Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet

[es] :: ISP :: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 332486 | Odgovora: 1121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aldieb
Slobodan Andjelkovic
Beograd

Član broj: 66671
Poruke: 11
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet24.06.2008. u 15:30 - pre 192 meseci
pa eto reko cisto da javim ... dolazili serviseri , zamenili celokupnu instalaciju od njihove bandere do kuce a potom i instalaciju unutar same kuce , sada internet radi , doduse modem i dalje je na granicnim vrednostima ali ono sto je najbitnije ... radi ... E sada ovi sto su bili rekose da modem radi na granicnim vrednostima jer od njihove bandere do mene ima 100-120m razdaljine pa se tu javljaju gubitci ? I da ako se ponovo problem pojavi jedino resenje ovaj put ce mi biti ugradnja pojacivaca sa aktivnim pojacavanjem odlaznog signala (ili tako nesto ) koji kosta oko 10000dinara navodo... E sad eto ja molim boga da sve radi ubuduce jer te pare .... pa u svakom slucaju imaju bolju primenu
 
Odgovor na temu

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
92.244.139.*



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet13.10.2008. u 19:53 - pre 188 meseci
Samo da prenesem informaciju, ako je neko zainteresovan za internet kod vektora, trenutno je na snazi podela korisnika na 2 opsega ip adresa, jedni sa 91.185.x.x koji nemaju problema, kao i na 92.x.x.x kojima internet u vecernjim casovima kao i vikendom radi kao dobar stari modem. Eto imate informaciju, pa ko voli lutriju neka uzme net kod njih, i srecno sa ip adresom, trebace vam.

p.s. adsl i iptv vs vektor 2:0 , bolji net ( ne moze biti gori od <100kbit/s ) i bolji tv signal ( gore od vektora moze ali tesko izvodljivo sa iptv tehnologijom )
 
Odgovor na temu

aldieb
Slobodan Andjelkovic
Beograd

Član broj: 66671
Poruke: 11
92.244.138.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet13.10.2008. u 22:43 - pre 188 meseci
Em sto su me GRESKOM banovali sa foruma , i sad vec nedelju dana se jurim sa adminima da to srede (naime greskom su mi banovali na vektor forumu IP - aka ja sam koleteralna steta kao i jos 10 ljudi koji verovatno nisu na forumu da bi oni banovali 1 liq-a...) EM SADA saznajem i za ovo .... Brzina neta mi je ravna Dial-UPu uvece .... Sezame here I come
 
Odgovor na temu

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
92.244.139.*



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet14.10.2008. u 07:30 - pre 188 meseci
Ma njihov forum je skroz smesan, tamo iam vise obrisanih poruka nego sto ih ima, mada moram da ih pohvalim da su vredni, evo vec od ranih jutarnjih casova brisu poruke :) , neki lik je napisao da su najgori provajder i da je presao kod telekoma, steta sto ne rade na poboljsanju usluge vise nego sto obracaju paznju na imidz na forumu al ajde sad...
Inace ne mogu da te banuju preko ip adrese iz prostog razloga sto se ona menja, mogu samo preko imena, mozes bez problema da se ponovo registrujes, doduse ne shvatam zasto bi i zeleo to jer ako uputis neku kritiku obrisace ti post, a cemu sluzi forum ako ne kritikujes, da necemo da ih hvalimo mozda?
 
Odgovor na temu

Laci
Beograd

Član broj: 5568
Poruke: 54
195.222.97.*

Jabber: jok@ja.bre


+3 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet14.10.2008. u 08:41 - pre 188 meseci
Forum ? Hahaha ...

Pa to je smeh i sirotinja. Tragikomedija. A I-net je skoro ravan forumu po usluzi.
Bio sam prinuđen zbog privremenog preseljenja da koristim Vektor ... Hvala bogu, vratio sam se na SBB.
Ne volim DOS-OVCE
& stop the USA agression!
 
Odgovor na temu

aldieb
Slobodan Andjelkovic
Beograd

Član broj: 66671
Poruke: 11
92.244.138.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet14.10.2008. u 10:17 - pre 188 meseci
Shomi sinak znam da si popularan na vektor forumu :) A sto se tice onoga da ne mogu da banuju ip - o da mogu ... user/pass mi nije banovan - odem sa kog oces kompa koji nije u mom ip opsegu (komsija 2 ulice dalje isto na vektoru) i moj user i pass radi ... al ajd sve to na stranu I R happy evo od ranog jutra je net proradio hahahahha
 
Odgovor na temu

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
92.244.139.*



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet14.10.2008. u 11:31 - pre 188 meseci
Hehe, ne mogu da budem popularan kada me nema, samo sam se registrovao na brzaka kao cisco da postavim post jedan, i za divno cudo nisu mi obrisali post , a za ip znam da mogu da blokiraju preko ip-a ali je to toliko glupo sa obzirom da se ip menja da mi takva vrsta bana dodje smesna, ali eto, prevarih se, vektor me uvek iznenadi .

edit: e da, zaboravih da pitam, pretpostavljam da ti ip adresa pocinje sa 92.x.x.x cim ti lose radi?

edit2: razgovarao sa direktorom opet danas, navodno je u cudu da li je moguce da ne radi nista bolje ( obratite paznju da je pitao da li je ista bolje, a ne da li radi kako treba ), demantovao da nema veze sa ip adresama sto nije tacno, rekao da je nemoguce da oni uskracuju isporuku interneta ( ubaciti nekog smajlija, ili ceo red smajlija ovde ), u svakom slucaju ja sam rekao da jos danas i sutra ako ne nameste ja sam primoran da uzmem adsl, na sta je rekao "ne ne morate da prelazite na adsl..." , hehe pa sta da radim, da se pomirim sa tim da me zezaju svako vece... U svakom slucaju nema jos ni 19h a vec je los internet, dakle jos sutra imaju rok, a ja za svaki slucaj odoh da vidim sta ima novo oko iptv-a , poz.

[Ovu poruku je menjao SomiKnight dana 14.10.2008. u 18:56 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
92.244.139.*



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet16.10.2008. u 10:40 - pre 188 meseci
Epilog: rok koji sam im dao je istekao, nisu se ni potrudili da urade ista po tom pitanju, tako da sto se mene tice, ja vise ne mogu da slusam lazi od tehnicke podrske , razumem direktora koji me laze vec dva puta, ali on makar uzme neke pare na kraju, dok ovi iz tehnicke za sicu da padaju na taj nivo ne razumem stvarno, ali njihov problem. Podela na dva opsega ip adresa i dalje stoji, i koliko vidim nemaju nameru da prestanu sa tom praksom, ne mogu da zamislim ako sad uskoro bude neko povecanje brzine, pa tek onda nece raditi kako treba, iz iskustva od proslog povecanja.
Ko je pratio ovu temu zna da sam i prosli put hteo da predjem na adsl, ali nije bilo portova na zalost, sada nadam se ima, videcu da uzmem i iptv, cena skoro ista kao kod vektora, slika ne moze da bude losija, ton takodje, kasnjenje zvuka na raznim kanalima, i rad samo jednog kanala, prosto je smesno pored iptv-a.
Eto toliko ko zeli internet, nikako kod vektora, poz/
 
Odgovor na temu

thomb 9
Marko Markovic
Beograd

Član broj: 197731
Poruke: 5
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet16.10.2008. u 20:42 - pre 188 meseci
Interesuje me samo jedna stvar, a to je da li mi pripadamo istom kablovskom provajderu? Ja zivim na Novom Beogradu i na Vektorovom internetu sam oko godinu, godinu ipo i mogu ti reci da sam zadovoljan. Realno gledano ako izuzmem par, ali zaista par, kracih zastoja (receno mi je da je to trenutno zbog zagusenja saobracaja sto i nije neko srecno objasnjenje) mogu ti reci da sam cak i prezadovoljan imajuci u vidu zemlju u kojoj zivimo.

Kao i ti i ja sam svojevremeno bio na forumu Vektora, ali kad sam video kakva se imbecilna pitanja tamo postavljaju digao sam ruke. Evo ti biser nad biserima: lik je otvoreno kukao sto mu je download pao sa, lupicu, 120 KB/s na 100 Kb/s pri preuzimanju sa torrenta. Svaka cast drugom liku koji mu je izracunao da on sa tom usporenom brzinom moze za dva dana skidanjem filmova da isplati svoju internet pretplatu....

Jos jedna stvar. Hvalis se da si pricao sa direktorom Vektora. Ako je to istina onda je Vektor nabolji provajder u Srbiji. Jer znas kada ces da pricas sa direktorom Telekoma ili SBB... malo juce!

Samo malo realnosti, nista vise..

Uzivaj!
 
Odgovor na temu

aldieb
Slobodan Andjelkovic
Beograd

Član broj: 66671
Poruke: 11
92.244.138.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet17.10.2008. u 00:56 - pre 188 meseci
Mozda je tebi optika do ispred zgrade pa imas srece ... Takodje to sto pricas o forumu ... uzeo si 1 primer od 1000 a uglavnom vektorovci ispadnu budale a ne korisnici kao sto si ti napisao... a ovo poslednje oko direktora ... ma daj bre ... vrti se na info kanalu stalno da moze sa njim da se prica i da na "moj panel" imas opciju da posaljes mail direktoru - sto i uradih a odgovori mi obicna RV podrska sa copy/paste odgovorom ... Zesce sad pocinjem da sumnjam da ti ne radis u vektoru :P
 
Odgovor na temu

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
92.244.139.*



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet17.10.2008. u 22:29 - pre 188 meseci
Nije da me vise interesuje vektor uopste ali ne mogu a da ne prokomentarisem
Kao prvo razgovor sa direktorom je najgluplja stvar koju neka firma moze da uvede! Cemu to? Meni problem treba da resi tehnicka podrska valjda? Posle mesec dana cimanja sa tehnickom podrskom oni mene upute na direktora, i kad ih ja pitam, pa dobro jel taj direktor bolje zna od vas posao koji vi treba da radite, oni samo cute... sta ce... Ovaj razgovor sa direktorom je samo kupovina njihovog vremena, on meni u cetvrtak kaze, razgovarajte sa direktorom, a razgovor utorkom, to je minimum 5 dana kupovine vremena u kojem periodu oni kradu internet od vas... I da na kraju to ima nekog smisla, nego dva puta, znaci 2 duge nedelje problema, direktor mene LAZE , da li bi tebi ista znacilo da pricas sa direktorom telekoma a on ti prica price za malu decu? Da te ubedjuje da nema dva opsega ip adresa, i da ni slucajno ne moze da se desi da oni uskracuju protok nama?!?!?!? I ljudi ustekaju modem preko usb-a, i promeni im se ip adresa i momentalno im radi internet kako treba, vrate na lan , stara ip, opet los internet, nikakve filozofije, to kazes direktoru, a on opet po svom, samo da te otkaci sa poznatom, pogledacemo o cemu se radi, i tako do sledece nedelje? Super.
I sta oni urade, kad ljudi provale za dve ip adrese, i pocnu da pisu na forumima , nameste da sad oba opsega rade isto, ali evo, usporeno, dakle ne radi na maximumu, i ima prekide signala, OCIGLEDNO nemaju dovoljno zakupljenog neta, pa ga kradu od nas...
I da stavim jednog smajlija, moram, za recenicu "...onda je Vektor nabolji provajder u Srbiji..."
Dakle po tebi je bolji provajder cijeg moram direktora da zovem da mi ne bi resio problem, jer on to i ne zeli vec zeli moje pare samo, umesto da lepo nemam problema kod sbb-a kod koga bi imao duplo brzi net za iste pare? Hmm///

edit: heh, tek sad vidim, marko markovic, i to prva poruka, strasno, i to ozbiljna firma da radi, jasta///

[Ovu poruku je menjao SomiKnight dana 17.10.2008. u 23:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

thomb 9
Marko Markovic
Beograd

Član broj: 197731
Poruke: 5
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet17.10.2008. u 23:01 - pre 188 meseci
E sad uzeo si isecak iz recenice da je Vektor najbolji provajder, itd... Apsolutno se slazem da Vektor nema konkurentnu ponudu sa SBB-om to je valjda svima jasno i da je Telekom veci sistem i da bi i on trebao logicno da ima jacu ponudu, a nema. Nemoj da mislis da sam ja kao prezadovoljan Vektorom, ali nisam ni nezadovoljan, samo brate ne volim preterivanje ni u jednom pogledu zato sam i napisao prethodnu poruku. Pa ja bi za svoju lovu mogao da imam kod SBB-a 2 mega i da pevam.

Ok, vidim da si u postovima pokazao jaku volju da istrpis problem sa netom i da si ih kontaktirao nekoliko puta. Ako su ti vec dolazili majstori na kucu i tehnicka podrska "pratila" (vrlo popularan termin) modem ili sta vec tu problem moze biti samo sa strucnoscu. Gledam iz svog ugla sto bi ja trosio svoje resurse na posao za koji znam da ne mogu da uradim, valjda je bolje da se koncentrisem na ono sto znam i da na kraju nesto i zaradim... Zato mi nije jasno zasto ljudi gube vreme ako znaju da ne mogu da poprave situaciju...

Zasto ti sve ovo pricam... Bio sam na ADSL-u (nije Telekom da ne gresim dusu, a druge necu da opanjkavam vec ih jednostavno menjam) i sve je bilo super. A onda su nas obavestili da menjaju neku stanicu ili sta vec i da ce biti prekid "internet saobracaja" jedan dan. E pa prekid je bio MESEC i kusur dana, a za to vreme nisi mogao da dobijes nijednu informaciju jacu od "radovi su u toku, ocekujemu skoru normalizaciju". I to od koga... pa verovatno od neke call-ribe koja lakira nokte i ceo dan kao papagaj govori isto... Mozda da su pokazali bar neku inicijativu ne bi izgubili korisnika....

PS. Aldieb: ko zna mozda se zaposlim u Vektoru, ali prvo moram da zavrsim skolu .



[Ovu poruku je menjao thomb 9 dana 18.10.2008. u 00:11 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
92.244.139.*



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet18.10.2008. u 08:17 - pre 188 meseci
Citat:
Nemoj da mislis da sam ja kao prezadovoljan Vektorom, ali nisam ni nezadovoljan

A sto nisi prezadovoljan ako ti sve radi kako treba? Ja bih bio, kazes ne volis preterivanje, koje preterivanje? Vidi, ja sa naglasio direktoru oba puta, da NECU da me lazu i zavlace, neka slobodno kazu da imaju problema, ocekujemo da se resi tad i tad, i ok, ja bih istrpeo, ali ne vredi. Doduse da ne gresim dusu, moguce je da njegovi radnici kradu net, a da on nema pojma o svemu tome, ali sam toliko ubedjen da nije tako da ne zelim da mu se izvinjavam unapred.

Citat:
dolazili majstori na kucu i tehnicka podrska "pratila" (vrlo popularan termin) modem

Ne nisu mi dolazili majstori, to me je jedan lik iz podrske lagao da ce doci, nisu valjda znali sta da mi kazu vise, time su odlozili par dana problem, da bi mi nakon tih par dana rekli, pa ekipa ni ne mora da izlazi na teren, vidimo mi sve odavde, samo jedna od mnogih lazi kojih sam se naslusao u zadnjih mesec dana. I kako ti znas da je pracenje modema popularna stvar kad nikad nisi imao problema? Ja da nemam problema ne bih ni odgovarao u ovoj temi, koji je tvoj motiv da dodjes i branis vektor ne znam, jos i da se registrujes samo zbog toga, hehe... Ali dobro ajde da ti verujemo da nisi "vektor" nego neki skolarac, nebitno.

Citat:
tu problem moze biti samo sa strucnoscu.

Nema tu nikakvih problema sa strucnoscu, sasvim su dobri oni sto se tice shape-ovanja saobracaja neta, strucni su i te kako, znaju oni svoj posao, problem je sto je posao administratora da ti smisle kako da ti uskrate net, a tehnicke podrske da te zavlaci sto duze, dok se tamo ne uzmu pare za sve to, tako da ja slobodno potpisujem da su tamo administratori strucni, problem je u politici firme. Srecom sada je konkurencija u vidu adsl-a i iptv-a dosta jaka, pa ako misle da opstanu neka razmisle hoce li da menjaju politku ili ne, njihov problem.
 
Odgovor na temu

thomb 9
Marko Markovic
Beograd

Član broj: 197731
Poruke: 5
*.cpe.vektor.net.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet18.10.2008. u 10:05 - pre 188 meseci
"I kako ti znas da je pracenje modema popularna stvar kad nikad nisi imao problema?"

Nisam prezadovoljan jer mi je internet svojevremeno "stucao" 3-4 dana (15 minuta je ok, 10 minuta nema nista - mrtvo more), a podrska prvi put rekla da je to trenutno, drugi put da ce staviti modem na "pracenje" i treci put da je modem na "pracenju". Tek posle cetvrtog zvanja se situacija popravila. I sada ima povremenih padova, ali ne kao tih nekoliko dana. Valjda kad sam uvideo kako moze da bude, sad sam zadovoljan samo kad se net kotrlja...
 
Odgovor na temu

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
*.cpe.vektor.net.



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet18.10.2008. u 16:40 - pre 188 meseci
Hehe obratite paznju na post podrske koja odgovara posle toliko vremena:
http://forum.vektor.net/index....ic,1888.msg14690.html#msg14690

Znaci tuga jedna koliko se prave blesavi, ne vredi oni i dalje ne kapiraju da sa lazima nece napredovati, vec samo sa boljim odnosom prema korisnicima, ej pa jos na kraju vredjaju da postavljamo mozda fake rezultate, strasno... inace, tomb 9 jesi ti pisao taj odgovor za podrsku? :P

edit: pogledam ponekad forum preko proxy-ja, ono je tuzno sta oni pisu tamo, pa nakon sto su pobrisali gomilu postova gde su ljudi reagovali na njihovo besmisleno objasnjenje, oni sada drze pricu sledecu : <quote>REALNO STANjE
Samo su se dve osobe javile privatnom porukom da imaju problem sa brzinom. Od toga jedna ima problem samo sa p2p a to je tema koju smo puno puta polemisali.</quote> i to je za njih realno stanje?!?!?!?! Ne kapiram samo koga oni lazu? A dobra fora je sto bi trebalo kao banovan clan da im posaljem pm pa da oni steknu jos realniuju situaciju, heh...

[Ovu poruku je menjao SomiKnight dana 20.10.2008. u 13:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

mizantrop
beograd

Član broj: 125818
Poruke: 72
*.vektor.net.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet28.10.2008. u 10:24 - pre 188 meseci
Ja se potpuno slazem da je forum najvece smece koje sam ikad video ili drugim recima ne sluzi nicemu.
Ali i ja moram da kazem da bar meni net radi ok osim kad su radovi. Ja sam na proxy-ju 256/64 i sve je za sad ok a to je od marta ove godine kada sam i uveo net.
Inace sam na novom bgd-u. Eto to je to....

Pozz!!!
Bolje ziveti tisucu godina kao milijunas nego tijedan dana kao bijednik.....
 
Odgovor na temu

PHPLab
Nikola Stojkovic
Beograd

Član broj: 154843
Poruke: 27

Sajt: https://upti.pro


Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet28.10.2008. u 10:40 - pre 188 meseci
Vektorov forum sluzi da svojim korisnicima deli dnevni/nedeljni/permanentni ban ukoliko se zale na usluge :D
Provereno :)

@edit:

Vektorov default odgovor na pitanje povecanja brzine interneta:
Citat:
Vektor je u završnom procesu "digitalizacije", molimo vas za strpljenje.
:D :D :D :D

[Ovu poruku je menjao PHPLab dana 29.10.2008. u 10:51 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SomiKnight
Milorad Jelic
Beograd, Borca

Član broj: 15829
Poruke: 185
92.244.139.*



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet30.10.2008. u 18:43 - pre 188 meseci
Evo pada kisica pa se setih da su imali izgovore za los rad: "pa gospodine vidite da je nevreme pa imamo problema..." sta ces radili ljudi verovatno kod wireless provajdera pa im ostane iz navike :)
 
Odgovor na temu

PHPLab
Nikola Stojkovic
Beograd

Član broj: 154843
Poruke: 27

Sajt: https://upti.pro


Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet30.10.2008. u 19:31 - pre 188 meseci
Haha... Da znas, komsho... :)
 
Odgovor na temu

aldieb
Slobodan Andjelkovic
Beograd

Član broj: 66671
Poruke: 11
92.244.138.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet30.10.2008. u 20:03 - pre 188 meseci
Ti se salis ... A meni se place... Postoje price koje su verovatno i istinite da mi u Jajincima i dobijamo neto od Vektora preko wireless-a ................. To bi objasnilo par stvari ...
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 332486 | Odgovora: 1121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.