Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Open source u Srbiji

[es] :: Advocacy :: Open source u Srbiji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8088 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.co.yu.



+2790 Profil

icon Re: Open source u Srbiji31.10.2009. u 13:00 - pre 176 meseci
Citat:
jablan: Ne da ne zahteva, već eksplicitno brani, što mu i samo ime kaže.


Gde to brani u onoj definiciji?

Ma, u pravu si ti da se autsorsing ne smatra specijalnim slučajem otvorenog koda, tj. da se javni domen smatra maksimumom otvorenosti koda, ali suština onoga o čemu pričam je sedeća:

Hoću da mi se nešto uradi i da to dobijem pod BSD uslovima. Ponudim tebi posao, ti to umeš i što to ne bi uradio za lepe pare? Ako firmama ne smeta autsorsing, što bi im smetala prodaja koda pod (L)GPL, BSD, MIT, OSL... po ceni koja je prilagođena tome?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

G6H12
Deda Mraz
Beograd

Član broj: 66833
Poruke: 12
*.7dec54.tvnetwork.hu.



+1 Profil

icon Re: Open source u Srbiji02.11.2009. u 08:33 - pre 176 meseci
Mene konkretno interesuju poslovne aplikacije (knjigovodstvo, POS i sl.) Imam specificnu maloprodaju i moram da u standardne POS aplikacije uvrstim neke specificnosti. A opet da krenem od pocetka da razvijam svoje resenje, znam nije tesko, ali vreme i rokovi su mi kriticni.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.ptt.rs.



+2790 Profil

icon Re: Open source u Srbiji02.11.2009. u 08:52 - pre 176 meseci
Okači temu na forum "IT berza poslova" i rešićeš problem.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

G6H12
Deda Mraz
Beograd

Član broj: 66833
Poruke: 12
93.87.138.*



+1 Profil

icon Re: Open source u Srbiji02.11.2009. u 12:30 - pre 176 meseci
Ma pazi ovo je cisto informativno. Interesuje me da li je iko u Srbiji ima sluha za nesto tako. Samo da ne bude nesporazuma, nije da mi je dosadno, pa razmisljam o zivotu, pa mi pade ovo na pamet kao interesantna tema za diskusiju, zaista imam nesto u planu, pa bih voleo da znam kakva su iskustva ljudi o ovome.
 
Odgovor na temu

stano

Član broj: 238420
Poruke: 4
77.46.171.*



Profil

icon Re: Open source u Srbiji04.11.2009. u 12:40 - pre 176 meseci
Kazez da imas malopradaju, i da ti je rok kritican. Mislim da je tesko da za par dana i sa gotovim resenjem sam prilagodis SW svojim potrebama.
Bar u Srbiji imas dosta ljudi koji se bave resenjima za maloprodaju, verovatno ces lako naci coveka koji ce ti za male pare prilagoditi svoj SW.
Zasto insistiras da imas OpenSource resenju, mislim da je ono u tvom slucaju nebitno.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.telenor.co.yu.



+2790 Profil

icon Re: Open source u Srbiji04.11.2009. u 21:20 - pre 176 meseci
Ma, najbitnije od svega je da postavi temu tamo gde treba, a to svakako nije Advocacy.

Šefe, ovo je pljuvaonica. Ozbiljne stvari su na drugim forumima (ne svim).
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

G6H12
Deda Mraz
Beograd

Član broj: 66833
Poruke: 12
*.7dec54.tvnetwork.hu.



+1 Profil

icon Re: Open source u Srbiji05.11.2009. u 08:35 - pre 176 meseci
[/quote]
Citat:
Nedeljko: Ma, najbitnije od svega je da postavi temu tamo gde treba, a to svakako nije Advocacy.

Šefe, ovo je pljuvaonica. Ozbiljne stvari su na drugim forumima (ne svim).


Meni i treba misljenje drugih. Da vidim, kako drugi gledaju na to da li za open source ima zivota u Srbiji. Ja imam na umu nesto, e sad videcemo da li ce mi to proci. Nema veze, pljujte, hvalite, ali samo mi treba jos necije misljenje...

Citat:
stano:Kazez da imas malopradaju, i da ti je rok kritican. Mislim da je tesko da za par dana i sa gotovim resenjem sam prilagodis SW svojim potrebama.Bar u Srbiji imas dosta ljudi koji se bave resenjima za maloprodaju, verovatno ces lako naci coveka koji ce ti za male pare prilagoditi svoj SW.Zasto insistiras da imas OpenSource resenju, mislim da je ono u tvom slucaju nebitno.


Ne bih da se upustam u totalno novi razvoj, jer znam da cega god se dotaknes novog, neces bas jeftino proci, sto se tice vremena. U maloprodaji na primer komunikacija sa fiskalnim stampacem. Mogu da biram da li da komuniciram preko metallinka (ili kako se vec zove) ili da sam realizujem protokol. E sad, po meni, ako ista ozbiljno planiras sa svojim projektom, izabraces ovo drugo. I koliko ti vremena treba za to? Da ne pricam o drugim stvarima.

Znaci, cilj mi je da uzmem neki stabilan projekat (naravno open source) i da ga preradim za ono sto mi klijenti traze. Ajde da budem precizniji, uglavnom ce se to svodi na komunikaciju sa nekim eksternim uredjajima (npr. sa vagom preko rs232, to je samo primer, u pitanju su mnogo kompleksnije stvari).
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
93.86.204.*



+2790 Profil

icon Re: Open source u Srbiji05.11.2009. u 09:02 - pre 176 meseci
Citat:
G6H12: Da vidim, kako drugi gledaju na to da li za open source ima zivota u Srbiji.


Pa, to ćeš videti upravo tako što ćeš ponuduti posao na odgovarajućem mestu, pa videti kako stoje stvari.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

stano

Član broj: 238420
Poruke: 4
77.46.171.*



Profil

icon Re: Open source u Srbiji05.11.2009. u 09:08 - pre 176 meseci
Nisam te shvatio, mislio sam da si vlasnik prodavnice koji je vican programiranju(Covek koji zna programirati i hteo bi da modernizuje tatinu prodavnicu).

Poznanik mi radi u firmi koja radi OpenSource resenje ali specificno za benzinske pumpe i mislim da su okrenuti inostranstvu.
Kod njih je kako mi je objasnio samo aplikacije koje su okrenute korisniku(POS, BOS) su OpenSource a ostatak koji komunicira sa opremom je zatvoren i prodaju ga.
Ovo su valjda napravili da bi neko iz inostranstva lakse prilagodio aplikaciju svom jeziku i zakonima.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
93.86.204.*



+2790 Profil

icon Re: Open source u Srbiji05.11.2009. u 09:52 - pre 176 meseci
Postavljač teme traži nekakvo mišljenje od drugih. Mišljenje o čemu? O tome da li će neko pristati da piše open source za pare? Pa, to se proverava na tržištu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

G6H12
Deda Mraz
Beograd

Član broj: 66833
Poruke: 12
*.7dec54.tvnetwork.hu.



+1 Profil

icon Re: Open source u Srbiji05.11.2009. u 12:36 - pre 176 meseci
Citat:
stano:
Nisam te shvatio, mislio sam da si vlasnik prodavnice koji je vican programiranju(Covek koji zna programirati i hteo bi da modernizuje tatinu prodavnicu).



Citat:
stano:
Poznanik mi radi u firmi koja radi OpenSource resenje ali specificno za benzinske pumpe i mislim da su okrenuti inostranstvu.
Kod njih je kako mi je objasnio samo aplikacije koje su okrenute korisniku(POS, BOS) su OpenSource a ostatak koji komunicira sa opremom je zatvoren i prodaju ga.
Ovo su valjda napravili da bi neko iz inostranstva lakse prilagodio aplikaciju svom jeziku i zakonima.


Moze se reci da mi tako nesto i treba. Jos ako bi bili voljni da mi odrade ovo sto mi treba i naravno da mi daju source, IH! Koja je firma u pitanju? Da li mozes dati njihov neki kontakt?

Citat:
Nedeljko:
Postavljač teme traži nekakvo mišljenje od drugih. Mišljenje o čemu? O tome da li će neko pristati da piše open source za pare? Pa, to se proverava na tržištu.


Ok,ok... postavicu temu i tamo, ali malo kasnije, ako odlucim definitivno da krenem sa ovom pricom.
 
Odgovor na temu

stano

Član broj: 238420
Poruke: 4
93.87.147.*



Profil

icon Re: Open source u Srbiji06.11.2009. u 08:39 - pre 176 meseci
Dobio sam link, pogledaj ga pa im pisi. Mozda budu i zainteresovani
www.OpenPetrol.com
 
Odgovor na temu

G6H12
Deda Mraz
Beograd

Član broj: 66833
Poruke: 12
*.7dec54.tvnetwork.hu.



+1 Profil

icon Re: Open source u Srbiji10.11.2009. u 08:23 - pre 176 meseci
Pa ovo je ok, ali vidim da je ovo i dalje u fazi "under construction". Videcu, u svakom slucaju hvala. Jesu li oni novi u ovome ili ovo rade duze?
 
Odgovor na temu

stano

Član broj: 238420
Poruke: 4
93.87.147.*



Profil

icon Re: Open source u Srbiji11.11.2009. u 08:29 - pre 176 meseci
Sad sam i ja video da im je sajt u izradi, verovatno ga azuriraju, imas mail pa im pisi. Nisu novi, mislim da su na POS terenu vec 10 godina.
 
Odgovor na temu

VladimirCDT
VladimirCDT
programer
Beograd

Član broj: 220281
Poruke: 45
*.cpe.vektor.net.



+2 Profil

icon Re: Open source u Srbiji17.08.2010. u 21:32 - pre 166 meseci
@G6H12

To sto ti trazis nije open source, u smislu koji se danas koristi.
Ti zelis da kupis neki proizvod i da ga modifikujes prema zahtevima trzista koje si identifikovao.

To je sve lepo i ok, samo sto ne verujem da ces naci nekoga ko je voljan da to uradi.

Prema mom iskustvu, firme, bez obzira da li se radi o malim preduzecima ili velikim kompanijama, takvu vrstu software-a specificne namene cesto nude uz mogucnost modifikacija (customize) proizvoda prema zahtevu konkretnog kupca. Iz tog razloga, oni nece biti zainteresovani da ti prodaju kod, vec ce ti ponuditi da ti odrade sw prema tvojim zahtevima.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Open source u Srbiji17.08.2010. u 23:14 - pre 166 meseci
Pa, i kod ima svoju cenu. Prodaće ga itekako za odgovarajuću svotu.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Open source u Srbiji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8088 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.