Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc - Potrebno najpovoljnije resenje za zakup servera

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Pomoc - Potrebno najpovoljnije resenje za zakup servera

[ Pregleda: 2436 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikus018
Nikola Antanasijević
Niš

Član broj: 60326
Poruke: 23
*.ptt.rs.



Profil

icon Pomoc - Potrebno najpovoljnije resenje za zakup servera25.12.2009. u 12:41 - pre 173 meseci
Nadam se da sam na pravom mestu i da nisam pokrenuo temu a da vec postoji neka koja ima odgovor koji meni treba.

Naime, radi se o tome da sam odlucio da se bavim Forexom (trgovina valutama) ali mi je za to potrebno da mi racunar bude non stop ukljucen (dan i noc) pa mi treba neki savet o zakupu servera za tu svrhu.

Potencijalni problem od kuce pored toga sto moze racunar da crkne je i nestanak struje , gubitak internet veze i ko zna sta sve jos.
Da bi se izbegle ovakve stvari potreban mi je server koji ce perfektno da radi 24h dnevno , pet dana u nedelji (samo ne mora za vikend).

Sto se tice podataka koji se skidaju ili salju mislim da nije neki veliki protok u pitanju, jednostavno instalira se platforma koja nije nesto ni velika ni zahtevna, ali ne znam o kojoj kolicini podataka je rec (na mesecnom nivou).

Umapred hvala svima koji imaju iskustva sa ovim i daju mi neki koristan savet ili link.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Pomoc - Potrebno najpovoljnije resenje za zakup servera25.12.2009. u 14:37 - pre 173 meseci
ali sta ce ti zakupljen server ako sve jedno ti crkne linija prema internetu ili PC ?
 
Odgovor na temu

mikus018
Nikola Antanasijević
Niš

Član broj: 60326
Poruke: 23
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Pomoc - Potrebno najpovoljnije resenje za zakup servera28.12.2009. u 10:03 - pre 173 meseci
Pa zakup servera upravo resava problem koji mogu imati kod kuce u smislu crkavanja racunara, gubitka internet veze, nestanak struje itd... upravo na serveru se instalira platforma koja radi non stop i za tu uslusgu se placa na mesecnom nivou koliko sam se raspitivao 30-ak dolara..znaci meni to treba, a pitao sam ovde jer smatram da ima clanova ovog foruma koji su imali iskustva sa tim i koji bi me mozda uputili na najkorektnije servere (u smislu da imaju stalnu vezu i da su najstabilniji) a naravno da je i cena bitan faktor... nadam se da sam malo pojasnio sta zelim
 
Odgovor na temu

misk0
.: Lugano :. _.: CH :.

SuperModerator
Član broj: 634
Poruke: 2824
*.adsl.ticino.com.

ICQ: 46802502


+49 Profil

icon Re: Pomoc - Potrebno najpovoljnije resenje za zakup servera28.12.2009. u 20:16 - pre 173 meseci
Zavisi sta mislis vrtiti na tome, ali mozes uzeti i VPS. To je dio virtuelni server na kojem imas sva ovlastenja, koji se nalazi u nekom data centru i osiguran je poprilicno od crkavanja, nestanka struje i nestanka linka.
Obrati paznju samo na jednu stvar. Mnogi hosteri ti garantuju 99.99% uptime za link i server. Medjutih onih 0.01% na godisnjoj bazi znaci 87sati sto skoro 4 dana :). Procjeni da li ti to odgovara
:: Nemoj se svadjati sa budalom, ljudi cesto nece primjetiti razliku ::
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dial-up.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Pomoc - Potrebno najpovoljnije resenje za zakup servera28.12.2009. u 21:06 - pre 173 meseci
Citat:
misk0
Obrati paznju samo na jednu stvar. Mnogi hosteri ti garantuju 99.99% uptime za link i server. Medjutih onih 0.01% na godisnjoj bazi znaci 87sati sto skoro 4 dana :). Procjeni da li ti to odgovara


100%-99.99% je 0.0001% - znaci ~52min/g

@mikus018
kakva je to aplikacija? koji programi su ti potrebni? websajt, ili neka veca aplikacija? Linux/windows? koliko rama potrosi? ... sto vise informacija, to bolje
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

mikus018
Nikola Antanasijević
Niš

Član broj: 60326
Poruke: 23
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Pomoc - Potrebno najpovoljnije resenje za zakup servera29.12.2009. u 08:30 - pre 173 meseci
Aplikacija je platforma za trgovinu valutama a radi na principu metatradera 4, e sad zavisno kod koga brokera budem otisao od toga ce zavisiti ime aplikacije i eventualno poneka postavka, mada kazem sve rade po principu metatradera4 , zaista se ne razumem mnogo u tehnicke detalje koliko zauzima mesta i koliko "trosi" podataka ili kako se to vec zove, a ono sto bi me takodje zanimalo je da li je moguce prilikom zakupa servera (ili virtualnog servera) postaviti vise tih platformi odjednom ... evo pogledao sam instalacija metatradera je nesto manja od 5mb (ako to nesto znaci) tako da oni iskusniji mogu proceniti koliko to moze da "trosi" internet vezu ili koliko da skida ili salje podatke...
evo vam link odakle se moze skinuti jedan takav metatrader
http://www.metatrader4.com/traders
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Pomoc - Potrebno najpovoljnije resenje za zakup servera

[ Pregleda: 2436 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.