Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.

[es] :: Linux :: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5796 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikolanicic
Nikola Anicic
Prva Kragujevacka Gimnazija
Srbija, Kragujevac

Član broj: 169843
Poruke: 32
194.106.174.*

Jabber: Sta je jabber?
Sajt: www.facebook.com/znaci.Ni..


Profil

icon Re: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.16.11.2009. u 22:21 - pre 176 meseci
a znam...kakav je ubuntu povodom toga?
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.16.11.2009. u 22:31 - pre 176 meseci
Ubuntu je stvarno super sto se toga tice, makar ja nisam imao nikada problema a koristio sam ga dve godine...
make love - !war
 
Odgovor na temu

nikolanicic
Nikola Anicic
Prva Kragujevacka Gimnazija
Srbija, Kragujevac

Član broj: 169843
Poruke: 32
194.106.174.*

Jabber: Sta je jabber?
Sajt: www.facebook.com/znaci.Ni..


Profil

icon Re: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.16.11.2009. u 22:36 - pre 176 meseci
u redu,hvala vam svima puno.

Definitivno prelazim na ubuntu...moze lock i jos jednom hvala
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.16.11.2009. u 22:44 - pre 176 meseci
Sto je problematican? Sto je on mozda lock-ovao nesto pa ne zna da odlockuje? Ili je ko zna sta pobrljavio pa sad trebad se to ispravi? Nije SuSE bas tako los... ume da bude, ali - zar je to lepo da sve radi out of the box? :) Salim se naravno.

A imas i nesto kao apt pod ubuntu i slicnim debian derivatima:

# zypper wp VirtualBox
Reading installed packages...
S | Name | Type | Version | Arch | Repository
--+------------+---------+----------------------------+--------+------------------
i | VirtualBox | package | 3.0.10_54097_openSUSE110-1 | x86_64 | (System Packages)


Ubuntu sam probao, ali mi se ne svidja sto si ogranicen na gnome, a ako zelis kde onda moras kubuntu ili da brljavis sa ubuntu-om i kde-om koji moze da se instalira, ali radi .... pa kako gde.


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.16.11.2009. u 22:51 - pre 176 meseci
Sta je mogao da lock-uje? Prosto i jednostavno a i sam si toga svestan - rpm paket za suse je napravljen tako da ima python 2.5 kao dep, ta verzija suse-a ima 2.6 i to je to - kraj price, sad moze on da menja ime biblioteke (sto ja mislim da mu nista ne znaci) ili da krece da enable-uje repoe koji mozda imaju negde python 2.5 (ja mislim da se u imenima direktorijuma pojavljuju verzije pythona pa moze drzati vise njih istovremeno) a isto tako python je standalone package koji nema dep-ova ja mislim svojih pa tako nema bojazni da ce zeznuti nesto.

I to nije izolovan slucaj, ja sam ludeo svojevremeno na 10-tki zbog ovoga, a na kratko sam probao i 11.0 i nista se nije promenilo, malo malo pa neki nerazreseni dep. Ni fedora ni mandriva kao ni ostale rpm distribucije nisu imune na ovo - ali je suse zabrljao najgore od pomenutih.

A sto se tice ove kobasice u terminalu, sto ne rece pre nego se ja ovde preznojavam sa suse dep-ovima ? :D
make love - !war
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.kbcnet.rs.



+257 Profil

icon Re: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.17.11.2009. u 10:19 - pre 176 meseci
Kobasice?
Hm... apt-get install nesto i zypper install nesto - meni to nije bas kobasica...

No nebitno, idemo suvise u off. Htedoh reci da nije poenta reci coveku predji na to i to, vec pokusati da mu se da resenje za to sto je trazio. Ovde nismo da bismo reklamirali odredjenu distribuciju , vec da bismo nasli resenje za ono sto covek trazi (naravno, ne i da mu damo gotovo resenje, cilj je da se nauci nesto...

A sad, oko python 2.6 i 2.5 - prosto mi je neverovatno da VirtualBox developeri propuste iz vida da je na 11.1 verzija 2.6 a ne 2.5. Ja sam na ovoj masini jos na 11.0, i tu jeste 2.5.2 python, sto jes jes - moguce da zato nisam imao problema, a mozda je i zato sto je na pravom mestu libpython - na mestu za odgovarajucu arhitekturu racunara. Prosto mi je neverovatno da se niko nije setio da pita coveka ima li 32bit ili 64bit PRE nego sto mu je rekao da pravi simbolicki link na tom i tom mestu. Barem kod Suse-ta (ne znam za ubuntu) su 64-bitne biblioteke u /usr/lib64, a 32-bitne u /usr/lib i pravljenje simbolicnog linka na pogresnom mestu ne resava problem.
Kod njega je 32-bitni linux sto smo saznali kasnije, pa nije ni bilo bitno...

P.S. Kod mene na drugoj masini (malopre testirao) sa python 2.6, opensuse 11.1, virtualbox se instalirao bez problema... bez da sam mu ja dodao link za 2.5 (verovatno je nesto drugo napravilo taj link...)

# ls -l /usr/lib/libpyth*
-rw-r--r-- 1 root root 1458612 2009-02-03 22:02 /usr/lib/libpython2.6.so.1.0
# ls -l /usr/lib64/libpyth*
lrwxrwxrwx 1 root root 19 2009-03-18 15:12 /usr/lib64/libpython2.5.so.1.0 -> libpython2.6.so.1.0
-rw-r--r-- 1 root root 1611288 2009-02-03 21:50 /usr/lib64/libpython2.6.so.1.0

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.17.11.2009. u 10:26 - pre 176 meseci
Ma za kobasicu sam se salio ;-)

Citat:

Htedoh reci da nije poenta reci coveku predji na to i to, vec pokusati da mu se da resenje za to sto je trazio.


Pa nisam mu ni ja rekao da predje na ubuntu sam je pitao ;-) Ono sto jesam rekao je da openSuSe ima (makar je do skora imao) problema sa razresenjima dep-ova i da me apsolutno ne cudi sto ima takve probleme.

E sad moja velika katastrofalna greska je sto sam mu dao link za 11.0 1-click instalaciju vbox-a umesto za 11.1, moj za*eb srry.

http://download.virtualbox.org...0_54097_openSUSE111-1.i586.rpm

Probaj sa ovim linkom to bi trebalo da bude to, ne znam kako mu je skidalo za 11.0 ?
make love - !war
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.kbcnet.rs.



+257 Profil

icon Re: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.17.11.2009. u 13:13 - pre 176 meseci
:) Ma ok, ja sam malo pogresno citao ... nema frke.
A jes' vidi stvarno, sam je pitao. ;) Moracu malo bolje da citam, ne stalno u zurbi :(

A sto se tice suse-a, nije da nema problema sa razresenjima povremeno... ali ne previse uglavnom, bar ja nisam imao te slucajeve.



Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

nikolanicic
Nikola Anicic
Prva Kragujevacka Gimnazija
Srbija, Kragujevac

Član broj: 169843
Poruke: 32
194.106.174.*

Jabber: Sta je jabber?
Sajt: www.facebook.com/znaci.Ni..


Profil

icon Re: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.17.11.2009. u 13:15 - pre 176 meseci
hh, to je rpd fajl nije yum pa da bude 1 click, ali thnx skinuo sam to i malo pre i izbacilo mi je milion gresaka
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.rcub.bg.ac.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.17.11.2009. u 13:47 - pre 176 meseci
I on??? E lol ovo je vec smesno...

Pa da rezimiramo, skinuo si sa virtualbox sajta njihov rpm za suse 11.1 za i586 arhitekturu i na tvom 32-bitnom suse 11.1 izbaci yast milion gresaka???

E super...

@Jbyn4e

Ma no frx... Znaci i nije toliko sad strasno a? Ja se secam da sam se smejao pored monitora kakve mi je sve nebuloze yast prijavljivao... :D Dobro da se makar popravljaju...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.17.11.2009. u 14:15 - pre 176 meseci
SuSE se popravlja sa tom svojom boljkom, ali nedovoljno.
Meni nije jasno kako do sada njihovi developeri (a tamo ima
vrlo jakih ljudi) nisu uspeli da napisu cestit dep-resolver.

Ne verujem da je to bas neka svemirska nauka napisati.

I da, samo da budem fer - ako je u pitanju novi openSuSE 11.2,
onda mozda jos novi dep-ovi (noviji paketi) nisu stigli u repo-e,
pa samo treba sacekati neko vreme, ali ako ti se ne ceka, na
Ubuntu vbox radi ko zmaj, i 32 i 64 bit...
 
Odgovor na temu

nikolanicic
Nikola Anicic
Prva Kragujevacka Gimnazija
Srbija, Kragujevac

Član broj: 169843
Poruke: 32
194.106.174.*

Jabber: Sta je jabber?
Sajt: www.facebook.com/znaci.Ni..


Profil

icon Re: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.17.11.2009. u 14:39 - pre 176 meseci
ok,hvala vam svima jos jednom
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.17.11.2009. u 18:48 - pre 176 meseci
Ne znam ljudi , evo ja koristim opensuse i sve radi lepo.
Što se tiče virtualboxa,ako se dobro sećam možda mi je zatražio da instaliram par paketa i to je to.
Jediino što ja to radim sa "install software" a ne sa "package installer" .Znači desni klik pa install software , pass i to je to, ako zatraži koji paket otvoriš yast i instaliraš a može i ovde : webpin
Naravno virtualbox je sa sun-ovog sajta...
dare023
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.17.11.2009. u 22:06 - pre 176 meseci
Odosmo u debeli offtopic, ali ajde:

Samo da potvrdim da sve lepo radi i sto se tice OpenSuSE-a 11.2:



Na slici vidite i verziju python-a, i verziju suse-a. Jedino sto je trazio da mu treba (eto, nije mogao da sam instalira da mu treba, vec sam morao ja...) je bilo pam-devel paket.

Btw. nesto slicno ovome postoji i kod ubuntua, ako se dobro secam:
~> cnf nmap

The program 'nmap' can be found in following packages:
* nmap [ path: /usr/bin/nmap, repository: zypp (download.opensuse.org-oss) ]
* nmap [ path: /usr/bin/nmap, repository: zypp (openSUSE 11.2-0) ]

Try installing with:
sudo zypper install nmap

~> sudo zypper install nmap
root's password:
Loading repository data...
Reading installed packages...
Resolving package dependencies...

The following NEW package is going to be installed:
nmap

1 new package to install.
Overall download size: 1.3 MiB. After the operation, additional 5.7 MiB will be used.

Retrieving package nmap-5.00-3.5.x86_64 (1/1), 1.3 MiB (5.7 MiB unpacked)
Retrieving: nmap-5.00-3.5.x86_64.rpm [done (70.9 KiB/s)]
Installing: nmap-5.00-3.5 [done]
~>


a ima i nesto ovako:
~>tracepath
Absolute path to 'tracepath' is '/sbin/tracepath', so running it may require superuser privileges (eg. root).

~> cnf tracepath

Program 'tracepath' is present in package 'iputils', which is installed on your system.

Absolute path to 'tracepath' is '/sbin/tracepath', so running it may require superuser privileges (eg. root).



Moderatori, mogla bi ova tema da promeni ime koje je u vezi sa instaliranjem VirtualBox-a pod OpenSuSE-om, a ne da ima veze sa trazenjem fajlova pod linuxom (i shell find komandom).
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.6.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.18.11.2009. u 08:03 - pre 176 meseci
Juce sam pricao sa ortakom koji razvaljuje Linux, kaze da sa openSuSe 11.0 nema nikakvih problema, ni sa dep-ovima ni nikako, i kaze da je zadovoljan. Kaze da mu 11.1 nije bio nesto i da nije upgrade-ovao na tu verziju...
make love - !war
 
Odgovor na temu

dare023
Bečkerek

Član broj: 60701
Poruke: 363
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.18.11.2009. u 17:36 - pre 175 meseci
Da dodam još nešto:
1.posle apdejta kerenela treba uraditi kao root
Code:
/etc/init.d/vboxdrv setup


2.za usb sam morao da dodam ovo u /etc/fstab
Code:
none    /proc/bus/usb    usbfs    devgid=1000,devmode=0666 0 0

naravno treba napraviti grupu vboxusers ako je nema i dodati korisnika

Radi čak i adapter usb/serial

Još malo off :
@Jbyn4e : jesi li na 11.2 prešao kroz novu instalaciju ili apdejtom sa diska ili mreže ?I ako je sa diska koliko traje?
dare023
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.ptt.rs.



+257 Profil

icon Re: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.18.11.2009. u 19:10 - pre 175 meseci
^^
Sa diska, update sa 11.1. Nemam pojma koliko je trajao, pustio sam da uradi update i otisao da uradim nesto drugo. On zavrsio i restartovao masinu. Posle toga sam morao da dovucem 9.10 verziju ati drajvera za graficku (fglrx) jer sa 9.9 nije hteo da radi, doduse vracanjem na opensource ati drajver se vratila grafika (sax2 -r -m 0=ati). Nakon instaliranja drajvera je radilo kako treba, dodao sam i repozitorijume i uradio update svega.
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: VirtualBox na OpenSuSE-u, problem sa dep-om.

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5796 | Odgovora: 36 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.