Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet

[es] :: ISP :: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 332466 | Odgovora: 1121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

atheista
Beograd

Član broj: 4418
Poruke: 104
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet11.10.2005. u 19:52 - pre 225 meseci
Kako bre sad nekome radi, a nekome ne radi P2P? Da li postoje neka specijalna podesavanja ili nekome blokiraju portove, a nekome ne? Ja sam mislio da uzmem kablovski kod njih, ali bre nemam nameru da dajem tolike pare da bi samo surfovao po Net-u.

Jel' mogu da se skidaju torrenti?

BTW, jel' stvarno vazi ona fora koja se vrti na Info kanalu? Naime, tamo pise da ako je paket do 128k onda se modem kupuje, a ako je preko onda se iznajmljuje. Jel' moguce kupiti svoj modem, a ne da se placa njihov?

 
Odgovor na temu

grunger_
NBG

Član broj: 6431
Poruke: 158
212.200.120.*



+3 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet11.10.2005. u 20:29 - pre 225 meseci
Pa nikome zapravo ne rade ti p2p programi u pravom smislu te rechi... svima je polovichno, odnosno nema high id na emule-u, i nema aktivnog statusa na DC++, shto ce reci da je pretrazivanje fajlova prepolovljeno, i to sve zbog toga shto Radijus Vektor nece da konfigurishe NAT, kao shto su uradili svi kablovski operateri u gradu...
 
Odgovor na temu

Ka1

Član broj: 68391
Poruke: 35
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet12.10.2005. u 08:23 - pre 225 meseci
To za modem je tacno i ne postoji mogucnost kupovine modema na nekom drugom mestu, znaci mozes da kupis samo kod njih i to samo jedan model koji oni nude.

A sto se Zorana tice ja sam imao potpuno drugacija iskustva. Covek je neverovatan u manipulisanju ljudima, uvek ti govori nekom "terminologijom" koju verovatno ni on sam ne razume, sav je kao fin i ozbiljan ali mi do sada NIKADA nije pomogao, evo na primer juce kada mi se ono ponovo desilo zvao sam i naravno da mi NIJE rekao sta je u pitanju, i rekao mi je da "ne zna kada ce se to srediti" ali sam ja iskulirao jer sam pretpostavio da ce se strediti samo od sebe posle nekog vremena kao i do sada, i tako je i bilo. Uzrok ne zna, rekao mi je pet stvari do kojih to moze da bude ali bitno je da nije ni pokusao da mi pomogne vec mi je rekao da "budem strpljiv" . Ja kao njihov korisnik ocekujem da oni istog momenta urade nesto kada meni internet ne radi jer za to i sluzi tehnicka podrska. Ili barem da mi kazu uzrok i kada ce se to srediti. Ali ne, nista od toga mi nikada ne kazu.

Barem sada ne mogu da mi kazu da je u piranju virus i da formatiram HD itd. Sada barem nisam glup kao kada sam uzeo internet, tada su mogli da mi rade sta hoce a i radili su mi.

Evo cist primer drskosti i bezobrazluka. Tada kada sam ja uzeo net, u martu mesecu, bilo je ono zagusenje, kada preko dana nisu hteli da se ucitavaju sajtovi, morao si deset puta da pritisnes refresh itd. i ja ih pitam zasto ne rade sajtovi a oni mi prvo kazu jednu IMBECILNU glupost (znaci, pazite sada ovo, kunem vam se da je ovako bilo: moram da KUCAM ADRESE PONOVO rucno, a ja sam ulazio iz history bar-a, jer je program ZAPAMTIO DA JE MODEM U PITANJU) a posle su mi rekli da ne znaju sta je, kao prikljuce svoj komp pa nece ni kod njih pa se prave ludi a CEO Beograd je znao o cemu se radi a i oni su znali ali su se pravili ludi!!!!!!!!!
 
Odgovor na temu

Gux
NBGD

Član broj: 70752
Poruke: 5
212.200.120.*

Sajt: www.safsrbija.com


Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet12.10.2005. u 13:40 - pre 225 meseci
Evo ovako, pratim ovu temu od samog pocetka, medjutim mislio sam da nema potrebe da se ja oglasavam jer su moja iskustva 99% ista kao i od ostalih korisnika. Medjutim ima par stvari koje se moraju napomenuti i podvuci...

Kao sto neko rece, ne dajem toliki kes da bih samo prelistavao web strane i da jos pritom klikcem refresh ko lud.. Evo sad vidim da je i onako jadan torrent zatvoren, o p2p da ni ne pricam.. Nisam mogao da verujem kad sam cuo da jedna nasa firma, a mozda i vise uz ADSL nude i mogucnost izbora javna-privatna IP adresa, i to bez ikakvih "posledica".. Ja znam shta cu ja uraditi ;)


P.S. Ovih par dana, sada vec skoro nedelju, net radi ocajno, da ne spominjem da vec 3 meseca ne mogu normalno da primim mail sa Gmaila, nego ide ona kombinacija: Gmail-forward-rvkds.mail-pa download...
 
Odgovor na temu

Demoritus
Dušan Petrov
Beograd

Član broj: 13739
Poruke: 561
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet12.10.2005. u 14:02 - pre 225 meseci
Probleme sa GMailom nemam, dok je Torrent mnogo spor.
"The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence."
 
Odgovor na temu

Gux
NBGD

Član broj: 70752
Poruke: 5
212.200.120.*

Sajt: www.safsrbija.com


Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet12.10.2005. u 16:31 - pre 225 meseci
Da, valja napomenuti da imam onaj najmanji paket 64k, i da kod gmaila protoka cas nema, cas ima... To sto imam 64k im ne daje za pravo da mi cable radi sporije od dial-upa(33k).
 
Odgovor na temu

MaximusXV

Član broj: 57610
Poruke: 12
*.mobtel.co.yu.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet13.10.2005. u 01:22 - pre 225 meseci
Citat:
atheista: Kako bre sad nekome radi, a nekome ne radi P2P? Da li postoje neka specijalna podesavanja ili nekome blokiraju portove, a nekome ne? Ja sam mislio da uzmem kablovski kod njih


Nemoj da uzimas net kod Radijus Vektora ni u ludillu...P2P NE RADI !!! Filtrirani su portovi 100% ...mislis da je ovaj topic od 20 strana bez veze i da ovi silni ljudi pricaju u vetar...to nisu prazne price,to je istina !


poz
 
Odgovor na temu

Demoritus
Dušan Petrov
Beograd

Član broj: 13739
Poruke: 561
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet13.10.2005. u 11:14 - pre 225 meseci
Sinoc sam, na moje iznenadjenje, preko torrenta skidao brzinom 30 kb/s..
Do sada nikad nisam skidao tom brzinom preko torrenta, dok je za HTTP to normalna brzina.
"The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence."
 
Odgovor na temu

Ka2
Beograd

Član broj: 68774
Poruke: 981
212.200.120.*



+1 Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet18.10.2005. u 19:11 - pre 225 meseci
Pa dobro, zar nikoga ne zanima to sto vec dva dana ne radi email?

Hyundai i30 1.4
 
Odgovor na temu

sergio77
Beograd

Član broj: 66899
Poruke: 74
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet19.10.2005. u 01:05 - pre 225 meseci
Citat:
Ka2: Pa dobro, zar nikoga ne zanima to sto vec dva dana ne radi email?


E da to sam i ja provalio ali sam mislio da su samo meni sjebali.
Ne znam sta se dogadja kao da mi nisu dobri username i pass.
 
Odgovor na temu

Ka1

Član broj: 68391
Poruke: 35
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet19.10.2005. u 09:06 - pre 225 meseci
Isti slucaj, nesto im se sjebalo i vec D V A dana ne mogu to da nameste. Dva dana zovem vec i do sada sam bio ljubazan, danas zovem da se derem!!! Dosta je bilo bre vise, majku im seljacku, veoma su revnosni sto se tice iznosa na racunu, tu ne grese, a kada treba nesto da se popravi onda nista i nikada im ne padne na pamet da zbog tih njihovih prekida u radu nekada to refundiraju korisnicima tako sto ce smanjiti racun za tekuci mesec.

Da ti ne pricam da mi je to glavna email adresa.
 
Odgovor na temu

atheista
Beograd

Član broj: 4418
Poruke: 104
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet19.10.2005. u 20:05 - pre 225 meseci
Citat:
Demoritus: Sinoc sam, na moje iznenadjenje, preko torrenta skidao brzinom 30 kb/s..
Do sada nikad nisam skidao tom brzinom preko torrenta, dok je za HTTP to normalna brzina.


Pa kako bre sad to? Neko kaze da radi, neko kaze da ne radi. Da li to zavisi od lokacije ili si ti, Demorituse, zaposlen u Radijusu?
 
Odgovor na temu

sergio77
Beograd

Član broj: 66899
Poruke: 74
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet20.10.2005. u 10:12 - pre 225 meseci
Svi P2P programi rade sem shto na nekim imash ogranichenje kao shto su DC++ gde mozhesh da skidas samo od activnih usera, eMula gde se jako dugo cheka da bi skinuo neshto a i tu je problem blackliste. Ostali programi BitComet(za torrente) i LimeWirePro rade normalno. To ti je ukratko to.
 
Odgovor na temu

atheista
Beograd

Član broj: 4418
Poruke: 104
*.212.nat-pool-bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet20.10.2005. u 12:44 - pre 225 meseci
Citat:
sergio77: Svi P2P programi rade sem shto na nekim imash ogranichenje kao shto su DC++ gde mozhesh da skidas samo od activnih usera, eMula gde se jako dugo cheka da bi skinuo neshto a i tu je problem blackliste. Ostali programi BitComet(za torrente) i LimeWirePro rade normalno. To ti je ukratko to.


Fala lepo na odgovoru. :) Znaci, stvar funkcionise, ali ne bas sjajno. S obzirom da su ljudi vise ispljuvali KBCNet nego Radijus, vrlo verovatno cu uzeti Net kod Radijusa. :)
 
Odgovor na temu

spaicfamily

Član broj: 48544
Poruke: 15
195.252.86.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet21.10.2005. u 12:05 - pre 225 meseci
Pratim ovu temu malo,malo...nestrpljivo čekajući ADSL danas prvo saznam preko www.borca-wireless.co.nl (momci su sjajni,pravi entuzijasti) da je ovde u Borči uveden wireless preko kbcnet-a a onda saznam da su nam i ovi iz Radijus vektora uveli kablovski internet.Reko dosta su nas svi živi zavlačili do sada,a u jednom mesecu svi nam se nude...Pravo da vam kažem već sam digao ruke od svega,a danas sam zvao i telekom za adsl : Borča je na redu dogodine - koje ? I uglavnom vidim da se ovde po RVKDS piči samo tako ali šta sad da radim ? Da nastavim da se jebavam sa telekomom,neeee ! Za wireless je čitava zajebancija u pitanju moram da nadjem stanare po zgradi da se udružimo inače će me koštati nevidjeno skupo da ja sam vučem kablove sa krova zbog optičke vidljivosti,a komšiluk mi se nadzidao tako da me ta priča sa pomeranjem crepova i Udruživanjem svih komšija Univerzuma u Srbiji smara u samom startu.Ovde po forumima ni oni nisu dobro prošli (KBCNET) kritike na njihov račun su sve sama ispaljivanaja.I onda šta mi preostaje nego RVKDS i danas sam se prijavio za paket od 256 zanima me samo slsk i vidim da ima problema,tako da vam se,svima ovde priključujem da zajedno pičimo po njima,ne bi li doveli stvari u red,a komentari na topicima za njih su da ti se digne kosa na glavi : "ne kod njih više nikad ni za živu glavu,p2p prepolovnjen protok..."
Spremio sam kintu oni će mi to relizovati u roku od 30 dana i sad čekam.Već je stigao prvi odgovor da oni nemaju ništa sa uslovljavanjem P2P verovatno da svi vi ovde izmišjate stvari ali ajde sad idem pa šta bude (možda i zbog velikog pritiska sa naše strane srede taj IP da može da funkcioniše kako treba ) Ja im još dinara nisam dao - možda me još i pre instalacije razuverite da ostanem sam sa mojom prvom ljubavi dial - up Telekomom
 
Odgovor na temu

atheista
Beograd

Član broj: 4418
Poruke: 104
*.dhcp-pool-zr.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet21.10.2005. u 17:18 - pre 225 meseci

Ja se jos uvek nisam prijavio. Premisljam se jer sam prilicno skeptican prema kablovskom Net-u kod njih. Nisam jos uvek zvao, ali mi je jedna stvar nejasna pa mozda neko ko je vec pricao o tome sa njima moze da mi razjasni.

Koja je procedura ako hocu da promenim paket sa 128k na 256k? Po onome sto su oni rekli, a i napisano ovde na forumu, ispada da moram prvo da kupim modem (koja je uopste cena, na sajtu nema datog podatka) za 128k, a kada predjem na 256k onda im dam jos 3000 dinara. :) Jel' neko imao iskustva sa prelaskom sa nizeg na visi paket?

Ajd' razjasnite ljudi jos malo tu pricu pa da se odlucujem polako.

BTW, ranije se ovde pojavljivao covek koji radi u podrsci u Radijusu? Da li ovaj forum i dalje prati neko iz te firme?

 
Odgovor na temu

sergio77
Beograd

Član broj: 66899
Poruke: 74
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet21.10.2005. u 18:11 - pre 225 meseci
Promena paketa ide preko maila [email protected] i na pochetku sledeceg meseca oni ti promene paket. Ja sam prvi put uzeo paket 256kb i tada ih pitao da li placham modem ako se kasnije prebacim na 128Kb recheno mi je da ne placham ako ta promena bude posle 2,3 meseca, mada ja lichno mislim da nije problem ni da bude promena posle mesec dana.
Sa druge strane mislim da je bolje da se na pochetku uzme paket od 128KB jer dobijash modem koji je inache 4999din i plachash net za mesec dana shto je 1500din, sa druge strane ako uzmesh 256KB izadje te jeftinije, setup 3000din i 2000din za prvi mesec ali nemash svoj modem tako da si im dao za nishta 3000din. Ovako bar imash modem pa kasnije mozhesh da ga prodash ili ako menjash kablovskog provajdera mozhe da posluzhi.
 
Odgovor na temu

atheista
Beograd

Član broj: 4418
Poruke: 104
*.blueisp.co.yu.



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet21.10.2005. u 23:41 - pre 225 meseci
Citat:
sergio77: Sa druge strane mislim da je bolje da se na pochetku uzme paket od 128KB jer dobijash modem koji je inache 4999din i plachash net za mesec dana shto je 1500din, sa druge strane ako uzmesh 256KB izadje te jeftinije, setup 3000din i 2000din za prvi mesec ali nemash svoj modem tako da si im dao za nishta 3000din. Ovako bar imash modem pa kasnije mozhesh da ga prodash ili ako menjash kablovskog provajdera mozhe da posluzhi.


Hmm, interesantno razmisljas... Ima tu mozda malo logike mada mi je bre potpuno nebulozno da kupujem modem za 5000 dindzi. Ubedjen sam da ga mogu nabaviti za manje para, a oni te uslovljavaju da kupis kod njih. Pored toga, ne mislim da ce ikada biti moguce menjati kabl. operatera. Mislim, sta posle da radim sa tom krntijom kada kod SBB-a ti lepo daju modem na koriscenje. Ispada da ovi iz RVKDS-a prakticno hoce u startu da ljudima uzmu po minimum 6000-7000 dinara, a posle ako si nezadovoljan, ko te sisa...

Potpuno sam sludjen u celoj ovoj prici. Ne valja ni KBC, ljudi pljuju ove, a dial-up je spor... Covek ne zna sta da radi. Mozda cekati DSL za sledece leto?
 
Odgovor na temu

Demoritus
Dušan Petrov
Beograd

Član broj: 13739
Poruke: 561
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet22.10.2005. u 00:04 - pre 225 meseci
Nisam zaposlen u Radijus Vektoru, niti imam kakav kontakt sa njima sem onog korisnickog.
U poslednje vreme sam zaista zadovoljan, skinuo sam par stvarcica sa torrenta, a i veza mi je ok. No, postoji P2P forum za takve diskusije.

poz
"The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence."
 
Odgovor na temu

sergio77
Beograd

Član broj: 66899
Poruke: 74
212.200.120.*



Profil

icon Re: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet22.10.2005. u 01:23 - pre 225 meseci
Pazi
Citat:
atheista: Hmm, interesantno razmisljas... Ima tu mozda malo logike mada mi je bre potpuno nebulozno da kupujem modem za 5000 dindzi. Ubedjen sam da ga mogu nabaviti za manje para, a oni te uslovljavaju da kupis kod njih. Pored toga, ne mislim da ce ikada biti moguce menjati kabl. operatera. Mislim, sta posle da radim sa tom krntijom kada kod SBB-a ti lepo daju modem na koriscenje. Ispada da ovi iz RVKDS-a prakticno hoce u startu da ljudima uzmu po minimum 6000-7000 dinara, a posle ako si nezadovoljan, ko te sisa...

Potpuno sam sludjen u celoj ovoj prici. Ne valja ni KBC, ljudi pljuju ove, a dial-up je spor... Covek ne zna sta da radi. Mozda cekati DSL za sledece leto? :)


Sto se mene tiche shto manje novih korisnika to bolje za nas :).
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: KABL JEDAN (Radijus-Vektor) kablovski internet
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 332466 | Odgovora: 1121 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.