Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

NAPOKON ga zavrsih!

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: NAPOKON ga zavrsih!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30410 | Odgovora: 102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!29.01.2010. u 23:42 - pre 173 meseci
Šta reći: Odlično!

Nego šta bi sa šemom PWM-a za motore?

Pozdrav zeoN_Rider
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

marinbnm

Član broj: 19868
Poruke: 256
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.fmdream.net


+2 Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!30.01.2010. u 11:33 - pre 173 meseci
Evo i nje, ako hočeš detalje baci PM da ne trolamo se tu previše.

X1 je potenciometar, X2 ulaz napona, X3 motor.

frffr
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!09.02.2010. u 17:22 - pre 173 meseci
Napokon ga poceh.. Legend sam krenuo da pravim i kupio sam sve osim trafoa i hladnjaka. Danas odnesem usb u fotokopirnicu da odstampam plocicu,i sad kad sam dosao kuci shvatim da sam trebao da je okrenem u ogledalu.. Los pocetak,a javljam kako ce dalje ici..
 
Odgovor na temu

STK

Član broj: 242590
Poruke: 381
*.opera-mini.net.



+5 Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!09.02.2010. u 19:17 - pre 173 meseci
'...shvatim da sam trebao da je okrenem u ogledalu...' nasmeja me slatko! Ma slatka je to muka ne daj se pokolebati! Nego je li cist legend ili mozda legend-stage master,posto sam nesto za ovaj drugi bas zainteresovan i pokusao bi da ga napravim... Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!09.02.2010. u 21:00 - pre 173 meseci
Cist Legend. Plan je bio SM,ali trafo je mnogo skuplji. A nije veliki problem preraditi ovaj na SM,pa ce mozda ovaj obicni da naraste kad bude neko srecnije vreme..
 
Odgovor na temu

STK

Član broj: 242590
Poruke: 381
*.opera-mini.net.



+5 Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!11.02.2010. u 18:50 - pre 173 meseci
SAMO NAPRED SA MNOGO USPEHA! Nadam se da ces-kad ga napravis biti raspolozen za savete sta-gde-kako-gde nabaviti posto cu ja tad biti na samom pocetku. Pozdrav!
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!11.02.2010. u 21:47 - pre 173 meseci
Znon..hahahha....

Prva plocica Legend-a zavrsena,mislim na nagrizanje. Nisam nesto odusevljen,cak sta vise ruzno je ispalo,hidrogen mi je bio veoma slab,ali radice to..
STK,prvo upozorenje kada budes pravio Legend-a. Najbolji nacin da okrenes u ogledalu (najkvalitetnije) je u Photoshopu. Samo pdf ubacis u PS,okrenes i odstampas.
Ako uradis na bilo koji drugi nacin kvalitet nece biti dobar,iovako je lose.

Znaci zamerka za 10XB-a,plocica je u originalu trebala da bude okrenuta u ogledalu.. Ali poklonu se ne gleda u zube..
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!11.02.2010. u 22:46 - pre 173 meseci
Ne znam kako kod vas to sa okretanjem , ja ne koristim nikakav program , zadam stampacu da odprintira u ogledalu i sve isto bez da nesto pokvari kvalitet .
 
Odgovor na temu

dule6491
Beograd

Član broj: 136466
Poruke: 1418
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!12.02.2010. u 14:53 - pre 173 meseci
Pa kad imas tu opciju.. Mada nisam ni znao da stampac moze to..
 
Odgovor na temu

icelord94
projektant,s.a.
Jagodina,Srbija

Član broj: 290396
Poruke: 10
178.79.29.*



Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!27.04.2012. u 15:21 - pre 146 meseci
Nešto ovako planiram da pravim za Zeiss TK35. Dobro bi došla svaka pomoć u semama i iskustvu.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!27.04.2012. u 15:44 - pre 146 meseci
Koje?
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

icelord94
projektant,s.a.
Jagodina,Srbija

Član broj: 290396
Poruke: 10
178.79.29.*



Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!28.04.2012. u 14:36 - pre 146 meseci
Malo sam ispao nedefinisan. Imam projektor Zeiss TK35 pa planiram da odradim neka poboljšanja i dodatke. Među njima su i uređaj za prikazivanje celog filma bez pauze. Nešto slično kao što je uradio kolega marinbnm (treća strana ove teme). U principu sve se svodi na regulaciju brzine motora u odnosu na zategnutost filmske trake. Kako se kotur za namotavanje puni sa trakom tako je potrebno da se smanjuje brzina okretanja. Tu mi je potrebna mala pomoć ako se neko već susretao sa ovim problemom. Neka principijelna rešenja sam video na netu ali bez ikakvih detalja. NPR na jednom sajtu je prikazan detalj klackalice koja se u odnosu na zategnutost trake opušta ili zateže i šalje instrukcije motoru da li da ubrza ili uspori. Sem slike nema nikakvih komentara niti šema.
Kao što rekoh još se nisam detaljnije pozabavio ovim problemom jer radim na realizaciji postolja u koje se ugrađuju prateći sklopovi samog projektora. Za par nedelja će biti to završeno i onda prelazim na realizaciju uređaja (ili kako već to nazvati) za prikazivanje celog filma a ne pojedinačnih činova od 600m. Imam filmove i od 5 do 9 činova pa bi pauze za njihovu zamenu pokvarile užitak gledanja. Sama koncepcija TK35 je da radi u paru sa drugim projektorom i da dok jedan radi na drugom se priprema sledeći čin i tako sve do kraja filma. Ja imam samo jednu mašinu jer mi je to samo hobi a nemam baš nešto ni prostora za skladištenje celokupne potrebne opreme pa bi ovaj uređaj dobro došao.
Unapred hvala svima koji su spremni da pomognu!
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!28.04.2012. u 15:54 - pre 146 meseci
Koliko znam samo Marin tu moze da ti pomogne od svih nas ovde,nadam se da ce se pojaviti i javiti. Pozdrav!
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

icelord94
projektant,s.a.
Jagodina,Srbija

Član broj: 290396
Poruke: 10
178.79.28.*



Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!28.04.2012. u 20:25 - pre 146 meseci
I ja se nadam da će se ukoro pojaviti sa savetima. Malo je specifična tema koja zahteva specifična rešenja.
Pozdrav svima koji prate ovu tematiku i ako zatreba neka pomoć vezana za temu kino projektora i filmova možda mogu da pomognem.
 
Odgovor na temu

marinbnm

Član broj: 19868
Poruke: 256
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.fmdream.net


+2 Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!28.04.2012. u 23:31 - pre 146 meseci
Evo su mi rekli da tu netko spomenio projektore :) hehe

TK35 mi je jako poznat inače, simpa projektor i bilo ih je dosta ovdje, i zanimljivo je da je jako fino napravljen, iako je prijenosni.

E, sad.....namatanje film i elektronika, imaš dva rješenja:

1. Mehaničko na foru frikcije kao što imaju svi projektori za manje role, ali onda je problem da je sila namatanja jako slaba kad je rola puna (i teška) pa se tu obićno koristi frikcija koja ima automatsku regulaciju zatezanja ovisno o teretu role (što više filma, više zateže), u principu je jako jednostavna, dobro radi, ali ipak ima poprilično rada oko nje glodanje, tokarenje i slično......recimo cinemeccanica koristi takvo rješenje.

2. Elektronika, konkretno kod mene je DC motor sa prijenosom, a poluga koja služi za regulaciju je vezana sa potenciometrom, i sad osnovni princip je jako jednostavan. Kad je poluga u sredini motor miruje, pošto film ide preko poluge, kad potegneš film tj. projektor potegne, poluga krene gore i vrti motor u smjeru da odmotava film, a u slučaju da treba namatati kad film ide iz projektora, poluga krene dolje i motor namata film na rolu, a ovisno koliko filma ima i poluga uvjek regulira snagu motora tako da je napetost filma jednaka na početku i na kraju, bilo da se radi o namatanju ili odmatanju filma.

Kod mene je ovaj drugi način i to 24V 100W motori, PWM kontroler sa mosfetima u H mostu koji vrte motore, te pločica sa još automatikom za prematanje, startanje i slično...
Osim same elektronike ima dosta posla u mehanici, npr poluga koja regulira napetost mora na glavčini sa ležajevima, te naravno mehanički spregnuta sa potenciometrom, pa onda osovine od rola koje su pričvršćene na motore i slično. Ima tu dosta detalja i svari koje treba prilagoditi kako sam ja radio, jer od gotovih riješenja (osim mehaničkog) nečeš ništa naći....

Ako te još što zanima pitaj pa ćemo diskutirati, a evo nekoliko fotki mašine koju sam zadnju radio, sve je dolje moj dizajn osim samog projektora koji je Bauer B8A.

http://www.facebook.com/media/....2140157.1383984915&type=3

http://www.youtube.com/watch?v=A5VyCJ8gWEM

I još jedan mali detalj, moj kolega mi je rekao da je imao problema sa TK-35 kad bi gurao cjeli film sa njime, naime kaže da motor nije baš namjenjen kao i izvor svjetla da radi pre dugo bez zaustavljanja, te da bi se motor tako ugrijao da bi blokirao......sad jeli to bilo samo na tom ili......ž

Inače sam trenutno radim na još jednoj mašini, dolje bi postolje trebalo biti isto kao i do sad, a gore cinemeccanica V5 mašina......a btw javi se na PM, ako ti se neda igrati sa svime, mislim da bi ti mogao negdje skupiti jednu mehaničku frikciju kao što sam ti opisao gore. Dodaš motor i eto.......naravno mana takve konstrukcije je što trebaš negdje premotati film i spremiti ga na rolu, dok kod ovog moga ja sve mogu raditi na samom projektoru!
frffr
 
Odgovor na temu

icelord94
projektant,s.a.
Jagodina,Srbija

Član broj: 290396
Poruke: 10
178.79.29.*



Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!29.04.2012. u 11:20 - pre 146 meseci
Evo i javno da se zahvalim Marinu na brzom pojavljivanju i korisnim savetima.
 
Odgovor na temu

STEFAN00000
Stefan T
student (brodomasinac)
Herceg Novi

Član broj: 169580
Poruke: 181
*.crnagora.net.



+7 Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!29.04.2012. u 12:07 - pre 146 meseci
Kako uopste nabavljate te velike filmove.Ja ih nisam nikad vidio ..mada sam i relativno mlad :).Znam samo za one male rolne filmova cca 30cm u precniku ili malo manje
Hobi je nesto besplatno a veoma skupo
 
Odgovor na temu

icelord94
projektant,s.a.
Jagodina,Srbija

Član broj: 290396
Poruke: 10
178.79.29.*



Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!29.04.2012. u 12:39 - pre 146 meseci
Kada ti je to hobi začas nađeš istomišljenike. Meni je hobi 16 i 35mm. Pratim oglase pa kontaktiram ljude koji prodaju slične stvari. Dosta često se ispostavi da oni ili njihovi poznanici imaju nešto od tehnike ili filmova koji mene interesuju ali nisu mislili da ikog to interesuje pa nisu davali na oglase. Takođe angažujem prijatelje po celoj Srbiji da se raspitaju u njihovoj okiolini ima li čega. Ima ih još po podrumima škola, vrtića i sličnih nastavnih ustanova, po buvljacima. Što se tiče 16mm to je bio najčešći format za školske ustanove i u tom formatu ima podosta materijala koji je davno otpisan i zaboravljen.
Značajan izvor tehnike i filmova je i ebay.de. Tamo sam kupio i projektor, dosta opreme i po neki film na 35mm.
Kada imaš neku količinu onda stupa na scenu menjanje sa sličnim hobistima. Nekoga interesuju nastavni filmovi, nekoga vojno-nastavni, nekoga dokumentarni,...
U principu kao mala deca.
 
Odgovor na temu

STEFAN00000
Stefan T
student (brodomasinac)
Herceg Novi

Član broj: 169580
Poruke: 181
*.crnagora.net.



+7 Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!29.04.2012. u 18:33 - pre 146 meseci
Imam onda nesto sto te interesuje .Nije na prodaju ali imam 4-5 projektora na 16mm i 5-6 na 8mm.Kao sto si i rekao skola je bio jedan od izvora za ove moje (nisam ja skupljao nista nego sam sve dobio pa imam svega a ne znam nista o tome).Imam povecu gomilu 50-60 filmova na 16mm i malo nesto na 8mm.. s tim da imam 3 prazna za 8mm kao i kameru (3kom) za snimanjem sa istim na navijanje
Hobi je nesto besplatno a veoma skupo
 
Odgovor na temu

marinbnm

Član broj: 19868
Poruke: 256
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.fmdream.net


+2 Profil

icon Re: NAPOKON ga zavrsih!29.04.2012. u 19:42 - pre 146 meseci
Eto kako smo se našli......da na "trujemo" više ovaj forum poslat ću ti svoj mail na PM pa možemo razmjeniti neke informacije u vezi tehnike, a i filmova, imam i ja nešto, a imam i viška pa ako budeš zainteresiran......
frffr
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: NAPOKON ga zavrsih!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 30410 | Odgovora: 102 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.