Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa maticnom plocom ili grafickom karticom.

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem sa maticnom plocom ili grafickom karticom.

[ Pregleda: 4180 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

brbljivko
student

Član broj: 204332
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Problem sa maticnom plocom ili grafickom karticom.28.12.2009. u 17:27 - pre 173 meseci
Jako bi mi znacilo ako bi mi neko pomogao oko ovog mog problema!!!!

Naime, u poslednjih nekoliko dana, desavalo mi se da ne mogu da ukljucim komp, pocinje da podize sistem i odjedno izgubi signal na monitoru a komp radi. Tada nisam mogao ni da resatrtujem komp ni da iskljucim na kucistu vec sam morao preko napajanja. Iz 2-3 pokusaja uspevao je da podigne sistem i kada se sistem podigne onda radi super, bez ikakvih problema.

Medjutim, danas kada sam krenuo da ga ukljucim komp se cuje kako radi pokrece procesor ali ne daje nikakv signal na monitoru, i nikako ne mogu da ga restartujem ili iskljucim sem iskljcivanjem iz struje.

Ploca je Epox - 8RDA PRO a graficka ASUS 9200SE-T 128MB

Da li je neko imao slicnih problema? Ili mozda zna u cemu je problem i kako to moze da se proveri?

Da li je stradala samo graficka ili je mozda cela ploca otishla?
 
Odgovor na temu

Uranijum
R. Srbija

Član broj: 54551
Poruke: 266
89.216.60.*



+13 Profil

icon Re: Problem sa maticnom plocom ili grafickom karticom.28.12.2009. u 18:04 - pre 173 meseci
Izvadi graficku iz njenog slota i dobro joj ocisti kontakte mekom krpom i alkoholom. Dobro ocisti i sam slot nekom cetkicom koja moze da udje u sam prorez na AGP slotu. Naravno, ovo uradi sa potpuno iskljucenim racunarom pa probaj sve ponovo. Lici na neki los kontakt. Ako problem ostane, pokusaj neku drugu graficku. Mozes odmah i proveriti kako naleze kuler na graficki procesor. Ako je hladjenje aktivno ocisti ventilator od prasine. Ocisti kontaktu povrsinu izmedju hladnjaka i grafickog procesora i stavi novu pastu.
Nisi rekao da li se cuju neki zvuci (ili se cuje samo kratko bip) kod paljenja?

Pozdrav i javi sta je bilo!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3778 Profil

icon Re: Problem sa maticnom plocom ili grafickom karticom.28.12.2009. u 19:03 - pre 173 meseci
Vizuelno proveri kondenzatore na ploci, a pogotovu oko socketa, da se neki nije naduvao/pukao/iscureo. Toj ploci je vec vreme da pokaze slabost.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 28.12.2009. u 21:28 GMT+1]
 
Odgovor na temu

brbljivko
student

Član broj: 204332
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa maticnom plocom ili grafickom karticom.28.12.2009. u 23:31 - pre 173 meseci
Probao sam sve i skinuo sam graficku i ocistio i kada sam vratio isto se ponasha, i pogledao sam kondenzatore na ploci, koliko ja mogu da vidim svi su isti.

Hvala vam na predlozima.

Sto se tice zvukova kod racunara kada ga ukljucim cuje se samo ventilator, nema ono bip koje je bilo dok je nrmalno radilo i dalje na displeju samo FF.
Ako neko ima josh neku ideju neka predlozi, u suprotnom sutra ide u servis pa nek mu oni traze greshku.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
212.200.220.*



+21 Profil

icon Re: Problem sa maticnom plocom ili grafickom karticom.29.12.2009. u 00:56 - pre 173 meseci
^ "Naduvani kondenzatori" mogu neuvežbanom oku da deluju OK, pošto se obično gleda da li im je "teme" naduvano (blago ispupčeno), a ne korpus (telo).
?


PS
Očigledno je da treba da probaš sa nekom drugom grafičkom, za koju znaš da je ispravna, ili da tvoju probaš u drugom računaru ("metoda eliminacije")
 
Odgovor na temu

brbljivko
student

Član broj: 204332
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa maticnom plocom ili grafickom karticom.29.12.2009. u 16:43 - pre 173 meseci
Resen problem, ipak su u pitanju bili kondenzatori.

Hvala svima na sugestijama!!!!!
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3778 Profil

icon Re: Problem sa maticnom plocom ili grafickom karticom.29.12.2009. u 16:50 - pre 173 meseci
Stani malo prijatelju. Podeli sa nama resenje posto ima ljudi koji jos gaje te uboge EPOX-e. Jesi li lemio nove kondove ili si promenio plocu?
 
Odgovor na temu

brbljivko
student

Član broj: 204332
Poruke: 49
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Problem sa maticnom plocom ili grafickom karticom.29.12.2009. u 18:05 - pre 173 meseci
Zamenio sam kondenzatore, ukupno njih 10i napajanje i radilo je sasvim normalno.

Ukoliko vam se desi kao meni da pocne da prekida u podizanju sistema, nemoj te da ga silite i palite posle 3-4 puta, odmah proverite kondenzatore, nego da dodjete u fazu kao ja da posle 3 dana takvog paljenja nece nishta da reaguje.

ako ima josh neko pitanje oko ovakvih problema rado cu podeliti svoje isksutvo s vama
 
Odgovor na temu

[es] :: Matične ploče, procesori i memorije :: Problem sa maticnom plocom ili grafickom karticom.

[ Pregleda: 4180 | Odgovora: 7 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.