Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Marifetluci iz Redmonda....

[es] :: Advocacy :: Marifetluci iz Redmonda....

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5480 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Marifetluci iz Redmonda....05.01.2010. u 18:35 - pre 173 meseci
Ajde da zavrsim pricu do kraja, da napisem sta se dalje desavalo....

Dakle, posto je kompletna reinstalacije bilo jedino moguce rjesenje, reko' sebi, ajd da probamo Win 7...
Ubacim instalacioni DVD (legalan) - ucita prvih par screenova i zaglavi se kod onog prozora gdje treba odabrati particiju.
Ubacim opet, zaglavi se malo kasnije.
Ubacim treci put, dogura jos dalje, ali kad je trebao kopirati neke fajlove, uspori do zla boga, cekao sam 3-4 sata, pa ga restartovao pa krenuo opet.
Ubacim cetvrti put, uspije iskopirati fajlove, raspakuje, bla bla, dodje do momenta kad treba resetovati sistem, sto fino i napise.... resetuje se sistem.... crn ekran, kursor treperi gore lijevo, nista drugo ne daje znake zivota.
Probam i peti put... jok, sad nema hard diska.
Probam jos nekoliko puta - nista....
Odlucim da pomocu Recovery DVD-jeva probam povratiti Vistu koja je stigla uz laptop. Kaze jok ne mere.
Restart -> F11 (Recovery na hp-ovim laptopovima) - jok, nema hard diska.
Odem u BIOS - ne vidi se vise hard disk!?
Ceprkaj tamo-amo, restartuj xx puta, pali gasi, vadi baterije, cupaj memoriju, cupaj hard disk... jok... Rekoh sebi mora da je BIOS riknuo.
Uzmem Hiren's boot CD, startujem neki Mini XP, flalshujem BIOS odatle, restartujem - jok nista, isto ko i ranije.
Rekoh sebi mora da je hard disk riknuo - ne mogoh vjerovati da nesto moze da ga toliko zbrljavi da ga bios ne vidi?!

Uzmem Linux Mint 7 CD, pokrenem instalaciju i instalira se isti bez problema na hard disk. Restartujem sistem, GRUB vidi hard disk i particije, podize se bez problema. BIOS ponovo vidi hard disk! Oko 3 sata ujutro.
Grub je osmotrio i onu fabricku particiju na kojoj je Vista pa pokrenem odatle proces vracanja laptopa u fabricko stanje i nakon nekog vremena osvane opet Vista na laptopu.
Stisnem zube i opet ubacim WIN 7 instalacioni DVD..... instalirao se i evo ga radi danas.
Cini se da je nesto brzi od Viste, ali vidjecemo sta ce se zbivati kad se nabaca nesto programcica povrh toga...

Znaci, inatalirah ga, ali da nije bilo linuxa ne bi mogao :)

Cini mi se da bi idealna kombinacija bio neki sistem sa hot-switchem izmedju win i linuxa. Kad bi to neko napravio zgrnuo bi dobre pare...

Pozdrav!
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Marifetluci iz Redmonda....05.01.2010. u 18:45 - pre 173 meseci
Hehe, ovo ispade kao onaj štos: "Q:Čemu služi Internet Explorer? A÷Da odeš na net i skineš Firefox."
Citat:
Cini mi se da bi idealna kombinacija bio neki sistem sa hot-switchem izmedju win i linuxa
A po ceni Linuksa
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Marifetluci iz Redmonda....06.01.2010. u 01:48 - pre 173 meseci
Citat:
combuster: Evo Ivan (Dimkovic) malo malo pa instalira neki distro

Nece proci jos mnogo vode Dunavom kad ce Ivan biti 24h dnevno na Linuxu:)

Citat:
combuster: Distribucija ima svakakvih, vecina (ne svi) matorih linux korisnika na kraju potrazi spas u distribucijama tipa gentoo i arch jer ne namecu nijedan jedini bloat

Sto zaboravi Debru i Iana?

@maksvel
Dobro zboris;)
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.86.*



+12 Profil

icon Re: Marifetluci iz Redmonda....06.01.2010. u 02:38 - pre 173 meseci
@Odin D.: Preporučljivo je da se prilikom instalacije Win7 ukinu stare postojeće particije i kreiraju nove iz same instalacione procedure Win7, pošto je evidentno da su nešto menjali u postupku kreiranja mbr i boot sectora.
To je primećeno ranije i na Visti, a kažu da je u Win7 još nešto menjano na tom planu... Otud i nekompatibilnost nekih starijih programa za particionisanje sa Vista / Win7 diskovima

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Marifetluci iz Redmonda....06.01.2010. u 03:38 - pre 173 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: To valjda implicira da se >slazem< da su noviji MSFT-ovi proizvodi cist bloat :)

O da, slazem se... medjutim takodje mogu da primetim da su im se mnoge popularne Linux distribucije i te kako priblizile.


Jel ti to u poslednje vreme instaliraš mrski Linux iz želje da upoznaš neprijatelja izbliza, ili ti je hobi maraton sa preskakanjem prepona?

Ako nisi probao, probaj Slackware. Da je userfriendly - nije, ali ni ti nisi computer noob niti je takvima namenjen. Ja kada sam počinjao linux, načitao sam se kojekakvih besmislica da je Slackware strašno težak i komplikovan za instalaciju (i korišćenje), naročito za početnike, a ispostavilo se da sam njega ubedljivo najlakše i najjednostavnije instalirao - iz komandne linije i dialog-a. I instalira se uspešno svugde gde sam probao, na bilo kojoj mašini, što nije slučaj ni sa jednom drugom distribucijom koju sam (tada i do sada) probao (CentOS, Debian, RedHat, Mandrake/Mandriva, Suse, Ubuntu).

Jeste da evenutalno treba ručno podesiti neke sitnice kao što je točkić na mišu ili screen u X-u, ali u konzoli je zakon. A kompajliranje kojekakvih programa radi perfektno. I imam manje problema sa kompajliranjem programa nego sa kojekakvim apt-getovima i sličnim čudima na ostalim distribucijama u kojima često opet moram na kraju da kompajliram (ali sa više muke) da bih dobio to što mi treba. Uzgred, 2 puta sam probao da instaliram Ubuntu na 2 potpuno različita kompjutera, i brate neće. Ali nisam se mnogo ni mlatio, šta će mi uopšte komplikovano (Ubuntu) kada može jednostavno (Slackware).

A što se tiče Windowsa, ja sam trebao da stanem kod Win2k, ali sam se zeznuo u jednom trenutku pa sam instalirao XP na laptop i prebacio mailove sa kućnog kompjutera (arhivu i sva setovanja), a posle par meseci nisam mogao nove mailove (i nova setovanja) da vratim na win2k (odobrava prebacivanje samo u jednom smeru, djubre jedno Redmondsko), pa ostade na laptopu XP. Jbg, kad nadjem rešenje vraćam se na win2k. Kakve Viste i bakrači, ne verujem da su ispravili ni jedan jedini bag koji mi ide na živce još od win95. -> Jel, lebati baš me zanima, da li se na Visti i na Win7 (kao na svim prethodnim windowsima) zakucava svaki explorer kada počneš da browsuješ mrežu koja baš nije u top formi? Pa onda moraš da ubijaš te prozore ili da čekaš nekoliko minuta da se odmrznu? Pa se desi da se pogase svi explorer prozori?
 
Odgovor na temu

farko_pp

Član broj: 184938
Poruke: 13
91.150.100.*



Profil

icon Re: Marifetluci iz Redmonda....06.01.2010. u 04:30 - pre 173 meseci
Neznam sta drugo da kazem osim Mac OS X xD Svi su ostali su dobri, al' Leopard(sada vec Snow Leopard) je najbolji xD
Kada dođe nagon, nestaje vještina, I na srcu tada sto koprena ima..
 
Odgovor na temu

japan

Član broj: 34328
Poruke: 480
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Marifetluci iz Redmonda....06.01.2010. u 07:53 - pre 173 meseci
Citat:
pisac: kad nadjem rešenje vraćam se na win2k.


Jesi ramišljao možda o 3.11? :)
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Marifetluci iz Redmonda....06.01.2010. u 08:35 - pre 173 meseci
@bbs

Dekicu nisam spomenuo jer je deka retro :D

@pisac

Citat:

Jeste da evenutalno treba ručno podesiti neke sitnice kao što je točkić na mišu ili screen u X-u, ali u konzoli je zakon.


Na kom Slackware-u to treba rucno podesiti tockic na misu - na S13 ? Koliko je meni poznato ima xserver 1.6 koji preko hal-a i evdev drajvera sam konfigurise input uredjaje. Ovo ja cisto teorijski posto ga nisam probao... :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Marifetluci iz Redmonda....06.01.2010. u 12:55 - pre 173 meseci
Citat:
Take 5: @Odin D.: Preporučljivo je da se prilikom instalacije Win7 ukinu stare postojeće particije i kreiraju nove iz same instalacione procedure Win7, pošto je evidentno da su nešto menjali u postupku kreiranja mbr i boot sectora.
To je primećeno ranije i na Visti, a kažu da je u Win7 još nešto menjano na tom planu...


Jel? Nisam primetio.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Marifetluci iz Redmonda....06.01.2010. u 13:09 - pre 173 meseci
Citat:
japan: Jesi ramišljao možda o 3.11?


Nisam. A pošto to pitanje često čujem , objasniću i zašto: Između 3.11 i win95 postoji ogroman (pozitivan) pomak, zatim je taj pomak išao određenom uzlaznom linijom do Win2K (ako zanemarimo WinME koji ne znam da li je imao bilo kakvu drugo svrhu pored uzimanja para od kupaca), a onda je sa XP počelo nazadovanje u smislu da je to sve kao nešto lepše i pametnije i sigurnije, ali ja praktične prednosti XP-a u odnosu na Win2K ne videh nijednu, samo mane: sporiji, desetine nepotrebnih servisa, više se zaglupljuje, itd... E, pošto ne verujem da će Microsoft ikada napraviti kompletan i zaokružen operativni sistem (iz prostog razloga jer ovako uzimaju više para pošto kupci stalno kupuju novo misleći da će biti bolje od onog starog), zato ja preferiram provereni i pouzdani Win2K.

Citat:
combuster: Na kom Slackware-u to treba rucno podesiti tockic na misu - na S13 ? Koliko je meni poznato ima xserver 1.6 koji preko hal-a i evdev drajvera sam konfigurise input uredjaje. Ovo ja cisto teorijski posto ga nisam probao...


Nisam probao S13, ali na 10.0 - 12.2 treba ručno da se upiše neki parametar (zaboravih trenutno koji i gde). Bar kod mene (na nekoliko kompjutera). I sa ekranskom rezolucijom uvek ima problema (samo 800x600 ili nekad i neće da pokrene X) dok se ne konfigurišu pravi parametri.

Sa Slackwareom imam najmanje problema (ako ih uopšte i imam) u konzolnom radu i serverskom radu na mreži (tj. u onome što mi je i najvažnije). Evo, baš se juče mlatih sa nekim Debianom koji iz čudnog razloga brljavi (i zablokira ping sve dok se ne restartuje) kada otkucam iptables -F -t nat. Isti Debian za koji nema zvanične qmail instalacije, već ću naravno morati da kompajliram. Pitam se samo na kakve ću probleme naići za veme kompajliranja.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Marifetluci iz Redmonda....06.01.2010. u 13:49 - pre 173 meseci
U pravu si, ja mislim da se na S12 mora konfigurisati sve rucno, 13-tica je malo pobegla od rigidnosti kojom se slackware dici, kde 4 i xinput hotplugging, da ne poverujes :)
make love - !war
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Marifetluci iz Redmonda....06.01.2010. u 14:04 - pre 173 meseci
Citat:
pisac:E, pošto ne verujem da će Microsoft ikada napraviti kompletan i zaokružen operativni sistem (iz prostog razloga jer ovako uzimaju više para pošto kupci stalno kupuju novo misleći da će biti bolje od onog starog)


To je izgleda postala glavna razvojna politika u Microsoftu.
Obavezna marktetinska stavka u poslednje vreme je da kad kupujes racunar sa preinstaliranim nekim Windows n na kutiji obavezno mora da pise "Windows n+1 Ready!"
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Marifetluci iz Redmonda....06.01.2010. u 14:25 - pre 173 meseci
Citat:
pisacJel, lebati baš me zanima, da li se na Visti i na Win7 (kao na svim prethodnim windowsima) zakucava svaki explorer kada počneš da browsuješ mrežu koja baš nije u top formi? Pa onda moraš da ubijaš te prozore ili da čekaš nekoliko minuta da se odmrznu? Pa se desi da se pogase svi explorer prozori?

Zavisi od podesavanja. Mozes namestiti da svaki folder bude zaseban proces pa ako ga ubijes, ubices samo taj jedan. I to podesavanje postoji bar od Win2k. Nalazi se u Folder Options u Control Panel-u.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: Marifetluci iz Redmonda....08.01.2010. u 00:21 - pre 173 meseci
Launch folder windows in separate process? Naravno da znam za tu opciju, ali sam se uvek pitao koja je njena svrha, zbog toga što kod mene ne radi. Odnosno, najčešće se opet pogase svi explorer prozori, bez obzira što bi trebalo da su zasebni procesi.

A dešava mi se i da mi pogine osnovni explorer koji nosi taskbar, a imam 7-8 otvorenih drugih explorera. I onda nikako ne mogu da startujem ponovo taksbar dok sve explorere ne poubijam ručno.

Maaaaa dešava se svašta. Zbog toga sve manje visim na Windowsu a sve više na Linuxu. Kod ovog drugog bar imam više mogućnosti za podešavanja i mnogo bolji pogled "ispod poklopca".
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
85.222.163.*

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: Marifetluci iz Redmonda....08.01.2010. u 01:31 - pre 173 meseci
pisac

Citat:
Nisam probao S13, ali na 10.0 - 12.2 treba ručno da se upiše neki parametar



uuu, vozi :) ... samo pripazi na 64bit verzije softvera, recimo VLC64 nece da radi, probao ja sve fazone, al NECE ...

apt-get / yum bajke su super, samo kad nema paketa po repo-ima, opet se vratis na wget http://...
steta pa je .tgz potpuno izopsten iz linux komune, pa je malo programa koji se po defaultu kompajliraju za svaki slackware distro posebno


Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

malikarlo

Član broj: 193346
Poruke: 9
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Marifetluci iz Redmonda....10.01.2010. u 08:55 - pre 173 meseci
VLC64? 64 bitni VLC palyer? Radi na Archu i Gentoo, nevidim razlog zasto nebi na Slacku.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Marifetluci iz Redmonda....

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5480 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.