Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Studija izvodljivosti pomoću gps-a

[es] :: GPS :: Studija izvodljivosti pomoću gps-a

[ Pregleda: 1694 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Zeroo
Zeroo Aps
bih

Član broj: 122871
Poruke: 36
62.113.8.*



Profil

icon Studija izvodljivosti pomoću gps-a25.12.2009. u 10:06 - pre 174 meseci
Prije svega pozdrav svima...krenuo bi na trip bajkom koji bi trajao nekih 30-ak dana, i namjeravam obići 5,6 zemalja. Posjedujem GPSMAP® 60Cx uređaj i hteo bi da napravim neku studiju izvodljivosti celog puta.
*koliko dnevno trebam prelaziti kilometara (a da ne delim bukvalno 3000km/30 dana=100km dnevno)
**zbog razlike u terenu nekad ću ići brže, nekad sporije (negde brdno , negde niz brdo)
*kojim tempom, s koliko odmora
*možda tačno podela po danima, satima- koliko odmora (nekad i ceo dan odmora)
*možda da uključim i google maps- jer bi mi tačno mogli odrediti celi trip (start-cilj)

Posjedujem detaljne karte celog terena na GPSMAP® 60Cx uređaju!

U biti hteo bi napraviti cijeli plan, s dijagramima, s pokazateljima- baš da bude kao neki projekat !

Hvala svima !
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Studija izvodljivosti pomoću gps-a25.12.2009. u 13:14 - pre 174 meseci
Citat:
Zeroo: Prije svega pozdrav svima...krenuo bi na trip bajkom koji bi trajao nekih 30-ak dana, i namjeravam obići 5,6 zemalja.


Joj, blago tebi! Smem li da pitam koje zemlje su u pitanju?

Što se tiče planiranja puta, ako znaš šta hoćeš da obiđeš, mnogo ti više znači da isplaniraš gde ćeš noćiti nego da računaš kilometre/dan. Svakako ne možeš isplanirati kada ćeš se (i gde) odmarati. Možda za neki put od dan-dva, ali 30 dana... mislim da nema smisla. Od čega zavisi koliko pređeš Km po danu:
1. U kakvoj si kondiciji
2. Koliko ti je uduban sic
3. Sa kim putuješ
4. Kakav bicikl voziš
5. Koliko stvari nosiš
6. Kakvo je vreme tog dana (jako sunce-ne možeš da voziš u podne, jaka kiša-moraš negde da se skloniš i sačekaš da prođe, vetar - em usporava em nervira,...)
7. Koliko si se umorio prethodnih dana (umor se akumulira - nećeš moći isto da voziš 5. i 25. dana)
8. Teren (ravno, brdovito)
9. Kvalitet puta (asfalt i njegov kvalitet, zemljani put, makadam)
10. Šta ima da se obiđe (ovo je najvažnije!) - nekada ćeš jedva išta preći jer ćeš provesti skoro ceo dan u razgledanju, fotografisanju, razgovoru sa meštanima), a nekada je predeo jadan i samo želiš što pre da dođeš do zanimljivog dela.
11. još puno drugih stvari ali ne mogu sad da se svega setim

U svakom slučaju pametnije je poći na takav put spreman i sa planom nego jednostavno se upustiti u avanturu bez razmišljanja... mada ono što je pametnije nije uvek i zanimljivije

E sad ti ništa nisam odgovorio na tvoje pitanje pošto o GPS-u i mapama znam toliko koliko ga koristim u kolima, ali poneo me entuzijazam i želja da i ja uradim nešto slično na leto.
 
Odgovor na temu

Zeroo
Zeroo Aps
bih

Član broj: 122871
Poruke: 36
212.39.114.*



Profil

icon Re: Studija izvodljivosti pomoću gps-a25.12.2009. u 17:00 - pre 174 meseci
Da ...zbilja je poduhvat biti na bajku 30-ak dana:) Zbilja bi hteo da napravim celi projekat puta, a pošto posjedujem mape (detaljne) na GPSMAP® 60Cx uređaju voleo bi na neki način da sve to nekako pošložim po danima (nekim srednjim intezitetom- spremnost, sunce, bike, drum i ostalo) i da to imam na papiru. A plan puta: do Barcelone (nazad bi busom) !
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: Studija izvodljivosti pomoću gps-a26.12.2009. u 17:39 - pre 174 meseci
Barselona Mmmmmmmmm
Ja sam oduvek želeo da putujem bajsom u tom pravcu. San mi je da napravim krug po zapadnoj evropi. Do Portugala i nazad, ali ne vidim kako bi to mogao da ostvarim pošto ne mogu da spojim ni 3 nedelje slobodnog. Jedino da dam otkaz, ali tada neću imati novca za takav put
Koji je najduži put na koji si išao biciklom? Ja nikada nisam imao GPS sa sobom. Samo karte. Da li imaš neki program preko koga možeš uneti rutu i planirati put preko računara?
 
Odgovor na temu

Zeroo
Zeroo Aps
bih

Član broj: 122871
Poruke: 36
212.39.114.*



Profil

icon Re: Studija izvodljivosti pomoću gps-a27.12.2009. u 19:42 - pre 174 meseci
A treutno ne radim stalno i malo sam mlađi, pa još uvijek mogu u avanture...išao sam na turu od 3 sedmice oko bivše Juge (manje više)...inače sam se služio uz pomoć ovog TU ...naravno, karte, gps obavezno i uvijek si na dobrom putu xD
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: Studija izvodljivosti pomoću gps-a

[ Pregleda: 1694 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.