Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pržilica ili napajanje?-gašenje kompa prilikom rada sa przilicom

[es] :: Storage :: Pržilica ili napajanje?-gašenje kompa prilikom rada sa przilicom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4907 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: Pržilica ili napajanje?-gašenje kompa prilikom rada sa przilicom03.02.2010. u 16:43 - pre 173 meseci
ne, jer sata kontroler ne smije pravit razliku disk/pržilica, a pržilicu nisi još ni isprobao.

ali (nakon malo detaljnijeg čitanja) ti bi tu trebo probat pržilicu od frenda, ako ta bude opet zezala...
pa ako i ta njegova zeza, onda je sata kontroler, i onda uzmeš pci kontroler karticu.

u suprotnom pržilicu reklamirat.
 
Odgovor na temu

Shtetochina

Član broj: 103078
Poruke: 47
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Pržilica ili napajanje?-gašenje kompa prilikom rada sa przilicom05.02.2010. u 21:04 - pre 173 meseci
da, ali ja sam vec jednom reklamirao przilicu. dobio sam drugu i malo drugaciji model, ali problem je ostao. onda sam zamijenio kablove, znaci, iz przilice istekao, ustekao u hard i obrnuto. komp se ne gasi. kopirao sam jedno 3 dvd-a i nije se komp ugasio. nisam isprobavao vise jer se bojim da si ne sje*** przilicu. nista, probati cu prvo sa novim napajanjem... no sad dolazim do drugog problema:

umjesto sata przilice sam si stavio jos jedan hard, rabljeni, i odmah zamijenio i sata kablove, sa starog harda na taj novi, a od przilice natrag na stari hard..

upalio sam hd tune,a on mi pokazao ovo

http://img27.imageshack.us/img27/240/captureys.jpg

zatim sam zamijenio sata kabel novog harda sa trecim kablom (starijim, ali nikad prije koristenim), i promijenio sam utor na maticnoj...
i dalje mi pokazuje da dolazi do data lost. skinuo sam program od seagate-a i skenirao sam hard sa svim "short" opcijama. sve je ok...

da ponovim, konfa je:
E4600
ASUS P5KPL-AM/PS
2x1 GB DDR2 800 MHz (2.2 V)
ATi HD 2600XT
HDD WD 160 7200 GB Sata
HDD Seagate 7200 160 GB Sata
CODEGEN 400W
 
Odgovor na temu

Shtetochina

Član broj: 103078
Poruke: 47
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Pržilica ili napajanje?-gašenje kompa prilikom rada sa przilicom06.02.2010. u 17:12 - pre 173 meseci
sto se tice ovog zadnjeg problema, nije bio problem, nego je hd tune krivo pokazivao... a sto se tice sata kontrolera, pa ne mogu mi svi sata kontroleri biti pokvareni! sve 4 sam isprobao, na svima se isto događalo... drugi tjedan kupujem napajanje, pa cu definitivno onda znati u cem je problem...

hvala na pomoci... javit cu sto se desilo kada sam stavio novo napajanje...
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
79.101.84.*



+12 Profil

icon Re: Pržilica ili napajanje?-gašenje kompa prilikom rada sa przilicom06.02.2010. u 19:29 - pre 173 meseci
Citat:
Shtetochina:  a sto se tice sata kontrolera, pa ne mogu mi svi sata kontroleri biti pokvareni! sve 4 sam isprobao, na svima se isto događalo...

LOL! Koja je to matična ploča koja ima 4 SATA kontrolera?!!?
Izgleda da si malo pobrkao termine "port" i "controller"?
Ako je sam "kontroler" neispravan, vrlo lako je moguće da nijedan od 4 porta ne radi kako treba.




Uzgred, sam termin "kontroler" se često potpuno pogrešno koristi!

Neke od uobičajenih zabluda u samoj terminologiji su objašnjene ovde
Citat:
Disk controller
From Wikipedia, the free encyclopedia

The disk controller (or "hard disk controller") is the circuit which allows the CPU to communicate with a hard disk, floppy disk or other kind of disk drive.

Early disk controllers were identified by their storage methods and data encoding. They were typically implemented on a separate controller card. Modified frequency modulation (MFM) controllers were the most common type in small computers, used for both floppy disk and hard disk drives. Run length limited (RLL) controllers used data compression to increase storage capacity by about 50%. Priam created a proprietary storage algorithm that could double the disk storage. Shugart Associates Systems Interface (SASI) was a predecessor to SCSI.

Modern disk controllers are integrated into the disk drive. For example, disks called "SCSI disks" have built-in SCSI controllers. In the past, before most SCSI controller functionality was implemented in a single chip, separate SCSI controllers interfaced disks to the SCSI bus.

The most common types of interfaces provided nowadays by disk controllers are PATA (IDE) and Serial ATA for home use. High-end disks use SCSI, Fibre Channel or Serial Attached SCSI.

Disk controller versus host adapter
The correct term for the components that allows a computer to talk to a peripheral bus is host adapter or host bus adapter (HBA). On the other hand, a disk controller allows a disk to talk to the same bus. Those two are often confused, especially in the PC world. In fact signals read by a disk read-and-write head are converted by a disk controller, then transmitted over the peripheral bus, then converted again by the host adapter into the suitable format for the motherboard's bus, and then read by the CPU.

Sometimes there may be yet another controller between a host adapter and a disk controller - a disk array controller that allows hardware RAID to be formed. Sometimes it may be even physically integrated with an HBA, but it performs different functions.



"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

Shtetochina

Član broj: 103078
Poruke: 47
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Pržilica ili napajanje?-gašenje kompa prilikom rada sa przilicom06.02.2010. u 20:04 - pre 173 meseci
ok, pogrijesio sam... ALI, da je problem u sata kontroleru i da mi se komp ugasi, vjerojatno bih ga odmah mogao i upaliti, a ne da moram cekati, odnosno vaditi kabel iz NAPAJANJA, pricekati par sekundi, te ga ponovo ustekati i tek onda upaliti komp. znam da kad napajanje zaj***** da se komp ne zeli neko vrijeme upaliti... na ASUS-ovoj stranici su mi rekli da je vjerojatno problem u optickom uređaju ili napajanju. uređaj sam vec promijenio. sad je na redu napajanje...
 
Odgovor na temu

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: Pržilica ili napajanje?-gašenje kompa prilikom rada sa przilicom06.02.2010. u 22:10 - pre 173 meseci
Citat:
sad je na redu napajanje...

bingo.
samo što si to trebo prvo uradit.
posudit negdje dobro napajanje pa vidit.
(mada mi je još uvjek to malo sumnjivo ako je pc nov...)
 
Odgovor na temu

Shtetochina

Član broj: 103078
Poruke: 47
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Pržilica ili napajanje?-gašenje kompa prilikom rada sa przilicom06.02.2010. u 23:02 - pre 173 meseci
nemam od koga posuditi... onaj tko ima napajanje, im ga vec u kompu i to je ili codegen ili ms.

slagao sam si komp, i posto nisam imao puno para, napajanje sam zamjenio sa susjedovim (codegenovim). on ga je dobio u stari komp kada mu je nesto riknulo (pentium 3, sdr, itd..) i kod njega je bio jedno godinu-dvije dok se nismo zamijenili. sad, ne znam da li je to napajanje bilo novo ili nije. mislim da je. sad sam skupio nesto para i namjeravam odmah kupiti i napajanje i grafu. od napajanja bih uzeo Fortron PNF 400W (dobar izbor?) i neku rabljenu grafu, npr: 7900 gtx oc...

jedino mi je zao onda sto cu kupiti napajanje ako u njemu nije problem... a i koliko kosta najjeftiniji PCI sata kontroler?
 
Odgovor na temu

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: Pržilica ili napajanje?-gašenje kompa prilikom rada sa przilicom06.02.2010. u 23:22 - pre 173 meseci
da, taj fortron je ok.

a to napajanje, ako je staro (iako nije niti rabljeno) je krajnje sumnjivo...pogotovo ako veliš da je napajalo tako star pc itd.
a još je i codegen..uh...

pci kontroler?
oko 170kn mislim...trebali bi biti dobri ovi delock...frend je to nedavno kupovo...ovo
http://www.delock.com/produkte..._2x_eSATA_with_Raid_70155.html

a napajanje fortron nije promašena investivicija čak i ako ne rješi taj problem, tj. ako je do matične(tj. kontrolera na matičnoj) itd.

ta šćeta napajanja mogu ti uništit cjeli pc....a ovo ne.

znači codegena se definitivno želiš rješiti...
 
Odgovor na temu

Shran
Student
Nis, Srbija

Član broj: 250303
Poruke: 3
*.adsl.eunet.rs.



Profil

icon Re: Pržilica ili napajanje?-gašenje kompa prilikom rada sa przilicom07.02.2010. u 03:04 - pre 173 meseci
Oko napajanja i pržilice da prenesem neka skorašnja iskustva.

Na jednom kompjuteru nije radio Sony-ev rezač. Restartovao kompjuter posle par minuta rezanja diska. Kada je drugar zamenio Frontier napajanje od 400W novim opet Frontier napajanjem od 500W rezač je proradio bez problema.

Slučaj drugi - u pitanju bila pržilica Pioneer DVR-111 (bez D). Od 5 diskova pucalo ih je 4 u proseku i to na samom početku kada treba da upiše lead-in. Doduše nije gasio kompjuter. Nije pomoglo ni probavanje različitih medija (Verbatim + -, Maxell, DataWrite), programa za rezanje i čišćenje. Dok se ne setih da bacim pogled na napajanje i vidim da je u pitanju neki 'kung-fu' od 350W star 4 godine. Taj isti rezač sada bez problema radi na Chieftecu od 350W i od 10 diskova za sada nije 'puko' ni jedan.

Sad, ovo ne mora ništa da znači, ali eto, u zadnjih mesec dana sam naleteo na ovakva dva slučaja. Svakako, mislim da nabavka pristojnog napajanja nikako nije bacanje para.
 
Odgovor na temu

Shtetochina

Član broj: 103078
Poruke: 47
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Pržilica ili napajanje?-gašenje kompa prilikom rada sa przilicom07.02.2010. u 19:29 - pre 173 meseci
imate li koje bolje napajanje za predloziti od tog fortrona PNF? samo nemojte predloziti Corsair jer nemam para za njega...
 
Odgovor na temu

i4004

Član broj: 25308
Poruke: 472
*.adsl.net.t-com.hr.



+4 Profil

icon Re: Pržilica ili napajanje?-gašenje kompa prilikom rada sa przilicom08.02.2010. u 01:02 - pre 173 meseci
baš i ne, to je najbolji odnos kvalitet/cijena.
ostali su ili puno skuplji (recimo chieftec je već preskup) ili nevaljaju ništa....
 
Odgovor na temu

Shtetochina

Član broj: 103078
Poruke: 47
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Pržilica ili napajanje?-gašenje kompa prilikom rada sa przilicom09.02.2010. u 21:46 - pre 172 meseci
ok! narucio sam si fortron 400W. vidjet cu kako ce se komp ponasati. hvala svima na odgovorima i pomoci. postati cu da li je problem nestao ili je jos uvijek prisutan.

pozz!
 
Odgovor na temu

Shtetochina

Član broj: 103078
Poruke: 47
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Pržilica ili napajanje?-gašenje kompa prilikom rada sa przilicom10.02.2010. u 21:09 - pre 172 meseci
evo, dobio sam napajanje, stavio u komp... skopirao par dvd-a, pregledao ih jos vise, komp mi se nije ugasil... izgleda da je problem bio u napajanju...

hvala na odgovorima i pozz!
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Pržilica ili napajanje?-gašenje kompa prilikom rada sa przilicom

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4907 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.