Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pitanje oko vlite-a

[es] :: Windows desktop :: Pitanje oko vlite-a

[ Pregleda: 3931 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Pitanje oko vlite-a09.11.2009. u 19:23 - pre 175 meseci
Da li znate možda koje stvari smeju da se izbace sa vlite-om iz 7 da bi mogao da se instalira sledeći Service Pack kad izađe? Verovatno neke stvari poput igrica, nekih nepotrebnih aplikacija i tako tih stvari ne menjaju sa tim Service Packovima. Sigurno mogu barem drajveri da se izbace! Video sam da su baš napravili neko ludilo sa time. Neki je za Vistu dodao pomoću ovoga samo SP1 i IE8 i posle nije mogao da instalira SP2 samo zato što je ubacio IE8.
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

pentium4
Bira

Član broj: 181289
Poruke: 168
*.196.213.kr173.zona.ba.



+1 Profil

icon Re: Pitanje oko vlite-a09.11.2009. u 22:35 - pre 175 meseci
je li iko pokusao da dodaje programe s vliteom ili nekim drugim alatom,tako da kad se instalira win7 da odmah napr dobije inmstaliran mozilu,msn,itd.integraciju programa......
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.252.*



+21 Profil

icon Re: Pitanje oko vlite-a09.11.2009. u 23:41 - pre 175 meseci
Sve odgovore na gore postavljena pitanja i mogućnost preuzimanja detaljnih uputstava u pdf formatu imate ovde
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Pitanje oko vlite-a10.11.2009. u 11:20 - pre 175 meseci
pentium4 mislim da to nije baš dobro rešenje. Već posle mesec-dva svi ti programi će biti zastareli i ti ćeš opet morati da uzimaš novije verzije. Drugo je sa Service Packovima koji izlaze na godinu dana. Bolje lepo stavi sve instalacije na neki DVD-RW ili USB (kao i ja). Tu možeš svaki čas da staviš novije verzije.
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Pitanje oko vlite-a10.11.2009. u 11:43 - pre 175 meseci
E baš nigde tamo što si dao link ne piše, niti u onom pdf-u! Niko ne spominje to za Win Update što sam ja pitao.
Nisam ni očekivao da će biti tih odgovora jer još nije izašao Service Pack za 7, nego sam pitao jer sam očekivao da će neki koji imaju iskustvo iz Viste da mi odgovore. Ipak su tu do sada izašla već 2 SP-a, a koristi se isti program (za sada i isti WAIK).
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

pentium4
Bira

Član broj: 181289
Poruke: 168
*.196.213.kr173.zona.ba.



+1 Profil

icon Re: Pitanje oko vlite-a10.11.2009. u 18:43 - pre 175 meseci
Citat:
93 Stefan: pentium4 mislim da to nije baš dobro rešenje. Već posle mesec-dva svi ti programi će biti zastareli i ti ćeš opet morati da uzimaš novije verzije. Drugo je sa Service Packovima koji izlaze na godinu dana. Bolje lepo stavi sve instalacije na neki DVD-RW ili USB (kao i ja). Tu možeš svaki čas da staviš novije verzije.



pa jest,ali ja sam npr imao verziju xp kojega je trebalo samo odrediti particije i ostalo on sve odradi i kad zavrsi instalacija imam vec instalirane programe winamp,winrar,msn,mozilu itd...
eh to bi volio i sa sedmicom,tako da je na brzinu gotova instalcija sistema,razumijesš?
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.30.*



+21 Profil

icon Re: Pitanje oko vlite-a10.11.2009. u 22:03 - pre 175 meseci
^ U ovim krajevima, omiljena "papazjanija" od operativnog sistema - koja nije vredna bilo kakve diskusije!

@93 Stefan:
Koja je svrha tog budženja instalacije sa vLite, kad to u Sedmici može da se uradi na potpuno regularan način?



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Pitanje oko vlite-a10.11.2009. u 23:09 - pre 175 meseci
Pa tu nema baš sve...
Verovatno na kraju ni neću raditi to... Što bih posle razmišljao da li mi radi Win Update ili da li uopšte mogu sve da pokrenem. Dovoljno je to što si uslikao i malo gašenja servisa.
P.S. Mogo bi malo da središ situaciju tu :)
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

KLLIKER
Novi Sad

Član broj: 13142
Poruke: 207
93.86.125.*



+4 Profil

icon Re: Pitanje oko vlite-a13.11.2009. u 20:05 - pre 174 meseci
Pa koliko ja znam vlite i nema podrsku za sedmicu, istina da daje mogucnost tweakovanja nekih funkcija ali slipstream nece ici. Mozda u nekim narednim v...Moguce da ce program odraditi integraciju buduceg sp ili mui ali sam poprilicno siguran da instalacija sa takvog diska nece proci.Postoje ipak drugi nacini kojima se mogu u bootabilnii dvd dodati hotfix i mui.Ja sam recimo u slipstream originalne 7 utm. ubacio sve postojece zakrpe i srpski jezicki paket tako da sa tog instalacionog diska kompletna instalacija, od samog pocetka, protice na srpskom jeziku.Imam zelju i nameru napisati tutor za celu aplikaciju ali na zalost nemam vremena i ako se po tom pitanju nesto promeni uradicu to i okaciti.
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Pitanje oko vlite-a14.11.2009. u 10:14 - pre 174 meseci
Citat:
KLLIKER: Postoje ipak drugi nacini kojima se mogu u bootabilnii dvd dodati hotfix i mui.Ja sam recimo u slipstream originalne 7 utm. ubacio sve postojece zakrpe i srpski jezicki paket

Koji? Ja nisam čuo ni za jedan drugi...
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

KLLIKER
Novi Sad

Član broj: 13142
Poruke: 207
93.86.125.*



+4 Profil

icon Re: Pitanje oko vlite-a14.11.2009. u 14:58 - pre 174 meseci
Steta kolega da niste u mogucnosti da odradite sopstveni slipstream.Za to vam nisu potrebni nekakvi posebni programi tipa vlite...Ja vec rekoh da cu ( ukoliko stignem ) napisati tutorijal za takvo sto ali cu se bar potruditi ovih dana ako ne i danas da postavim par fotografija same instalacije w 7 koja je na srpskom jeziku. Da dodam samo da ja ne praktikujem da u instalacioni dvd uradim integraciju hotfix-eva jer smatram da je to poprilicno glupo ako se ima na umu da isti izlaze svakodnevno.Nisam takodje pristalica ni tweakovanja OS jer i to u bitnoj meri razgradjuje sam sistem i cini ga nestabilnim a ako se to i radi trebalo bi to izuzetno dobro prostudirati i znati sta brisati. Pogotovo ne brisati ono sto ce te naci u nekakvim postovanjima na netu.
 
Odgovor na temu

93 Stefan
Stefan 93

Član broj: 208278
Poruke: 624
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Pitanje oko vlite-a14.11.2009. u 15:32 - pre 174 meseci
Ne moraš da se mučiš da pišeš tutorial, EVO ga neki, sad nemam pojma da li valja, trebalo bi.
To za hotfixeve jeste stvarno glupo, nego je po meni super da se integriše Service Pack. Do tada će već izaći vlite koji će skroz podržavati 7 i neće koristiti WAIK za Vistu SP1.
To za brisanje naravno. Mislim da je najbolje drajvere, onda neke stvari za koje smo sigurni da nikada nećemo koristiti (u mom slučaju Tablet PC, Fax, Printer, Remote servisi...), to je sasvim sigurno nego je zeznuto za instalaciju SP-a posle.
Izvinjavam se svima koje sam razgnevio svojim pisanjima. Trudiću se da se popravim.
 
Odgovor na temu

KLLIKER
Novi Sad

Član broj: 13142
Poruke: 207
93.86.125.*



+4 Profil

icon Re: Pitanje oko vlite-a14.11.2009. u 17:10 - pre 174 meseci
Pa to nisam probao ali u principu ono sto ja radim je prilicno identicno a stvarno nemogu da uhvatim vreme da to malo napisem.Upravo sam instalirao sistem na sopstvenom HP pa evo fotke sa instalacijom tog diska, kako to slikovno izgleda.Mislim da nema potrebe komentarisati pojedinacne slike jer su sasvim jasne.
















Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

KLLIKER
Novi Sad

Član broj: 13142
Poruke: 207
93.86.125.*



+4 Profil

icon Re: Pitanje oko vlite-a14.11.2009. u 17:27 - pre 174 meseci
Evo dodatak sa pojasnjenjem da se moze uraditi slip sa aktivacijom ukoliko naravno imate validan kljuc kao i inegracija wirellesa.












Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Pitanje oko vlite-a

[ Pregleda: 3931 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.