Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nova .cpp datoteka u Notepadu++ da ima taj nastavak, a ne .h?

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Nova .cpp datoteka u Notepadu++ da ima taj nastavak, a ne .h?

[ Pregleda: 1609 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
74.196.213.kr168.zona.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Nova .cpp datoteka u Notepadu++ da ima taj nastavak, a ne .h?03.01.2010. u 15:55 - pre 173 meseci
Ovo pitanje nije direktno vezano za C++, ali nekako mi je ovaj forum najbliži onome što ću pitati, jer na Windows Aplikacijama su uglavnom više laička pitanja.

Podesio sam u Notepadu++ da mi je defaultni jezik kada otvorim novu praznu datoteku C++ i u skladu s tim kôd se i boji (ne da se plaši , nego poprima odgovarajuću boju). Kada hoću da snimim datoteku, polja za tip i ime datoteke imaju ovakav izgled:



Problem je što ova novosnimljena datoteka automatski dobiva nastavak .h, a ja bih htio da bude .cpp. Da li iko zna kako to podesiti?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: Nova .cpp datoteka u Notepadu++ da ima taj nastavak, a ne .h?04.01.2010. u 16:45 - pre 173 meseci
Grep-ovanjem Notepad++ foldera (c:\Program Files\Notepad++\) prema kljucnoj reci cpp dobija se nekoliko rezultata, od kojih su zanimljivi fajlovi:

langs.xml
langs.model.xml

Obe ove datoteke sadrze liniju:
Code:

<Language name="cpp" ext="h hpp hxx cpp cxx cc" commentLine="//" commentStart="/*" commentEnd="*/">


Pretpostavljam da bi prostom zamenom prioriteta nabrojanih ekstenzija (cpp da bude prva), dobio ono sto zelis, dakle trebalo bi da bude:
Code:

<Language name="cpp" ext="cpp h hpp hxx cxx cc" commentLine="//" commentStart="/*" commentEnd="*/">

... jer koliko vidim prva ekstenzija iz liste se koristi kao default pri snimanju.


Ako ovo budes probao, obavezno prethodno napravi BACKUP ovih datoteka. Notepad++ imam instaliran ali ga ne koristim, pa ne znam da li postoji neki GUI za fino podesavanje svega ovoga kroz konfiguraciju.
 
Odgovor na temu

R A V E N
Mirza Beglerović Raven
Tuzla

Član broj: 36142
Poruke: 1629
74.196.213.kr168.zona.ba.

Sajt: NietzscheSource.Org


+101 Profil

icon Re: Nova .cpp datoteka u Notepadu++ da ima taj nastavak, a ne .h?04.01.2010. u 19:59 - pre 173 meseci
Vidiš, probao sam to prije i nije djelovalo, mora da sam zabrljao nešto. Uglavnom, hvala ti. U langs.xml cpp i h treba da zamijene mjesta. Samo obavite to drugim programom, dok je Notepad++ zatvoren.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: C/C++ za početnike :: Nova .cpp datoteka u Notepadu++ da ima taj nastavak, a ne .h?

[ Pregleda: 1609 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.