Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nema vise starog Bonusa??? :(

elitemadzone.org :: MadZone :: Nema vise starog Bonusa??? :(

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15205 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

reject
Ivan Pesic
Bgd

reject
Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.96.EUnet.yu

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Nema vise starog Bonusa??? :(29.12.2003. u 11:30 - pre 247 meseci
Citat:
random:
Mislim da ovde i jedni i drugi potpuno pogrešno generalizujete neke stvari. Ja npr. imam 25 godina, i razvaljujem se od NeoGeo i Capcom CPS1 igara. Mislim, niti je tačno da je igranje nešto što ima veze sa godinama, niti je tačno da se ljudi sa ES-a lože na fazon "mnogo sam ozbiljan, radim" (svoj primer sam dao, Gojko se do skoro odvaljivao od CS-a, itd.)

Sve u svemu, opalite neki Final Fight, i iskulirajte malo.

E, svaka ti je ko Njegosu.
Moram da primetim jednu stvar. Kako taj nick4life moze da izbaci 'ulcini' humor
iz bonusa kad ne moze da se 'da kontrolirati' na obicnom forumu.
Pa taj ce da bije saradnike kad dodje deadline, a ovaj mu stavi
neku mas' na kraj texta :)
[fizolofija]
Ljudi, igre su novi vid umetnosti u razvoju - kao nekada kinematografija.
Uskoro ce se igre ozbiljno shvatati kao knjige ili filmovi, vec postoje
genijalne igre (AnotherWorld recimo) koje su po radnji bolje od pola filmova
na trzistu, tako da cak i "mnogo sam ozbiljan, radim" stav treba da ukljuci i
igre. Mislim, to je deo moderne kulture i onaj ko se iz bilo kojih razloga ne igra,
uskracen je za mnogo.
[/fizolofija]
A za Gojka, djaba mu bio onaj potpis ''CS 5-5 ovo ono Pancevo Republika'',
znamo mi da je on ozbiljan Cisco Kid i da se uopste ne igra. :) :) :)
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.63.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Nema vise starog Bonusa??? :(29.12.2003. u 11:55 - pre 247 meseci
FAQ:
Q: Imam 34 godine (za mesec dana) i sve bih dao da imam bar 1 sat dnevno vremena da igram neku dobru igricu..., da li sam retard?

A: Samo ultra disfunctinal geeks mogu da trvde da je igranje "gubljenje vremena" ako ništa drugo, bar je bolje od gledanja TV-a. Za iste takve, gledanje jeftine zabave servirane u još jeftinijem pakovanju na TV-u je kao "normalno" a igranje je "nenormalno". Ko je tu retard?

Q: Da li pomenuti nick4life (kojeg ne poznajem) ima problema?

A: Na osnovu izrečenog - više nego očigledno. Ne znam šta bi nekoga navelo da lupeta onakve gluposti, da proziva ceo forum community i naziva ih "imenima", da li strah od izazova, nesigurnost ili jednostavno bezobrazluk, ali sve što je rekao nije ni za ulicu, pa samim tim, ako on kako vidim "preuzima" bonus - j...š takav časopis.
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Nema vise starog Bonusa??? :(29.12.2003. u 15:27 - pre 247 meseci
Gorane, potpuno si u pravu! To je bila i svrha mog odgovora nick-u.

Maltene sve odrasle osobe igraju igre kao sto su igre sa kartama, jamb ili sah i da li znaci da su oni neozbiljni? Naravno da ne. Samo sada je modernije vreme pa mnogi igraju kompjuterske igre umesto da igraju remi, jamb ili tako nesto...Nema razlike! Ja stalno igram igre sa automata i konzola.

Ali nick je izgleda iskompleksiran od ljudi koji misle da je to neozbiljno pa je onda uzeo da proziva ceo forum. Ja sam citao njegove tekstove koji su bili sasvim ok i redovno posecujem emulationgalaxy ali posle ovoga sto je napisao imam potpuno drugacije misljenje o njemu. Izgleda da je mnogo nervozan i ne bih voleo da sa njim nekada saradjujem.

forsaken demon cije tekstove takodje sa uzivanjem citam mi deluje mnogo zreliji po nacinu na koji razgovara sa nama. Postovi su mu bez ikakvih uvreda (makar ne namernih). Nick je nezreo ako moze tako lako da se iznervira. Kao da smo mu mi svi ubili nekoga. Cak nas ni ne zna a poceo je da vredja moderatore i ceo forum.
 
Odgovor na temu

[forsaken demon]
Nikola Dolapchev
Vrbas

Član broj: 4763
Poruke: 65
*.sezampro.yu

Sajt: www.emulationgalaxy.co.yu


Profil

icon Re: Nema vise starog Bonusa??? :(29.12.2003. u 15:42 - pre 247 meseci
Citat:
bluesman:
Q: Da li pomenuti nick4life (kojeg ne poznajem) ima problema?

A: Na osnovu izrečenog - više nego očigledno. Ne znam šta bi nekoga navelo da lupeta onakve gluposti, da proziva ceo forum community i naziva ih "imenima", da li strah od izazova, nesigurnost ili jednostavno bezobrazluk, ali sve što je rekao nije ni za ulicu, pa samim tim, ako on kako vidim "preuzima" bonus - j...š takav časopis.


Potpuno si u pravu što izjednačavaš jezik koji se koristi na ovom forumu, i onaj u časopisu. Siguran sam da je Nick4life izgovorio i dosta psovki na ulici, u svojoj kući i ko zna gde još. Ne znam zbog čega mu je dozvoljeno da bude urednik Bonusa. Jeste da tamo nije napisao nijednu psovku ili koristio ulični žargon, ali ipak...

Ni 34 godine nisu dovoljne da se pravi razlika između foruma i igračkog časopisa. Pa dobro, malo je kasno da se to menja.

 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Nema vise starog Bonusa??? :(29.12.2003. u 15:55 - pre 247 meseci
Ja verujem da ce nick4life dobro da predvodi bonus. Ali on je zbog jedne osobe odavde koja misli suprotno poceo da vredja sve nas kao da svi mislimo kao ta osoba. Znam da to kako se u privatnom zivotu ponasa nece uticati na opise igara u bonusu ali ipak mu savetujem da bude malo smireniji i da malo odraste a ne da se ponasa kao neki isfrustrirani klinac.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Nema vise starog Bonusa??? :(29.12.2003. u 16:18 - pre 247 meseci
Citat:
forsaken demon:
Ni 34 godine nisu dovoljne da se pravi razlika između foruma i igračkog časopisa. Pa dobro, malo je kasno da se to menja.


Ako jedno i drugo gledaš kao sredstvo komunikacije ili sredstvo da se obratiš širem krugu ljudi, postoje sličnosti između foruma i časopisa.
Za razliku od nesretnog Nick4life, još nismo videli bluesman-ovu poruku ovde u kojoj bi se nekom javno obratio kao dotični: psovanjem i vređanjem, a možda takvih poruka od Gorana nema upravo i zbog te 34 godine. Zaista, malo je kasno da se to menja, a valjda ni neće. Za onog drugog još nije kasno :)
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

[forsaken demon]
Nikola Dolapchev
Vrbas

Član broj: 4763
Poruke: 65
*.sezampro.yu

Sajt: www.emulationgalaxy.co.yu


Profil

icon Re: Nema vise starog Bonusa??? :(29.12.2003. u 23:14 - pre 247 meseci
Moraš da praviš veliku razliku između foruma i recimo Bonusa, radija, televizije. Nije to baš isto.

I drugo, kako neko može da ocenjuje jednog čoveka na osnovu jedne jedine poruke koju je ovde ostavio? Niko od nas nije bezgrešan i mogu da mu se dese ovakvi ispadi, ali niste ništa bolji ako mu uzvraćate na isti način, nazivate ga iskompleksiranim i sudite o njemu iako ga uopšte ne poznajete. Možemo valjda biti zreliji od toga. Drago mi je ipak što je ova diskusija dobila znatno mirniji i razumniji tok.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Nema vise starog Bonusa??? :(30.12.2003. u 03:07 - pre 247 meseci
Pa ovde na ovom forumu ima citaoca njegovih tekstova i ako on njih vredja (a mene vredja) onda on nije ozbiljan urednik casopisa. Po tvom misljenju urednik casopisa bi trebalo samo u casopisu normalno da pise a kada se van casopisa obraca citaocima onda slobodno moze da psuje i da se ponasa kako hoce? Nije isto ako on psuje kod kuce i kada to radi na javnom forumu.

A sto se tice toga da je to mozda slucajan ispad, ako je tako onda se izvinjavam ali nesto ne verujem da je tako jer nije dosao da se izvini. Mozda se on ne ponasa tako i onda se zaista izvinjavam ali ako se tako ponasa onda mislim to sto mislim. Ali ajde, necu vise nista negativno da pisem jer je mozda ovo stvarno ispad i nick4life ce doci da se izvini. Ajde da sacekamo pa da vidimo.
 
Odgovor na temu

[forsaken demon]
Nikola Dolapchev
Vrbas

Član broj: 4763
Poruke: 65
*.sezampro.yu

Sajt: www.emulationgalaxy.co.yu


Profil

icon Re: Nema vise starog Bonusa??? :(30.12.2003. u 10:49 - pre 247 meseci
Citat:
srki:
Pa ovde na ovom forumu ima citaoca njegovih tekstova i ako on njih vredja (a mene vredja) onda on nije ozbiljan urednik casopisa. Po tvom misljenju urednik casopisa bi trebalo samo u casopisu normalno da pise a kada se van casopisa obraca citaocima onda slobodno moze da psuje i da se ponasa kako hoce? Nije isto ako on psuje kod kuce i kada to radi na javnom forumu.

A sto se tice toga da je to mozda slucajan ispad, ako je tako onda se izvinjavam ali nesto ne verujem da je tako jer nije dosao da se izvini. Mozda se on ne ponasa tako i onda se zaista izvinjavam ali ako se tako ponasa onda mislim to sto mislim. Ali ajde, necu vise nista negativno da pisem jer je mozda ovo stvarno ispad i nick4life ce doci da se izvini. Ajde da sacekamo pa da vidimo.


Teško da će doći. Ako je već rekao da neće više ovamo dolaziti to je gotova priča. Definitivno se drži onoga što kaže, i mislim da je to OK. Sada i ti generalizuješ stvari procenjuješ ga na osnovu jedne jedine poruke koju je ovde ostavio. Nije ovo milioniti put da je nešto tako uradio, pa da donosiš neki zaključak. Slažem se da kuća i javni forum nisu isto, ali ni javni forum i časopis pogotovu nisu isto.
 
Odgovor na temu

srki
Srdjan Mitrovic
Auckland, N.Z.

Član broj: 2237
Poruke: 3654
*.dialup.xtra.co.nz



+3 Profil

icon Re: Nema vise starog Bonusa??? :(30.12.2003. u 12:20 - pre 247 meseci
Citat:
Teško da će doći. Ako je već rekao da neće više ovamo dolaziti to je gotova priča. Definitivno se drži onoga što kaže, i mislim da je to OK.
Znaci cak iako pogresi drzi se onoga sto kaze? Hmmm...

Citat:
Sada i ti generalizuješ stvari procenjuješ ga na osnovu jedne jedine poruke koju je ovde ostavio.
Ja priznajem da sam mozda napravio gresku i vrlo rado cu da obrisem sve moje poruke ovde ako vidim da nisam u pravu. Valjda nije toliko sujetan pa ako je pogresio da se i dalje drzi toga. Mozda je sada zauzet pa ne zelim dalje da donosim zakljucke o njemu.

Citat:
Nije ovo milioniti put da je nešto tako uradio, pa da donosiš neki zaključak. Slažem se da kuća i javni forum nisu isto, ali ni javni forum i časopis pogotovu nisu isto.
Naravno! Mada ga to ne opravdava jer je on sada urednik casopisa i obraca se svojim citaocima . Ali da ne ispadne da imam nesto licno protiv njega ja sam redovan posetilac emulationgalaxy foruma i uglavnom se slazem sa njegovim stavovima (i o igrama i o clanovima stare redakcije i njihovom "znanju" o igrama, i o Kuzmi iz SK i o...)

Svako moze da se iznervira i zato treba sacekati i videti da li covek stvarno onako misli o svim moderatorima i adminima ovde (njegove reci) (mada postoji samo jedan admin i to je Gojko ali nick4life to verovatno ne zna).

A ako mu zaista smetamo, es je otvoren za kritike i slobodno neka kaze sta mu smeta. Kako bi bilo da sada neko dodje na njegov forum i proziva ceo community zbog neke budale koja napise nesto sto se nekom odavde ne svidja. Ako je meni recimo stalo do emulationgalaxy foruma (a stalo mi je) ako mi se moderisanje ne svidja onda cu tamo da kazem sta mi se ne svidja a ako mi nije stalo do foruma pa onda necu ni da ga posecujem i bolelo bi me uvo sta tamo neko prica. Pretpostavljam da je nicku ovo samo nenameran ispad. Nick4life zaista ima znanje i zreo stav i zato mi je zao ako neko moze da ga spusti na tako niske grane...
 
Odgovor na temu

bluesman

Član broj: 4505
Poruke: 1895
*.179.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Nema vise starog Bonusa??? :(30.12.2003. u 14:24 - pre 247 meseci
Još jedna stvar koja se, ako nemaš uređno ili stečeno, uči tokom godina je samokontrola. I meni je došlo milion puta da "mjkbžju" nekim likovima, ali to bi onda više reklo o meni nego o njima. Ja ne poznajem tog lika (niti želim da ga upoznam) samo reagujem kada proziva sve posetioce ovog foruma da su moroni. Kritika je jedno - pljuvačuna je drugo. Verujem da ovde ima morona, ali ne verujem da su svi takvi.

Što se tiče razlike između foruma i igračkog časopisa, mogu sa potpunom odgovornošu da izjavim da sam igrao igre i čitao igračke časopise (dok sam živeo van Srbije više sam kupovao igračke časopise nego recimo PC Magazine ili Byte) dok su se neki ovde bućkali u ćaletovim jajima, bez želje da vređam već slikovito opišem razliku u godinama i iskustvu. Od prvog broja domaćeg Gamer-a sam sarađivao sa njima i davao dobronamerne kritike i sugestije, pa čak i izdavanju takvih časopisa imam nekog iskustva. Ako neko misli da je to nedovoljno da napravim razliku - whatever... (samokontrola).
Goran Pilipović fka bluesman
 
Odgovor na temu

[forsaken demon]
Nikola Dolapchev
Vrbas

Član broj: 4763
Poruke: 65
*.sezampro.yu

Sajt: www.emulationgalaxy.co.yu


Profil

icon Re: Nema vise starog Bonusa??? :(30.12.2003. u 17:19 - pre 247 meseci
Citat:
srki:
A ako mu zaista smetamo, es je otvoren za kritike i slobodno neka kaze sta mu smeta. Kako bi bilo da sada neko dodje na njegov forum i proziva ceo community zbog neke budale koja napise nesto sto se nekom odavde ne svidja. Ako je meni recimo stalo do emulationgalaxy foruma (a stalo mi je) ako mi se moderisanje ne svidja onda cu tamo da kazem sta mi se ne svidja a ako mi nije stalo do foruma pa onda necu ni da ga posecujem i bolelo bi me uvo sta tamo neko prica. Pretpostavljam da je nicku ovo samo nenameran ispad. Nick4life zaista ima znanje i zreo stav i zato mi je zao ako neko moze da ga spusti na tako niske grane...


Ma ne znam, nije moje da ga sada teram da se vraća ovamo, i piše izvinjenja. On najbolje zna šta i kako da radi, nema smisla da mu nešto sugerišem. Bolje je ipak da zaboravimo na to, i ne opterećujemo se više time.

 
Odgovor na temu

[forsaken demon]
Nikola Dolapchev
Vrbas

Član broj: 4763
Poruke: 65
*.sezampro.yu

Sajt: www.emulationgalaxy.co.yu


Profil

icon Re: Nema vise starog Bonusa??? :(30.12.2003. u 17:28 - pre 247 meseci
Citat:
bluesman:
Što se tiče razlike između foruma i igračkog časopisa, mogu sa potpunom odgovornošu da izjavim da sam igrao igre i čitao igračke časopise (dok sam živeo van Srbije više sam kupovao igračke časopise nego recimo PC Magazine ili Byte) dok su se neki ovde bućkali u ćaletovim jajima, bez želje da vređam već slikovito opišem razliku u godinama i iskustvu. Od prvog broja domaćeg Gamer-a sam sarađivao sa njima i davao dobronamerne kritike i sugestije, pa čak i izdavanju takvih časopisa imam nekog iskustva. Ako neko misli da je to nedovoljno da napravim razliku - whatever... (samokontrola).


Isti taj Nick4life zna da ja posećujem ovaj sajt, što bi po logici stvari značilo da sam i ja moron...ali ja se tu ne prepoznajem i to je kraj priče za mene. Zašto se toliko raspravljamo oko toga? Zašto ti kao zreliji npr. ne možeš više da staviš tačku na to. Nije valjda ovo prvi ispad ovakve vrste koji si video.

Moje iskustvo u pisanju za razne igračke web sajtove i časopise (ranije sam radio za Gamer) je zaista poveliko, i isto tako igram igre već skoro deceniju ipo. Ako zaista neprimećuješ razliku u stepenu slobode izražavanja ovde i u časopisu zaista te ne razumem. Zar zaista ne vidiš razliku između pisanja ovde i u igračkim časopisima. Uostalom , u pasusu koji si izdvojio postoji izraz kome nikako ne može biti mesto u časopisu...možda eventualno u Bonusu koji je donedavno postojao:)
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
195.252.80.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Nema vise starog Bonusa??? :(31.12.2003. u 09:55 - pre 247 meseci
Citat:
[forsaken demon]:
Nemoj da se ljutiš, ali imaš dosta naivna shvatanja o igračkim časopisima kod nas. Činjenica je da je ovo tržište prepuno anomalija, tako da je igranje na PC-ju nerazumno popularnije od igranja na konzolama, i jedva da ima mesta i za Bonus, a kamoli za još jedan alternativni časopis.

Ne ljutim se, čak šta više, potpuno si u pravu da se ne razumem u tu oblast. Ali, mi se ovde ne forumu poklasmo koji je časopis bolji, zar to ne znači da i jedan i drugi zaslužuju pokušaj? Posle nekog vremena jedan bi se ugasio, možda bi preživela oba, a možda bi se čak oba ugasila.
Kao što sam napomenuo u prvom postu, za igranje koristim isključivo PC, i radi toga kupujem Gamer. Dobar je časopis, ali mu nedostaje bar malo onoga čega je bilo u prethodnoj varijanti Bonus-a. U opisu neke igre pisac često zatrpava stručnim izrazima za koje ja znam šta znače jer se malo više interesujem za to, ali zamisli kako to razume neko ko zna da instalira igru i na to se svodi njegovo poznavanje kompjutera. Meni su lično ljudi "koji se bolje razumeju u igre od mene" objašnjavali kako je ne-znam-koja-igra
(namerno sam ovo tako napisao - ko razume, shvatiće) nastavan Quake-a III, samo pod drugim imenom. Kada sam ih pitao odakle im ta informacija, odgovor je bio: "Pa znaš, čitao sam da ta igra koristi neki Kvejk tri andžejn"...
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Nema vise starog Bonusa??? :(

Strane: 1 2

[ Pregleda: 15205 | Odgovora: 33 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.