Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

sbb modem se resetuje? (potreban program)

[es] :: ISP :: sbb modem se resetuje? (potreban program)

[ Pregleda: 3416 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igos
Beograd

Član broj: 18501
Poruke: 109
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon sbb modem se resetuje? (potreban program)23.11.2009. u 17:56 - pre 175 meseci
Sbb kalovski modem se "resetuje" nekoliko puta dnevno .
Ovo "resetuje" se odnosi na to da signal i veza ostanu a promeni se IP adresa sto prouzrokuje stajanje kompletnog downloada (citaj torenti).

Problem se lako otklanja tako sto diskonektujem mrezu, pa modem resetujem(iskljucim iz struje)...ukljucim ,opet startujem mrezu pa torent klijent
i sve opet proshljaka u punom sjaju na max brzini.

...ali desava se da nisam kuci kad se to desi pa tako protok bude nula i po 6-7 sati dnevno izgubim.
Nisam "noob" i isprobao sam dosta kombinacija (svez OS,drajveri,Firewall, veza utp kabl pa usb,dve konfiguracije...) i sve sto je moglo da mi padne na pamet.
Mislim da nije problem do mene nego veza od modema do sbb-ovaca koji tvrde "da su to mozda gremlini i sl. posto oni ne resetuju modem i kod njih je sve uredu"
Da li se ovo jos nekome desava i kako je resio problem?

Da li postoji program koji meri protok i u koliko je on mali ili jednak nuli odredjeno vreme (npr.5min) automatski diskonektuje vezu, ugasi torrent klijent ,
pa potom se ponovo konektuje na net i pokrene torente ponovo.

Unapred mnogo zahvalan.

P.S. Dzaba Flat paket kad je protok 0 satima.
Igos
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: sbb modem se resetuje? (potreban program)23.11.2009. u 18:49 - pre 175 meseci
Ako ti je signal dobar, pitaj ih da zamene modem, možda je on problem. Možda ti je negde instalacija oštećena. Ipak, ako sve izgleda u redu, ne gasi se dioda, ne prekida TV program a promeni IP adresa ... vrlo čudno. Ja uradim sve i svašta i ne mogu da promenim IP adresu a tebi samo tako ...
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: sbb modem se resetuje? (potreban program)23.11.2009. u 19:03 - pre 175 meseci
Pogledaj i ovu temu, ko zna, mozda nesto i pomogne:
http://www.elitesecurity.org/p2235558


Inace, slazem se sa calexx-om, probao bih drugi modem. Pre toga, uzmi od nekoga Laptop i pogledaj kako se Net ponasa s njime, tj. da li se SBB modem opet resetuje.

 
Odgovor na temu

igos
Beograd

Član broj: 18501
Poruke: 109
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: sbb modem se resetuje? (potreban program)23.11.2009. u 19:23 - pre 175 meseci
100% Signal ok, modem isto, TV...infrastruktura ... (ma gremlini verovatno al s njihove strane).
Kad koristim neki od njihovih drugih paketa npr. onaj sto se tarifira po mb, problema nema.

Desavalo se to i ranije (kad uzmem Flat paket) ali ne tako cesto (na dva-tri dana) tako da me to nije uzbudjivalo... al ovo sada ,17 puta dnevno !!!
Dobro malo sam preterao al 5-6 puta sigurno.

Da se ne bi vise tangirao odlucih da ovde potrazim pomoc tj. program (opisan u prvom postu) koji ovo radi automatski.
Pa oni "reset" - ja reset pa opet dl, i tako do besvesti ako treba.

Mislim da je tako lakse nego ulaziti u problem dublje.(i onako covek samo gubi vreme sa njima u pukom prepucavanju dal su oni ili ja)



P.S. Hocu bre da izmuzem svih 500-600 GB koliko je moguce sa 1,5 Mbit/s za taj mesec.


@X Files
Procitao sam temu iz tvog posta i u sustini sam proverio 99% sistemom eliminacije, i samo bi jos da dodam da prilikom "reseta"
Adress Type ponekad bude: Automatic Private Adress i normalno Default Gateway: nema

Posle mog manuelnog rekonektovanja Adress Type bude dodeljen od strane DHCP i DG takodje radi sto je i normalno.
Zato me i zanima da automatizujem rekonektovanje neta i t-klijenta i time "zalecim" problem.I onako mi Flat traje josh nekih 15 dana pa bi brzo
da resim ovo da izvucem max.Posle mi cela ova prica treba tek za par meseci.

[Ovu poruku je menjao igos dana 23.11.2009. u 20:53 GMT+1]
Igos
 
Odgovor na temu

Maverickso
Sombor

Član broj: 166771
Poruke: 135
109.93.11.*



+1 Profil

icon Re: sbb modem se resetuje? (potreban program)02.01.2010. u 15:38 - pre 174 meseci
prijavi to
ja sam imao takvih problema nekoliko puta
ako ide
ip config /all
i proveris lease time ispasce verovatno i tebi da ti se modem resetuje svaki put kada lease istekne..
to ne bi trebalo da se desava ,bar ne po pravilu.to im je zanimljiv nacin da ti saseku protok :-)
prijavi
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: sbb modem se resetuje? (potreban program)

[ Pregleda: 3416 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.