Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Elektricni razvodnik - problem sa dugmetom za paljenje

[es] :: Ostali hardver :: Elektricni razvodnik - problem sa dugmetom za paljenje

[ Pregleda: 1735 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 463
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Elektricni razvodnik - problem sa dugmetom za paljenje07.11.2009. u 09:54 - pre 176 meseci
Da li neko ima iskustva sa elektricnim razvodnicima za struju tj. da li moze neko da kaze koju marku bi vredelo uzeti a da nepravi probleme tipa varnicenje dugmeta za paljenje i sl.

Ja imam razvodnik sa 6 uticnica na koji mi je prikljucena cela racunarska konfiguracija. Na razvodniku se nalazi dugme koje sluzi za paljenje i gasenje struje u samom razvodniku.

Nakon izvesnog vremena od oko godinu dana koristenja pojavio mi se problem sa dugmetom. Kada je dugme ukljuceno po ceo dan nakon sto zelim da ga iskljucim uvece na kraju rada dugme nece da skljocne niti da se ugasi. Ovo predpostavljam da ima veze sa tim da je mehanizam dotrajao usled zagrevanja. Treba da napomenem da nisam primetio nikakvu pojavu nekog ekstremnog zagrevanja vec je u pitanju jednostavno normalno zagrevanje kao posledica celodnevnog rada. Zagrevanje je veoma malo.

Nebih zeleo da dodjem u situaciju da dugme pocne da varnici jer to bi imalo rizicne posledice po samu konfiguraciju i sve ostale uredjaje koji su prikljuceni na isti razvodnik.

Problem sa varnicenjem sam vec imao pre godinu dana i vise kada sam koristio kompjuterski razvodnik marke "Belkin" kupjen kod lokalnog prodavca racunarske opreme. Trajao je takodje svega godinu dana i poceo da varnici tacno u istom vremenu nakon sto mu je istekla 1 godisnja garancija.

Nakon sto se to desilo odmah sam isti razvodnik zamenio klasicnim (nekompjuterskim) strujnim razvodnikom marke "MAKEL" (Turska ako se nevaram) koji eto posle godinu dana koristenja pravi dati problem koji opisujem.

Danas sam otisao u jednu prodavnicu elektro opreme i kolega mi je rekao da mu donesem 'MAKEL' razvodnik i da moze da mi zameni podpuno novi prekidac.

Da li neko moze da kaze svoja iskustva u vezi toga koju bi marku razvodnika trebalo kupiti a da bude u celosti kvalitetna tj. da ima kvalitetan mehanizam prekidackog dugmeta?

Znam da dugme na razvodniku moze da dotraje usled cestog koristenja (paljenja i gasenja) u toku dana. Ja moj razvodnik ne koristim cesto vec ga palim ujutru a gasim uvece s obzirom da mi racunar radi po ceo dan od jutra do mraka. Predpostavljam da ovo sto kazem moze biti vezano iskljucivo za losije marke slabijeg kvaliteta.
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Elektricni razvodnik - problem sa dugmetom za paljenje08.11.2009. u 12:45 - pre 176 meseci
Pa ako sumnjas na razvodnike jer svi imaju manje vise slican prekidac na sebi najbolje ti napravi sebi kakvu razvodnu kutiju sa pet,sest zidnih utiicnica i stavi kakvu veliku sklopku za struju.Naravno da mozes i koji osigurac unutra da ubacis.
 
Odgovor na temu

neb
RS

Član broj: 30960
Poruke: 463
*.dynamic.stcable.net.



+1 Profil

icon Re: Elektricni razvodnik - problem sa dugmetom za paljenje08.11.2009. u 13:05 - pre 176 meseci
Razmisljao sam o tome.

Da li tako nesto ima da se kupi gotovo?
 
Odgovor na temu

dendic
servisi ,odrzavanje
Mostar

Član broj: 10678
Poruke: 1856



+10 Profil

icon Re: Elektricni razvodnik - problem sa dugmetom za paljenje08.11.2009. u 15:08 - pre 176 meseci
Ne znam ima li gotovih takvih kutija.Mozda ti neko preporuci da sve spojis preko nekog skupljeg UPS.a,a ako ne znas sastavit takvu kutiju otidji do neke privatne elektro radionice koja se bavi izgradnjom elektro ormara.
 
Odgovor na temu

[es] :: Ostali hardver :: Elektricni razvodnik - problem sa dugmetom za paljenje

[ Pregleda: 1735 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.