Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Potreban ugovor o izradi softvera, ali ne znam koji (objašnjenje unutra)

[es] :: Vodič za posao :: Potreban ugovor o izradi softvera, ali ne znam koji (objašnjenje unutra)

[ Pregleda: 2192 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DMX

Član broj: 44350
Poruke: 122
79.101.80.*



Profil

icon Potreban ugovor o izradi softvera, ali ne znam koji (objašnjenje unutra)23.11.2009. u 15:50 - pre 175 meseci
Prvo da napomenem da sam čitao razne teme na ES, ali nisam našao ono što me interesuje.

"Problem" je sledeći:
Radim software za kadrovsku službu opštine, i već je u poodmakloj fazi, ali se kilavi sa ugovorom iz razloga što uprava opštine gleda da prođe sa što manjim dažbinama, po mogućstvu da ne plati porez i doprinose. Pravnici zapošljeni u opštini nemaju pojma o tome pa je i to spalo u moj zadatak. Dosad sam sve radio za keš, na ugovore o delu, i preko nekih firmi, tako da nemam pojma kakav mi ugovor sad treba, postoji neka njihova priča o autorskom ugovoru, ali koliko sam video i kod njega se plaća porez.

Zamolio bih da mi kažete ako znate koliki su porezi za koje ugovore, kao i neki link za primer ugovora koji je tu "najisplativiji" za njih.

Hvala svima unapred.
Da se ja pitam, ja bih ovuda proterao autobus.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: Potreban ugovor o izradi softvera, ali ne znam koji (objašnjenje unutra)

[ Pregleda: 2192 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.