Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Svajcarci glasali da se zabrane minareti

elitemadzone.org :: MadZone :: Svajcarci glasali da se zabrane minareti

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 103091 | Odgovora: 589 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 09:05 - pre 175 meseci
Nije problem samo u Svajcarskoj .. problem je malo siri i kompleksniji od jednog "vidljivog" minareta
Skoro vecina evropskih zemalja su bile kolonijalne sile (Britanija, Spanija, Italija, Holandija itd ..) .
Bogatili su se na jeftinoj radnoj snazi i raspolozivim resursima koje su imali .
Kada su ostali bez resursa (kolonija) ostala im je samo radna snaga ..

Pa su arapi, indusi , turci , avganistanci i ostali arbajtovali u zemljama sadasnje EU
Zasto ? Sigurno ne zbog sirenje njihove vere , nego zbog zarade boljeg zivota ..
Ali tada evropljanima nije smetalo sto su takve vere i sto ce kasnije dizati minarete ..
Tada su racunali : jeftina radna snaga i veca zarada .

E sad se nekim zemljama to polako vraca kao bumerang.
Moze da posluzi i primer Francuske koliko ima problema sa muslimanskim imigrantima .



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 09:12 - pre 175 meseci
@cozi
Stepen necega je odredjen konvencijama - ne moze lokalno da se odredi nesto sto je globalno vec odredjeno. A odredjeno je da nema ogranicenja. Ako ste nesto ratifikovali kao konacno, ne moze to da se dopunjuje i mjenja. Tamo gdje je "tacka" tu je kraj.
Prava su jednaka za sve. Clan 15 Ustava Svajcarske garantuje vjerske slobode na osnovu konvencije o ljudskim pravima. ( http://www.admin.ch/ch/e/rs/1/101.en.pdf ) Nikakva ogranicenja nisu navedena, tako da se ovaj referendum moze smatrati i neustavan. Ta "demokratija" dokazuje da je izmedju demokratije i anarhije mali korak.

@Bata
Nije to bas tako crno/bijelo. Niti su svi Srbi sveci, niti su svi Albanci teroristi, a niti su svi Svajcarci i Austrijanci nasljednici nacista. Svi smo, prvo, ljudska bica a nasa djela nas odredju sta smo dalje.

I zapadnjaci ako zele da zaustave naseljavanje balkanskih medveda, treba da zabrane izdavanje viza i to je to. Ako neko vec dodje legalno, onda mora da ima sve sto imaju i drugi. Ako mu, iz bilo kog razloga, ne dozvolis dolazak, onda neces morati da se kasnije drndas sa arhitekturom. Kako ti rece, samo nize prosveceni odose na zapad. Nadam se da mi koji ostajemo spadamo u malo prosvecenije. Mozda to svojim postovima (ne)pokazujemo?

Sto se tice organizovanja demonstracija... pa kako bi ti reagovao da vidis karikaturu Isusa Hrista u nekim novinama u Teheranu? Bilo bi ti svejedno? Meni ne bi. To sto se muslimanske zene pokrivaju, nije identican razlog za demonstracije, jer time ne ugrozavaju tebe. A karikatura Muhameda je direktno vrijedjanje vjerskih osjecanja drugih. Kao sto rekoh, svaka akcija proizvodi reakciju.

A pricati o drskosti vjere i njenoj agresivnosti je blago receno nesuvislo. Svaka vjera je identicno agresivna i drska, jer za sebe, u startu, kaze da je od Boga i jedina ispravna?! To Bog nekom rekao da je to bas tako?! E ne bi se tu slozio, ali nikako.

@igor-ch
Ne znaci da su svojim nacistickim stavom na tvojoj strani. Oni to rade iz svojih interesa ne iz tvojih. Bas njih briga i za Kosovo i za Srbe. Zalosno je sto se neki Srbi nalaze u toj nacistickoj ideji jer smo toliko stradali od nacista.
I kakve veze ima sto se zele da grade pored puteva? Sta treba, da ih podignu na vrh Alpa? E onda bi ti rekao: "Eto otisli na vrh Alpa da se dalje vide". Ili u neku sumu? A tad bi rekao "eno ih prave kamp za trening terorista?!"
To sto tebi pravoslavne crkve ne bodu oci je sasvim normalno. I meni su sasvim ok :D Ali to ne znaci da odgovara svima - narocito ne onima koji nisu pravoslavci.

@ Java Beograd
Kakve neprincipijelne paralele? Povelja o ljudskim pravima nije traktat vec dokument koji su ratifikovale mnoge zemlje i samim tim su u obavezi da ga sprovode. Moze se komotno reci da je to jedno od najvecih dostignuca savremene civilizacije. Taj dokument je ratifikovala i Svajcarska i time je sve receno.
I ta matematika mi je poznata, ali to ne znaci da ce (ne)gradjenje minareta smanjiti ili povecati natalitet. Bogomolja nije bunker niti tenk. Ako zele s tim da se izbore, postoje puno bolji nacini od nezakonitog referenduma... recimo povecavanje nataliteta medju domicilnim stanovnistvom?
 
Odgovor na temu

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 09:31 - pre 175 meseci
A neko je prespavao 90-te…?

Dobro. Ajd vaz,i neka bude ljudska prava, demokratija i ostalo lalala.. ok.

Samo matematika kaze da za koju deceniju a po pravu vecine jel’, moze lako da se desi da se tvoja cerka uda kao treca zena za nekog bradatog tipa. To im je obicaj a i oni su u vecini, i kao takvi demokratski / vecinski izglasali…

Ne svida ti se sto je treca zena?
Pa po zakonu je. Vecinskom.
Prepoznaces je po ocima, tvoje je dete. Od njih nekoliko u crnom..

gleb
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 09:51 - pre 175 meseci
I neka su zabranili. Nisu ludi da naprave od drzave Holandiju ili Svedsku koji sad isto menjaju zakone ali su malo zakasnili.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 09:57 - pre 175 meseci
@gleb
Ja sam direktni ucesnik "`90-tih" i sva s*anja dozivio i prezivio. Imam 40 godina i skoro 1/5 svog zivota sam proveo u uniformi i u ratovima za Bog-zna-sta. Gdje si ti bio tih godina? I iz iskustva znam da nasilje nije rjesenje... Oduzimanje prava vodi u sukobe i to je ono cega treba da se bojimo. Zid neke zgrade nam ne moze naciniti nikakvo zlo ;)

Ksenofobija je bolest i kao takva treba da se tretira. Sto bi rekli informaticari - "ne kao feature vec kao bug" ;)
I nemoj ti da vodis racuna o tome ko ce se za koga udati. Nek se uda za koga hoce i to je takodje njeno pravo izbora. Osnovno ljudsko pravo.
Obrati paznju na to da stalno govorim o pravu ljudi a ne o pravu nekog podskupa (vjerskog, nacionalnog, rasnog, polnog...) Jer, kad se boris za tudja prava, onda imas legtimitet da se boris za svoja. A boriti se za svoja prava preko negiranja tudjih je uvijek "pucanj u prazno". Ako si zaboravio `90-te - sjeti se samo kako je pocela razgradnja bivse nam SFRJ? Pa ukidanje autonomija itd... a rezlutat svega vidimo.
 
Odgovor na temu

Buum
Goran Dukić
Beograd

Član broj: 1491
Poruke: 981
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/goran..


+8 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 10:06 - pre 175 meseci
Citat:
Java Beograd: Mislim da se ovde pravi nekoliko neprincipijelnih paralela. Iza traktata o ljudskim pravima, slobodi veroispovesti se zapravo krije nešto sasvim drugo.

Činjenica je da je broj doseljenika i stanovnika muslimanske verosipovesti u zemljama Zapadne Evrope u eksplozivnoj ekspanziji. Matematička činjenica je da će za 50 god da budu većina u Franucskoj, Belgiji, UK. Mislim da su ovim Švajcarci rekli NE egrasivnom nadiranju islama. Sasvim sam siguran da ti isti Švajcarci ne bi imali ništa protiv da neka Budistička sekta sagradi svoju bogomolju.

Dakle, švajcarsko NE nije gaženje ljuskih prava, netolerancija i gušenje verskih sloboda. To je NE islamskoj okupaciji.


Upravo tako. Evo jednog video klipa koji ilustruje tu činjenicu.




Švajcarci imaju svako pravo da zaštite svoj nacionalni identitet. Uostalom i Evropska unija ne dozvoljava članstvo Turskoj zbog brojnosti populacije koja podržava radikalne islamiste (redovno pobeđuju na izborima, ali vojna hunta zavodi red i održava republikansko uređenje nakon toga).

Šta raditi sa ljudima koji žele da razore demokratski poredak svojim nazadnim i agresivnim verskim shvatanjima? Da li im se to treba dozvoliti pod izgovorom "ljudskih prava"?

Naravno da ne.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 10:17 - pre 175 meseci
Citat:

Švajcarci imaju svako pravo da zaštite svoj nacionalni identitet. Uostalom i Evropska unija ne dozvoljava članstvo Turskoj zbog brojnosti populacije koja podržava radikalne islamiste (redovno pobeđuju na izborima, ali vojna hunta zavodi red i održava republikansko uređenje nakon toga).

Šta raditi sa ljudima koji žele da razore demokratski poredak svojim nazadnim i agresivnim verskim shvatanjima? Da li im se to treba dozvoliti pod izgovorom "ljudskih prava"?

Naravno da ne.

E o tome su trebali da razmisljaju pre 50 god.
Islamska religija je hegemonisticka , tj. ima ugradjeno u sebi da se veoma brzo siri na veoma veliki broj ljudi .
Zavarali su se ako su mislili da ce to biti kao neki recimo protestantizam koji ce uvek biti pod kontrolom i u zadatim okvirima .

Uostalom nek oni brinu njihove brige ..



Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 10:20 - pre 175 meseci
Citat:
Buum: Upravo tako. Evo jednog video klipa koji ilustruje tu činjenicu.


E baš sam na ovaj klip mislio, samo nisam mogao da ga nađem i citiram ! Odavno sam ga gledao, a ono "50 god" sam napisao po nekom sećanju
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 10:25 - pre 175 meseci
A zašto niko ne ulazi u srž problema, ako se ovo što se dešava može nazvati problemom uopšte. Sagledajmo činjenice.

Činjenica 1: Većina zemalja na zapadu Evrope ima negativan prirodni priraštaj
Činjenica 2: Većina zemalja u Aziji (odakle dolazi većina ljudi islamske veroispovesti) ima pozitivan prirodni priraštaj

I tu je kraj. Jednostavno, te zemlje sa negativnim prirodnim priraštajem imaju potrebu da uvoze radnu snagu, jer dosta poslova nema ko da radi. Sa druge strane, zemlje sa pozitivnim prirodnim priraštajem imaju višak ljudi i dosta ljudi nema šta da radi. Kad se sabere 2 i 2 dolazimo do toga da su imigracije islamskog stanovništva u zemlje zapadne Evrope neizbežne, jer to odgovara i jednima i drugima. E sad, svi ti ljudi koji imigriraju, imaju naravno svoje običaje, tradiciju i slično, a jedna od osnovnih tekovina civilizacije je i pravo čoveka na slobodu veroispovesti, gajenje tradicije i slično, sve dok je to u skladu sa zakonima neke zemlje.

Prema tome, ne vidim zašto bi se uopšte država mešala u takve stvari, pogotovo na ovako prljav način... zabranama i represijom i praktično pozivanjem stanovništva na versku netrpeljivost. Mislim, da li je ikada u istoriji represija donela nešto dobro (nekada SSSR, fašistička Nemačka, danas Severna Koreja) ? Uostalom, to i nije posao države. Država je tu da sprovodi zakon (korišćenjem policije i pravosuđa), da prikuplja porez, kreira urbanističke planove, ulaže u infrastrukturu i ima isti tretman prema svim svojim građanima. A vera je lična stvar svakog pojedinca i ako si već primio u zemlju razne imigrante drugačije veroispovesti, jer su ti potrebni da privreda ne bi stala, onda ne možeš tim imigrantima uskraćivati osnovna ljudska prava.

Tako da, ako Švajcarci (a tu mislim na svakog pojedinca) ili bilo koji zapadnjak žele da zaustave prodor islama, iz bilo kog razloga, onda neka porade na prirodnom priraštaju i neka počnu da rade poslove koje sada rade imigranti (čišćenje ulica, parkova i javnih wc-a, voženje taxi-ja, šalterisanje i ostale mahom imigrantske poslove). Svakom Švajcarcu odgovara kada Arapin dođe da čisti go*na, tako da on to ne mora da radi, e a onda kada taj Arapin hoće negde da se pomoli, e daj referendum i zabrane. To će se Švajcarskoj itekako obiti o glavu.

Naravno, to ne znači da država treba da ulaže pare u to. Naprotiv, država treba urbanističkim planom da utvrdi gde se mogu graditi verski objekti, koje veličine mogu da budu, kakve arhitekture i slično, a bilo koja verska zajednica, ako ima para, neka podigne šta god hoće tamo gde je urbanističkim planom to dozvoljeno i to je to, svi happy. Mislim, zabranom građenja verskih objekata se sigurno neće smanjiti broj pripadnika neke vere, niti će se bilo šta bitno promeniti na tom planu, tako da ne vidim smisao u nepoštovanju ljudskih prava zabranom građenja verskih objekata određene vrste. To samo može da stvori razne druge probleme.

Uostalom, ako neka država baš hoće da očuva etničku i/ili versku čistoću stanovništva, uvek ima pravo da zabrani imigracije, ali onda stanovništvo te zemlje mora da prihvati da radi i neke poslove koji nisu baš popularni, pa da ujutru recimo vodi svoju high tech firmu, a uveče čisto go*na po ulicama, inače će se vrlo brzo udaviti u istim. Ali ne, svima odgovara da dođe neki Arapin ili Turčin da čiste ta go*na, a onda se čudiš otkud odjednom toliki pripadnici druge vere. Kako kaže ona stara domaća poslovica "Ne možeš da se hebeš, a da ti ne uđe".
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 10:45 - pre 175 meseci
Citat:

Tako da, ako Švajcarci (a tu mislim na svakog pojedinca) ili bilo koji zapadnjak žele da zaustave prodor islama, iz bilo kog razloga, onda neka porade na prirodnom priraštaju i neka počnu da rade poslove koje sada rade imigranti (čišćenje ulica, parkova i javnih wc-a, voženje taxi-ja, šalterisanje i ostale mahom imigrantske poslove). Svakom Švajcarcu odgovara kada Arapin dođe da čisti go*na, tako da on to ne mora da radi.....

Upravo .
Sada kad je neka kriza , kad srednji/nizi sloj ostane bez posla a u nemogucnosti je
da nadje novi zbog prenatrpanosti jeftine radne emigranata jer su jeftiniji za poslodavca i vise rade ,
e onda nastupaju frustracije u vidu nacionalizma, ksenofobije pa i do sve veceg jacanja neofasizma

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 10:46 - pre 175 meseci
Citat:
Marko_L: Ali ne, svima odgovara da dođe neki Arapin ili Turčin da čiste ta go*na, a onda se čudiš otkud odjednom toliki pripadnici druge vere. Kako kaže ona stara domaća poslovica "Ne možeš da se hebeš, a da ti ne uđe".

Cinjenica je da ti novodoseljenici islamske veroispovesti ne zele nikakvim cinom da se ukljuce u drustvo. Ne zele da menjaju obicaje (ma kakvi god bili), ne zele da integrisu zenski deo familije u zivot i zele sva moguca verska prava. Evo pogledaj tipican primer Holandije ili Svedske. Socijala i verska prava. Samo im to treba. I pljuju po Holandiji, kazu zemlja kurvi i droge. A niko nece kuci da ide, jako interesantno.
Ima ona izreka otisli iz sela ali nije selo iz njih. E ovo je to isto samo mnogo ekstremnije.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 10:53 - pre 175 meseci
Citat:
DaliborP: Cinjenica je da ti novodoseljenici islamske veroispovesti ne zele nikakvim cinom da se ukljuce u drustvo. Ne zele da menjaju obicaje (ma kakvi god bili), ne zele da integrisu zenski deo familije u zivot i zele sva moguca verska prava. Evo pogledaj tipican primer Holandije ili Svedske. Socijala i verska prava. Samo im to treba. I pljuju po Holandiji, kazu zemlja kurvi i droge. A niko nece kuci da ide, jako interesantno.
Ima ona izreka otisli iz sela ali nije selo iz njih. E ovo je to isto samo mnogo ekstremnije.

Ali i zasto bi mjenjali svoje obicaje? Zasto ne bi trazili prava koji imaju drugi?
I gdje grijese sto se tice Holandije - pa cinjenica je da su dekadentni do kraja i da su poznati samo po vetrenjacama, klompama, kuplerajima i drogama. Po vetrenjacama i klompama sve manje
A i ne idu kuci, sto bi, kad kod kuce nema ni droge ni kupleraja

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
89.216.225.*

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 10:57 - pre 175 meseci
Dalibore, integracija u neko društvo znači pre svega poštovanje zakona i ustava neke zemlje. Ako neko to ne poštuje, čekaju ga sankcije, bez obzira odakle je došao i koje je vere. A vera, običaji i slično su stvar svakog pojedinca i dok se upražnjavaju u skladu sa zakonom, ne vidim šta tu država ima da se meša. Mislim, ako ja više volim da sedim kući i pikam Warcraft na primer, nego da idem po slavama i žderem pečenje, da li to znači da nisam integrisan u ovo društvo i da zbog toga država treba zabraniti Warcraft, kako bi se ja i slični meni lakše "integrisali" u društvo ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 11:03 - pre 175 meseci
Citat:
yolja624: Ali i zasto bi mjenjali svoje obicaje? Zasto ne bi trazili prava koji imaju drugi?
Kljucna rec - integracija u drustvo. Normalno je da ako se preselis u zemlju koja je potpuno drugacija od one u kojoj si zivio da pokusasa da se prilagodis novoj sredini. Ako to nisi u stanju i ako se to kosi sa tvojim nacinom zivota - pa tough luck, vrati se kuci. To ne vazi samo za muslimane, vazi za sve.
Citat:
I gdje grijese sto se tice Holandije - pa cinjenica je da su dekadentni do kraja i da su poznati samo po vetrenjacama, klompama, kuplerajima i drogama. Po vetrenjacama i klompama sve manje :)
A i ne idu kuci, sto bi, kad kod kuce nema ni droge ni kupleraja :D

Ti bas i nisi bio u Holandiji? Rekao bi da nisi, ovo sto pricas je daleko od Holandije i njihove kulture, civilizacije i naprednosti, tacnije pricas gluposti. Amsterdam je turisticka meka za klince i ljude zeljne malo opustenijeg provoda. Ostatak drzave je sve samo ne to. Kamo srece da su vise zemalja kao Holandija.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 11:05 - pre 175 meseci
A sta je sa onim muslimanima koji su "integrisani u drustvo"?

Ni oni ne smeju da imaju minaret?

Lepa borba za "ocivanje nacionalnog identiteta" i ocekivao sam da ce taj potez Svajcarske biti pozdravljen ovde :)

Gorstaci ce sami okusiti svoj lek malo kasnije... radikalizacija nikom nije nista dobro donela, pa nece ni njima.

Citat:
DaliborP
Cinjenica je da ti novodoseljenici islamske veroispovesti ne zele nikakvim cinom da se ukljuce u drustvo


Hajmo jedan Search/Replace:

Cinjenica je da ti novodoseljenici Srbi ne zele nikakvim cinom da se ukljuce u drustvo.

Zvuci ruzno?

Zvuci kao generalizacija?

Kod mene na proslom poslu sedeo u kancelariji covek, musliman - isti kao ti ili ja. Treba neko da mu kaze da je terorista koji nece da se integrise...

Citat:
yolja624
pa cinjenica je da su dekadentni do kraja i da su poznati samo po vetrenjacama, klompama, kuplerajima i drogama. Po vetrenjacama i klompama sve manje


Kad neko ovako nesto lupi, jasno se vidi da nikad u zivotu u Holandiji nije bio. A kako neko ko nikad nije bio prica o tome kako je tamo, to mi nikada nije bilo jasno... :(
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 11:06 - pre 175 meseci
@Marko L,

potreba zemalja zapadne Evrope za radnom snagom je sustina ove price, upravo.
Inace ih ne bi ni pustali u zemlju.

Ako im smeta taj princip, neka menjaju kao npr u DE gde sad najavljuju dodatne izmene za useljenike kojim su pre par godina uveli obavezno ucenje skole jezika koju drzava placa. U najavi je da nece biti dovoljno brak sa osobom koja ima prava boravka u DE, nego da ce morati da se uklapa i u potrebe drzave za odredjenim radnim profilima.
Takodje se najavljuje i potpisivanje individualnih ugovora, kojim ce se verovatno usloviti boravak zavrsetkom skole ili prekvalifikacijom.

Citat:
yolja624: Ali i zasto bi mjenjali svoje obicaje? Zasto ne bi trazili prava koji imaju drugi?
I gdje grijese sto se tice Holandije - pa cinjenica je da su dekadentni do kraja i da su poznati samo po vetrenjacama, klompama, kuplerajima i drogama. Po vetrenjacama i klompama sve manje :)
A i ne idu kuci, sto bi, kad kod kuce nema ni droge ni kupleraja :D


Ovo je totalna glupost.

cinjenica da je Holandija dekadentna je istovazeca kao i cinjenica da su muslimani teroristi. Ostale postove potpisujem ;)
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 11:06 - pre 175 meseci
Citat:
Marko_L: Dalibore, integracija u neko društvo znači pre svega poštovanje zakona i ustava neke zemlje. Ako neko to ne poštuje, čekaju ga sankcije, bez obzira odakle je došao i koje je vere. A vera, običaji i slično su stvar svakog pojedinca i dok se upražnjavaju u skladu sa zakonom, ne vidim šta tu država ima da se meša. Mislim, ako ja više volim da sedim kući i pikam Warcraft na primer, nego da idem po slavama i žderem pečenje, da li to znači da nisam integrisan u ovo društvo i da zbog toga država treba zabraniti Warcraft, kako bi se ja i slični meni lakše "integrisali" u društvo ?

Promasio si poentu. Ali skroz. Taj neki musliman ne zeli da se druzi sa Holandjanima, da prica sa njima (samo ako mora), zivi u kraju gde nema Holandjana, ako radi onda radi iskljucivo sa svojima, ako salje dete u skolu buni se zasto nema skole samo za njih, i usput zeli da menja zakone te drzave da se prilagodi njemu i njegovim obicajima. I stalno kritikuje to drustvo zbog sloboda na koje on nije navikao. Smetaju mu razgolicene zene, itd. Nema sta, super se integrisu.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 11:11 - pre 175 meseci
Citat:
Isak666:
Ovo je totalna glupost.

cinjenica da je Holandija dekadentna je istovazeca kao i cinjenica da su muslimani teroristi. Ostale postove potpisujem ;)


Ironija, prijatelju, ironija... ;)

@DaliborP
Neki Srbin ne zeli da se druzi sa Hindusom zato sto Hindusi zive u kastama, nose turbane ako su Siki, ne voli kako im se oblace zene u sarije... ma mnogo generalizujes.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
*.hsi.kabelbw.de.



+586 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 11:13 - pre 175 meseci
Citat:
DaliborP: Promasio si poentu. Ali skroz. Taj neki musliman ne zeli da se druzi sa Holandjanima, da prica sa njima (samo ako mora), zivi u kraju gde nema Holandjana, ako radi onda radi iskljucivo sa svojima, ako salje dete u skolu buni se zasto nema skole samo za njih, i usput zeli da menja zakone te drzave da se prilagodi njemu i njegovim obicajima. I stalno kritikuje to drustvo zbog sloboda na koje on nije navikao. Smetaju mu razgolicene zene, itd. Nema sta, super se integrisu.


To je samo jedan deo.

Turci u DE poslednje vreme ulazu puno u edukaciju i organizovanje svoje zajednice, dok npr Srbi su najneorganizovanija zajednica u Nemackoj - najmanji procenat visokoobrazovanih u DE, najmanji procenat politickih predstavnika.

Citat:

Ironija, prijatelju, ironija... ;)


Sorry, sposobnost pronicanja mi je smanjena ovih dana ;)
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Svajcarci glasali da se zabrane minareti30.11.2009. u 11:21 - pre 175 meseci
A šta ako doseljenička populacija (doseljenici i deca doseljenika, koji su rođeni u Zapadnoj Evropi) svesno i sa namerom sprovode politiku eksplozivne demografske ekspanzije u cilju "tihe okupacije" teritorije ? Da li je prirodni priraštaj te populacije slučajno tako veliki ? Da li neko ima pravo da se bori protiv okupacije, pa makar ona bila i "tiha" .

Uzgred, da tema bude preciznija: nisu džamije zabranjene, već minareti na džamijama.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Svajcarci glasali da se zabrane minareti

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 103091 | Odgovora: 589 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.