Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

prelazak na linux....

[es] :: Linux :: prelazak na linux....

[ Pregleda: 3049 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.yubc.net



+7 Profil

icon prelazak na linux....28.12.2003. u 18:40 - pre 246 meseci
Pozdrav!

Eto, konkretno pitanje. Hteo bih da predjem sa win na linux, ali je glavni problem taj sto neke od programa koje koristim ne postoje na linuxu. Znaci, programi kao sto su Finale ili Sibelius definitivno ne postoje na Linuxu niti njihove zamene (music publishing), a kako sam ukapirao do daljnjeg ni ne nameravaju da ih izdaju u toj varijanti.
Dakle, imam instalirane te programe na jednom hardu sa xp i hteo bih da dodam jos jedan hard i instaliram linux (RH ili Manrake) i da mi on bude master HDD. Pitanje je kako da koristim te programe i koji je kvalitet. Sta preporucujete?
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

random
Vladimir Vrzić
Beograd

Član broj: 85
Poruke: 3866
194.106.169.*

Sajt: www.last.fm/user/vrza


+4 Profil

icon Re: prelazak na linux....28.12.2003. u 20:34 - pre 246 meseci
Obzirom da je pitanje konkretno, evo i konkretnog odgovora: pod pretpostavkom da ti te aplikacije same po sebi dobro odrađuju posao, preporučujem da ih koristiš kao i dosad, u Windowsu.
int rand(void);

Those who do not understand Unix are condemned to reinvent it, poorly.

Upali lampicu — koristi Jabber!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.vdial.verat.net

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: prelazak na linux....28.12.2003. u 23:00 - pre 246 meseci
Slazem se sa random-om. Najbolji "emulator" Windows-a pod Linuxom, za Windows programe je - Windows. Zvuci malo glupo, ali jos gluplje mi zvuci kad neko kaze: "Meni lepo radi 'taj-i-taj program pod Wine' a ja bih hteo da mi radi ovaj-i-ovaj program, koji NE radi, a oni kazu: "A sto ce ti to?' - a zamene nema! Pa opet pitaju 'O kom je programu rec?' pa mi nude nesto sto samo lici na onaj moj program, nema veze sa njim.

Srecan prelazak na Linux!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.yubc.net



+7 Profil

icon Re: prelazak na linux....29.12.2003. u 00:13 - pre 246 meseci
Hteo sam samo da kazem da bi svakako bilo lepo da se odredjeni programi, kojih nema u varijanti za linux, daju implementirati u unix okruzenje. Svakako bi stekli dobre beneficije, a pored toga smatram da je jedan od glavnih razloga zasto ljudi ne zele da predju na linux potreba za odredjenim specificnim programima koji postoje za win/mac okruzenje + navika sa tim programima (ukoliko postoje alternative u linuxu).
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
217.26.67.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: prelazak na linux....29.12.2003. u 02:08 - pre 246 meseci
Da, bilo bi lepo, u pravu si. Tu se nesto grce ovi sa Wine projektom, nesto radi, nesto ne, ostalo mi nije poznato, verovatno nema i ne moze trenutno. Nisam strucnjak, ali izgleda da su tu prevelike razlike u osnovi programa. Projekt Lindows je na pocetku imao imao prilicno glasnu kampanju da ce to biti Linux koji ce moci glatko da koristi Win programe, pa su kasnije ucutali.

Mozda si gledao http://www.xandros.com/ , mozda ne, oni imaju nesto novo za instaliranje Windows programa. Licno nisam gledao, jer sam totalno prekinuo sa Windows-om pa me ni ne zanima.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: prelazak na linux....29.12.2003. u 17:58 - pre 246 meseci
Sve to ima u osnovi wine (i Lindows, i Xandros...). Ukoliko baš želiš da predješ na Linux onda možeš koristiti svoje programe u VMware emulatoru gde instaliraš Windows i onda teraš. Naravno, možeš probati da sa wine-om to sve pokreneš, ali ako si jako vezan za te programe razmisli o razlozima za prelazak na Linux. Operativni sistem je sredstvo za rad pa odaberi ono što ti najviše odgovara.
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-1.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: prelazak na linux....29.12.2003. u 19:23 - pre 246 meseci
Nisam iz tog domena pa da mogu da ti kazem. Sta i kako u tom konkretnom problemu ono sto jedino mogu da ti preporucim jeste da probas da instaliras linux i da probas da pokrenes nesto sto je kao "alternativa".

Pogledaj
http://linuxshop.ru/linuxbegin/win-lin-soft-en/table.shtml#41

i

http://freshmeat.net/browse/113/?topic_id=113

Pa ako nadjes nesto sto zadovoljava tvoje kriterijume ti nam javi :)
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.yubc.net



+7 Profil

icon Re: prelazak na linux....30.12.2003. u 00:34 - pre 246 meseci
Dejan, hvala puno. Za ovaj prvi link vec znam. Doduse, programi o kojima je rec nisu na zadovoljavajucem nivou, koliko sam uspeo da ih pregledam. To je kao kad bi uporedio Notepad i Word XP, na primer.

Onaj drugi link nudi veliki spektar programa unutar muzicke produkcije (na zalost nista posebno za publishing), a koliko mi se cini neki nisu za potcenjivanje pogotovo iz domena obrade zvuka i sekvencera.

No, hvala jos jednom.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
*.yubc.net



+7 Profil

icon Re: prelazak na linux....04.01.2004. u 22:08 - pre 246 meseci
Cisto me zanima, kao pomoc, postoji li neka knjiga koja detaljno objasnjava kako se u Linuxu prave direktorijumi, organizacija dokumenata, instaliranje programa i sl, dakle sve sto je jednom Win korisniku lako i poznato u win-u.
(definitivno me najvise zbunjuju extenzije npr: mpg123-0.59r+eq.v3.tar.gz)
Instalirao sam dva puta Mandrake i dva puta Red Hat, bez problema ali malo mi je bilo konfuzna orjentacija posle instalacije. Win i Mac sam korisnik. Ima li neko lako stivo za Linux, npr kao PDF da se skine sa neta? Ili sajt?
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

jogurt
Zoran Milenković
nettverkskonsulent
Norway

Član broj: 13800
Poruke: 472
*.ptt.yu

Jabber: jogurt@elitesecurity.org
ICQ: 309530264


+8 Profil

icon Re: prelazak na linux....05.01.2004. u 01:51 - pre 246 meseci
U jednoj temi je vec davan link www.sadikhov.com na kom pod books imas jednu
lepu iscrpnu sve-na-jednom-mestu knjigu o Linuxu za pocetnike. Knjiga je u
pdf-u, doduse 19MB, ali sam siguran da ce ti posluziti.

 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: prelazak na linux....

[ Pregleda: 3049 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.