Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SERBIAN Speech engines ?

[es] :: Windows aplikacije :: SERBIAN Speech engines ?

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 115389 | Odgovora: 228 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?03.05.2017. u 14:49 - pre 84 meseci
Imam dokaz da ne odgovaraju na e-mailove, tako da Janko očigledno laže.
Izgleda da oni svi lažu.
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?03.05.2017. u 14:51 - pre 84 meseci
Neće ni odgovoriti na poplavu koja će ih zadesiti.
Tek da ne kažu kako niko ne kuka.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?03.05.2017. u 16:12 - pre 84 meseci
Dobićete generički odgovor, jer je danas održan mini sastanak tim povodom ;-) Što se mailova tiče, slobodno mi javite kad ste slali i nije odgovoreno, proveriću u logovima na mail serveru.
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?03.05.2017. u 19:17 - pre 84 meseci
Dragi @valjan molim te da mi pomognes da izgubim posao posto vec sest godina
radim na Ugovor o privremenim i povremenim poslovima i krsim pravilo zato
sto koristim licni Anreader na poslu, zato sto moj poslodavac nece da mi da
radni odnos nego me cinculira na ugovor, jedna lepa tuzbica protiv njega
zbog krsenja pravila Alfanuma mbi mi mnogo pomogla.

@valjan Da li si video sa Darkom i Tanjom koliko lazem i da li su ti
pokazali celu nasu prepisku oko privatnih racuna.

ps. Valjan ako zelite da ogranicite snimanje skinite demo verzije sa sajta i
saljite ih na zahtev a slepima pustite licencu za snimanje besplatno da
ljudi mogu da se obrazuju vidis da ovako ne obrazovani mogu samo da te
nerviraju po forumu.
zzviktor
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?03.05.2017. u 19:27 - pre 84 meseci
Viktore, ja sam samo ovo napisala i ništa od odgovora.
Biće za jedno sto godina.
Samo sam pitala, jer se moji korisnici žale na sporost konverzija knjiga.
Možda neko zbog mog opuštenog stila misli da sam stalno u kafani, ali nisam.
Nisam doktor nauka, nisam ni stalno u kafani.
Jednostavno, za mene je život umetnost i nemam potrebu da objašnjavam ko
sam, ali evo tog e-maila u kome ja jutros nešto pitam, a odgovora nema.
Ili je firma tako lena da odgovori stižu sa zakašnjenjem od 15 godina.

http://www66.zippyshare.com/v/bSbcF33f/file.html
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.com
Via: [es] mailing liste

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?03.05.2017. u 19:40 - pre 84 meseci
Ne znam ko je pominjao ostanak bez posla, verovatno dotični gospodin.
Meni može da pomogne da ostanem bez posla, pošto ga i nemam. A tvoji
korisnici, sram ih bilo žale se što ne mogu da prodaju knjige.
Pa naravno da ne mogu, pošteni Alfanum nas je sve u tome sprečio. Mi,
nesposobni, jadni, neobrazovani slepi idioti, prodavali smo mp3 knjige,
i to ne na komad, nego po megabajtu. Megabajt snimka sto dinara. A
pošteni Alfanum nam je onda zavrnuo slavinu. E sad, mi smo tako
nesposobni probili ograničenje ali nam je malo teže, pa ne možemo više
da prodamo 1000 naslova dnevno, nego sad jedva stižemo 50. Zato
korisnici kucaju, jer nemamo na lageru sve knjige koje oni žele. Sad su
nas tužili i veliki lanci knjižara, jer ne isporučujemo knjige u zadatim
rokovima, čime im nanosimo štetu.
Odgovor iz Alfanuma ćeš dobiti na svetog Darka, jer će ignorisati sve
upite na tu temu. Pa će tako posle da kažu kako od stotinjak korisnika,
niko nije kukao. Lepa bajka za trogodišnjake.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?03.05.2017. u 20:04 - pre 84 meseci
starka - koleginica je po ceo dan samo lakirala nokte i jedva čekala da joj stigne neki mail pa da odmah krene da kuca odgovor. Ako ste vi dokoni, neki moraju da rade. I to još očekujete prvi dan posle praznika da neko ima vremena za ćaskanje s vama i da ostavi sve druge nagomilane poslove i pošalje odgovor, koji ni ne postoji jer kao što rekoh dotična verzija anReadera je još uvek u pripremi, i takav generički odgovor ćete sigurno i dobiti narednih dana...

viktore - pored mrtvog ups-a, puknutog vpn linka, palog servera i pripreme dva nova servera za Bosnu nisam imao ništa pametnije da radim nego da prekopavam Darkovu i Tanjinu prepisku. Imali smo mini sastanak povodom one posebne licence, znači bukvalno 2-3 minuta, i radili dalje. I nisu samo slepe osobe korisnici anReadera, zašto bi slepi bili povlašćeni u odnosu na druge korisnike? Imamo i decu sa multiplom sklerozom koja koriste ovaj softver, ako se ne varam ima i par disleksičara, a koliko se sećam priče profesora Delića imamo i korisnika kojem su odstranjene glasne žice zbog tumora. U bazi ne piše tip invaliditeta osobe i to ni ne pitamo, kada me zovu telefonom niko posle imena ne kaže koji mu je tip invaliditeta, jedino kada neko dođe lično onda se iz prvog lica otprilike vidi. I zašto onda na taj ograničavati bilo šta kada nisu samo slepi jedini koji ga koriste?
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?03.05.2017. u 20:39 - pre 84 meseci
Agasoft, čovek zaglavljen u istoriji, eto šta se desi kad isključite automatski update... Lepo reče da ne čita šta ja pišem, i sad nas sve zabavlja ponavljajući kao papagaj nešto što smo davno spomenuli da nije jedini razlog, i onda sam ja kao njemu prišio da se ponaša kao idiot... :-)
 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?03.05.2017. u 20:40 - pre 84 meseci
Agasoft, ok, već su svi ovde shvatili da je Alfa Num veoma mutna firma.
Za to postoje i dokazi.
Sve tamte i vamte i ne znam šta još.
Monopolisti su, kradu i zarađuju na slepima, zloupotrebljavaju nečije
stanje, da tako kažem.
Obično nisam patetičar.
Svi me znaju kao cinika.
Žena sam i sa muškarcima sam često ulazila u rasprave, iako nisam, hm,
pa, muškobanjasta.
No, ovo što Alfa Num radi prelazi i moj prag tolerancije.
Firma koja se iživljava nad invalidnim osobama u svakom pogledu.
E, pa, ljudi koji me znaju, a zna me Iksi i Hackman lično, kao i ti,
osim kad je reč o kazivanju poezije, nisu od mene čuli još ovakvu patetiku.
Znači, ima razloga, očigledno.
No, uvek se nadam da će ovako nešto neko čuti.
Što se tiče Janka, naspram njega ima mnogo rečitijih, grubljih sa kojima
sam izlazila na crtu, ali oni su mi zavređivali pažnju, jer za razliku
od Janka, bar imaju stav.
Ovako, ovde je reč samo o firmi koja koristi svoj položaj.
 
Odgovor na temu

zzviktor
Viktor Zivojinovic
Pravni asistent
serbia

Član broj: 150354
Poruke: 1246
*.com
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.osmehmolim.org.rs


+10 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?03.05.2017. u 20:56 - pre 84 meseci
@valjan Dobro drugze nebi te cimao za taj odgovor toliko da me nisi pred
celim forumom prozvao da sam sakrio cinjenicu da sam mogao da platim i
legalno sa pdv, a meni je da je cena bez pdv i da zbog toga ide na privatni
racun rekao licno prstima i mailom Darko Pekar, gospodja Burcer to nije ni
pomenula kao mogucnost. Nebih sve ovo pisao nego eto me iznervirala
cinjenica da pricate o nekoj prepordaji i zloupotrebi el knjiga kada se
gomila slepih i slabovidih muci da dobije knjige u dostupnom formatu u kome
moze da nesto nauci da se skoluje da sutra zaradi za parce leba. Posto gle
cuda Vulin nedavno rece da za invalide nema leba bez motike, te da se
socijalna pomoc mora zaraditi. Mi imamo problem da se skolujemo izmedju
ostalog posto nemamo pristupacne knjige, a izdavaci to stalno pravdaju
zloupotrebom koje mozda i ima u sporadicnim slucajema ali nije niko ovde bas
toliko bogat da moze da plati prekucavanje knjige 5000 6000 10000 din, pa
mora da moli za e formu u doc,a onda neko ovde prosipa pricu o zloupotrebi
iste.
zzviktor
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?04.05.2017. u 00:08 - pre 84 meseci
Znam ja vrlo dobro u kakvoj su situaciji slepi, najčešće dođu sa laptopom koji se jedva nosi sa operativnim sistemom a ne još da potera iole ozbiljniju aplikaciju. Od kad sam ja u firmi došla nam je samo jedna jedina devojka čiji je otac bio spreman da kupi tablet odgovarajućih karakteristika da bismo testirali da li anReader radi na njemu, a već je imala babarogu od laptopa na kojem je radio anReader. Znači velika većina ima računare gde ono što ja odradim na mom računaru za minut tamo traje deset. 90% poziva su tipa "imam li pravo na upgrade" ili "kako da prođem što jeftinije prilikom nabavke". I zbog svega toga verovatno je Darko napravio ovu varijantu bez PDV-a, a Tanja već po navici ponudila samo tu jer se niko ni ne gura da plati punu cenu, osim oca one devojke.

I nije nikakav problem u Alfanumu ne dobiti odgovor odmah ili dobiti samo polovičan odgovor - Tanja radi na licenciranju anReadera, povremeno joj priskoči u pomoć još jedna koleginica, a osim anReadera sa još troje kolega radi na AdEx projektu. Ona nema nikakve veze sa programiranjem, a na razvoju modula koji se između ostalog koriste i u anReaderu radi najmanje troje-četvoro kolega i spoljnih saradnika, i još ona jedna osoba koja to sastavi u celinu i koju sam rekao da trenutno nemamo. Svi ti koji rade na razvoju modula rade na barem još tri-četiri projekta i to ne nužno svi na istim, a neki od njih imaju nastavne obaveze na fakultetu (profesori i asistenti), dakle nisu ni svi u isto vreme u firmi, i kad jesu nisu svi uvek dostupni, a i čak kad neko jeste i prisutan i dostupan ne može tek tako da se prešalta sa jednog projekta na drugi i ispljune odgovor u nanosekundi. I sad vi očekujete da čim se neko javi na telefon, zna odmah tog momenta odgovor na svako pitane koje vi smislite, i ako baš ne zna, da ima vremena da ide po firmi i raspituje se. A često se desi da neko zove Marketing i Prodaju i raspituje se za anReader, sa kojim oni nemaju nikakve veze, ili zovu tehničku podršku gde se ja javljam i pitaju za licenciranje, sa čime ja nemam baš nikakve veze, znam ono što sam pročitao sa anreader.alfanum.co.rs jer ja ažuriram te textove na toj stranici onim što mi dostave drugi, i znam još ponešto što sam čuo usput. I ako ne mogu da prebacim vezu Tanji jer ona već priča sa nekim ili je na nekom sastanku, kako onda ja recimo da znam ima li još licenci preko fonda i da li treba ovaj ili onaj obrazac kad niti se time bavim niti me zanima niti imam vremena da se upoznajem sa detaljima. Tako da nije nikakav problem da nađete priliku za likovanje kako niko u Alfanumu ne zna odgovor ili po vašem shvatanju neće da odgovori. Nemamo profesionalnog PR-a koji bi skupio sve informacije od svih učesnika i to lepo upakovao i saopštavao vama kada god vi to zaželite.

Ja sam vam lepo rekao - verzija sa tom posebnom licencom je u pripremi, za jedno mesec-dva stiže nova koleginica koja će biti zadužena za kreiranje anReadera, ali to joj neće biti jedini posao kao što niko u Alfanumu ne radi isključivo samo jednu stvar. Znači ne očekujte pre jeseni da se krene sa bilo kakvim ozbiljnijim radovima na anReaderu, na bilo kojoj verziji. Tako da ova vaša akcija "ko se bre ne raspituje, sad ćeš da vidiš kako se raspitujemo" neće imati nikakav efekat, niti će bilo šta ubrzati.

A sad pozdrav na neko vreme, serveri putuju za Bosnu pa ću i ja uskoro za njima na par dana da to sve povežemo i testiramo i obučimo korisnike, pa ću malčice slabije da visim po forumu, a usput moram da zakrpim ovaj jogunasti VPN i sredim još neke sitne zvrčke na par servera. Ja se malo šalio sa agasoftom jer sam u jednom trenutku mislio da se i on sprda, jer niko ozbiljan ne bi pričao takve stvari, a on čovek sve shvatio preozbiljno, ali šta je tu je, sad je teško vratiti se unazad. Na starku ni ne obraćam pažnju, ona mi deluje kao ona što stalno viče "tako je" bez obzira šta je pričao njen simpatizer. Ostalima srdačan pozdrav.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?05.05.2017. u 23:06 - pre 84 meseci
Danas sam konačno imao koji minut vremena više da proćaskam sa više kolega koji su uključeni na bilo koji način u priču o anReaderu, i ispada da sam ja već i nagovestio u jednoj od ranijih poruka šta se tu u stvari dešavalo pre par godina. Zakon o autorskim pravima, član 30 i nešto, kaže da za uređaje i sklopove i šta već, kojima se mogu kopirati autorska dela, a da to nije u lične svrhe, plaća se nadoknada, i to plaća proizvođač ako se taj uređaj/sklop pravi u Srbiji, odnosno uvoznik/trgovac ili ko već ako se nabavlja iz inostranstva. To se uglavnom odnosi na fotokopire, razne vrste snimača i sl, ali je nečije alavo dupe iz Sokoja ili iz neke inspekcije ili ko zna odakle već saznalo za kreiranje audio knjiga na veliko pomoću anReadera, i rekli su "to nije za lične potrebe, ovo je poslednja opomena, izbacite tu opciju iz anReadera ili platite harač".

Varijanta sa plaćanjem nadoknade bi značila da moramo da dignemo cenu anReadera, a znamo da vam je i ova prevelika, i zbog toga je između ostalog nastala verzija 4.2, gde su ubačeni novi algoritmi za sintezu, nov način zaštite, bolja podrška za Windows 7 i 64-bitne operativne sisteme, i izbačena mogućnost sinteze knjiga upravo zbog tih propisa. Tada je i dodata ona klauzula u licence agreement da se može koristiti samo u lične svrhe i da postoji anReader sa posebnom licencom, bilo je u planu da se i ta posebna verzija napravi, ali je tada Dragan, kolega koji je držao u malom prstu skoro sve po pitanju TTS-a i anReadera, otišao u drugu firmu, jer je dobio ponudu koju je teško odbiti. Robert, koji je preuzeo od njega veći deo obaveza, bio je angažovan i na drugim projektima, ali i na fakultetu na postdiplomskim studijama i na istraživanjima, tako da od tada sve što je urađeno na anReaderu od verzije 4.2.0 do sadašnje 4.2.8 je bilo suvo krpljenje, prilagođavanje da radi na Win 8 i Win10, rešavanje problema sa registracijom i sl. Nije rađen ama baš nikakav razvoj direktno na anReaderu, i tu vas niko nije lagao, dakle izlazile su "nove" verzije, ali u njima nije bilo ništa novo, samo popravljeno staro koje nije radilo.

Dakle, nije nama pravljena šteta pa smo se naljutili i zato isključili opciju, nego nas je naš traljavo napisan zakon na to primorao. A nakon ove prepiske sa vama jasno mi je i odakle vam sve te ideje koje ste ovde pisali - nekome je ovo za kršenje autorskih prava bilo saopšteno, pa je čuo/pročitao svaku tridesetosmu reč i razumeo samo pola od toga (kao što smo i videli da mnogi ovde rade), i onda je taj krenuo da viče naokolo "pravljenje knjiga, pare, isključena opcija", a Dragan više nije bio u firmi, Jovana i Nataša su bile na porodiljskom i Tanja se tek uhodavala u licenciranju, ja sam već bio u ekipi tehničke podrške ali za neke druge sisteme i tek sam se tad uključio u priču o anReaderu, Darko je i inače prebukiran poslovima pa ga nismo ni smarali pitanjima, i onda nije ni bilo nikoga ko zna pravi odgovor šta se desilo, pa je na sva vaša pitanja bilo jedno veliko "muuuuu" ili barem neki pokušaj "tuc-muc". Pa smo time samo podgrevali vaše teorije zavere i pogrešno prepričane priče.

A to koliko umete biti napadni i nezgodni sa pitanjima, to je čudo jedno - pitate Jovanu, pa Natašu, pa profesora Delića ili Darka ili koga već nahvatate, pa kad pet puta dobijete isti odgovor koji vam se ne sviđa onda se raspitujete po lekarskim komisijama, fondovima, ministarstvima i gdegod, pa kad i tamo dobijete baš isti taj govor, onda opet zovete i derete se na nas i pretite advokatima i ko zna čim kao da smo mi smišljali pravila i kao da imamo neku moć u ovoj državi da promenimo bilo šta, i onda Darko samo kaže da vas u takvim situacijama stavimo na "ignore" da možemo i nešto normalno da radimo. I onda na kraju Alfanum ispadne bezobrazan i neodgovoran jer odbija da da odgovor, ali onakav kakav vi očekujete.

Kada smo već kod pitanja, da pitam šta bi sa odgovorima na onu vašu akciju što ste pokrenuli pre neki dan? Likovali ste ovde kada posle 15 sekundi niste dobili odgovor da i dalje niko ništa ne zna, a odgovor bio uredno poslat čim je Tanja imala vremena za piskaranje. I sad se ne hvalite da je odgovor stigao. Ja vam jedino na taj uopšteni odgovor mogu dodati da ćete se načekati do pojave te verzije, kao što sam već i rekao. I Robert je otišao jesenas iz firme, nova buduća koleginica je postdiplomac i čeka se njen master u junu pa da se onda pridruži našoj ekipi, ali dok se ona uhoda i uputi u kod, i dok se pojavi nešto konkretno proćiće priličan broj meseci. Radi se recimo na Danici, ali je pitanje kada će se uopšte pojaviti u formi anReadera, kao što rekoh trenutno je Telekom najveći "krivac" što se uopšte nešto radi na tom polju pa ćemo najpre zadovoljiti njihove potrebe i forme. Kada ste već tako pomno pratili vesti na sajtu, verovatno ste videli i one o partnerstvu sa SMI, trenutno je većina zaposlenih angažovana na njihovim projektima, tako da puno prostora za igranje sa anReaderom nema, a i vi ste ovde u ovoj prepisci sasvim lepo pokazali koliko vam je stalo i koliko imate razumevanja, pa što uopšte da se trudimo kad vama ne valja, a mi samo gubimo vreme i živce sa time?

Sad će verovatno opet krenuti tirada o tome koliko ste vi para dali za anReader pa ste opet ostavljeni na cedilu, ali ja jedino što mogu da kažem je da se nadam da će ova država za par godina konačno krenuti nekim normalnijim putem, da će se i zakoni izmeniti, i da će i država konačno krenuti da vodi brigu o osobama sa invaliditetom na pravi način, pa će i anReader mrdnuti sa mrtve tačke.

[Ovu poruku je menjao valjan dana 06.05.2017. u 00:20 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao valjan dana 06.05.2017. u 01:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?06.05.2017. u 14:44 - pre 84 meseci
Dok država krene boljim putem, mislim da ćemo se mi svi ovde prisutni raspadati u nekoj sedmoj fazi i smrdeti na trulež.
Od prilike tako.
Što se zakona o autorskim pravima tiče, smem da potpišem svim što imam da nam taj zakon nije nikada niko pomenuo.
Vaš Darko lično, koga vi niste hteli da smarate, prošle godine, u Beogradu, sa mnom je sedeo oči u oči, licem u lice. Ja sam bio pri čistoj svesti i zdravoj pameti, što se iskreno nadam da je i on bio.
Lično on, meni je rekao da su prodavane knjige. Dakle, ti pokušaji kako smo mi proneli trač i izmislili ovu priču, padaju u vodu.
Lično on, jeste, baš Darko Pekar
, meni, nama na tom sastanku, obećao je, pazi OBEĆAO je, da će to ograničenje biti uklonjeno. A mogao je lepo, da iznese tu priču i da kaže kako to nikada neće biti uklonjeno, kao što sada i znamo da neće, iako dobijamo ovih dana na mail odgovore da će takva verzija izaći, valjda na svetog Živka.
Dakle, samo da je lepo rekao, po članu tom i tom tog i tog zakona, ne može da se radi to i to zbog toga i toga, nikada više niko nigde u usta ne bi uzeo ovo ograničenje.
Ili još bolje, da je neko zasukao rukave i to iskreno napisao na sajtu, da Anreader ne može da se koristi za snimanje knjiga zbog toga i toga, niko reč ne bi rekao.
Ovako ne. Prvo on nama obećava, to se ne događa godinu dana kasnije, niti se na sajtu ili u licenčnom ugovoru
to pominje. Pa umesto da ispadnete lavovi, ispali ste, znate već šta, a linija je tanka.
Jedno prijateljsko saopštenje u kome bi ste sve to naveli, koje bi bilo istaknuto svuda bi sve rešilo. Ali ne, vi znate da onda ne bi bila prodata nijedna licenca- A onda kad dođemo do ovog stadijuma vađenja očiju, izvlačite od nekud zakon o autorskim pravima i očekujete da vam posle trista laži jednom poverujemo.
Nema šanse.
A sve je moglo biti daleko, daleko bezbolnije, da ste bili pošteni i iskreni, bar jednom...
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?06.05.2017. u 15:56 - pre 84 meseci
Nije me mrzelo da preturim arhivu.
Sastanak sa Darkom i Vesnom održan je prošle godine, 21. juna u prostorijama gradske organizacije saveza slepih Beograda kada su i pala ta, sada je već jasno, politička obećanja.
Predsednik organizacije me je zamolio da za svaki slučaj Darku pošaljem detalje sastanka i u kratkim crticama, šta smo se, kao dogovorili, što ja i činim 22. juna, nešto posle osam časova, po dolasku na svoje tadašnje radno mesto.
Na svoju mailing listu koju vodim sam sa puno optimizma pisao o detaljima tog sastanka gde sam takođe govorio o svemu dogovorenom, a isti taj mail je opet, za svaki slučaj, predsednik organizacije poslao Darku.
Čik probajte da pogodite kada sam dobio odgovor od Darka. Nikada, naravno. Kako vi to kažete, stavio me je očigledno na ignore, jer to tako treba. Verujem da nije ni otvorio poruku kad je video naslov.

 
Odgovor na temu

starka
Mila Kuran
Sombor

Član broj: 303489
Poruke: 256
*.com
Via: [es] mailing liste



+41 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?06.05.2017. u 16:07 - pre 84 meseci
Oho, eto nas opet nazad.
Ja sam mislila da smo završili, ali se uvek vratimo.
Da, svedok sam, član sam tvoje liste.
Ne radi se o bilo kakvoj grupi, ali dobro.
Sve u svemu, ima ljudi kojima obećanja ništa ne znače.
U neku ruku razumem ovdašnje stavove, jer i ti i ja da radimo za Alfa
Num, hajde, sad, otvoreno ću napisati:
Sigurno bismo dobili otkaz ako bismo napisali da je naša strana, tj.
korisnička strana upravu.
Sa druge strane, istinski ta strana jeste upravu i ne znam šta se ovde
postiže nastavkom rasprave.
 
Odgovor na temu

ademare

Član broj: 151475
Poruke: 8083



+1753 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?06.05.2017. u 20:08 - pre 84 meseci
Au stvarno Bruka , kakve se Lagarije , ovde podmecu , od strane zaposlenog u tom Alfanum-u !?

Kakav bre SOKOJ , oni naplacuju samo za prava Kompozitora !!

E sad ako je neko komponovao Knjige , ajde Valjane smisli nesto Uverljivije , pa se javi !
 
Odgovor na temu

agasoft
Aleksandar Đurić
Tražim posao...
Beograd

Član broj: 43804
Poruke: 2249
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: agasoft


+126 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?06.05.2017. u 20:19 - pre 84 meseci
Znam i ja vrlo dobro čime se bavi SOKOJ i gde njihovi potpisi stoje, al dobro, omaklo se čoveku, u žaru laganja, ovaj borbe.
 
Odgovor na temu

Iksi
ivan Kostov
koordinator informatickog centra za
slepe, Medicinska skola
Beograd

Član broj: 44520
Poruke: 1558
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 2147483647


+12 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?06.05.2017. u 20:26 - pre 84 meseci
Pozdrav.
@ Valjan. U koliko je sve ovo tačno što si naveo, onda je to katastrofa države u kojoj živimo. Samo u tom slučaju trebalo je da nam se kaže da sokoj, ili ko već pravi problem. Pa, oni su čak bili nekorektni i prema pojedinim estradnim umetnicima, jer im se može. Sa druge strane, otkud sokoj u celoj priči obzirom da se oni bave isključivo autorskim honorarima kompozitora, i izvodjača, dakle nemaju ništa sa knjigama, izdavačkim kućama i sl.
Još jednom ponavljam, u koliko je tačno da su vas pritiskali, dostavite nam dokaz o tome, pa da ih svi zajedno, zajedničkim snagama, i mi, i vi pritisnemo u medijima, jer s kojim pravom oni ograničavaju konvertovanje audio knjiga, to nema nigde u svetu?
Dalje, takođe potvrđujem da ni meni ni Agasoftu Darko nikad nije pomenuo nikakve probleme sa Sokojem, i sličnim institucijama, navodno su problem bile nekkve zloupotrebe sa prodajmom knjiga. Da ste nam od početka rekli šta je po sredi, drugačije bi se pričalo.
Ok, budimo bar sad otvoreni i iskreni jedni prema drugima, i pomozimo jedni drugima da se reši problem.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?06.05.2017. u 20:32 - pre 84 meseci
Ja tu ne vidim ništa sporno - da se anReader koristio samo "u svoja 4 zida", ne bi bio nikakav problem, ali je neko očigledno krenuo da štanca i prodaje kopije knjiga, ne mora to čak biti ni neko od "vaših", to je zapazio i neko od tih "zaštinika autorskih prava", i kao što rekoh, nečija alava pravna guzica nam je dostavila zvanično "ljubavno" pismo da je to "no-no", i pošto verovatno nisu mogli tačno da utvrde ko je to radio, ali su mogli veoma lako da utvrde da je rađeno preko anReadera, a iskopali su taj član zakona, pa su rešli da se preko te kaluzule "omaste". Uzročno-posledična veza je prilično jednostavna - prodavane su knjige, to je protivno zakonu o autorskim pravima, mi smo nagrabusili jer nisu mogli da utvrde ko je ali su lako utvrdili preko kakvog "uređaja" je to rađeno, a onda ste sa nama i vi nadrljali... Samo što to verovatno nikad nije ovako prezentovano, i ja sam tek sad posle šest godina u firmi sklopio sve kockice kada sam se jednom zatekao u pravo vreme na pravom mestu pa čuo po delić priče od više njih.

Što se tog vašeg sastanka tiče, kraj juna je odličan termin kada želite da nešto ne bude urađeno brzo - počinje sezona godišnjih odmora, znači uvek neko fali i sve se radi usporeno. A povrh toga, u međuvremenu je proširena saradnja sa SMI pa su postali i suvlasnici Alfanuma, Darko je kraj juna i početak jula proveo u dogovorima i pregovorima sa njima tako da mi je i u neku ruku i jasno zašto nije odgovarao, pa je posle krenuo u potragu za novim zaposlenima i novim prostorom (selili smo se u novembru, a od tada stekli i 15-ak novih kolega, što u samoj firmi, što spoljnih saradnika i to ne samo iz Srbije nego bukvalno sa svih strana sveta). A onda je i negde u jesen Robert najavio da odlazi iz firme, tako da ako je nešto i rađeno na toj posebnoj verziji od tog juna, krajem novembra je definitvno stalo jer nije imao više ko da radi.

Već rekoh, nova koleginica kada završi obaveze na postdiplomskim studijama počeće da bude malo redovnija kod nas, trenutno kao naš stipendista ima obavezu da se pojavi samo povremeno, ali taj njen novi status će opet biti na početku nove sezone godišnjih odmora, i pretpostavljam da znate gde to vodi što se tiče brzine izrade softvera. Robert joj je objasnio većinu stvari pre nego što je odlazio, ali trebaće joj sigurno vremena da se uhoda, nije ovo neki knjigovodstveni programčić koji svaki srednjoškolac napiše za vikend, da nije tako komplikovan svako selo bi imalo svoj anReader i brdo glasova. Preostaje samo da se nadamo da je neće uvući previše u druge projekte jer sad ne možemo samo kako mi hoćemo nego se i suvlasnici ponešto pitaju, tako da znam da sve ovo ne zvuči nimalo obećavajuće, ali ja se lično nadam da se razvoj neće definitivno prekinuti. Postoje čak najave da će se praviti i novi muški glas za srpski i novi ženski glas za hrvatski, ali lako može da se desi da to ne bude pre 2020-te ili čak i mnogo kasnije...
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: SERBIAN Speech engines ?06.05.2017. u 21:03 - pre 84 meseci
Ma pade mi SOKOJ na pamet, radimo već godinama monitoring radio stanica u Hrvatskoj i Sloveniji za Ipsos, koliko je reklama emitovano kad i za šta, nudili smo mi isti taj softver i SOKOJ-u i RRA i ko tu sve prati šta se gde emituje, da mogu da prate šta god ih zanima, ali oni još uvek barataju ručno pisanim programskim "košuljicama" jer tu postoji mogućnost friziranja izveštaja i namicanje para (čitaj - mito & korupcija), tako da ni ja ne verujem da su oni, samo kao što rekoh bili su mi na umu jer sam baš ovih dana krpio nešto oko tih servera za te sisteme, pa smo ih spomenuli i onda sam i ja ovde spomenuo njih. Poenta ni nije u tome ko nam je tim svojim gestom ukazao na tu klauzulu u zakonu, jer uvek se može naći neki advokatčić željan slave da digne tužbu zbog takvih stvari, poenta je da takav član postoji, i da bi trebalo ići u smeru da se u nekoj budućoj promeni tog zakona uvrsti dopuna da se asistivne tehnologije oslabađaju plaćanja ovakve naknade, ali ne možemo mi tu lobirati kao proizvođač takve tehnologije jer zbog nas jednih zabole ih da bilo šta menjaju. A ako takva buduća izmena zakona štiti nas kao proizvođača, onda zabole i nas i vas što neko tamo umnožava i prodaje audio knjige, neka se pomuči država da nađe ko je to, a ne ovakva varijanta "ako ne mogu/neću da nađem ko umnožava, učiniću da to čime umnožava poskupi pa da mu ne bude isplativo", a to što su slepi i slabovidi kolateralna šteta nikom ništa...
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: SERBIAN Speech engines ?

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 115389 | Odgovora: 228 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.