Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VELIKI problem oko pronalazenja odredjenog zapisa u bazi!

[es] :: Visual Basic 6 :: VELIKI problem oko pronalazenja odredjenog zapisa u bazi!

[ Pregleda: 3822 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.as54ze.bih.net.ba.



Profil

icon VELIKI problem oko pronalazenja odredjenog zapisa u bazi!28.12.2003. u 14:01 - pre 247 meseci
Pozdrav!

E ovako ja moram opet da postavim ovo pitanje jer mi sada hitno al stvarno hitno treba odgovor.(koji nisam dobio prije )
Moj problem je :
Napravio sam programcic koji koristi access bazu podataka. i sada imam velike probleme kada zelim da neki podatak koji se nalazi u bazi da pronadjem i prikazem na ekranu. Tj. glavni problem mi je da pronadjem to sto trazim jer mi se uvijek prikaze samo prvi podatak u bazi.
Problem mi pravi ova komanda:
Data1.Recordset.FindFirst "Ime = 'Marko'"
vjerovatno komanda nije napisana ispravno ali ja ne mogu da skontam kako bi trebalo, pa ako neko moze da mi pomogne oko ovoga.

Hvala
Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: VELIKI problem oko pronalazenja odredjenog zapisa u bazi!29.12.2003. u 12:51 - pre 247 meseci
Pogledaj http://www.elitesecurity.org/tema/36021
Ako ti to ne pomogne onda moras da postujes kod, pa da vidimo sta se desava
 
Odgovor na temu

ooooba
BiH

Član broj: 17358
Poruke: 15
*.europronet.ba



Profil

icon Re: VELIKI problem oko pronalazenja odredjenog zapisa u bazi!01.01.2004. u 11:16 - pre 247 meseci
Zašto ne koristiš SQL?

SELECT * FROM Tabela WHERE Kolona='Rijec'

Ili

SELECT * FROM Tabela WHERE Kolona LIKE 'Rijec%'

ako ti treba kompletan kod javi.
ooooba
 
Odgovor na temu

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: VELIKI problem oko pronalazenja odredjenog zapisa u bazi!05.01.2004. u 20:11 - pre 247 meseci
Eh kad si vec spomenuo SQL , dali bi mi mogao malo da objasnis sta je to i kako to radi , posto sam ja uglavnom pocetnik u ovim stvarima...

I dali bi mi mogao da napises jedan primjer za findfirst komandu. Gore u ovom prvom postu sam napisao kako ja mislim da bi ta komanda trebala da izgleda( posto sam je tako procitao iz knjige VB za neznalice), ali ona ne radi. Zasto ???

Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: VELIKI problem oko pronalazenja odredjenog zapisa u bazi!06.01.2004. u 05:12 - pre 247 meseci
GMC,
što se SQL-a tiče, pogledaj TOP temu ovde u VB/ASP forumu, onu koja se zove "Korak po korak: VB, Access, SQL i ADO", posebno 2. deo gde je baš objašnjen SQL (na početničkom nivou, taman koliko bi ti trebalo za početak a kasnije ćeš sam mnogo lakše da provališ stvari). Naravno, svaki komentar i pitanje su dobrodošli. Sam tekst zaista nije dugačak, a ima i mala Access baza i VB programčić pride da lepo probavaš SQL sa primerima iz teksta.

Pozdrav
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.as54ze.bih.net.ba.



Profil

icon Re: VELIKI problem oko pronalazenja odredjenog zapisa u bazi!08.01.2004. u 20:21 - pre 247 meseci
Eh posto sam ja slabo ovo kontam sta da ja vama napisem jednostavnije sta je moj problem:
Znaci u svom "programu" imam polja za text u kojima zelim da se tekst iz baze pojavi. I sad bi trebalo kad se klikne na jedno dugme koje se nalazi u programu da se izvrsi pretraga baze , odnosno polja 'IME' za unosom 'JIMM' i kad pritisnem to dugme izadje ovaj errror:
Run-Time error 3251:
Operation is not supported for this type of object


A kod koji bi se trebao da izvrsi nakon klika na to dugje je ovaj:
Private Sub Command3_Click()
Dim Store As String
Data1.Recordset.FindFirst "Ime = 'Jimm'"
Store = Data1.Recordset.Fields("Ime").Value
txtdva = Store
End Sub

MOLIM VAS POMOZITE!! :)
Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: VELIKI problem oko pronalazenja odredjenog zapisa u bazi!09.01.2004. u 10:27 - pre 247 meseci
Ajde postuj kod gde otvaras recordset. Najverovatnije je to greska.

Citat:
MSDN:
FindFirst locates the first record in a dynaset or snapshot type Recordset object that satisfies the specified criteria and makes that record the current record.


Ili jos bolje, nemoj da postujes kod, vec probaj kad otvaras recordset da prosledis OpenRecordset metodu parametar type dbOpenDynaset ili dbOpenSnapshot

I koristi NoMatch. To imas na onom linku koji sam ti postovao ranije
 
Odgovor na temu

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.as54ze.bih.net.ba.



Profil

icon Re: VELIKI problem oko pronalazenja odredjenog zapisa u bazi!09.01.2004. u 17:01 - pre 247 meseci
Hvala , pogledao sam one tutoriale ali opet nisam sve otkrio.
Nego da vas pitam dali zante neki programcic koji je napisan u VB a da koristi bazu podataka ( i naravno da u kodu negdje ima FindFirst) pa da ga skinem i da malo pogledam kako je to neko drugi rijesio, pa mozda skontam bolje. Nije bitno za sta je program samo da mu mogu vidjeti kod da probam nauciti iz njega....
Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: VELIKI problem oko pronalazenja odredjenog zapisa u bazi!09.01.2004. u 17:52 - pre 247 meseci
Citat:
mladenovicz:
Ajde postuj kod gde otvaras recordset. Najverovatnije je to greska.

Citat:
MSDN:
FindFirst locates the first record in a dynaset or snapshot type Recordset object that satisfies the specified criteria and makes that record the current record.


Ili jos bolje, nemoj da postujes kod, vec probaj kad otvaras recordset da prosledis OpenRecordset metodu parametar type dbOpenDynaset ili dbOpenSnapshot

I koristi NoMatch. To imas na onom linku koji sam ti postovao ranije


 
Odgovor na temu

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.as54ze.bih.net.ba.



Profil

icon Re: VELIKI problem oko pronalazenja odredjenog zapisa u bazi!10.01.2004. u 00:06 - pre 247 meseci
Nevjerovatno ali uspjeo sam da sve sredim. :)


Hvala jos jednom svima!!
Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: VELIKI problem oko pronalazenja odredjenog zapisa u bazi!11.01.2004. u 22:48 - pre 247 meseci
Ljudi evo mene opet sa novim pitanjem :)

Opet je u vezi baze, u ovom svom programu imam LIST i u njemu bi zelio kad se program pokrene da se prikazu odredjena polja iz baze (npr. Da se prikazu svi podaci iz polja "IME" iz tabele Imena) Pokusao sam da u datafield i datasource upisem ime polja i ime baze ali kad pokrenem program nista se ne dogadja LISTA ostaje prazna. MOLIM VAS pomozite!
Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: VELIKI problem oko pronalazenja odredjenog zapisa u bazi!12.01.2004. u 10:53 - pre 247 meseci
Mislim da to moras da napravis ovako:
Code:

    While Not rs.EOF
        List1.AddItem rs("FirstName")
        rs.MoveNext
    Wend

 
Odgovor na temu

GMC
Selo Veselo

Član broj: 11492
Poruke: 338
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: VELIKI problem oko pronalazenja odredjenog zapisa u bazi!12.01.2004. u 14:09 - pre 247 meseci
Probao sam ovaj kod ( mislim prilagodio sam ga svom programu )
al kad pokrenem pise error : object required
sta znaci ovo "rs" ( List1.AddItem rs("FirstName") )
Hvala uparijed

Ajd Zdravo
 
Odgovor na temu

mladenovicz
Zeljko Mladenovic
Xoran Technologies, Inc., Ann Arbor, MI,
USA / Software Engineer
Ann Arbor, MI, USA

Član broj: 6598
Poruke: 2065
*.yubc.net

Jabber: mladenovicz@elitesecurity.org
ICQ: 95144142
Sajt: yubc.net/~mz


Profil

icon Re: VELIKI problem oko pronalazenja odredjenog zapisa u bazi!12.01.2004. u 14:31 - pre 247 meseci
rs ti je recordset objekat sa podacima
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: VELIKI problem oko pronalazenja odredjenog zapisa u bazi!

[ Pregleda: 3822 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.