Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cudan zvuk iz kucista

[es] :: Ostali hardver :: Cudan zvuk iz kucista

[ Pregleda: 4566 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Cudan zvuk iz kucista21.12.2009. u 14:03 - pre 174 meseci

Od skoro pojavio se neki cudan zvuk iz kucista mog desktop racunara- nije jak , ali bas me nervira i neprijatan je.
Neznam sta ga prouzrokuje- prosle godine ugradjeno mi je novo jace napajenje i promenjen mi je kuler- ventilator na grafickoj u servisu.
Sta mislite , sta bi mogao biti uzrok.
moro
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: Cudan zvuk iz kucista21.12.2009. u 14:48 - pre 174 meseci
Kako ne znas sta ga prouzrokuje.Gde se cuje?Otvori kuciste, nece da te ujede nista.Osim ako nije u garanciji, pa je zapecaceno.Ma ventilator na napajanju ili taj sto su ga menjali prosvirao.
 
Odgovor na temu

moro

Član broj: 5537
Poruke: 668
*.crnagora.net.



+3 Profil

icon Re: Cudan zvuk iz kucista22.12.2009. u 14:18 - pre 174 meseci
Verovatno jedan od ventilatora- ali koji ?
Ono sto je jos cudnije taj zvuk nije konstantan- menja se .
Evo sada se ne cuje nista nenormalno- znaci po onome -"cas ga vidis , cas ga ne vidis"
moro
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Cudan zvuk iz kucista22.12.2009. u 15:04 - pre 174 meseci
Pa otvori kuciste kao sto ti rece covek i oceni sam. Kako mislis da ti neko ovako preko interneta kaze sta se cuje iz tvog kucista? Mogu biti kuleri, moze biti hard, dvd citac...
 
Odgovor na temu

Ovomojela

Član broj: 198977
Poruke: 58
93.86.120.*



Profil

icon Re: Cudan zvuk iz kucista24.12.2009. u 02:59 - pre 174 meseci
I ja imam od skora problem sa zvukom iz kompa. Procesor je AMD-ov 4200+, Gigabyte-ova ploča, komp star godinu dana, sve lepo radilo a kao za inat garancija istekla pre nekoliko dana...

Odmah da napomenem da je zvuk iz malog zvučnika na ploči, prvi put mi se to desilo da je izašao jedan kratak zvuk, za njim isti takav i potom dug neprestan zvuk koji baš i nije prijatan i nije tih. Kao aparat za otkucaje srca, ovako nekako ^_^______________________

To se desilo u toku rada, a nakon gašenja kompa i ponovnog starta kompa, zna da se čuje još pri odabiru da li ću u Bios. Meni komp inače ne blokira, ja mogu na njemu da radim i pored tog zvuka. Vadio sam i grafičku i opet se čulo isto.

Probao sam u BIOSu da isključim upozorenje o temperaturi procesora (mada, prilično je ugrejana metalni deo procesora, dok ventilator radi, okreće se) i ne vredi. Vratio sam optimalne vrednosti biosa ali ništa...

Ima li neko ideju, lično iskustvo, šta bi moglo biti.
 
Odgovor na temu

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.telenor.rs.



+303 Profil

icon Re: Cudan zvuk iz kucista24.12.2009. u 08:22 - pre 174 meseci
Ploca ti signalizira nesto. Nadji manual za plocu i vidi sta taj signal znaci ili napisi ovde tacan model pa ce neko valjda znati da ti pomogne...
 
Odgovor na temu

Ovomojela

Član broj: 198977
Poruke: 58
93.86.33.*



Profil

icon Re: Cudan zvuk iz kucista24.12.2009. u 11:20 - pre 174 meseci
Hvala.

Ploča je: Gigabyte GA-MA78GM-S2H v1 (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Video, Gigabit LAN, IEEE-1394) više na: http://www.gigabyte.com.tw/Sup...nual_Model.aspx?ProductID=2758

Manual se nalazi na: http://europe.giga-byte.com/Fi...ard_manual_ga-ma78gm-s2h_e.pdf

E sad, ovo mi kaže Manual:

1 short: System boots successfully
2 short: CMOS setting error
1 long, 1 short: Memory or motherboard error
1 long, 2 short: Monitor or graphics card error
1 long, 3 short: Keyboard error
1 long, 9 short: BIOS ROM error
Continuous long beeps: Graphics card not inserted properly
Continuous short beeps: Power error

Meni su dva kratka i posle toga dug neprestan beep.

Inače, kako sam ga sinoć ugasio i nadamo se da jutros neće biti problema (ohladio se), opet mi jutros posle 5-6 sekundi nakon paljenja počeo pištati i to jednim dugim beepom (bez ona dva prethodna što mi se juče dešavala). Ako se cilja na grafičku, ja sam nju vadio i opet isto, ova ploča ima i svoju integrisanu grafičku koju ne koristim.

I na kraju sam probao da skinem bateriju i evo radi normalno sada.... Nisam siguran da li će i koliko raditi ovako normalno. Ako bude problema javljam a neko ako zna, pošto sam naveo koja je ploča, šta je prouzrokovalo ovako nešto neka javi.

I da napomenem na kraju, ovo mi se prvi put desilo pre oko 10 dana, zapištalo je 2 kratka i jedan dug nakon čega sam reagovao i isljučio komp (imao Windows 7). Odmah nakon toga sam uključio i radilo je sve do juče, kada sam instalirao Windows Xp i 2 puta mi dolazio taj isti prilikom dva pokušaja instalacije i baš na istom mestu, kad odradi kopiranje fajlova i dodje do Installing Windows i onih 39 minuta. Tu mi se dakle to čulo, tek iz trećeg pokušaja, sa nekim drugim CD-om Windowsa, mi je uspelo da bez problema sve uradim, ali eto sinoć opet taj zvuk.

Što je odreagovao na vađenje baterije? BIOS nije flash-ovan, bar koliko ja znam, brat ne bi znao to da uradi... I šta mu, pri paljenju znači ova linija <DEL>: BIOS Setup/Q-Flash <F9>: XpressRecovery2 <F12>: Boot Menu <End>: Qflash (za del, f9 i f12 znam, ali šta znači ovaj Q-flash?). Hvala puno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Cudan zvuk iz kucista

[ Pregleda: 4566 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.