Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

IBM Artificial Brain

[es] :: Nauka :: IBM Artificial Brain

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14983 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
82.117.202.*



+171 Profil

icon IBM Artificial Brain03.12.2009. u 09:38 - pre 175 meseci
Vidim da nije niko preneo ovu poruku pa evo:
http://www.popularmechanics.com/technology/industry/4337190.html

Posebno mi je ovo interesantno:

Citat:

Seth demonstrated this principle while at the Neurosciences Institute in San Diego using a brain simulation called Darwin. He embodied Darwin's 50,000 virtual neurons (about equal to the brain of a pond snail, or one-quarter of a fruit fly) in a wheeled robot. As Darwin wandered around, its virtual neurons rewired their connections to produce so-called hippocampal "place cells"—similar to neurons found in mammals—which helped it navigate. Scientists don't know how to program these place cells, but with embodied learning the cells emerge on their own.


Jednostavo, gomila celija na jednom mestu, a kako stvarno rade to niko ne zna, drzimo palceve da ce da proradi. Kao u filmu, mada i neki programi odprilike izgledaju tako :)


I jos jedna stvar, to je brzina kojom se sve ovo razvija, za 10ak godina bi mogli da imamo kompletnog svesnog kompjutera, inteligencija na nivou coveka.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.87.185.*



+363 Profil

icon Re: IBM Artificial Brain03.12.2009. u 10:48 - pre 175 meseci
Logicno bi bilo da vec postoji, razvijen tajnim projektima. Gde si video da se neko naucno otkrice objavi neposredno nakog sto se otkrije? Koliko mi je poznato, obicno se kasni 10-20 i vise godina dok se ne usavrsi za masovnu proizvodnju.
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
82.117.202.*



+171 Profil

icon Re: IBM Artificial Brain03.12.2009. u 11:08 - pre 175 meseci
Meni nije logicno. Pogotovo ne u ovom slucaju. Isto bi mogao da kazes i za LHC. Sto bi bilo drukcije? Recimo da postoji neki mnogo veci koji je dao vec odgovore za koje sadasnja naucna javnost moze samo da sanja. Eto, "oni" znaju kako da nameste crvotocinu, znaju da prenose informacije brze od brzine svetlosti itd.

Ali ovo je vec off, forum je nauka, ne madzone.
 
Odgovor na temu

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
*.adsl.verat.net.



+16 Profil

icon Re: IBM Artificial Brain03.12.2009. u 12:12 - pre 175 meseci
Programi igraju šah skoro bolje od vrhunskih velemajstora. To je vrhunac koji je dostignut i koji se nikad neće prevazići. Ja ne kažem, moguće je da će biti napravljeni programi koji barataju daleko većim logikama sa mnogo više informacija ali programi će biti sposobni samo na nivou logike. Programi mogu samo to, da rade logiku kakvu god želite ali nikad, nikad ali nikad ništa više od toga. Nikad oni neće imati dušu ni mrvicu. Čak će i svaki mrav ili grinja imati više duše od programa. Čak i kad bi definisali naučnici šta je to duša nikad neće moći da razotkriju mehanizme duše jer duša je vanmaterjalna, znači nije materjalne prirode. Obzirom da je vanmaterjalna znači da se materijom ne može izgraditi a svaki kompjuter sadašnji a i bilo koji u budućnosti biće od materije.

Jednostavno rečeno programi će raditi samo ono zašta će mo ih programirati i nikad sami neće odlučivati o svojim postupcima, ili da budu svesni sebe, svog života, da osećaju nelagodnost, strah, uznemirenost, da imaju potrebe za pravdu itd itd.
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.87.185.*



+363 Profil

icon Re: IBM Artificial Brain03.12.2009. u 12:21 - pre 175 meseci
To sto si ti ogranicen u razmisljanju je tvoj problem. Mislis da su ljudi koji su sa bavili "naukom" pre 1000 godina imali pojma da ce postojati sva ova cuda tehnike sto danas postoje(automobil, avion, racunari, roboti, nanotehologija...)? Ti razmisljas na takav nacin...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

staticInt

Član broj: 66101
Poruke: 485
91.150.106.*



+43 Profil

icon Re: IBM Artificial Brain03.12.2009. u 12:23 - pre 175 meseci
Daleko su oni od toga da naprave program da bude svestan sebe :)
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.44.*



+101 Profil

icon Re: IBM Artificial Brain03.12.2009. u 12:31 - pre 175 meseci
Citat:
Čak i kad bi definisali naučnici šta je to duša nikad neće moći da razotkriju mehanizme duše jer duša je vanmaterjalna, znači nije materjalne prirode. Obzirom da je vanmaterjalna znači da se materijom ne može izgraditi a svaki kompjuter sadašnji a i bilo koji u budućnosti biće od materije.


Auh, auh... Kada nesto nije definisano, onda nije definisano ni da li je materijalne ili nekakve druge prirode... Ne mozes pridodavati tome osobine koje ti hoces... (prazan skup, osnovna skola ;) )
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
*.adsl.verat.net.



+16 Profil

icon Re: IBM Artificial Brain03.12.2009. u 12:32 - pre 175 meseci
Citat:
fanfon: To sto si ti ogranicen u razmisljanju je tvoj problem. Mislis da su ljudi koji su sa bavili "naukom" pre 1000 godina imali pojma da ce postojati sva ova cuda tehnike sto danas postoje(automobil, avion, racunari, roboti, nanotehologija...)? Ti razmisljas na takav nacin...


Nisam ja ograničen nego ti ne osećaš. Mogu oni napraviti program koji se kreće na točkiće ili čak i da ima i noge pa i ruke, ali ipak će se taj program kretati, i radiće samo ono zašta bude programiran. Na primer ide ide i kad naidje na prepreku da u svom programu ima ugradjene varijante da nadje senzorima granicu objekta i da odluči opet u svom programu koji je čovek unapred definisao da krene oko objekta. Znači svaki njegov postupak mora da se programira, ili da ima skup postupaka i neke naredbe o tome koji postupak da ima prioritet. E sad mogu da naprave milion tih postupaka koji su raznorani i da oslikaju ljudska ponašanja i to sa bilion informacija ali opet sve to mora da bude u domenu programa onako kako ga mi definišemo i napravimo.

E sad čovek je nešto drugo, pa i mrav ili bilo koja životinja. Ljudi grade svoje ponašanje, život i ostalo ne od programa već od unapredjenja u zavisnosti od okoline, onoga što nauče, svojih osećanja, osobina kao što su moral, itd itd. Znači to su sve lementi koje daje u priličnoj meri daje potsvest a potsvest je podredjena duši. Itd itd ali ne mogu da ti objašnjavam pošto se ti nimalo ne interesuješ za to jer bi i sam to znao da nije tako.

Evo na primer šah. Kompjuter pobedi čoveka i ništa. A čovek kad pobedi on se raduje , srećan je, sve mu je lepo, smeje se, voli sve oko sebe itd. A kad izgubi gnevan je, besan, baci figure sa stola itd itd. Rpa upravo te osobine programi nikad neće imati sami od sebe. Mogu ljudi da im ugrade programski ta ponašanja ali oni sami toga nikad neće imati, kontaš? Na primer unapred se nezna kako će čovek baciti figure, ili da li će baciti jednostavno se nezna kako će se ponašati. Dok program da bi se pona[ao mora da poseduje ponasanje unapred

Mislim oni mogu samo da sanjaju da ce napraviti milijarde nekih programcica, pa sad ti programcici ce biti kao neuroni pa sad kao same od sebe te veze ce odlucivati ponasanje programa kao sto je to slucaj sa ljudskim mozgom bla bla. Mislim mogu samo da sanjaju jer opet kazem bez duse nas mozak je samo gomila materije koja je bezvredna. Jel si se nekad pitao da li su neuroni ti koji daju svest, ili samo sluze da daju materjalan mehanizam? Znaci imas auto i sad ako ga ne upalis i vozis on ce da stoji beskorisno. Epa auto su ti neuroni a dusa je ta koja vozi neurone. Naravno ako se pokvari auto ti iako hoces da ga vozis on nece ici tamo gde zelis, tako ako se ostete neuroni dusa ne moze da obavi neka razmisljanja ili neke pokjrete tela iako zeli.

[Ovu poruku je menjao iizuzetan dana 03.12.2009. u 13:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

samilen
Saša Milenković
Beograd

Član broj: 11606
Poruke: 106
94.189.252.*



Profil

icon Re: IBM Artificial Brain03.12.2009. u 13:19 - pre 175 meseci
Evo sada informacije na tom sajtu da je u stvari prevara. Kompleksnost mozga nije na nivou mrava iako ima 147456 procesora i preko 15000 Gb memorije. :P

Ipak, postoje razni eksperimenti. Šuška se da su ameri pre 10-ak godina uspeli da nakače biološki mozak pacova na vojni avion i da ga nauče da ga vozi.

Po evropskim univerzitetima trenutno kruže neki roboti koji se mogu vaspitavati do određenog nivoa. Ipak, sve je to na nivou simulacije. Da bi kompjuter mogao da se smatra zaista inteligentnim, mora da prvo da prođe Turingov test, pa tek onda možemo da pričamo da li jeste ili nije u pitanju inteligencija, a to se još nije desilo.
 
Odgovor na temu

VladaSu

Član broj: 31634
Poruke: 1099
79.101.215.*



+218 Profil

icon Re: IBM Artificial Brain03.12.2009. u 15:28 - pre 175 meseci
@Izuzetan
Covek se ne rodi sa dusom..... dusa ti je reakcija na skup iskustava.
Sve sto govoris, osecas, mislis, iskazujes je jednostavno iskalkulisano iz mnostva vec dozivljenih ili vidjenih dozivljaja.
Nismo jos na tom nivou da mozemo dati dusu programima ali je to sasvim moguce u buducnosti.

PS. Svaki program koji sam napravio ima dusu :)
[Ovu poruku je menjao VladaSu dana 14.06.2003. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: IBM Artificial Brain03.12.2009. u 17:31 - pre 175 meseci
Citat:
Covek se ne rodi sa dusom.....


Ko god je posmatrao izbliza novorodjencad, ne bi se slozio.

Ono sto sam ja primetio je da od prvog dana imaju svoj dusevni identitet,
koji gotovo nepromenjen traje i dalje, bez obzira na ostale promene.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: IBM Artificial Brain03.12.2009. u 18:41 - pre 175 meseci
Citat:
iizuzetan: Programi mogu samo to, da rade logiku kakvu god želite ali nikad, nikad ali nikad ništa više od toga. Nikad oni neće imati dušu ni mrvicu. Čak će i svaki mrav ili grinja imati više duše od programa. Čak i kad bi definisali naučnici šta je to duša nikad neće moći da razotkriju mehanizme duše jer duša je vanmaterjalna, znači nije materjalne prirode. Obzirom da je vanmaterjalna znači da se materijom ne može izgraditi a svaki kompjuter sadašnji a i bilo koji u budućnosti biće od materije.

Ovo, prevedeno u normalnu pismenost ide ovako:

Pretpostavimo da je ceo svet delo inteligentnog tvorca. Pretpostavimo da je zivot posledica nematerjalne i neopipljive karakteristike zajednicke svim zivotinjama (da li je i biljkama?) koju zovemo dusa. Pretpostavimo da je dusa nemerljiva i da ju je nemoguce detektovati osim sto se moze osetiti od strane drugih bica sa dusom. Pretpostavimo da je priroda duse takva da se ne moze reprodukovati, tj. da je moze stvoriti samo tvorac ili da moze postati od drugih bica, koje dusu vec imaju, bioloskim razmnozavanjem. Predpostavimo da je dusa neophodan preduslov emotivnog i intuitovnog razmisljanja. Pretpostavimo da bez emotivnog i intuitivnog razmisljanja nema prave inteligencije, vec samo automatotizma.

Uz sve ove pretpostavke lako je zakljuciti da nijedan mehanicki objekat, kao sto je racunar, nikada nece imati dusu a samim tim nikada nece ni biti zbilja inteligentan.

Zackoljica je "samo" u tome sta se sve predpostavlja.... Previse toga. Plus, sve te pretpostavke nisu posledica nikakvog direktnog posmatranja, jer niko nije video ni tvorca ni dusu, vec samo prepricavanje dogme nekih organizovanih religija. :D

Samim tim, ovo sve moze da se karakterise samo kao trolovanje. Ovome nema mesta u forumu Nauka. Ovde ima smisla pricati o mehanizmima razmisljanja, o fuzzy logici... ali ne o dusi, bar dok je neko ne definise bez gomile nategnutih i nezasnovanih pretpostavki.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
*.adsl.verat.net.



+16 Profil

icon Re: IBM Artificial Brain03.12.2009. u 19:28 - pre 175 meseci
Citat:
nkrgovic: Ovo, prevedeno u normalnu pismenost ide ovako:.............


:) :) :) Epa to tako "normalno" napisano po tvome nije razumljivo svima, a ovo moje "nenormalno" napisano razumu svi, pa i oni bez dana skole. Pa sad ti vidi sta je normalnije. :) :) :) :)

A stoji da sam pravio gramaticke greske i jos po nesto ali ja pisem iz jednog cuga i mrzi me da proveravam.

Ovo nije vezano za temu ali valjda nije problem replika :)
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: IBM Artificial Brain03.12.2009. u 19:38 - pre 175 meseci
Nije problem samo pismenost. Problem je sto ti u svom trolovanju, kao svaki klasican trol, postuliras neke pretpostavke kao aksiome iako za to nema nikakvog razloga. Spisak svih tih predpostavki, koje si ti uzeo kao tacne je moj ceo drugi pasus. E, vidis, sve te predpostavke su glavni problem. Ovo je Nauka ne UltraMadZone.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
*.adsl.verat.net.



+16 Profil

icon Re: IBM Artificial Brain03.12.2009. u 19:50 - pre 175 meseci
Citat:
nkrgovic: Nije problem samo pismenost. Problem je sto ti u svom trolovanju, kao svaki klasican trol, postuliras neke pretpostavke kao aksiome iako za to nema nikakvog razloga. Spisak svih tih predpostavki, koje si ti uzeo kao tacne je moj ceo drugi pasus. E, vidis, sve te predpostavke su glavni problem. Ovo je Nauka ne UltraMadZone.


Pa ako naucnici nemaju osecaj za novo i za razmisljanje u pravcu novog i nedefinisanog, kako ce oni pronalaziti nove stvari? Drugim recima ako se drze samo onog sto je pronadjeno onda nikad nece pronaci nove stvari i doci do novih saznanja. A ako nesto u nauci nije dokazano ne znaci da ne postoji, ili da nije tacno. Ja sam slobodan covek a ovo je forum a ne neka naucna novina ili sta ja znam, tako da se mogu pisati nedokazane stvari, itd itd.

Znaci nije problem da kritikujes moja razmisljanja ali nemas prava da zabranjujes ljudima da razmisljaju i pisu svoja razmisljanja. naravno imas prava i ti na svoje stavove i na kritike. Budi demokratican.

I stvarno ne znam o kakvom trolovanju pises, kad je dusu dikazala i psihologija. Dobr nije ona to nazvala dusom ali jeste super ego, super ja itd . E sad druga je stvar ako mislis da psihologija nije nauka ili sta?
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: IBM Artificial Brain03.12.2009. u 21:22 - pre 175 meseci
To sto si izjavio je potpuna neistina. A takodje vidim da pokusavas da proturis neistine kao nekakve cinjenice, a onda da sledeci iskaz dokazujes na osnovu tih netacnih tvrdnji jos i sa nekim retorickim pitanjem ("Ili mislite da psihologija nije nauka?") sto bi trebalo da znaci da ako se ne slazemo sa tvojim netacnim tvrdnjama to znaci da mislimo da psihologija nije nauka - totalno pogresno, i ne prilici nekoj ozbiljnoj diskusiji.

Super ego i alter ego jesu posledica biohemijskih reakcija u mozgu tj. nastaju aktivacijom neurona i radom neurrrotransmitera - psihologija se bavi samo proucavanjem ljudskog ponasanja a ne zalazi u biohemijsku prirodu tih nagona. Time se bavi medicina tj. preciznije - fiziologija i neuropsihijatrija.

I tu nema ni D od duse kakva se pominje u kojekakvim religijama/filozofijama - ni jedna nauka se ne bavi tim metafizickim pitanjima vec iskljucivo onim sto je moguce eksperimentalno potvrditi / izmeriti.

Danasnji razvoj fiziologije i neuropsihijatrije nije na dovoljnom nivou kompleksnosti da objasni sve funkcije mozga i da do detalja razlozi ljudski mozak - koji ima preko stotinu milijardi neurona i svaki od njih jeste uvezan sa brojem drugih neurona preko sinapsi. Medjutim fakat da je mozak komplikovan organ ne znaci da je fiziologija pogresna - pre ili kasnije ce to pitanje biti reseno, a fundamentalna teorija je do sada u savrsenoj saglasnosti sa merljivim eksperimentima.

Prema tome - za pitanja duse i sl.. moraces otvoriti drugu temu i to ne na forumu Nauka.

Svaka dalja poruka koja se bude bavila nekakvom "dusom" ce biti brisana.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: IBM Artificial Brain04.12.2009. u 00:45 - pre 175 meseci
Problem i konfuzija je u tome ,sto i psihijatri i naucnici koriste termin, "dusevna bolnica,dusevno oboleo,dusevne bolesti..."I u tome sto ne mogu da objasne zasto neko ima karakter takav kakav ima.Nezavisno od roditelja.Pa cak i zivotinje.Verovatno je zanimljivo razmisljati kakav bi karakter imala vestacka inteligencija.Po nazivu je izgleda vec zensko :).A i verovatno ce post biti obrisan xD.
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: IBM Artificial Brain04.12.2009. u 04:36 - pre 175 meseci
Citat:
I tu nema ni D od duse kakva se pominje u kojekakvim religijama/filozofijama - ni jedna nauka se ne bavi tim metafizickim pitanjima vec iskljucivo onim sto je moguce eksperimentalno potvrditi / izmeriti.


Bavi se, i te kako.

Samo na svoja istrazivanja ne stavljaju linAk, iz istog razloga iz kojeg onaj u Kusturicinom "Underground-u" vice kad majmun udje u tenAk,
nekako nije za svakoga.

Prva priznata metrika (ono sa brojevima, lepo, tacno, precizno, naucno, premerivo) tog prostora kojeg je Carl Gustav Jung stidljivo
(za javnost) nazvao 'kolektivno nesvesno' (a imao je jako dobre predstave o cemu se tu tacno radi, samo je shvatio da je rano da
kukurice) je delo jednog Srbina, prvi rad na tu temu je objavio jos 1988-me. Matematika mu je malo zamorna, ali su rezultati i postulati
priznati i postovani na krajnjim meridijanima.

Imalo bi tu sta da se kaze, i na ovoj temi.

Medjutim, kad bolje razmislim, kad je rec o brisanju u cilju cistote, pade mi na pamet da je bolje da brisem guzu svom detetu.

Lajao, ne lajao, jos uvek je zanimljivo gledati kako vas kolektivno rade kao volove grupacije koje su shvatile sta ide sledece u
nauci, pa cutke traze kunice za eksperimente. Kazu - najsladje je sa onima sto su inteligentni, a nisu mnogo pametni.


 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
82.117.202.*



+171 Profil

icon Re: IBM Artificial Brain04.12.2009. u 08:36 - pre 175 meseci
Zaista, pitanja duse i nekog uzvisenog stanja koje eto postoji ali ne moze da se izmeri u materijalnom svetu treba da ostane u nekom ultra domenu

Elem, kada sam postovao link nisam video komentare, tacnije jesam, ali posto sam ovo video pre dve nedelje tada jos nisu bili svi ovi komentari. Moram priznati da je veoma interesantan zadnji komentar, koji valjda pobija tvrdnje IBM. E sad, u zadnjem komentaru se spominje kako model ne valja, kako je ovo na nivou jednog obicnog mrava, sto se ja licno ne slazem (sem ovo oko modela). Mozda su ljudi promasili model, ali ono o cemu bi zeleo ovde da diskutujemo je to koliko su u stvari danasnji kompjuteri (cak i ovi kucni) dorasli bioloskom rodjaku. Mislim da je u pojedinim sverama bioloski mozak u prednosti (recimo pattern recognition) dok recimo memorija, kao i preciznost je na strani vec kompjutera.

Ono sto mi je posebno interesantno je nacin na koji vec danasnji obicni kucni kopmpjuteri su u stanju da memorisu podatke. Recimo, svi koji su imali dodira sa obicnom relacionom bazom znaju koliki broj podatka je u stanju i najobicniji kompjuter da obradi, recimo, da li je uopste izvodljivo za bioloski mozka da upamti jedan telefonski imenik jedne metropole od 10 milina stanovnika a da ne pogresi ni jedan, jedini broj, kao ni ime i prezime, pa recimo i adresa stanovanja kao jos gomilu mogucih podataka. Mislim da takve stvari mozak nije u stanju da uradi, dok i najobicniji kompjuter sa nekim najslabijim hardverom je u stanju to da uradi.

Ono sto mislim da je prepreka je - svest, razmisljanje. I kada bi znali kako to funckionise mozda bi vec danasnji superkompjuteri bili sasvim dorasli tom zadatku da simuliraju razmisljanje. No mozda je to bas ono sto zahteva desetine milijardi uvezani neurona da bi se simuliralo, sto onda baca u nemogucu misiju danasnji hardver.
 
Odgovor na temu

asterisk

Član broj: 162079
Poruke: 30
212.200.139.*



Profil

icon Re: IBM Artificial Brain04.12.2009. u 09:07 - pre 175 meseci
Google radi na nekim algoritmima ucenja zasnovanih na cinjenicama prikupljenim sa interneta. Znajuci koliko su slozene algoritme doveli do perfekcije nije daleko dan kada ce napraviti software koji ce znati skoro sve odgovore i svoju tvrdnju potkrepljivati sa cinjenicama prikupljenim sa interneta.

Pa sada kada se ukljuci u tu pricu i Vestacki um napravljen u IBM-u mislim da cemo uskoro dobiti vestacku sveznalicu, pametniju od svih nas.
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: IBM Artificial Brain

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 14983 | Odgovora: 60 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.