Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linux i Win2000 Server

[es] :: Linux :: Linux i Win2000 Server

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5408 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Dejan Lozanovic
Dejan Lozanovic
Beograd

Član broj: 691
Poruke: 2325
*.beograd-3.tehnicom.net

Jabber: null@elitesecurity.org
Sajt: speedy-order.com


+75 Profil

icon Re: Linux i Win2000 Server28.12.2003. u 12:02 - pre 247 meseci
Citat:
Palma:
Citat:
dusty:
dosta naših preduzeća biraju Linux umesto Windowsa.



Izgleda da je danas veoma popularno pisati i pričati negativno o Windows-u, a istovremeno hvaliti Linux i dizati ga u nebesa. Bez uvrede, ali zamolio bih te da mi argumentovano dokažeš koliko je naših preduzeća prešlo na Linux platformu.



Pa ajde ja cu to iz licnog primera, za ostale ne znam do sada za skoro dve godine sam u 46 firmi uradio tranziciju sa windowsa na linux, ili ako zelis u brojkama 978 racunara je pod mojim prstima nad tastaturom preslo na linux.

Citat:

Mogu da se kladim da ćeš da rodiš mečku dok ne instaliaš modem, eventualno zvučnu i još neke sitnice.


Sto se muzicke tice nju ce svako namestiti bez muke, a sto se samih modema tice pa postoje problemi za neke modeme, mada realno modem kosta oko 5 eura i ako ti neradi taj tvoj uvek mozes da uzmes neki soft modem koji ima dobru podrsku, a sa druge strane dolaze kablovski operateri sa kablovskim modemima koji se kace na ethernet, a drajveri za mrezne karte su izuzetno dobro podrzani na linux-u. A ako zaista zelis obican modem onda verujem da se isplati kupiti exsterni hardverski modem, i sa time ste se resili muka za bilo koji Operativni sistem.

Citat:

E sad, što se tiče Windows-a koji puca: preispitaj šta sve instaliraš i trpaš na mašinu. Iz iskustva znam da su mali shareware i freeware alati potencijalno opasni po stabilnost operativnog sistema. Složićeš se samnom da danas svako ko hoće i ima volje i znanja, može da napiše bilo kakvu aplikaciju. A takve aplikacije se retko kad valjano testiraju pre izbacivanja na tržište, pa brljaju po sistemu na sve strane. A posle kad Windows počne da puca po šavovima, kriv je niko drugi do Microsoft.


Pa vidi upravo i to jeste razlog zasto je windows los, jer ja ako na linuxu instaliram gomilu loseg softvera meni linux nece pucati po savovima, vec ce i dalje da radi normalno. Nece padati. Malo je los taj stav govori tiho pazi da se ne naljuti taj windows pasce, pojavice mu se plavi ekran, zatvori prozor da ga ne uhvati promaja, nemoj slucajno mrsko da ga pogledas moraces da ga reinstaliras posle.....

Citat:

To ti nešto nisi podesio kako treba – takva kombinacija kod mene radi već prilično dugo.


Pa ja sam napisao kako sam se provodio sa skenerom pod XP-om tamo negde an advocacy forumu, i napisao proceduru u 5 koraka kako do koriscenja skenera. No da skratimo pricu ovo je za advocacy a ne za linux forum. Ako hocete da blatite po linuxu onda cemo u advocacy da razmenjujemo stavove a ne ovde.

I samo da upozorim da cu ubuduce brisati sve ovakve poruke.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Linux i Win2000 Server

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5408 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.