Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa gasenjem, tj. nece da se iskljuci...

[es] :: Laptopovi :: Problem sa gasenjem, tj. nece da se iskljuci...

[ Pregleda: 6790 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pedjatdi

Član broj: 194947
Poruke: 69
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Problem sa gasenjem, tj. nece da se iskljuci...05.12.2009. u 21:44 - pre 174 meseci
Laptop Asus K61IC, uz njega su isli drajveri za Windows 7, instalirao sam XP i sa zvaničnog sajta skinuo drajvere za XP, po instaliranju drajvera problem je sledeći: kad pokušam softverski da restartujem sistem (start>turn off computer>restart) ili da isključim računar (start>turn off computer>turn off), Windows se zatvori, slika nestane sa ekrana ali i dalje se čuje ventilator i radi ona diodica na tasteru za uključivanje a dioda za HDD povremeno zatreperi. Računar ne reaguje na ništa osim na pritisak na taster za uključivanje duže od 5 sec i tada se skroz isključi i mora ponovo da se uključi. Inače ostalo sve funkcioniše dobro. Šta može da bude problem? Da li je možda ovaj računar predviđen samo za Win 7 a ne za XP? Ali otkud onda drajvera na sajtu???
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa gasenjem, tj. nece da se iskljuci...06.12.2009. u 03:16 - pre 174 meseci
Idi u Safe Mode i probaj iz Safe Mode-a da ga softverski ugasis.
 
Odgovor na temu

pedjatdi

Član broj: 194947
Poruke: 69
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa gasenjem, tj. nece da se iskljuci...06.12.2009. u 10:49 - pre 174 meseci
Citat:
Binary Mind: Idi u Safe Mode i probaj iz Safe Mode-a da ga softverski ugasis.

U Safe Mode-u se restartuje i isključuje normalno ali ovako i dalje isto. Šta može da bude problem?
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa gasenjem, tj. nece da se iskljuci...06.12.2009. u 13:26 - pre 174 meseci
Idi u Normal Mode (normalno podizanje XP-a) i ukljuci "diagnostic startup" u msconfig-u (start > run > msconfig > izaberi opciju "diagnostic startup") restartuj masinu kad Windows bude trazio i kad se Windows ponovo podigne probaj normalno softverski da iskljucis masinu. Licno sumnjam na neki softverski problem (program ili drajver)...
 
Odgovor na temu

pedjatdi

Član broj: 194947
Poruke: 69
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa gasenjem, tj. nece da se iskljuci...06.12.2009. u 14:28 - pre 174 meseci
Kad odaberem "diagnostic startup" i idem na OK izbaci ovakvu poruku:
"An Access Denied error was returned while attempting to change a service. You may need to log on using an Administrator account to make the specified changes" i OK ispod. Kad kliknem na OK izbaci poruku da mora da se restartuje ali posle restarta ponovo ne diže Windows. Ulogovan sam kao administrator i ne znam zašto je ovakva poruka. Mislim da je problem sa nekim drajverom jer se sistem po instaliranju Windowsa XP normalno restartuje, onda instaliram chipset drajvere, grafičke i audio drajvere i do tada se normalno restartuje i isključuje ali kad instaliram ostale drajvere tu nastaju problemi.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3779 Profil

icon Re: Problem sa gasenjem, tj. nece da se iskljuci...06.12.2009. u 15:08 - pre 174 meseci
U tom slucaju imas 2 opcije:

1. Pocni sa deinstalcijom drajvera (i programa) do momenta kad komp pocne da se gasi normalno softverski.
2. Ubij taj postojeci sistem, podigni novi i instaliraj drajver po drajver, iskljucujuci masinu softverski posle instalcije svakog drajvera, do momenta kad masina pocne ponovo da zeza da bi video koji drajver pravi probleme. Ako sve bude u redu sa drajverima onda instaliraj program po program ponavljajuci softversko iskljucivanje do momenta kad laptop ponovo pocne da pokazuje opisane simptome...

Nadam se da nece biti zamorno raditi ovo. Potrebno je da detaljno istestiras masinu.

DODATAK: Mogao bi takodje da skeniras racunar za viruse i ostali malware posto i neki malware-i mogu da izazovu ovakvo ponasanje...

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 06.12.2009. u 18:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

pedjatdi

Član broj: 194947
Poruke: 69
*.static.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Problem sa gasenjem, tj. nece da se iskljuci...06.12.2009. u 18:38 - pre 174 meseci
Mislim da je problem sa drajverom za integrisanu kameru. Sistem je prepoznavao kameru i pre nego što sam instalirao drajvere ali je slika bila okrenuta naopačke a po instaliranju drajvera slika je bila ok ali je nastao problem sa gašenjem. Pošto nikako ne mogu da obrišem taj drajver (ili ja ne znam kako), počeo sam da skeniram sistem od virusa pa ću videti šta će biti...
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: Problem sa gasenjem, tj. nece da se iskljuci...

[ Pregleda: 6790 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.