Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

(Excel) Kako sacuvati funkciju kod brisanja reda

[es] :: Office :: Excel :: (Excel) Kako sacuvati funkciju kod brisanja reda

[ Pregleda: 1598 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
93.86.110.*



+9 Profil

icon (Excel) Kako sacuvati funkciju kod brisanja reda16.12.2009. u 23:15 - pre 173 meseci
U koloni "A" imam definisanu jednostavnu IF funkciju od "A1" do "A30". Polja u kolonama "B" do "H" se unose uz pomoc makroa, iz forme, i nigde nema funkcije.
Povremeno se u programu pojavi potreba za brisanjem celog reda. To se izvrsava takodje iz forme uz pomoc naredbe "EntireRow.Delete Shift:=xlUp". I sve to radi kako treba, osim sto posle brisanja reda, npr. reda-4. izbrise se naravno i polje "A4", sa sve funkcijom. Posto su sva polja u koloni "A" pod funkcijom, od izbrisanog reda pa na dalje funkcije se "pokvare", jer su u kontinuitetu (tj. u rastucem redu). Mislim da ce primer koji prilazem bolje od mene objasniti sustinu problema. Pitanje bi bilo - kako "sacuvati" funkcije kada se brise ceo red, (a verovtno je isti slucaj i kod brisanja kolone, mada nisam probao). Probao sam da dodelim apsolutne vrednosti, ali bez efekta. Hvala unapred i pozdrav.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Take 5

Član broj: 200551
Poruke: 1423
93.86.77.*



+12 Profil

icon Re: (Excel) Kako sacuvati funkciju kod brisanja reda17.12.2009. u 00:31 - pre 173 meseci
Evo probaj sa ovim priloženim fajlom?

"Take Five" is the famous jazz piece written by Paul Desmond and performed by The Dave Brubeck Quartet. It is famous for its distinctive saxophone line and use of the unusual quintuple (5/4) time, from which its name is derived.

Take Five (1966)

Take Five by Al Jarreau 1976
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

neptuncokg
Predrag M
racunovodja
Kragujevac

Član broj: 230353
Poruke: 326
93.86.110.*



+9 Profil

icon Re: (Excel) Kako sacuvati funkciju kod brisanja reda17.12.2009. u 00:56 - pre 173 meseci
Temu sam postavio posle par sati bezuspesnog trazenja resenja (tako inace uvek i radim). I znao sam da mi samo malo nedostaje...Ali to malo "i devojci srecu kvari".
Veliko H V A L A. Resenje je cista "10". Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Office :: Excel :: (Excel) Kako sacuvati funkciju kod brisanja reda

[ Pregleda: 1598 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.