Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB povećao brzine

[es] :: ISP :: SBB povećao brzine

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 59265 | Odgovora: 240 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5318

Sajt: www.bachi.in.rs


+2827 Profil

icon Re: SBB povećao brzine28.11.2009. u 18:20 - pre 175 meseci
Pa ja sam morao da potpišem ugovor i da naznačim da hoću ugovornu obavezu, tj. firma u kojoj radim. Zato mi je i čudno da može preko home.sbb.rs, jer realno, to što si ti kliknuo i kliknuo send nije pravno obavezujuće i sutra dan, ako hoćeš, možeš da raskineš ugovor, bez da platiš ugovorni penal, jer ugovor nisi ni potpisao.

Zato mi je i čudno da može tako.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: SBB povećao brzine29.11.2009. u 11:55 - pre 175 meseci
@Suns
Ali mi onda nije jasno na osnovu cega oni tabe mogu da zadrze 12 meseci?! Ako ugovor nije promenjen ili novi potpisan, nemaju osnova da te zadrze ako se odlucis na odlazak posle uzivanja tih duplih brzina...


EDIT: sad tek vidim bachi-jev odgovor i slazem se potpuno, te je i meni cudno isto...
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Lazy_boy
BG

Član broj: 118719
Poruke: 82
*.adsl-1.sezampro.yu.

Sajt: www.ski-instruktori.rs


+5 Profil

icon Re: SBB povećao brzine29.11.2009. u 12:52 - pre 175 meseci
ajmo ponovo (već sam pisao par stranica ranije)


Kod Sbb imas 3 varijante koriscenja net-a prvi je pre-paid gde jednostavno uplaćuješ paket koji hoćeš kada hoćeš, druga varijanta ti je običan post-paid gde imaš kontinuiranu uslugu njihovih flat paketa i gde je najmanji paket 2mb/s pa na dalje u ovoj varijanti računi za net ti dolaze na kućnu adresu zajedno sa računom za kablovsku taj ugovor možeš raskinuti bilo kada i imaš varijantu MIX ugovora tj post-paid ugovor potpisan na 12meseci korišćenja kablovske i interneta a za uzvrat dobijaš duplirane brzine od 4 mb/s pa do 16 mb/s i jos dobijaš D3 dekoder besplatno (u bilo kojoj drugoj varijanti se dekoder plaća 200 rsd mesečno) i nešto jeftinije cene. E sad u čemu je fora ako se obavežeš na 12/24 meseca korišćenja gubiš pravo zamrzavanja internet usluge i nemožeš tek tako raskinuti ugovor jer postoji klauzola u samom ugovoru da u slučaju prevremenog raskida korisnik morada da plati 10,000 rsd. nadohnade.
www.ski-instruktori.rs

Been here done that, that's it
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: SBB povećao brzine29.11.2009. u 23:13 - pre 175 meseci
Citat:
bachi: Pa ja sam morao da potpišem ugovor i da naznačim da hoću ugovornu obavezu, tj. firma u kojoj radim.


Pa stvarno ne znam šta da ti kažem....

Možda je stvar u tome što sam Ja vlasnik firme na koju mi ide pretpata za SBB i Internet od 2005 godine, a koliko vidim ti si zaposlen, tj radnik u firmi a ne vlasnik firme!?

Uostalom ja ne želim da raskidam ugovor, za ove 4-5 godina koliko šljaka internet i kalbovska TV nisam imao problema, živim u kući i ne planiram da se selim, cena pretplate mi odgovara, tako da ne vidim razlog zašto bi raskidao ugovor i da mozgam o tome šta bi bilo kad bi bilo...

Ja sam poslao zahtev za 12mbit, oni će mi to omogućiti koliko već sutra (pošto je sada prošlo 00:00 jelte), a sada šta treba da se potpisuje i šta već baš me briga, nek oni rade svoj pos'o ja ću svoj i svi zadovoljni, jel tako!?

Pozdrav
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: SBB povećao brzine30.11.2009. u 12:44 - pre 175 meseci
@Lazy_boy
Znaci tebi u starom ugovoru vec stoji klauzula da ako raskines ugovor placas kaznu od 10000, iako nisi imao neki minimalni vremenski period koji bi morao da ispostujes tada?
Nemam nameru da budem zloban ili nesto tako, samo pokusavam da pojasnim... sebi pre svega, ali i drugima.
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
93.87.174.*

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Re: SBB povećao brzine11.01.2010. u 13:02 - pre 173 meseci
Ima li ko kakvu informaciju sta se desava sa SBB-om tj sa optikom i u ostatku srbije?
Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB povećao brzine11.01.2010. u 13:39 - pre 173 meseci
Baš jutros sam postavio pitanje tamo gde bi morali da imaju sigurne informacije i čekam odgovor. Poslednja informacija je bila da će bar ovde da stigne do ranog proleća ali ne znam dokle se stiglo sa optikom prema Čačku ... mada ste vi još i najbliži postojećoj.
 
Odgovor na temu

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
93.87.174.*

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Re: SBB povećao brzine12.01.2010. u 01:46 - pre 173 meseci
jeste da smo najblizi i to cini mi se sa vise strana ;)

mada, i ako smo u sred srbije, dosta toga nas cesto obilazi :D
Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
Odgovor na temu

Lazy_boy
BG

Član broj: 118719
Poruke: 82
..4.217.adsl2.dyn.beograd.com.

Sajt: www.ski-instruktori.rs


+5 Profil

icon Re: SBB povećao brzine18.01.2010. u 15:34 - pre 173 meseci
Ne očekuj da će u Čačku optika stići pre leta ako ne i kasnije to u principu zavisi koliko imaju zainteresovanih za uvođenje tu itd...
www.ski-instruktori.rs

Been here done that, that's it
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB povećao brzine18.01.2010. u 16:57 - pre 173 meseci
To uglavnom zavisi od toga kojom brzinom dobijaju dozvole za polaganje kablova jer im se mnogo više isplati da postave svoju optiku nego da plaćaju Telekomu za link. Jedini problem je što kod nas te dozvole izdaju puževi pa ponekad i ne može brže.
 
Odgovor na temu

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.125.*



+21 Profil

icon Re: SBB povećao brzine18.01.2010. u 19:29 - pre 173 meseci
Citat:
Markoxxx: Ima li ko kakvu informaciju sta se desava sa SBB-om tj sa optikom i u ostatku srbije?

... i ostatku Vojvodine (Srem), gde SBB nije uopšte prisutan?
 
Odgovor na temu

Markoxxx
Marko Kolarevic
Cacak

Član broj: 886
Poruke: 643
79.101.82.*

ICQ: 27867845
Sajt: www.TDIdesign.org


+14 Profil

icon Re: SBB povećao brzine20.01.2010. u 00:12 - pre 173 meseci
Bolje da oni urade infrastrukturu, a posle da je "legalizuju" ;)
Pijem pivo i ebem sve zivo, ko sok - on jock
«« M.K. »»
 
Odgovor na temu

Lazy_boy
BG

Član broj: 118719
Poruke: 82
*.adsl-a-7.sezampro.rs.

Sajt: www.ski-instruktori.rs


+5 Profil

icon Re: SBB povećao brzine02.02.2010. u 09:34 - pre 173 meseci
Na žalost neće ići brže Sbb je takođe pogođen ovom svetskom krizom pa su otkazali polaganja nekih 30 km optike u Srbiji krajem leta prole godine a za ovu godnu ne planiraju da rade neko veće polaganje optike uopšte ali nikad se nezna.... ova MIX varijanta se pokazala kao pun pogodak pa im možda i pretekne nešto para za neki kilometar kabla....
www.ski-instruktori.rs

Been here done that, that's it
 
Odgovor na temu

Lazy_boy
BG

Član broj: 118719
Poruke: 82
*.adsl-a-7.sezampro.rs.

Sajt: www.ski-instruktori.rs


+5 Profil

icon Re: SBB povećao brzine02.02.2010. u 09:38 - pre 173 meseci
Citat:
mr. ako: @Lazy_boy
Znaci tebi u starom ugovoru vec stoji klauzula da ako raskines ugovor placas kaznu od 10000, iako nisi imao neki minimalni vremenski period koji bi morao da ispostujes tada?
Nemam nameru da budem zloban ili nesto tako, samo pokusavam da pojasnim... sebi pre svega, ali i drugima. :)


NE u osnovnom ugovoru pre-paida ili običnog post-paida za internet nemaš klauzolu plaćanja penala za raskid ugovora za net. Samo u MIX varijanti imaš klauzolu u kojoj piše da ako raskineš ugovor pre njegovog isteka moraš da platiš 10.000 RSD.
www.ski-instruktori.rs

Been here done that, that's it
 
Odgovor na temu

Milos Sreckovic
System administrator, SET d.o.o.
Šabac

Član broj: 30126
Poruke: 267
93.86.12.*

Sajt: www.set.rs


+2 Profil

icon Re: SBB povećao brzine02.02.2010. u 13:04 - pre 173 meseci
Citat:
Lazy_boy: Na žalost neće ići brže Sbb je takođe pogođen ovom svetskom krizom pa su otkazali polaganja nekih 30 km optike u Srbiji krajem leta prole godine a za ovu godnu ne planiraju da rade neko veće polaganje optike uopšte ali nikad se nezna.... ova MIX varijanta se pokazala kao pun pogodak pa im možda i pretekne nešto para za neki kilometar kabla.... :D


Ja sam video uz autoput Beograd-Ruma da polazu neke "tanke" kablove. Nisam strucan, ali ne znam sta bi jos moglo da bude... Nisu cevi, savitljivi su, a struja obicno ide u vazduh izmedju gradova...
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: SBB povećao brzine02.02.2010. u 13:12 - pre 173 meseci
Citat:
Lazy_boy: Na žalost neće ići brže Sbb je takođe pogođen ovom svetskom krizom pa su otkazali polaganja nekih 30 km optike u Srbiji krajem leta prole godine a za ovu godnu ne planiraju da rade neko veće polaganje optike uopšte ali nikad se nezna.... ova MIX varijanta se pokazala kao pun pogodak pa im možda i pretekne nešto para za neki kilometar kabla....


Nedao bog da je ovo tacno inace cemo mi na jugu da osedimo dok oni dodju ovamo s optikom
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB povećao brzine02.02.2010. u 13:23 - pre 173 meseci
Verovatno nije, iz pouzdanih izvora znam da polažu ali, kao što sam napisao, imaju problem da dobiju dozvole, svaki put moraju da se bore za tako nešto. Srećom, naše vlasti su fleksibilne pa se sve može. ;) Ako je u pitanju SEKA, tek onda imaju motiv jer će optika da im se otplati za nekoliko meseci pošto sada Telekomu plaćaju bogatstvo za link. Zar nije dovoljno to što će da povećaju brzinu nekoliko puta kada to bude išlo njihovim putem?
 
Odgovor na temu

Lazy_boy
BG

Član broj: 118719
Poruke: 82
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

Sajt: www.ski-instruktori.rs


+5 Profil

icon Re: SBB povećao brzine07.02.2010. u 20:38 - pre 173 meseci
@calexx

Sbb ima svoju optiku vec vise od pola godine i koriste od telekoma ja mislim samo jedan optički link ka Hrvatskoj preko Šida i to kao Back up liniju za slucaj da im pukne link ka Rumuniji. a što se tiče poleganja novih kablova to će ići malo teže ka jugu.U Vojvodini su lako napravili infrastrukturu jer tu je teren ravan pa nemaju prirodnih prepreka + im je imovinsko stanje bilo uglavnom čisto jer su išli preko državne zemlje a ka jugu imas prirodne prepreke (planine, reke, doline) a i imovinsko stanje nije baš najsjanije jer je zemljište dosta iscepkano. Računaj otprilike da ih je u vojvodini poleganje metra kabla koštalo od 30.000 eura do 55.000 eura a ka jugu bih ih verovatno koštalo dvostruko ako ne i više mada opet dosta novca će sada početi da uzimaju kroz MIX varijantu a verovatno i više, nebi me čudilo kada bi povećali cenu neta, kablovske i D3 usluge onaj koji se vezao na godinu ili dve se grdno zeznuo u takvom slučaju (čitaj: Srpski biznis i Srpska pamet na delu).


www.ski-instruktori.rs

Been here done that, that's it
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: SBB povećao brzine07.02.2010. u 23:12 - pre 173 meseci
Ovde se govori samo o optici po Srbiji, ne o onoj prema spolja. Trenutno im je veliki trošak link koji plaćaju Telekomu i koji povezuje ceo jug ali i još mnoge krajeve pa hoće da postave svoju optiku i smanje te troškove. Koliko znam, a nisam se skoro interesovao, optika u najveće radi u Kruševcu, Kraljevu, Vrnjačkoj banji, Trsteniku i Kragujevcu a postavlja se i prema ovom kraju. Baš ću da se raspitam dokle su stigli ali verovatno nije lako da se kopa po ovoj zimi. Obećano mi je ;) da je proleće krajnji rok.
Ne znam koliko to košta ali mi je ova cena malo čudna. Ako računamo i pomenutih 50.000 evra, onda bi optika samo do Niša koštala oko 12 milijardi evra ... deluje mi malo preskupo.
 
Odgovor na temu

Zoran Milovanovic

Član broj: 45186
Poruke: 1206
*.exe-net.net.



+159 Profil

icon Re: SBB povećao brzine07.02.2010. u 23:45 - pre 173 meseci
Citat:
Lazy_boy:Računaj otprilike da ih je u vojvodini poleganje metra kabla koštalo od 30.000 eura do 55.000 eura a ka jugu bih ih verovatno koštalo dvostruko ako ne i više


Ma nemoj mi reci? 30.000 evra za 1m? Pa toliko kosta garsonjera, a ne metar polozene optike. A 55.000 eur to ne znam.. :) Preterao si ga. :)
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: SBB povećao brzine

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13

[ Pregleda: 59265 | Odgovora: 240 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.