Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko i kako održava informatičku opremu u školama?

[es] :: Informatika :: Ko i kako održava informatičku opremu u školama?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7425 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dzigilibonglica
NS

Član broj: 200040
Poruke: 294



+17 Profil

icon Re: Ko i kako održava informatičku opremu u školama?15.12.2009. u 07:20 - pre 174 meseci
Ako mislish na ovo:
Citat:

WIN98,Office97,PASCAL....


onda je to tuga...
 
Odgovor na temu

wiktor91
Varazdin, Hrvatska

Član broj: 171052
Poruke: 116
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Ko i kako održava informatičku opremu u školama?30.12.2009. u 14:19 - pre 174 meseci
Ja sam išao u več malo bolju srednju školu tj. školu koja je imala više novaca nego večina takvih tehničkih škola u državi tako da smo imali i sistem administratora tj. profesora ali taj profesor je držao samo 1 predmet po par sati tjedno i tamo je sve to funkcioniralo kako treba i nije bilo nikad problema sa virusima, nestajanjem fajlova na serveru i slično.

Sada na veleučilištu imamo baš pravog sistemca koj bi trebao samo održavati mrežu i računala ali eto izgleda da nije nešto vješt pa je vrlo uobičajena pojava da sa zajedničkog servera gdje imamo naše fajlove sve nestane i ostanemo bez svega što smo radili po tjedan dana, blokirao je sve aplikacije u Win-u tako da jedva možemo i da pristupimo tom serveru jadnom a kamoli da pokrenemo kalkulator. Samo čekamo trenutak kada če nam VC Express blokirati pa čemo u notepadu pisati kod i kompajlirati s DJGPP :D

Unatoč svemu tome fajlovi i dalje nestaju, računala sve sporija...
On je zadužen i za održavanje stranica koje su naravno izrađene sa Joomlom, ajde Joomlu opraštam ako se radi o dobrom korištenju iste ali ako nešto mrzim onda je to loše urađena stranica u Joomli kao što je slučaj sa našim stranicama. Zakupili su "hosting" od 25 čitaj dvadesetpet megabajta u 2009 godini valjda za 2 slana pereca i na tome oni drže stranice. Nije rijetki slučaj da navečer dan prije kolokvija kada bi trebalo pisati u koliko sati treba doči nemogu pristupiti stranicama jer tada svi vise i čekaju.
Također imamo odjeljak gdje bi profesori trebali stavljati rezultate domačih zadača ali pošto imamo 25MB "prostora" to je nakon mjesec dana več nemoguče izvesti.

Sada sam ja kreirao box.net account na kojemu mi studenti imamo sve naše podatke i ne koristimo ovu našu jadnu mrežu. Da ne spominjem da nam je veza na internet sporija od ove koju ja doma imam. Ajde relativno novo je veleučilište nemože se odmah očekivati da sve radi ali eto u 2009 godini imati 25mb prostora za stranice, imati mrežu punu rupa i propusta... barem to nebi trebao biti problem popraviti i dati eto 20€ više i imati 1GB prostora i miran si cjeli život, postaviti firewall na server i blokirati sva studentska računala da nemogu brisati foldere i fajlove po njemu pa to moja baba radi danas a ne jedan samoprozvani sistem administrator.
Windows 95 /Win’ dz/: n., 32-bit extensions and a graphical shell for a 16-bit patch to an 8-bit operating system
originally coded for a 4-bit microprocessor, written by a 2-bit company, that can’t stand 1 bit of competition.
 
Odgovor na temu

Kosta94
Nezaposlen

Član broj: 255005
Poruke: 1
109.106.253.*



Profil

icon Re: Ko i kako održava informatičku opremu u školama?18.03.2010. u 09:11 - pre 171 meseci
treba to neko iz ministarstva da pokrene i da neko konacno pocne da brine o racunarima u skoli...
 
Odgovor na temu

[es] :: Informatika :: Ko i kako održava informatičku opremu u školama?

Strane: 1 2

[ Pregleda: 7425 | Odgovora: 22 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.