Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?

[es] :: Video karte i monitori :: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?

[ Pregleda: 8605 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
..c.cable.static.telemach.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?10.11.2009. u 20:04 - pre 175 meseci
Kupio sam ovu TV karticu: http://www.adm.hr/product_info.php?products_id=6280
User manual je ovde: http://china.giga-byte.com/Fil...nual/tv_manual_p8000_multi.pdf

Uglavnom nije ništa komplikovano instalirati, kako vidim treba samo staviti u matičnu ploču, ne treba ništa povezati za grafičnom karticom, nema nikakvih kablova... instalacija programa je isto samo next->next->next. Jedino što sam primetio je da se nešto promenilo sa zvukom, naime tokom starta Windowsa onaj startup zvuk, pa startanje Skypa itd kasni oko 5-10 sekundi, i samo nakon toga krene normalno da radi.

Dakle instalirao sam Presto! PVR za prikaz televizije, podesio zemlju da je Slovenija i TV da je analogni. Prvo sam probao sa antenom koju daju uz karticu, i našao sam oko 3-4 kanala, međutim ekran je bio potpuno crn, niti zvuk ništa. Zatim sam probao kabel od kablovske televizije, našao sam oko 60 programa, ali opet ništa, ekran potpuno crn, zvuka nema. Dakle na ekranu nije onaj "sneg", nego je potpuno crn. Instalirao sam najnoviji drajver, ali nije pomoglo.

Šta je onda problem? Jel možda Windows? Uninstallirao sam sve codece, jer sam pročitao da možda oni smetaju, ali nije pomoglo. Da probam da reinstaliram Windows XP? Zna neko rešenje?
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
..c.cable.static.telemach.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?10.11.2009. u 20:14 - pre 175 meseci
Još nešto: u Presto PVR u Settingsu imam izbor između jednog video inputa, međutim postoje dva audio inputa (pored muzičke kartice). Kada izaberem ovaj drugi, Presto se zamrzne, i polago vuče OS sa sobom. Nije moguće nikako uništiti proces, pa čak i ako ubiješ sve procese, i pritisneš Restart ili Shut down milion puta, ne da da se isključi računar... kao prokleti virus :))) Moram reset dugme da pritisnem na kompjuteru...

Jel moguće da je ceo ovaj problem u vezi sa audio drajverima? Pošto zvuk pri startu Windowsa kasni, pa onda program crkne pri promeni audio inputa...
 
Odgovor na temu

subotind
radnik
srbija, zrenjanin

Član broj: 236766
Poruke: 209
62.193.158.*



+3 Profil

icon Re: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?10.11.2009. u 20:31 - pre 175 meseci
Da li mozda imas instaliranu i satelitsku karticu ili nesto slicno ?
Rodjen da filozofira , nateran da radi ...
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
..c.cable.static.telemach.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?10.11.2009. u 20:49 - pre 175 meseci
Ne, samo grafična kartica GeForce 8500 GT, ostalo je sve integrisano... Ovo je ustvari bio prvi put da sam otvorio ovaj kompjuter jer do sada je bio pod garancijom pa nisam smeo ništa da dodam...
 
Odgovor na temu

subotind
radnik
srbija, zrenjanin

Član broj: 236766
Poruke: 209
62.193.158.*



+3 Profil

icon Re: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?10.11.2009. u 21:11 - pre 175 meseci
Da li si proverijo sta kartica zahteva da prethodno bude instalirano u racunaru ?da ti mozda ne fali nesto od dodatnih programa koje xpsp2 nema ? da li si pogledao celokupno uputstvo o instalaciji ? ne mogu sad tacno da se setim ali ja sam imao slican problem da nateram dal tv ili satelitsku karticu da mi proradi i cini mi e da mi je falilo nesto sto sam morao naknadno da doinstaliram .,akad sam pokusao xp sp3 onda nista nije htelo da mi radi .
ima jos nesto . kod moje tv kartice (k vorld 878 ...) nije instalacija isla odmah sa instalacijonog cd-a , nego sam prvo morao na find nevv hardvard , pa na update ili add driver , pa tek kad sam to odradijo onda sam instalirao softver sa cd-a . samo u tom redosledu je radilo , mada posle toga .je i instalacija sa cd-a instalirala drajver , al nije htela da radi . morao sam "rucno" da instaliram .
Rodjen da filozofira , nateran da radi ...
 
Odgovor na temu

Whitesnake
Radomir Rakić
Lazarevac

Član broj: 56133
Poruke: 94



Profil

icon Re: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?06.03.2010. u 14:30 - pre 171 meseci
Meni super radi ova TV kartica,imam Windows 7 a program koji koristim je Power Cinema 6,mislim da nema boljeg...Samo jedini problem je što sam morao downloadovati drajvere pošto za Windows 7 nemaju na instalacionom disku koji se dobija uz TV karticu!U celoj priči imam jedan problem,a to je što izgleda ne radi daljinski,a ne znam ni sam zbog čega...Možda i za njega trebaju neki drajveri :)
 
Odgovor na temu

rrkarlo
Karalic Aleksandar
Beograd

Član broj: 30204
Poruke: 1
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.nizbrdo.ht.st


Profil

icon Re: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?26.03.2010. u 07:53 - pre 170 meseci
Evo ovako. Bavim se racunarima preko 20 godina i NIKADA nisam imao ovoliko problema sa nekim hardwerom kao sto su GIGABYTE tv kartice i daljinski. Dakle, sve kartice koje sam probao od ove firme imale su problem sa daljinskim sem usb stikova (u7000 i u8000 su radile). One kartice koje su imale poseban receiver i ukljucivale se sa zadnje strane kartice, imale su problem sa daljinskim. Obratio sam se direktno gigabyteu, ali oni su me vratili nazad na prodavce. Medjutim, ni posle zamene kartice kod prodavca, daljinski nije radio. Definitivno sam siguran da je problem sa svim karticama potpuno vezan za GIGABYTE. OBRAZLOZENJE: Tjuneri ovih kartica koje sam probao (GT-P8000, GT-P5100, GT-P6000, GT-PTV-TAF-RH), posle ekspres instalacije su radili (pronalazili kanale, prebacivali i td.), radio je takodje radio, tj. sve sem daljinskog. Probao sam da se bavim tim problemom i utvrdio da se aplikacija P7000RCApp.exe i P8000RCApp.exe startuju automatski prilikom startovanja windowsa i sluze za kontrolu PVR Pristo! aplikacije. Iz nekog razloga ovo NE RADI. Kazem jos jednom, isti scenario sam upotrebio sa usb stikovima u7000 i u8000 i sve je radilo ok. Inace, da ne bude zabune sve komponente u mom racunaru su gigabyte-ove, tako da ovo nije napad na ovu firmu, vec ocigledna cinjenica da ne znaju da naprave drajver za daljince koje koriste njihove kartice. Tjuneri ovih kartica sa oznakom GT-Pxxxx su odlicni. Ovaj sa oznakom GT-PTV-TAF-RH nije nesto (Philips SAA7131). Usput, daljinci za u8000, u7000 i GT-PTV-TAF-RH su potpuno isti. Oni rade na karticama u7000 i u8000. Receiveri elektonski rade, proverio sam ih mernim instrumentom. Dakle, rezime ove price je sledeci: izbegavajte gigabyte-ove tv kartice sa posebnim receiverom u SIROKOM LUKU.

[Ovu poruku je menjao rrkarlo dana 26.03.2010. u 09:04 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao rrkarlo dana 26.03.2010. u 11:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kojo1984

Član broj: 108645
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?06.02.2011. u 11:20 - pre 159 meseci
Pozdrav svima. Znam da je post malo star, ali....

I ja imam Gigabyte GT-P8000 TV tuner .

Imao sam probleme sa slikom (crna slika, sa tonom), ima slike, nema tona.

E sad, da ne bi bilo zabune sa snagom mašine (pošto su mi često ukazivali na to kao mogući problem) imam Microsoft Windows 7 x64 na CPU Intel I7-875K, MB Gigabyte GA-P55A-UD7, VGA Gigabyte HD4890, 8GB Kingston HyperX RAM-a...

Krv sam si pio nekoliko dana (osjećao sam se kao da mi treba još jedna karta i računar pa da napravim kao u Mućkama... jedan TV sa slikom, drugi sa tonom ), dok mi jedan kolega (koji je u poslu CATV i to) nije skrenuo pažnju na drajvere.


Skinem drajvere sa Gigabyte sajta, ali ovaj put za Windows Vista x64 i sve proradi. Čak je proradio i MCE iliti Windows Media Center. Prije toga mi nije htio naći kanale.


Sada sve radi... Eto, htio sam da napišem svoje rješenje, jer sam naišao na mnogo problema ovog tipa na netu dok sam tražio rješenje za sebe.


Pozdrav!

 
Odgovor na temu

kojo1984

Član broj: 108645
Poruke: 2
*.teol.net.



Profil

icon Re: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?17.02.2011. u 12:31 - pre 159 meseci
Primjetio sam jedan problem...

TV radi uredno, ali se zvuk sa radia (FM) gubi... nekad radi OK, ali kad ugasim PRESTO i upalim ga opet, nema zvuka...
 
Odgovor na temu

Mbit

Član broj: 87574
Poruke: 184
*.ptt.rs.



+6 Profil

icon Re: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?09.10.2011. u 00:08 - pre 151 meseci
malo dižem iz groba, ali za rrkarlo,
stvarno ne znam kakav si ti problem imao sa daljinskim kod mene je radio perfektno, čak sam se začudio kako ga je jednostavno instalirati i koristiti, jer sam pre toga sam koristio girder i IR na com portu.
jednostavno nakon instalacije drajvera i softvera za karicu, restartovati OS i tada instalirati drajvere za daljinski.

naravno sve je radilo super dok nisam stao na daljinski u mraku i sada je u 8 delova (proizvođač jaecs tip t158).
kartica je GT-P8000 i kao i sve kartice iz serije GT-P imaju isti daljinac, pa ako neko ima da ga proda neka se javi....
pozdrav


edit by JOJO847: Za ovakve stvari se mogu koristiti HW oglasi. Sve eventualne ponude slati korisniku na pp. Hvala!

[Ovu poruku je menjao JOJO847 dana 09.10.2011. u 11:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Whitesnake
Radomir Rakić
Lazarevac

Član broj: 56133
Poruke: 94



Profil

icon Re: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?26.01.2015. u 00:42 - pre 111 meseci
Da li zna neko postoje li za Gigabyte GT P8000 driveri za Windows 8 da se downloaduju negde???Googlao sam ali slaba vajda... :(
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?25.08.2015. u 17:17 - pre 104 meseci
Evo i ja dizem temu iz mrtvih. Problem sa ovom karticom, glanc nova masina, Asus maticna, 8 jezgrani AMD CPU, graficka AMD R9 270...
Slika sa TV kartice zivi ocaj, mutna prepuna vertikalnih linija, FM tjuner radi ok. Kartica je radila na slabijom masini, AMD za 2 jezgra i 32-bitni win7.
Razlika je samo sto je sad na novoj masini win7 ali 64-bita. Isti kabel samo je iskopcan iz stare masine, kartica premestena u novu masinu
i ukopcan kabel. Procitao sam savete ali slaba vajda, probao predlozeni program, realno program koji ide uz karticu je djubre nevidjeno.
Svi drajveri za karticu su skinuti sa proizvodjacevog sajta, program za pustanje takodjer. Probao sam i povratak na Vista drajvere, nema
promene slika je katastrofa. Da li postoji neka varijanta da se stave drugi drajveri koji nisu Gigabyte prema oznaci chipseta na kartici.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?25.08.2015. u 17:44 - pre 104 meseci
DScaler?
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?26.08.2015. u 02:08 - pre 104 meseci
Ako prog ima svoje drajvere mozda ce pomoci, tamo drvim na drugom mestu o njemu a ovde ga nisam probao, dobro si me podsetio.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?26.08.2015. u 09:27 - pre 104 meseci
Ja imam neku Pinnacle PCTV Pro ili tako nekako i ne postoje drajveri za windows 7 x64 ali je DScaler odmah prepozna i sve radi. Čak sam jednom probao 7 x86, instalirao drajvere kojih ima i slika je u par programa za TV bila blagi očaj, baš kao što si opisao. Pokrenem DScaler, slika savršena.

Naravno, na linuxu odmah sve lepo radi. ;)
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?26.08.2015. u 09:33 - pre 104 meseci
Probaj i CrisTV ili matori, a neprevazidjen WinDVR 3. WinDVR 3 nema puno podesavanja za sliku, osbovno, boje, ostrina, kontrast...Kakva je karta, takvu ce i sliku da da, sto je po meni najbolje, jer nema dodatnih gluposti koje u 99% nece doprineti kvalitetu slike.

Naravno, nikada neces sa tom kartom postici Bog zna kakav kvalitet, pogotovo kada rasiris na full screen 1080p. jednostavno karta nema dobru rezoluciju i to ti je sta ti je.

Sta pise na chipu, koji je? 7130? Inace po njemu trazis drajvere, nebitan je proizvodjac karte...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

lega99

Član broj: 82119
Poruke: 1087



+16 Profil

icon Re: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?26.08.2015. u 12:49 - pre 104 meseci
Bitno mi je samo da dobijem sliku koja moze da se gleda. Ovo sad je katastrofa, vertikalne smetnje-linije totalno degradiraju sliku.
Uopste mi nije jasno u cemu je kvaka, na win7 32-bita kartica radila, sad samo prebacena na novu masinu win7 64 bita i sad
katastrofa. Ja na svojoj masini imam Leadtek global koja je u odnosu na tu karticu kad je bila u staroj masini ima daleko losiju sliku.
U svakom slucaju hvala na predlozima prvo cu izbrisati originalne drajvere i probati predlozene programe. Ne znam koji je cip nesto mi se
ponovo ne otvara kuciste koje je divca plus mator sam i corav.
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?26.08.2015. u 15:16 - pre 104 meseci
Mozda stvarno drajver zeza. Kucaj u google `tv card 7131E win7 64 bit`

Nasao sa neke linkove, pa treba skinuti i probati.

http://pctuner.ru/page-id-1303.html

http://www.comprousa.com/en/download/vef-series.html

Pokusaj i sa WinDVR 3 PVR programom. KAo sto rekoh, nema puno za podesavati i to je to. Meni uvek daje najkvalitetniju sliku sa svim mogucim karticama koje sam imao, a to su gotovo valjda sve sa najpoznatijim 71xx i 878x chipovima...

-----------------------------------------
Ovaj je sa oficijalnog sajta za wi7 64 bit. Ako si instalirao sa CD-a, mozda je ovaj noviji, a ako si odavde skidao, ondak nista.

http://download1.gigabyte.us/F...driver_tv_p8000_win7_64bit.exe

Jos jedno pitanje, da li koristi za gledanje DVB T ili se nesto kopca na composite/video IN? U svakom slucaju, treba probati i program DVB viewer za DVB T kanale. Tu ima stosta da se podesi za renering, kodeci, recimo LAV...overlay, DX7, DX9 rendering...i mora da radi kako treba. Imam par DVB T kartica i slika sa njim je odlicna.

Ako treba pomoc u vezi DVB viewer-a i WinDVR 3, tu sam.

[Ovu poruku je menjao gilopile dana 26.08.2015. u 16:29 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: Zašto ne radi TV kartica Gigabyte GT-P8000?

[ Pregleda: 8605 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.