Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu Karmic Koala - here we go again

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Karmic Koala - here we go again

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31292 | Odgovora: 219 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 09:47 - pre 175 meseci
Kako se to Vista instalira "iz konzole", posto joj je instalacija uvek u UI modu?

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.co.yu.



+2789 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 09:47 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa bogme, ja se jako lepo secam saveta ljudi za razno-razne Linux probleme pre 10-tak godina.... malo malo, pa "rekompajliraj kernel" :)


A, tako znači, pre desetak godina - znači pluskvamperfekt. Je li, u kom ti milenijumu živiš?

A znaju li ti ljudi koji su imali "problem" šta će im to što im je problem?

Evo, ja imam openSUSE bez ikakvih dodatnih drajvera, radi X normalno sa onim "običnim" drajverom. Treba li mi 3D akceleracija? Da vidimo, čemu to uopšte služi.

1. Video igre? Ček, kako ono stoje stvari sa igrama pod Linux-om? Očajno. Drajveri ne pomažu.
2. Da odgledam film? Ne, to mi radi i "običan" drajver.
3. Za AutoCAD? Ima li ga i verziji za Linux? Nema.
4. Za Maju? Ah, da, ona postoji u verziji za Linux. Da vidimo, koliko ljudi pravi pare na tome, a da na poslu nemaju admine? Hmm...
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.236.*



+13 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 09:49 - pre 175 meseci
Citat:
Nedeljko
Koje bre kompajliranje drajvera? Kome to zaista treba?

To su priče

1. ljudi koji poznaju Linux, ali su zlonamerni,
2. ljudi koji ne poznaju Linux, već su čuli od prijatelja da je to tako,
3. ljudi koji misle da su face ako kažu da su nešto iskompajlirali,
Sve bi to bilo na mestu, samo sto linux pokusava (i to prilicno agresivno, IMO) da se nametne kao mainstream desktop OS koji mogu da koriste i klik-klik domacice, samo sto je realnost malko drugacija

Citat:
4. ljudi kojima to zaista treba, a koji čine manje od 1% Linux korisnika.
Jos jednom, preko 70% onih koji su pokusali da instaliraju koalu je moralo da pribegne alternativnim metodama, od kojih skoro 50% NIJE USPELO da instalira naj-idiot-proof-user-friendly linux distro.
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.co.yu.



+2789 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 09:52 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Kako se to Vista instalira "iz konzole", posto joj je instalacija uvek u UI modu?


Čekaj, vama definicija konzole nije tekstualni režim, već komandna linija. E, sad mi ništa više nije jasno. Koji to OS ima instalaciju iz konzole, a da nema nešto drugo? Izgleda da je i instalacija iz kozole moguća, ako se dobro potrudiš. Zašto bi to iko radio? Znam samo da je Slackware imao deo za pravljenje particija i pokretanje instalacije sa "naredbenim retkom".
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 09:54 - pre 175 meseci
Citat:
Nedeljko
A, tako znači, pre desetak godina - znači pluskvamperfekt. Je li, u kom ti milenijumu živiš?


Sto si takav maliciozni trol? Moje pominjanje toga je bilo u kontekstu kako se Linux promenio i njegova korisnicka baza, pa se ljudi danas daleko vise zale, jer daleko vise i ocekuju.

U vremenu kada su stvari resavane kompajliranjem linux kernela, korisnicka baza Linuxa je bila vrlo drugacija i sastojala se od ljudi kojima takve stvari niti su bile problem, niti se podrazumevalo da OS ne treba da tera korisnika da to radi.

Cela poenta mog posta, posto ocigledno moram da crtam, je bila da je sa tom reklamom "Zamena za Windows", Ubuntu privukao mnogo siru korisnicku bazu - i, posto ocigledno to nije (zamena za Windows) jasno je da ce broj ljudi sa problemima biti daleko veci.

I cemu cela ta prica "meni radi" - gle cuda, 9.10 i meni radi bez problema (cista instalacija, doduse) - nije poenta u tome, poenta je da ocigledno mnogim ljudima NE RADI - jer ne verujem da bi neki dosli onako za dzabe na Ubuntuforums i kukali kako stvari ne idu tako glatko kako im je Ubuntu ekipa pricala.

Citat:

Čekaj, vama definicija konzole nije tekstualni režim, već komandna linija


Ne, moja definicija je ista kao i tvoja - odakle Visti tekstualna instalacija ??!?!? To si ti nesto pobrkao sa XP-om.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.co.yu.



+2789 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 09:58 - pre 175 meseci
Citat:
Rumpletstilskin: Jos jednom, preko 70% onih koji su pokusali da instaliraju koalu je moralo da pribegne alternativnim metodama, od kojih skoro 50% NIJE USPELO da instalira naj-idiot-proof-user-friendly linux distro.


Šta je bio problem? Očekivali su da koriste Linux u području za koje on nije. Vidi majku mu, ne rade video igre. A ni AutoCAD. A ni PhotoShop. A ni CorelDRAW!.

Za "obične" desktop poslove, kao što su web, mail (pod uslovom da imaš kablovski internet), muzika, filmovi, slike, sitan ofis se lako instalira i može da posluži klik-klik domaćicama. Za neke druge stvari pak ne može da posluži. Tih 70% je verovatno htelo nešto za šta linux inače ne može adekvatno da posluži, pa su eto, primetili da nešto neće.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 10:01 - pre 175 meseci
Nedeljko, trolujes besmisleno i pojma nemas o cemu pricas.

Citat:

And that's a sentiment already being voiced in the Ubuntu forums. Ubuntu 9.10 upgrader graydo64 posted: "Wish I'd done a clean install. Appreciate that as an existing and generally content Ubuntu user I'm not Joe Public but if I were I'd have dropped Ubuntu at about 9.30 last night and toddled off to find a copy of Windows 7."


Ocigledno je problem bio zbog upgrade-a a ne "clean install-a" - nesto su u Ubuntu-u zeznuli, da li sa management-om novih paketa, da li sa X-om i drajverima stagod....

To nema veze sa video igricama i trazenjem od Linuxa da trci AutoCAD.

Mislim smesno - znaci svi ti ljudi su totalni idioti, stavili u CD drajv i kliknuli na CRYSIS.EXE koji nije hteo da se startuje i otisli na Ubuntuforums da se zale na Ubuntu 9.10 instalaciju? Daj bre Nedeljko, mojne trolujes - idi malo procitaj stvari, videces da je gro zalbi na razno-razne probleme posle UPGRADE-A.

Mislim mozete vi to i pod tepih, nazovimo sve te ljude moronima i to je to.

Citat:

A bug has now being filed in Ubuntu forums on how Ubuntu 9.10 breaks graphics drivers and X, preventing log in or startx.

Motoh wrote in our comments section: "A wealth of X server issues have cropped up, causing black screens with hard to trace causes. Proprietary driver activation has become buggy, and program crashes are routine instead of rare."


Jel i ovo spada u tvojih 30% nenormalnih potreba?

Pali bre.

Btw, molim te pomozi mi da nadjem taj tekstualni setup u Visti...
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.rs.



+2789 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 10:06 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: U vremenu kada su stvari resavane kompajliranjem linux kernela, korisnicka baza Linuxa je bila vrlo drugacija i sastojala se od ljudi kojima takve stvari niti su bile problem, niti se podrazumevalo da OS ne treba da tera korisnika da to radi.

Cela poenta mog posta, posto ocigledno moram da crtam, je bila da je sa tom reklamom "Zamena za Windows", Ubuntu privukao mnogo siru korisnicku bazu - i, posto ocigledno to nije (zamena za Windows) jasno je da ce broj ljudi sa problemima biti daleko veci.

I cemu cela ta prica "meni radi" - gle cuda, 9.10 i meni radi bez problema (cista instalacija, doduse) - nije poenta u tome, poenta je da ocigledno mnogim ljudima NE RADI - jer ne verujem da bi neki dosli onako za dzabe na Ubuntuforums i kukali kako stvari ne idu tako glatko kako im je Ubuntu ekipa pricala.


Žale se, jer su hteli su da instaliraju NVidia, ATI (u stvari AMD) i Intel drajvere, zato što se to tako radi na Windows-u, a ne zato što im ti drajveri zaista trebaju.
Sećam se Sundance-ovih priča o njegovim drugarima, migrantima sa Windows-a (ala, su imali učitelja - nije čudo što su pobegli). Kako da instaliram Visual Studio pod Linux-om? Koristi Wine. I tako gomila gluposti. Migranti su obično takvi i nije čudo da imaju probleme, pa još ako imaju "učitelja" kao što je bio Sundance, blago njima. Njima treba pomoći adekvatno i to je to. Neki očekuju od Linux-a nešto što on nije i ti će to uvideti i odustaće. Oni drugi će možda ostati, a možda i neće, to je njihova stvar i tu se priča završava.


Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.236.*



+13 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 10:08 - pre 175 meseci
Citat:
Nedeljko: Šta je bio problem? Očekivali su da koriste Linux u području za koje on nije. Vidi majku mu, ne rade video igre. A ni AutoCAD. A ni PhotoShop. A ni CorelDRAW!.
Jbt, jel su to potencijani linux korisnici zapovani nekim retard-zracima pre 3 dana pa su krenuli da klikcu na acad.exe iz ubuntua?!?!?

Citat:
Za "obične" desktop poslove, kao što su web, mail (pod uslovom da imaš kablovski internet), muzika, filmovi, slike, sitan ofis se lako instalira i može da posluži klik-klik domaćicama. Za neke druge stvari pak ne može da posluži. Tih 70% je verovatno htelo nešto za šta linux inače ne može adekvatno da posluži, pa su eto, primetili da nešto neće.
Za "obične" desktop poslove ubuntu moze da posluzi AKO USPES DA GA INSTALIRAS UOPSTE!

I otkad se to prepoznavanje hardvera u 2009. smatra pod "nerealno ocekivanje korisnika"?!?
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 10:10 - pre 175 meseci
Citat:
Nedeljko
Žale se, jer su hteli su da instaliraju NVidia, ATI (u stvari AMD) i Intel drajvere, zato što se to tako radi na Windows-u, a ne zato što im ti drajveri zaista trebaju.


Jos kada ti OS napise pop-up poruku, kao meni, da je "Proprietary drajver available" - ne znam zasto bi te uopste i smarao sa tim, ali eto... sta li ce domacica da uradi, ona sto klikce na sve?

Citam gomila ljudi ima problema i sa izlazenjem iz sleep-a - Kernel baca neke greske..

Sta, domacicama ne treba ni sleep, treba da gase notebook pa svaki put kada ga pale da cekaju da se Ubuntu vozdigne, ili?

Citat:

Neki očekuju od Linux-a nešto što on nije i ti će to uvideti i odustaće


Da nije Ubuntu i sl. advokata koji svoje cedo pimpuju kao kvalitetnu Windows 7 zamenu, tih problema ne bi bilo. Ali ekipica bi htela da dobije market-share - i dobili su ga, a sada ce morati da resavaju zahteve onih 98-99% trzista koji ne spadaju u "Linux entuzijaste"


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.rs.



+2789 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 10:10 - pre 175 meseci
Možda sam za Vistu zaboravio, ali nije ni bitno. Ovde nije reč o njoj. OK, ja nikada ne radim upgrade, već clean install, jer u upgrade nemam nekog poverenja.

Citat:
Ivan Dimkovic: Jel i ovo spada u tvojih 30% nenormalnih potreba?


Pa, to su oni vlasnički drajveri, koji ti trebaju za ono što Linux inače ne može, ni sa drajverima, ni bez njih.

OK, verovatno trolujem, jer me mrzi da čitam, ali ovo je ionako sve neobavezno i boli me dype.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.rs.



+2789 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 10:12 - pre 175 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Da nije Ubuntu i sl. advokata koji svoje cedo pimpuju kao kvalitetnu Windows 7 zamenu, tih problema ne bi bilo. Ali ekipica bi htela da dobije market-share - i dobili su ga, a sada ce morati da resavaju zahteve onih 98-99% trzista koji ne spadaju u "Linux entuzijaste"


Jeste zamena za neke stvari, a da je potpuna zamena ili zamena za većinu stvari (što se nekako podrazumeva kada se pomene zamena, a ništa se dodatno ne naglasi), to je obična laž.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.236.*



+13 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 10:17 - pre 175 meseci
Citat:
Nedeljko: Pa, to su oni vlasnički drajveri, koji ti trebaju za ono što Linux inače ne može, ni sa drajverima, ni bez njih.
Ooooookay, da rezimiram svoje shvatanje linux univerzuma:

1. linux je OS napravljen za:
- Linusa Torvaldsa
- RMS-a da moze da vozi otvoreni kod
- Nedeljka posto se njemu instalir'o

2. Svi ostali ionako umeju samo da klikcu na solitaire.exe i treba i da ostanu na windowsu

Pored 'vakih branioca, tesko da neko treba da kudi linux...


If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.rs.



+2789 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 10:17 - pre 175 meseci
Citat:
Rumpletstilskin: Jbt, jel su to potencijani linux korisnici zapovani nekim retard-zracima pre 3 dana pa su krenuli da klikcu na acad.exe iz ubuntua?!?!?

Za "obične" desktop poslove ubuntu moze da posluzi AKO USPES DA GA INSTALIRAS UOPSTE!

I otkad se to prepoznavanje hardvera u 2009. smatra pod "nerealno ocekivanje korisnika"?!?


Ne, to su sasvim normalni ljudi, koji imaju svoje navike i neobično im je nešto drugo. Default instalacija, koja je dovoljna za "obične" desktop poslove valjda ide lako. Ali, kada neko hoće vlasničke drajvere, zato što je na Windows-u naučio da se to tako radi, možda naiđe na problem.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 10:21 - pre 175 meseci
@Nedeljko

Jel' ja teram nekog da rekompajlira kernel? Jel sam ja dokon? Imam i ja obaveza prijatelju preko glave. Zasto ja rekompajliram kernel ukljucujuci i rc-ove, drndam X iz git snapshot-ova, koristim gnome shell i zeitgeist dok su jos u alpha izdanju?

Kernel rekompajliram zato sto ne smatram da mi je problem da odvojim pola sata na C2D masini da ocistim kernel image od nepotrebnih modula, da nadesim KMS da mi radi po default-u umesto da tweak-ujem initram i dodajem kernel parametre. Zasto bi mi modul za alsu bio ispatch-ovan za 10 razlicitih proizvodjaca umesto samo za realtek? Ne predstavlja mi problem da to uradim - nije neophodno naravno...

RC kernel, x snapshotove i ostale novotarije teram zato sto smatram da ako vec umem to da uradim pozeljno je da vratim feedback developerima koji rade na tim projektima u slucaju da nesto nije u redu. Time se povecava sansa da u narednom XX.XX izdanju Ubuntu-a i svih ostalih distribucija ne dodje do katastrofalnih gresaka kakvih je bilo u proslosti i koje su me i navele da cinim to sto cinim. I nadam se da to sto radim ce pomoci da makar delu zajednice koji ima slican hardware trenutno kao ja iskustvo sa linuxom bude sto bolje, naravno u nekom minornom delu ali kada bi 50-ti deo linux korisnika radilo tako nesto, developerima bi posao bio znatno laksi i umesto da sami traze bug-ove mogu da se posvete nekim bitnijim stvarima kao sto je unapredjivanje feature liste svojih projekata.

I na linux forumima pravo da ti kazem ne preporucujem rekompajliranje kernela kao lek za resavanje bilo kog problema :)


make love - !war
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.rs.



+2789 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 10:21 - pre 175 meseci
Citat:
Rumpletstilskin: Ooooookay, da rezimiram svoje shvatanje linux univerzuma:

1. linux je OS napravljen za:
- Linusa Torvaldsa
- RMS-a da moze da vozi otvoreni kod
- Nedeljka posto se njemu instalir'o

2. Svi ostali ionako umeju samo da klikcu na solitaire.exe i treba i da ostanu na windowsu

Pored 'vakih branioca, tesko da neko treba da kudi linux...


Instaliraće se i ostalima podrazumevana instalacija, koja šljaka ono što većina tih korisnika očekuje od onoga što Linux realno može. Onaj ko očekuje ono za šta Linux nije, nije čudo ako se razočara.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.rs.



+2789 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 10:26 - pre 175 meseci
Evo, zašto se kernel rekampajlira:

Citat:
combuster: Kernel rekompajliram zato sto ne smatram da mi je problem da odvojim pola sata na C2D masini da ocistim kernel image od nepotrebnih modula, da nadesim KMS da mi radi po default-u umesto da tweak-ujem initram i dodajem kernel parametre. Zasto bi mi modul za alsu bio ispatch-ovan za 10 razlicitih proizvodjaca umesto samo za realtek? Ne predstavlja mi problem da to uradim - nije neophodno naravno...


To je apsolutno tvoja stvar što te ne mrzi da se akaš time. Mene mrzi i ne smeta mi da postoji podrška za 110 proizvođača, ako je među njima onaj koji meni treba. Dakle, kernel će raditi i bez rekompajliranja, ali eto, ima onih koje ne mrzi da ga rekompajliraju, što je takođe u redu.

Ne radi se ovde o tome, već o pričama kako nema šanse da odgledaš film ako se kernel ne iskompajlira propisno.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
93.86.111.*

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 10:32 - pre 175 meseci
@Svima ostalima

Ok, zeznuli su upgrade, ima bug sa tim i tim feature-om, pa sto, jel to nenormalno, na Windows-u te kao ne doceka 3SP-a za svako izdanje OS-a (nesto su mi se popravili, na NT-u bilo 7 valjda a na 2K 4 :))

Ispravice to sto su zasrali mada je vec sada kasno. Istina je da su trebali na to da obrate paznju i zaista ne gotivim Ubuntu developere uopste a ni njihovu razvojnu politiku. Al' dobro, uspeli su ono sto za sada niko nije od svih distro-a a to je da nakupe masu korisnika koji do tada za Linux uopste nisu ni culi. Toliko su jaki postali da su poceli da diktiraju i release date-ove osss-a, snimite ovo, GNOME 3.0 se odlaze do septembra posle vesti da Ubuntu ne zeli u svom LTS izdanju da ukljuci isti, dakle 10.10 ce imati 3.0 a gnome developeri su dali sebi malo vise vremena da ispeglaju gnome shell, ne kupujem pricu da ne mogu da budu spremni do aprila (vec sada lepo radi gnome shell, zeitgeist ima manjih problema).

@Nedeljko

U tome se potpuno slazemo...
make love - !war
 
Odgovor na temu

Rumpletstilskin

Član broj: 42454
Poruke: 297
195.229.242.*



+13 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 10:41 - pre 175 meseci
Citat:
combuster: @Svima ostalima

Ok, zeznuli su upgrade, ima bug sa tim i tim feature-om, pa sto, jel to nenormalno, na Windows-u te kao ne doceka 3SP-a za svako izdanje OS-a (nesto su mi se popravili, na NT-u bilo 7 valjda a na 2K 4 )
Pa nece bas da bude da je samo upgrade problem...


Cak i ako ignorises da samo 30% korisnika nije imalo neki problem sa instalacijom, vidi se da je i cista instalacija problematicna.



Citat:
...the upgrade process went without a hitch.

However, I have discovered two problems:

1. My WiFi no longer works. I was expecting this - my WiFi always breaks - but now the only drivers I have ever found which would talk to my chipset (madwifi-hal-0.10.5.6) will no longer compile using sudo make. I cannot therefore reinstall them.

2. Nautilus seems to be having problems loading large folders. I have not had a chance to adequately test what went wrong, so can't be sure exactly, but here's what happened: I streamed a ~220 MB video file into my Videos directory and from there moved it into a more appropriate subdirectory. On following it in to check that it had moved properly, I found that the directory would not load; it just sat there with the 'loading' cursor. Moving up a level and back in fixed it, but on moving the file to the next subdirectory level the same thing occurred. This time a reboot was required - although since then the directory seems to be loading without issue. The folder in question is just under 3 GB in size.


Oooo brate - novi win feature: kliknes i on otvori folder! Svaki put! Cak su i vasi fajlovi tamo gde ste ih ostavili! Svaki put!

[Ovu poruku je menjao Rumpletstilskin dana 04.11.2009. u 11:53 GMT+1]
If there's ever a time when I've matured to the point that I don't want to look at camera-phone-titties, go ahead and bury me in a shallow grave by the railroad tracks.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

maksvel

Član broj: 107376
Poruke: 2417

Jabber: maksvel
Sajt: maksvel.in.rs


+161 Profil

icon Re: Ubuntu Karmic Koala - here we go again04.11.2009. u 10:50 - pre 175 meseci
Rapidno izbacivanje verzija - pričasmo o tome x.org puta... Not good!
Lično ostavljam 9.04, jer radi OK, a i ne bih da se akam sa drajverima za gloopi sagemov modem (a ubudsl projekat je dead).
Čekaću do mighty monkey-a, naughty narvala ili već
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Ubuntu Karmic Koala - here we go again

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 31292 | Odgovora: 219 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.