Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pao fotoaparat, sta ciniti?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Pao fotoaparat, sta ciniti?

[ Pregleda: 2003 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan M.

Član broj: 228342
Poruke: 7
*.ptt.rs.



Profil

icon Pao fotoaparat, sta ciniti?04.01.2010. u 04:36 - pre 174 meseci

Canon powershot A580 mi je pao na kamenje dok sam fotkao nesto sa terase. Pao je izgleda na ono dugme za okidanje (zoom in i out), tako da je spolja gledano, samo tu malo izgreban, medjutim dugme se nakon pada zaglavilo, tako da imam sledecu situaciju: Ukljucim aparat, krenem da listam prethodne fotke na njemu, medjutim nijedno od tastera sa zadnje strane aparata ne radi. Pritiskam, i ne desava se nista, na displeju mi je poslednja fotka koju sam pre fotkao. Proteresem ga malo o ruku, i svaki taster radi ponovo kao savrsen :)

Onda ga stavim u mod za fotografisanje. Zumiram, namestim expoziciju, fokus, pritisnem dugme za okidanje, on fotka, radi... sve lepo...
Medjutim, dugme se prilikom slikanja zaglavi... i osim te fotografije koju sam napravio, ne mogu vise nijednu da napravim, odnosno on sam nastavi da fotografise u nedogled, dok ga ponovo ne protresem o ruku... sto je smesno, i posle nekoliko puta pocinje da boli.

Daleko sam od Beograda, tako da ne mogu da ga servisiram na vreme, s obzirom da za neko vreme krecem za Italiju. Ne bih hteo da izgledam ko budala koja posle svake fotografije treska fotoaparat o zglob da bi proradio..,
Sta mi je ciniti?
 
Odgovor na temu

nenad2007
Nenad Bosić
Moscow

Član broj: 141030
Poruke: 153
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Pao fotoaparat, sta ciniti?04.01.2010. u 13:57 - pre 174 meseci
Ja bih probao da izguglam da vidim da li je neko otvarao taj fotoaparat, da vidim kako se radi i koliko je komplikovano i rizicno, a onda bih da najverovatnije otvorivio da vidim sta bi mogao da bude problem, jer verujem da je neka sitnica u pitanju, nesto se otkacilo,ulubilo, zaglavilo ili tako nesto...
Ili bih pozvao servis u Beogradu, objasnio im sve i pitao njih sta da radim...
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Pao fotoaparat, sta ciniti?

[ Pregleda: 2003 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.