Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

iGO 2006 radi a iGO8 nece

[es] :: GPS :: iGO 2006 radi a iGO8 nece

[ Pregleda: 7421 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

toxicMaster
Novi Sad

Član broj: 171880
Poruke: 90
212.200.139.*



+3 Profil

icon iGO 2006 radi a iGO8 nece26.10.2009. u 10:59 - pre 176 meseci
Imam GPS Typhoon MyGuide 3600, nasao sam da je to kopija Yakumo EazyGO i Easylite 3600 GO. Na njemu mi sasvim normalno radi iGO 2006, ali posto su poslednje mape iz 2008. god hteo sam da instaliram iGO8. Nasao sam verziju iGO 8.3.4.102680 i uspeo da je pokrenem, i sve deluje ok ali nikako nece da nadje satelite. Znaci pokrene se, mogu da trazim adrese i pregledam kartu samo nema gps signala.

Ima li neko ideju sta bi mogao biti problem? Mozda postoje podesavanja u sys.txt da program prepozna uredjaj?
 
Odgovor na temu

mkvision

Član broj: 238204
Poruke: 6
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Re: iGO 2006 radi a iGO8 nece02.11.2009. u 15:21 - pre 176 meseci
Zdravo, ovaj nazalost ne znam odgovor na tvoje pitanje ali bio bi veoma sretan i zahvalan ako je moguce da mi kazes kako si uspeo da instaliras iGO 2006 na tvoi Typhoon, ja imam typhoon 3200 GO pretpostavljam da je procedura ista... eto hvala puno...
freeee
 
Odgovor na temu

toxicMaster
Novi Sad

Član broj: 171880
Poruke: 90
212.200.139.*



+3 Profil

icon Re: iGO 2006 radi a iGO8 nece09.11.2009. u 09:17 - pre 175 meseci
Ja sam ga dobio sa vec instaliranim iGO 2006, a ne znam sta fabricki dolazi uz njega. Nisam imao vremena da se igram sa njim ali ovih dana cu pokusati da instaliram MioPocket 3.0, iz njega se lako moze startovati bilo koji navigacioni program. Ako hoces da otkljucas uredjaj, imas ovde negde na forumu postupak, jako je jednostavno, samo ti treba registry editor gde podesis da se ne pokrece njegov default program vec explorer.exe. Ako ne uspes da nadjes mogu ti detaljnije objasniti.
 
Odgovor na temu

mkvision

Član broj: 238204
Poruke: 6
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Re: iGO 2006 radi a iGO8 nece09.11.2009. u 14:39 - pre 175 meseci
hvla na odgovoru, ja sam vec prosli dana pokusao da otkljucim na nacin koji si ti spomenuo, znaci imam taj registry editor i promenio sam to u registru ali nista, cim ga restartujem on se automatski vraca na default ili kao uopste da ne reaguje na ta promena. Pokusao sam i sa par stvari nesto kao unlockers ali opet nista, sa neki program samo na trenutak sam vidio kako je uredjaj otklucen ali to je bio deo od sekunde i opet mi se otvorila myguide applikacija...

tako da bio bi zahvalan ako ista mi preporucis da uradim pa makar i neko detaljno objasnjenje da vidim valjda gde gresim, ili mozda neki link da skinem vec gotov softver sta bi se recimo pokretao sa sd kartice ako je to moguce... ???


freeee
 
Odgovor na temu

toxicMaster
Novi Sad

Član broj: 171880
Poruke: 90
212.200.139.*



+3 Profil

icon Re: iGO 2006 radi a iGO8 nece10.11.2009. u 10:00 - pre 175 meseci
Sve sto ti treba je da skines MobileRegistryEditor, besplatan je i mozes ga naci ovde http://mobile-registry-editor.en.softonic.com/pocketpc. Povezes GPS preko USB-a na komp i u programu odes na: HKEY_LOCAL_MACHINE/init/launch80. Promenis vrednost "MainPage.exe" u "explorer.exe" i resetujes GPS. Jedino sto mi pada na pamet je da ti radis hardverski reset pa ti se vrate fabricka podesavanja. Treba da ga resetujes softverski (kod mene postoje dva razlicita dugmeta).

Nakon toga treba da dobijes desktop sa par ikonica i start meni (koji se cesto ne vidi ).

Kod mene na SD kartici postoji fajl "addons.txt" gde mogu da unesem putanje do programa, koji se onda pojave na glavnom meniju. U stvari taj fajl parsira MainPage.exe i dodaje linkove ka programima u meniju.
 
Odgovor na temu

mkvision

Član broj: 238204
Poruke: 6
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Re: iGO 2006 radi a iGO8 nece12.11.2009. u 23:32 - pre 175 meseci
Kolko ja znam reset moze da se uradi na ovaj uredjaj na dva nacina jedan je kad protnem iglu u taj mali otvor a drugi je kad uradim "slide" t.j. on ili off .

Ja sam svakako uradio reset i na jedan i na drugi nacin i u registru sve se vraca na fabricki podeseno. To me jako cudi..

Drugu cudnu stvar je sto kod mene u registru nepostoi MainPage.exe vec se program pokrece od MRCST.exe pa sam to promenio u explorer.exe uradio taj soft reset sa "slide" klizacu dugme i djabe nista sve se vraca kako sta je fabricki bio.

Evo u prilogu uradio sam i screen shotove pa zamolicu te da ih pogledas kako mi izlgleda register i kako izgledaju fajlove na program MyGudie koi dolazi integrisan na flash memorije unutra samog uredjaja.

http://img233.imageshack.us/i/typhoon3200go.jpg/

http://img81.imageshack.us/i/typhooninside1.jpg/

http://img233.imageshack.us/i/typhooninside2.jpg/

http://img687.imageshack.us/i/typhooninside3.jpg/



Jel si uspeo da pokrenes MioPocket 3.0 ?


Jedino resenje mislim da je da nadjem neki gotov softver i da ga ubacim na sd karticu, jel tvoj softvet dolazi na sd ili je unutra na flash-u ?

Jer ako je na SD zamolio bi te ako je nekako moguce da mi ga posaljes nekako... ili da mi das neke druge savete sta da uradim ?

Hvala puno :)


freeee
 
Odgovor na temu

toxicMaster
Novi Sad

Član broj: 171880
Poruke: 90
212.200.139.*



+3 Profil

icon Re: iGO 2006 radi a iGO8 nece16.11.2009. u 08:55 - pre 175 meseci
Koliko ja znam, bar kod mene je tako, je da guranjem igle u taj mali otvor radis soft reset, a hard reset je sa on-off prekidacem.

Ovako kako si podesio registry na prvoj slici MRCST.exe ce se startovati posle explorer-a, tako da ces opet videti njegov fabricki program. Sve sto treba da uradis je da izbrises poslednju liniju (Launch80,String,MRCST.exe). Naravno, preporuka je da uvek imas napravljen backup.

Ja sam na mom uredjaju startovao MioPocket 3.0 bez problema. Mada, kada je prosla instalacija program se nije pokrenuo (ni posle reseta). Morao sam rucno da dodam putanju u registry nakon cega se startovao. Sustina je da imas program na njegovom flash-u koji ce "znati" da pokrene programe koje ti snimis na karticu. Umesto "explorer.exe" ti mozes staviti i putanju do MioAutoRun.exe.

Najjednostavnija varijanta koju mozes uraditi je da snimis instalaciju MioPocket na karticu, startujes explorer i iz njega pokrenes instalaciju.

Evo i postupka koji sam nasao negde:
Citat:

Kako se instalira: prvo treba downloadovati poslednju verziju MioPocket-a sa zvanicnog sajta/foruma: http://gpspassion.com/forumsen/topic.asp?TOPIC_ID=126303, pa birajte RapidShare ili MediaFire...

Pre instalacije MioPocket-a, moja preporuka je da formatirate SD karticu.

Kao sto mozda vec znate, postoje 2 nacina instalacije MioPocket-a:
- SD-Free (bez SD kartice tj. direktno na uredjaj) - NIJE PREPORUCLJIVO!!!
- SD Card Instalacija

Zasto prvi nacin nije preporucljiv? Zato sto se menja originalni sadrzaj uredjaja i ukoliko niste najstrucniji, postoji mogucnost da "zeznete" uredjaj da nece da se pokrene ili slicno. Zato cu vam ovde objasniti preporuceni nacin instalacije: na SD karticu.

Dakle, nakon sto downloadujete najnoviju verziju, otpakujte ceo sadrzaj paketa negde na hard disk, NE NA KARTICU! Zatim, kopirate foldere MioAutoRun i Media na root kartice tako da izgleda kao (\Storage Card\MioAutoRun i \Storage Card\Media). NIKAKO NE KOPIRAJTE SDFree FOLDER NA KARTICU!!!

Kada ste to uradili, onda bi trebalo da kreirate jedan folder, takodje na root SD kartice. Ime tog foldera zavisi od modela vaseg uredjaja i to mozete videti u ReadMe fajlu od MioPocketa (da ne bi prevodio za svaki uredjaj, nema potrebe). Konkretno, za Mio Moov 330 taj folder se zove Cobia_410_64. Posle toga, u taj folder treba kopirati sledece fajlove: MioAutoRun.exe, MioAutoRun.mscr i MortScript.exe a zatim treba preimenovati MioAutoRun.exe u Auto.exe i MioAutoRun.mscr u Auto.mscr.

I to je to :)

Kako se dalje instalira: startujete uredjaj i pustite ga da se normalno pokrene. Takodje, pustite uredjaj da nadje satelite (uhvati signal) posto MioPocket nece hteti da se instalira ako nema signala sto znaci da ako ste u kuci, morate izaci na terasu :( Kada se uredjaj pokrenuo i uhvatio signal, ubacite karticu u uredjaj i instalacija MioPocket-a bi trebala da krene.....


Kada se MioPocket uspesno instalira i pokrene, primeticete da ima razne programe... neke office alate, igrice, media player-e kao i navigacione programe... E pa, sve je istina sem zadnjeg: nema navigacionih programa vec samo njihovih ikonica, navigacione programe morate sami ubaciti. Najjednostavniji za ubacivanje je iGO jer sve sto je potrebno je kreirati folder iGO na root SD kartice i u nju iskopirati sadrzaj iGO paketa koji mozete skinuti na torrentu: poslednja verzija je cini mi se 8.3.2.93112. Preporuka, ne skidajte iGO Amigo jer nema sve opcije koje ima ova verzija.
 
Odgovor na temu

dakovact
Tomislav Đakovac
HR

Član broj: 58727
Poruke: 130
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: iGO 2006 radi a iGO8 nece26.11.2009. u 23:23 - pre 175 meseci
I ja imam taj famozni typhoon 3200 go.
Jel zna ko kako da instaliram garmin na njega ako se moze?
Ako ne kako instaliram neke druge mape za hr sr i bosnu i sloveniju?
Moze i na mail [email protected]
Vec me izludio taj gps probao sam po ovim uputstvima instalirat na karticu ali nikako da uspijem pokrenit navigaciju.
Instaliram taj miopocket ali mape nikako.
Unapred hvala
POZDRAV
 
Odgovor na temu

mkvision

Član broj: 238204
Poruke: 6
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Re: iGO 2006 radi a iGO8 nece29.11.2009. u 12:48 - pre 175 meseci
Eve posle zavrsetka privaten obaveze da se oglasim i ja, najpre da se veliko hvala na to toxicMaster, sta mi je dao ideje za neke stvari i pristupe.

Nazalost sve ovo sta smo pre priclai nista nije funkcionisao, zbog cega ne znam. Trazeci po netu sam naletio na najednostavnii nacin kako da se otkljuci taj gps , t.j. da dodjem do explorer

To moze da se uradi:

1. gurne se igla u sitna rupica sta je ispod gps-a
2. u isto vreme drziti dugme sta se nalazi sa strana gps-a

Vise puta sam probao dok nisam usoglasio pravi tajming, i eto otkljucio se gps.

Na taj isti forum, pronasao sami gotov paket od iGo instalacije koji odlicno funkcionise na typhoon 3200 go.

Sve sta sam uradio je:

1. Usao u flash

2. Usao u myguide folder

3. Backup-ovao fajlove tamo

4. Nakon bacuup obrisao sam ih

5. Iskopirao iG0 folder u flasu na mesto gde je bio folder MyGuide i preimenio sam folder iGO--> MyGuide

6. Isto tako sam preimenio i imena na exe fajl koi je bio igo.exe u myguide.exe

7. Sve mape i ostale stvari sam snimio na fleshu i sve se to automatski pokrenulo svaki put i radi bez problema, satelite nalazi za par minuta.


Eve i link od gotovi iGO program mozda za neko bice od korist :)

http://rapidshare.com/files/313013639/working.rar.html

@dakovact , probaj ovo sta sam opisao, ako nesto ima frke slobodno pitaj. pozz



freeee
 
Odgovor na temu

dakovact
Tomislav Đakovac
HR

Član broj: 58727
Poruke: 130
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: iGO 2006 radi a iGO8 nece29.11.2009. u 17:36 - pre 175 meseci
Nemogu skinut sa tog linka neda mi rapid share kaze da moram bit premium user.
Jel imas koji drugi link.
I ako ti nije problem da mi posaljes taj beckup sto imas.I one txt filove IGOPATH i sys ako imas.
Dok sam cacko po njemu vise mi se nepojavljuje navigacija samo igre postavke vrijeme i slike.
Hvala
POZDRAV

[Ovu poruku je menjao dakovact dana 29.11.2009. u 19:24 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao dakovact dana 29.11.2009. u 20:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mkvision

Član broj: 238204
Poruke: 6
*.cabletel.com.mk.



Profil

icon Re: iGO 2006 radi a iGO8 nece01.12.2009. u 10:37 - pre 175 meseci
Nerazumem zasto nemozes da skines fajlove sa linka, znaci kad kliknes na link, onda klikni na free user i sacejak tajmer da dodje do 0 i onda kliknes na download. Kad vec jednom imas taj program netreba ti nista drugo, osim da uradis ono sta sam napomenuo. Probaj ponovo pa javi ...
freeee
 
Odgovor na temu

dakovact
Tomislav Đakovac
HR

Član broj: 58727
Poruke: 130
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: iGO 2006 radi a iGO8 nece01.12.2009. u 10:53 - pre 175 meseci
Uspio sam skinut juce.Windowsi su mi otisli pokupio sam neki virus.
I napravio sam da radi.Probat cu se jos zaje.... da stavim da ima hr glas.
HVALA
POZDRAV
 
Odgovor na temu

[es] :: GPS :: iGO 2006 radi a iGO8 nece

[ Pregleda: 7421 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.