pomognem koliko god je u "mojih 10-prstiiju" , ++ mozak spreman za svaka pitanja,

pOz
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.16.01.2015. u 20:59 - pre 111 meseci
...vidim da je i @vladd uzeo debelu "potporu" da pomogne ( zahvaljujem vladd-u),

..a Ti dečkane...

samo Te molim da nas "Filuješ/zatrpavaš " sa informacijama o postojećem interfonskom sistemu,
kako bi mi mogli da uskladimo taj tvoj "daljinski sistem" sa postoječim interfonom i sa Bravom....

...ništa više...

pOz
 
Odgovor na temu

telwin
Crna Gora

Član broj: 321483
Poruke: 21
185.12.41.*

ICQ: 12
Sajt: WWW.AUTODILER.ME


Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.16.01.2015. u 21:06 - pre 111 meseci
Interesuje me ovo i cini mi se zanimljivo da je pa zbog toga postavljam pitanja (kooja su mozda glupa za nekoga ) :) Valjda sam na pravoj adresi da mi pomognete jer pretpostavljam bar ste se nekad susreli sa ovim stvarima .

interesuje me taj kablic od brave sto bi trebalo da ga prespoji rf modul i da ga otkljuca , kako ga naci i na sta obratiti paznju


NB
 
Odgovor na temu

Trick Fix
Behind a soldering iron

Član broj: 314532
Poruke: 1251
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1909 Profil

icon Re: DC motor, RF prijemnik-predajnik.17.01.2015. u 08:06 - pre 111 meseci
telwin,

U stabilnom delu rama od ulaznih vrata ( ne u pokretnom delu) moraš da imaš ovakvu iLi slićnu elektro-bravu:


Od te elektro-brave poprati dvožilni tanak kablić, koji treba da ide do onog ormana u kom je "mozak" interfona
i u kom je i napajanje (obično bude 24V) za tu istu bravu,

...taj kabl moraš da odgonetneš gde je i da mu pronađeš kraj koji ulazi u orman.

kad to nađeš idemo dalje...

pOz

[Ovu poruku je menjao Trick Fix dana 17.01.2015. u 09:18 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: DC motor, RF prijemnik-predajnik.

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 20359 | Odgovora: 65 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.