Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pravljenje programa u MS Visual Studio eterprise 6

[es] :: C/C++ programiranje :: pravljenje programa u MS Visual Studio eterprise 6

[ Pregleda: 2578 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

arakis
Filip Dulic

Član broj: 23312
Poruke: 293
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon pravljenje programa u MS Visual Studio eterprise 617.07.2005. u 18:46 - pre 228 meseci
Ok sastavio sam program sa odvojenim .cpp, .h fajlovima, doduse u notepadu ali nema veze.

Kako da compajlujem to u visual studiu, tj. Jel moze neko da mi pomogne oko new project, worklspace, opcija i kako da to sve lepo napravim u .exe
 
Odgovor na temu

NrmMyth
Ivan Maček
Split

Član broj: 63456
Poruke: 849
*.cmu.carnet.hr.

Sajt: www.dump.hr


Profil

icon Re: pravljenje programa u MS Visual Studio eterprise 617.07.2005. u 19:38 - pre 228 meseci
Najjednostavnije:
New Project/ C/C++/ A simple aplication ...

Onda kopiraj glavni text na predlozak u editoru s time da ti ostane oni stdafx.h, buildaj pomocu Debug ili Release.
 
Odgovor na temu

arakis
Filip Dulic

Član broj: 23312
Poruke: 293
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+4 Profil

icon Re: pravljenje programa u MS Visual Studio eterprise 617.07.2005. u 19:49 - pre 228 meseci
okej a kako da mi kompaluje i funkcije koje su mi u drugom fajlu i prototipovi koji su mi u hederu
 
Odgovor na temu

dart_vejder
crna gora

Član broj: 58049
Poruke: 17
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: pravljenje programa u MS Visual Studio eterprise 617.07.2005. u 22:21 - pre 228 meseci
tu sam temu bas i ja postavio prije neki dan, i jos cekam odgovor, posto mi nije bas sve divno krenulo...

trebalo bi valjda samo staviti u glavni program #include "ime_heder_fajla_tvog.h"
kod žorža ti je ka' u banku!!
oko? sto ce ti oko??
 
Odgovor na temu

arakis
Filip Dulic

Član broj: 23312
Poruke: 293
*.b92.net.



+4 Profil

icon Re: pravljenje programa u MS Visual Studio eterprise 618.07.2005. u 01:50 - pre 228 meseci
Ja sam nesto ceprka i dosao do kakvog takvog resenja.
New->Workspace. New->Project->StreamAplication(ili tako nesto)
(ovde bi trebalo da te pita neke cetiri opcije tipa (simple aplicaton, simple hallo world massige, itd (mislim da treba simple aplication))

Nadjes sa leve strane workspace->project->code->imeprgrama.cpp


ispod nekog njihovog #include .... dodas #include "imesvoghedera.h"
a u ma
Da stvoriinu kucas svoj prog novi header ides na new C/C++ Header.
I kucas

#ifndef _imesvoghedera_h_
#define _imesvoghedera_h_
pa kucas heder
.
.
.
#endif


OVO sam ja uspeo pre pola sata, i radi mi, ali nemoj mnogo da se drzis za ovo objasnjenje, bitan deo da ti treba streaming aplikacija (VALJDA)

Molim da me neko ispravi u svakom pogledu ako misli da sam nesto zajebo..
 
Odgovor na temu

arakis
Filip Dulic

Član broj: 23312
Poruke: 293
*.b92.net.



+4 Profil

icon Re: pravljenje programa u MS Visual Studio eterprise 618.07.2005. u 01:53 - pre 228 meseci
NastyBoy je dao ovaj link izgleda obecavajuce quate NastyBoy: "Pogledaj ovde : http://elvis.rowan.edu/~kay/cpp/vc6_tutorial/ "
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: pravljenje programa u MS Visual Studio eterprise 6

[ Pregleda: 2578 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.