Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Molim za savet Toshiba ili Asus

[es] :: Laptopovi :: Molim za savet Toshiba ili Asus
(Zaključana tema (lock), by Binary Mind)

[ Pregleda: 4022 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

igonni
bg

Član broj: 111693
Poruke: 80
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Molim za savet Toshiba ili Asus28.10.2009. u 00:51 - pre 175 meseci
http://eu.computers.toshiba-eu...ct/Satellite-L500-14X/1070503/

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=1F6tUuPwvmoqxSbZ

tu su sa cenama nije mi toliko velicina monitora bitna,vec najvishe kvalitet izrade same notebooka,da se drzim onoga toshiba je toshiba ili je ova K serija asusa malo kvalitetnija molim za savet,hvala

Mod Edit: Editovani linkovi koji su vodili do domacih webshopova. Postavljanje linkova koji vode do domacih hardware webshopova nije dozvoljeno.


[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 28.10.2009. u 10:55 GMT+1]
 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3778 Profil

icon Re: Molim za savet Toshiba ili Asus28.10.2009. u 10:12 - pre 175 meseci
Moj izbor bi u ovom slucaju definitivno bio Asus. nVidia GeForce GT 120M je bolja graficka kartica od ATI Mobility Radeon HD 4570, Asus ima vecu dijagonalu ekrana, hard disk je veci kod Asusa, Asus ima vise RAM-a. Inace jedan od ODM-a za Toshibine laptopove je pored vec poznatog Compal-a upravo Asus tako da nije iskljuceno da ako ipak kupis tu Toshibu da si kupio rebrandirani Asus
 
0

igonni
bg

Član broj: 111693
Poruke: 80
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Molim za savet Toshiba ili Asus28.10.2009. u 10:24 - pre 175 meseci
nisam te bas skapirao za ovo zadnje?
 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3778 Profil

icon Re: Molim za savet Toshiba ili Asus28.10.2009. u 10:27 - pre 175 meseci
Asus proizvodi jedan broj novijih Toshibinih laptopova... Toshiba ne proizvodi laptopove vec to za nju cine OEM-i/ODM-i za notebook racunare poput Compal-a i Asus-a koje sam pomenuo.

OEM = Original Equipment Manufacturer
ODM = Original Device Manufacturer
 
0

igonni
bg

Član broj: 111693
Poruke: 80
*.com
Via: [es] mailing liste



+1 Profil

icon Re: Molim za savet Toshiba ili Asus28.10.2009. u 10:45 - pre 175 meseci
>

a tako znaci ok hvala ti.

--0016e6d7df78cf862b0476fc7ebb
Content-Type: text/html; charset=ISO-8859-1
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<br><br><div class="gmail_quote">2009/10/28 Binary Mind <span dir="ltr">&lt;<a href="mailto:[email protected]">[email protected]</a>&gt;</span><br><blockquote class="gmail_quote" style="margin:0 0 0 .8ex;border-left:1px #ccc solid;padding-left:1ex;">
Asus proizvodi jedan broj novijih Toshibinih laptopova... Toshiba ne proizvodi laptopove vec to za nju cine OEM-i/ODM-i za notebook racunare poput Compal-a i Asus-a koje sam pomenuo.<br>
<br>
OEM = Original Equipment Manufacturer<br>
ODM = Original Device Manufacturer<br>
<font color="#888888"><br>
--<br>
<a href="http://www.elitesecurity.org/p2424678" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/p2424678</a><br>
</font><div><div></div><div class="h5"><br>
Prijave/odjave: <a href="http://www.elitesecurity.org/pracenje#379876" target="_blank">http://www.elitesecurity.org/pracenje#379876</a><br>
<br>
Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<br>
esauth:379876:8e328e03c530214ac39b410fbdd93e9e<br>
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Molim za savet Toshiba ili Asus28.10.2009. u 12:42 - pre 175 meseci
Pozdrav,

da budemo nacisto oko jedne stvari:

Toshiba odlucuje, narucuje i kontrolise i na taj nacin obezbedjuje sebi brend takvim kakav je sada, odnosno vec godinama unazad. Uprosceno posmatrano, zna da iz, u ovom slucaju Asusa, izvuce maksimum bolje od samog Asusa, jer da nije tako, verovatno bi danas Asus bio ono sto je Toshiba, a ne Toshiba. Malo slozenije kad se posmatra, u pitanju je celokupna poslovna politika svake firme zasebno, njihova trzista, plasmani i kontinuitet, pa tek onda poredjenje koje sam naveo tako uprosceno. Ipak, jedno je i dalje sigurno, a to je da je kvalitet ostao prioritet uprkos nekim tendencijama koje su isle ka masovnosti prodaje naustrp kvaliteta u nekom periodu tokom zadnje decenije. Pretpostavljam da ce i kvalitet kao prioritet dovesti do urusavanja neprikosnovenosti brendova, jer vec poodavno Toshiba i dalje nudi najmanje tehnologije za dati novac, ali je zato na trzistu sve vise cenovno lako dostupnih proizvoda tako da su verovatno i menadzeri u Toshibi dosli do slicnih zakljucaka i poceli da se uklapaju u globalno trziste laptopova bez revise strcanja po pitanju cene.
 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3778 Profil

icon Re: Molim za savet Toshiba ili Asus28.10.2009. u 13:28 - pre 175 meseci
Ima i u tome istine, ali takodje treba napomenuti da je Asus usao ozbiljnije u Retail biznis sto se tice laptopova kasnije nego Toshiba, da mu laptopovi uopste nisu losi (naravno zavisi i od serija kao i kod Toshibe) i da je to takodje jedna od stvari koje treba posmatrati kada se gledju brendovi kao takvi. MSI je takodje ozbiljnije zagazio u Retail sto se tice laptopova relativno skoro, ima neke odlicne laptopove (StORM, Miroslav i ja imamo MSI laptopove ) a OEM je za poznatije brendove jos od ranije (u ovom slucaju rec je o DELL-u).

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 28.10.2009. u 16:55 GMT+1]
 
0

joes@
Slavko Mitrovic
Smederevo

Član broj: 49749
Poruke: 127
79.101.89.*



+1 Profil

icon Re: Molim za savet Toshiba ili Asus28.10.2009. u 18:58 - pre 175 meseci
Binary, stalno otvaraš nove teme, a da se ne izjašnjavaš. I mene si skroz zaludeo sa tvojim odgovorima. https://static.elitesecurity.org/square.gif Usled tekstova na forumima vezanih za Asus i Acer, njih sam odmah odstranio iz konkurencije za kupovinu. Dell za moj budžet od 40 i nešto hiljada se "pristojna" mašina nije mogla kupiti. Ostali su Toshiba, HP i Lenovo. I kao što se može primetiti, ni HP ne prati dobar glas (drajveri i tako to). Lenovo je uleteo sa akcijom i dobrom konfiguracijom, ali sam intezivno pratio sve akcije vezane za Toshibu. Toshiba je "majka". Pitaj one koji imaju Toshibu, i one koji imaju Asus.
 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Molim za savet Toshiba ili Asus29.10.2009. u 00:45 - pre 175 meseci
Pozdrav,

oni koji jos imaju entuzijazma u sebi, uvek mogu da eksperimentisu sa brendovima koji se pojavljuju u nekom segmentu ranije ili kasnije. Ponekad covek ne zeli vise eksperimente i onda uzima ono sto je dokazano jos od doba kada je i sam eksperimentisao. Tako se prodaje brend, ali to je sasvim prirodna stvar u svakom slucaju. Toshiba i drajveri, to je zaista cena koju kupci nisu trebali da placaju i zaista se moglo i moralo drugacije resavati, ali zato sve te price o losim serijama Toshibe, ja nisam u praksi imao prilike da vidim, a veoma, veoma sam blizak cak i serviseru Toshibe (poslovno, naravno) i prirodom tog posla imam apsolutni uvid u broj reklamacija za nekoliko brendova. Podaci su oficijelni, prikupljaju se bas sada za slanje proizvodjacima sto se radi svakog kvartala. Mada, cuo sam tih prica...i prica. ;)

Citat:
Binary Mind: ....(StORM, Miroslav i ja imamo MSI laptopove :)) ...


e sad, za zalbe postoji zaseban forum, tako da je kuknjava sto imate MSi laptopove ipak OT za ovaj forum. Saosecam ali znaj da postoje ljudi i sa vecim problemima od navedenog, pa nekako ipak guraju dalje. Nema veze, odlicni ste moderatori svi trojica i pored ocitog hardverskog hendikepa :)

PS: valjda je coveku lakse kad se ovako izjada javno, ali glavu gore, bice i Toshiba jednog dana, na kraju ipak svi uzmu taj brende, jelte :)
 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-1.sezampro.yu.



+3778 Profil

icon Re: Molim za savet Toshiba ili Asus29.10.2009. u 02:11 - pre 175 meseci
Evo jos malo tra, la, la da jos malo zagolicam znatizelju zainteresovanih: Toshiba je pre mnogo vise saradjivala sa Asusom kao OEM-om, tacnije samim Asustek-om a posle i sada, do duse malo manje nego ranije, sa sestrom firmom Asustek International-a po imenu Asusalpha (Asusova sestra firma nastala tako sto je Asustek kupio neke fabrike od ECS-a 2003. godine.). Asustek International je bio primoran da odvoji OEM proizvodnju od retaila, sto zbog promovisanja sopstvenog brenda, sto zbog pritiska nezadovoljnih klienata, time sto je proizvodnju laptopova prepustio sestri firmi Asusalpha u Kini. Asusalpha danas proizvodi sve brendirane Asus laptopove, vecinu Sony VAIO laptopova, dosta Samsungovih laptopova, neke Toshibe, neke HP/Compaq laptopove i to je to sto znam o njihovom OEM biznisu trenutno. Takodje su do pre par godina proizvodili i Apple laptopove s'tim sto se Apple u medjuvremenu okrenuo Quanta Computer-u i Foxconn Electronics-u kao preferiranim OEM-ima za laptopove.


Do sad sam pripremio mnogo, mnogo laptopova za prodaju i mogu da kazem da nisam ni sa Asusima ni sa Toshibama imao problema sto se tice losih serija, u smislu da su se mnogo kvarili i dolazili na reklamacije. Sto se tice MSI-a oni su usli u laptop retail biznis par godina posle Asusa, i trebace im jos neko vreme da stignu procenat market sharea koji drze Asus i Toshiba u svetu kao laptop brendovi, koji je, koliko sam imao prilike da vidim, od prilike jednak. Ako nastave kako su krenuli to ce se desiti prilicno brzo. Tri vodeca brenda po broju prodatih laptopova u svetu su HP, DELL i Acer ali su zato i 3 vodeca brenda po broju reklamiranih laptopova (Acer je tu najgore izrade od vodecih 3).

Posto sve ovo sto se mene tice nije toliko bitno radije ne bih ulazio u dalje diskusije o tome ko proizvodi sta posto osecam da to kopka odredjene clanove u negativnom smislu.

DODATAK:

@joes@

Posto si ostao uskracen za odgovor, evo izjasnicu se povodom preferiranog brenda. Dok sam bio mladji preferirani brend sto se tice laptopova mi je bio IBM/Lenovo. Kad sam malo vise odrastao i video sta se u stvari nalazi u laptopovima, Lenovo mi je i dalje ostao favorit (naravno subjektivno misljenje) sto se tice ukupnog kvaliteta izrade (oklopna vozila u svetu laptopova) a sebi i zeni sam kupio laptopove za koje smatram da donose najbolji odnos cena/kvalitet/performanse trenutno, a to su MSI laptopovi. Da se Acer malo manje kvari, kupio bih sebi neki njihov laptop, ali ovako MSI mi je bio izbor.

Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 29.10.2009. u 04:29 GMT+1]
 
0

joes@
Slavko Mitrovic
Smederevo

Član broj: 49749
Poruke: 127
79.101.89.*



+1 Profil

icon Re: Molim za savet Toshiba ili Asus29.10.2009. u 04:37 - pre 175 meseci
Koliko se sećam tekstova sa foruma priličan broj žalbi je bilo na trajnost i izdržljivost baterija za Asus, Acer i MSI.
 
0

JOJO847

Član broj: 14162
Poruke: 6623
*.adsl.net.t-com.hr.



+10 Profil

icon Re: Molim za savet Toshiba ili Asus29.10.2009. u 08:32 - pre 175 meseci
ot
sad bi binarni trebao da otvori temu:"tko je pravi proizvodjac Vaseg laptopa"
:D

/ot

 
0

lancia88
lancia88
Beograd

Član broj: 10215
Poruke: 6528
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 281338349


+14 Profil

icon Re: Molim za savet Toshiba ili Asus29.10.2009. u 09:12 - pre 175 meseci
Pozdrav,

e kad se baterije uzmu u obzir, prica bi mogla prilicno da se zakuva dodatno. Ovde vec ima nedoslednosti u kvalitetu povremeno, ali ima i jako, za mene, prijatnih iznenadjenja.
 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-2.sezampro.yu.



+3778 Profil

icon Re: Molim za savet Toshiba ili Asus29.10.2009. u 11:15 - pre 175 meseci
[iznudjen off-topic]Zaliti se na to kako osnovni sestocelijski batery pack koji ide uz vecinu laptopova nije izdrzljiv u smislu autonomije dok je baterija ispravna je u najmanju ruku smesno i zalosno kod laptopova i naravno zavisi od toga sta je u laptopu. Sestoceliska baterija nece bas mnogo trajati na laptopu sa jacom didicated grafickom karticom, jacim procesorom, vecim ekranom itd, dok ce biti sasvim odgovarajuca nekom laptopu sa npr. Intel CULV procesorom, integrisanom grafickom karticom, manjim ekranom itd. Pa cak i Toshibe Qosmio nece bas da se pokazu po autonomiji sa baterijama koje dolaze uz njih. Nista im duze baterija nece trajati nego na nekom gejmerskom Asusu ili MSI-u. Kakve karakteristike laptopa takva i autonomija.

Vecina proizvodjaca prenosivih racuna na to da je batery pack promenjiva stvar sa ogranicenim rokom upotrebe i uz vecinu laptopova idu osnovni batery packovi, a ako neko hoce vecu autonomiju laptop racunara visokih performansi racuna se na to da ce da kupi jacu bateriju ili ako je samo bitna autonomija a ne i same performase laptopa, racuna se da ce kupac u startu da se odluci za laptop koji je namenjen da ima vecu autonomiju. Na bateriju se daje i manja garancija nego na sam laptop zato sto se racuna da su potrosni materijal sa nepredvidivim rokom upotrebe i niko nece za takvu stvar da daje garantni rok od vise od godinu dana dok za laptop dobijas i po 3 godine (DELL) a kod ostalih proizvodjaca kao sto je Toshiba, HP itd. imas uvek mogucnost da produzis osnovnu garanciju na jos par godina uz doplatu.

Sto se tice baterija za laptopove one, kao i AC adaptera, oni su sasvim druga prica, koju treba odvojiti od samih prenosivih racunara u analiziranju ukupog kvaliteta nekog laptopa kao celine. AC adapteri se vec mogu svrstati u istu grupu sa napajanjima za desktop i ostale racunare jer se proizvode u istim fabrikama kao i ATX napajanja, a baterije su opet grupa sama za sebe. Evo oba MSI-a kod mene kuci imaju baterije sa UL brojem E184259 tj. po broju ih pravi SIMPLO TECHNOLOGY CO. LTD. od koga baterije kupuju i HP i DELL i gomila drugih. AC adaptere je napravio Delta Electronics inace jako kvalitetan OEM za napajanja ciji se AC adapteri mogu naci upakovani sa gomilom notebookova razlicitih brendova, pa cak i onih ultra mega giga high end varijanti. Da rezimiram. Mnogo je toga vrlo slicnog u danasnjim laptopovima tako da sam licno prilicno oguglao na sve brendove i nemam nameru da placam vise za ime i za sad se nisam prevario ni sa jednim sto sam licno posedovao ili preporucio nekome da kupi.[/iznudjen off-topic]

[Ovu poruku je menjao Binary Mind dana 29.10.2009. u 12:32 GMT+1]
 
0

Miroslav Ćurčić
ex mVeliki
Novi Sad

Član broj: 19034
Poruke: 1118
*.adsl.eunet.rs.



+19 Profil

icon Re: Molim za savet Toshiba ili Asus29.10.2009. u 12:01 - pre 175 meseci
Ja uvek lobiram za Toshibu,
evo više od dve godine Toshiba Satellite L100 fercera bez z.
"The quieter you become, the more you are able to hear."
Blog | PowerCMS
 
0

joes@
Slavko Mitrovic
Smederevo

Član broj: 49749
Poruke: 127
79.101.89.*



+1 Profil

icon Re: Molim za savet Toshiba ili Asus29.10.2009. u 18:43 - pre 175 meseci
Baterije su sastavni i po nekima važan "detalj" na lap topovima. Meni je značilo da, naravno u skladu sa perfomansama, nema zamerki na bateriju. Čitao sam na nekolicini sajtova mišljenja vlasnika i jednog i drugog brenda. I tamo, kao i ovde ima različitih mišljenja, ali je preovladavalo mišljenje da je neki brendovi nikako da naprave ili kupe dobru bateriju. Kao što za Toshibu je bilo mišljenje da imaju sasvim solidne baterije. Možda kupuju kod istog proizvođača, ali vlasnici pomenutih lap topova ne dele to mišljenje. Jednostavno baterije su im katastrofa. O tome možete čitati i na drugim forumima.
Ovaj forum je postao previše "srčan" tj neki ljudi nečija mišljenja smatraju loša ili čak neprimerena i pokušavaju nekom vrstom sugestije odstrane te "neznalice". Pa dobro. Ima vas raznih. Meni je važno ono mišljenje oko koga se složi većina. Ali to je problem u ovoj zemlji - svako sluša sebe a ne drugoga. Ako na pr. 50 diskutanata sa ličnim ili tuđim iskustvom kaže da Acer ima lošu bateriju, a 15 "eksperata" tvrdi suprotno, naravno da ću prihvatiti mišljenje da Acer ima stvarno lošu bateriju. Svaka kompanija pravi kalkulacije i kombinacije, a Acer se možda odlučio da svojim kupcima ponudi dobru konf, a baterija (?) ... pa ima adapter, šta će baterija. Samo smeta!?
 
0

Binary Mind
11040

Moderator
Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3778 Profil

icon Re: Molim za savet Toshiba ili Asus30.10.2009. u 09:31 - pre 175 meseci
@joes@

Ne dozvoli da te tekst na ekranu dotice. Zadnjom porukom si objasnio kako stizes do svojih stavova. To ne znaci da svi treba da dolazimo do saznanja citajuci internet forume. Neki od nas ovde se stvarno bavimo hardverom i dolazimo do svojih stavova ne samo citajuci forume nego i na osnovu prakticnih iskustava na poslu kojim se bavimo tako da nas ima raznih. Posto je tema vec odavno otisla u daleki off-topic, zakljucacu je, a ti @joes@ ako te nesto konkretno interesuje o odrdjenim brendovima laptopova zapocni sopstvenu temu.
 
0

[es] :: Laptopovi :: Molim za savet Toshiba ili Asus
(Zaključana tema (lock), by Binary Mind)

[ Pregleda: 4022 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.