Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Od aplikacije do baze-izmjene

[es] :: Access :: Od aplikacije do baze-izmjene

[ Pregleda: 1940 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a zo zo

Član broj: 117395
Poruke: 189
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Od aplikacije do baze-izmjene24.12.2009. u 13:45 - pre 174 meseci
Ako imam aplikaciju i u bazu se unose podaci a klijent hoce kasnije neke izmjene, nakon unosa u bazu, u aplikaciji kako da iz aplikacije udjem u bazu i uradim izmjene a da baza bude sacuvana? Moze li to tako? Cesto imaju neke fiks-ideje, zato...

Baza je uradjena u Accessu, a aplikacija se pokrece pomocu AccessRuntime jer nemaju legalan Access. Moze li to tako, je li legalno tako raditi u jednoj firmi?

Hocu da imam aplikaciju kojoj moze da pristupi troje ljudi, mislili smo to rijesiti sharovanjem. Vas savjet da to isto uradim?

Hvala puno svima koji mi odgovore...



 
Odgovor na temu

smal
Slobodan Maljković
Kragujevac, Srbija

Član broj: 228672
Poruke: 286
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Od aplikacije do baze-izmjene24.12.2009. u 22:19 - pre 174 meseci
Nisam baš ukapirao pitanje, ali bih samo da naglasim da, ukoliko je već bitno da softver bude legalan, MS Access 2007 FPP (Full Package Product), danas košta oko 200€ u Srbiji. OEM verzija je čak dosta jeftinija, samo se brzo rasproda, pa ju je teže nabaviti.

Mislim da zaista nije veliki izdatak, ni za jednu firmu, kolika god ona bila mala, da poseduje bar jednu legalnu kopiju za razvoj aplikacija, a korisnici i dalje mogu da koriste besplatan Runtime...
 
Odgovor na temu

a zo zo

Član broj: 117395
Poruke: 189
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Od aplikacije do baze-izmjene28.12.2009. u 07:55 - pre 174 meseci
Pa aplikacija je baza + jos nesto sa sakrivenim detaljima... Interesuje me kad ja to sve odradim i oni malo koriste pa unose nesto svasta pa im padne na pamet da nesto izmijene... Kako da izmijenim a sacuvam sve sto je unijeto? Jer da bih mijenjala opet moram uci u bazu, a sa aplikaciom je to nemoguce dalje uraditi... Postoji li obrnut proces aplikacija --> baza??? To pitam...
 
Odgovor na temu

smal
Slobodan Maljković
Kragujevac, Srbija

Član broj: 228672
Poruke: 286
109.93.136.*



+13 Profil

icon Re: Od aplikacije do baze-izmjene28.12.2009. u 08:21 - pre 174 meseci
Pa ako je to problem, onda je rešenje ovde često pominjani princip podele baze na frontend i backend, iliti Splitt database.
U tom slučaju, imaćeš podatke u jednoj bazi, a aplikaciju u drugoj, koju onda možeš da menjaš po potrebi...

Pročitaj bar TOP teme na ovom forumu.



 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Od aplikacije do baze-izmjene28.12.2009. u 08:38 - pre 174 meseci
Malo ti je knfuzna terminologija. Shvatio sam da ti samo administriraš nečiju aplikaciju (neko ju je drugi napravio). To što zoveš "+ jos nesto sa sakrivenim detaljima..." je front-end ili deo koji ima interfejs urađen za korisnika. Tu su: forme, query-ji, reporti...... Baza je pozadinski deo, back-end, sa ekstenzijom .mdb. Tu su isključivo tabele kao objekti. E sad ovaj prvo pomenuti front-end je najverovatnije ekstenzije.mde. Njega ne možeš da menjaš tek tako. Potreban ti je originalni sačuvani .mdb fajl od kojeg je napravljen .mde. Ako imate samo Runtime verziju, ne možeš skoro ništa da uradiš.
 
Odgovor na temu

a zo zo

Član broj: 117395
Poruke: 189
*.static.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Od aplikacije do baze-izmjene30.12.2009. u 07:24 - pre 174 meseci
Ma sa StartUp u Tools se sakriju detalji baze, dobije se aplikacija, a da bih nesto izmijenili u estetici a sacuvali podaci moram imati bazu koja je izgubljena pravljenjem aplikacije... mdb je za editovanje ali se to sakrije aplikacijom... Kako da se povratim u taj prozor? Srecom sam sacuvala to na jednom mjestu ali pasce njima nesto na pamet kasnije sigurno... kad vec budu unijeli masu podataka. Kako tad?
 
Odgovor na temu

Getsbi

Moderator
Član broj: 124608
Poruke: 2831



+45 Profil

icon Re: Od aplikacije do baze-izmjene30.12.2009. u 12:12 - pre 174 meseci
Drži taster Shift prilikom otvaranja fajla.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Od aplikacije do baze-izmjene

[ Pregleda: 1940 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.