Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

nForce intel 8x0 audio problem

[es] :: Linux :: nForce intel 8x0 audio problem

[ Pregleda: 2065 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AelTHeGriN
Zagreb

Član broj: 7779
Poruke: 198
*.cmu.carnet.hr

ICQ: 176911387
Sajt: pyplayground.shyper.com


Profil

icon nForce intel 8x0 audio problem27.12.2003. u 13:05 - pre 247 meseci
Joj, ne znam otkud da pocnem. Uglavnom, imam SuSE 8.0 i nforce (1) maticnu plocu. SuSE ( a i ostale distribucije) sam instalirao do sada zilion puta i siguran sam da nisam nesto promasio pri instalaciji. Naime, ne radi mi zvuk. Svaki puta do sada radilo je najnormalnije, bez ikakvih preinaka ili intervencija u instalaciji, sve je radilo po defaultu. Jedini problem koji mi se sada pojavio je taj sto ne mogu instalirati audio dio nforce drivera (naime, pri instaliranju nvaudio modula baci mi unresolved symbols):
Code:
Using /lib/modules/2.4.18-4GB/kernel/drivers/sound/nvaudio.o
/lib/modules/2.4.18-4GB/kernel/drivers/sound/nvaudio.o: unresolved symbol ac97_probe_codec
/lib/modules/2.4.18-4GB/kernel/drivers/sound/nvaudio.o: unresolved symbol ac97_set_dac_rate
/lib/modules/2.4.18-4GB/kernel/drivers/sound/nvaudio.o: unresolved symbol ac97_set_adc_rate


To prije nije radio, najnormalnije se bio instalirao ovaj modul. Pise u readme da se taj problem javlja kad imam razlicite sourceve i kernel koji trenutno vrtim, ali to u mom slucaju nije istina...
No dobro, mogu prezivjeti nekako bez oficijelnog nvaudio drivera i zivjeti sa ALSA modulom za moju karticu, snd-intel8x0. Svi moduli su pravilno umetnuti (bar se nadam, evo vi prosudite):
Code:
Module                  Size  Used by    Tainted: P
snd-pcm-oss            45152   0  (autoclean)
snd-mixer-oss          11136   1  (autoclean)
snd-intel8x0           12160   1
snd-pcm                58528   0  [snd-pcm-oss snd-intel8x0]
snd-timer              11456   0  [snd-pcm]
snd-ac97-codec         24196   0  [snd-intel8x0]
snd-mpu401-uart         3504   0  [snd-intel8x0]
snd-rawmidi            13536   0  [snd-mpu401-uart]
snd-seq-device          4336   0  [snd-rawmidi]
snd                    31720   0  [snd-pcm-oss snd-mixer-oss snd-intel8x0 snd-pcm snd-timer snd-ac97-codec snd-mpu401-uart snd-rawmidi snd-seq-device]
soundcore               3268   3  [snd]
isa-pnp                27816   0  (unused)
(umetnuo sam samo one vezane za sam zvuk)...
Citao sam Sound-HOWTO, probao sa direktnim slanjem .au zapisa na /dev/dsp, ali nista ne funkcionira (nikakva greska, samo se pravi kao da je odsvirao taj zvuk)...

U xmms-u, pri sviranju nekog mp3 zapisa, pravi se kao da ga najnormalnije svira, sve kao najnormalnije ide, ali ja zvuk ne dobivam!
Zvucnici su ispravni, sve je normalno spojeno, jer u windowsima XP radi najnormalnije.
Ovo mi je strasno cudno jer je kao sto sam vec rekao sve prije najnormalnije radilo!
Zbilja ne znam u cemu je problem, ako netko zna, zbilja bi bio sretan kad bi mi mogao pomoci...
Hvala unaprijed.

P.S. U YaST2 mi kaze da kartica normalno radi, da je sve kao u redu...
Pod Hardware info->Sound->nVidia Corporation(pise dva puta, sa razlicitim IRQ-em, ali tako je cini mi se bilo i prije)->drivers->modules stoje tri modula (kao pise modprobe i810_audio, modprobe nvaudio, modprobe snd-intel8x0) i za prva dva pise Active:NO, a za treci Active:YES (mislim logicno, sta sam sad isao ovo pisat:)

Stvarno bi bio prezahvalan kad bi znali u cemu je stvar...


Ja sam fabrička greška generacije...
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: nForce intel 8x0 audio problem

[ Pregleda: 2065 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.