Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li moze da zavisi kvalitet od modema?

[es] :: ISP :: ADSL :: Da li moze da zavisi kvalitet od modema?

[ Pregleda: 1744 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Batadjero
Batadjero
RACA K

Član broj: 87423
Poruke: 385
109.93.29.*



+1 Profil

icon Da li moze da zavisi kvalitet od modema?27.11.2009. u 18:47 - pre 175 meseci
Trenutno koristim internet preko ADSL-a imam modem Huavei MT882 ali nalazim se 5 kilometra daleko od poste internet u principu radi dobro ali sam primetio da ponekad se desi da pukne ...zanima me da li promenom modema mogu da poboljsam net tj ako stavim neki drugi kvalitetniji ADSL modem?
Savrsenstvo je skriveno negde u nama...
 
Odgovor na temu

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
80.93.241.*

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Da li moze da zavisi kvalitet od modema?28.11.2009. u 07:05 - pre 175 meseci
Citat:
Batadjero: Trenutno koristim internet preko ADSL-a imam modem Huavei MT882 ali nalazim se 5 kilometra daleko od poste internet u principu radi dobro ali sam primetio da ponekad se desi da pukne ...zanima me da li promenom modema mogu da poboljsam net tj ako stavim neki drugi kvalitetniji ADSL modem?


Ne mora da znaci da je centrala bas tu gde ti mislis da jeste.

Koriscenjem druge opreme neces imati stabilniju vezu...
Kada postoji shum na liniji, postoji i na HuaWei i Linksys, ZyXel itd...

Ruteri su nista drugo do PPPoE dialeri + neke sitnice :)

Da sam na tvom mestu, proverio bih instalacije u stanu / kuci, promenio bih uticnicu, postavio splitter ispred svih telefona.


Pravo pitanje je, da li ti dolazi do prekida PPPoE ili Linka.

Meus vita, meus nixor!
 
Odgovor na temu

Batadjero
Batadjero
RACA K

Član broj: 87423
Poruke: 385
93.86.233.*



+1 Profil

icon Re: Da li moze da zavisi kvalitet od modema?28.11.2009. u 10:41 - pre 175 meseci
Centrala je bas tu gde je a znam gde je a to je 5 km od mene i tu nema dileme! Inace dolazi do prekida ponekad PPPoe Link ne prekida bar koliko sam ja uspeo da vidim nisam primetio ni jednom da je pukao Link..
Savrsenstvo je skriveno negde u nama...
 
Odgovor na temu

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
93.87.215.*

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Da li moze da zavisi kvalitet od modema?29.11.2009. u 00:17 - pre 175 meseci
Citat:
Batadjero: Centrala je bas tu gde je a znam gde je a to je 5 km od mene i tu nema dileme! Inace dolazi do prekida ponekad PPPoe Link ne prekida bar koliko sam ja uspeo da vidim nisam primetio ni jednom da je pukao Link..


Sumnjam da si baš na toj centrali, pre će biti da si na nekom isturenom stepenu.
Mislim da se ne praktikuje puštanje ADSLa na putanji većoj od 2-3 km.

Neću da tvrdim... mislim :)

Meus vita, meus nixor!
 
Odgovor na temu

Batadjero
Batadjero
RACA K

Član broj: 87423
Poruke: 385
79.101.135.*



+1 Profil

icon Re: Da li moze da zavisi kvalitet od modema?29.11.2009. u 08:57 - pre 175 meseci
haha ako mi ne verujes mozemo i da se cujemo privatno i da se proveri onda bi se uverio da sam na 5km i cak malo vise ...
Savrsenstvo je skriveno negde u nama...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Da li moze da zavisi kvalitet od modema?

[ Pregleda: 1744 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.