Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

PHP, .htaccess, IP, pise da je 404 page posecena a u stvari nije??

[es] :: PHP :: PHP, .htaccess, IP, pise da je 404 page posecena a u stvari nije??

[ Pregleda: 2060 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mls

Član broj: 210388
Poruke: 64
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon PHP, .htaccess, IP, pise da je 404 page posecena a u stvari nije??22.10.2009. u 12:53 - pre 176 meseci
Napisao sam parce koda i smestio u 404.php. Uzima IP posetioca, vreme posete i unosi u bazu. Interesovalo me ko tu stranicu tako cesto posecuje (tj. trazi nesto cega nema) jer u cpanel-u stoji u prvih 4-5 koje najvise opterecuju server.

Sta se desava? Svaki put kada otvorim index page kod iz 404.php se pokrece i moju IP belezi u bazu (verovatno isto tako i za ostale posetioce). Nije mi jasno zasto... index nema veze sa 404, uopste za bilo cim van nje same, osim 3 stranice koje su pozvane sa include ali one postoje u root-u isto kao i index.
U .htaccess sam za stranice koje se pozivaju sa include stavio 301 i preusmerenje na najslicniju stranicu svake od njih posebno. Nisam hteo da budu vidljive za direktan pristup, ali da mogu da se pozovu. Negde sam procitao da je 301 preporucljivo resenje za tako nesto.

Zna li neko zasto se pokrece 404.php iako je nisam otvorio/pozvao, a nisam pozvao ni neku stranicu koje nema?

edit: zaboravih reci da sam probao i kada uklonim 301 linije iz .htaccess ali ista prica. (mada ovo nisam ni morao da radim, jer veze s vezom nema... :) )

 
Odgovor na temu

dakipro
Dalibor Jovic
Web Developer
Bergen, Norway

Moderator
Član broj: 31848
Poruke: 1792
91.148.91.*

Sajt: norway.dakipro.com


+190 Profil

icon Re: PHP, .htaccess, IP, pise da je 404 page posecena a u stvari nije??22.10.2009. u 13:02 - pre 176 meseci
cisto probaj, da nemas neku sliku koja nije na serveru, tj, link ka slici, ili u css-u ili u html-u. znam da se ovo belezi u logove, mozda iz nekog razloga ide i to na 404.php
Ima firefox-ov firebug negde nesto sto ti kaze koji se element najduze ucitava, ili tako nesto probaj
 
Odgovor na temu

mls

Član broj: 210388
Poruke: 64
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: PHP, .htaccess, IP, pise da je 404 page posecena a u stvari nije??22.10.2009. u 13:06 - pre 176 meseci
Evo pre minut mi je bas to palo na pamet. Pogledao sam, sve slike su ucitane, obrisao sam kes i ucitao ponovo, sve je tu. Izlistao sam folder gde su slike, sve je tu kako treba da bude. Na index strani ih i nema nesto puno..
Sa index strane se 100% nepoziva nesto cega nema.
Bas mi nista nije jasno...


edit: tek sad mi nista nije jasno. Na brzinu sam postavio praznu index stranu, samo html, head, title, body. I opet ista prica. Interesantno mi je to da za jedno ucitavanje postoje dva unosa, znaci kao da je dva puta pristupljeno stranici 404.

Kod za ip je samo u toj stranici... Kako je ovo moguce?

[Ovu poruku je menjao mls dana 22.10.2009. u 14:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.b92.net.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: PHP, .htaccess, IP, pise da je 404 page posecena a u stvari nije??22.10.2009. u 14:50 - pre 176 meseci
Mislim da firefox proverava da li imas favicon.ico. On poziva taj fajl i pretpostavljam da ga tvoj server prebacuje na 404.
Pitanje nema veze direktno sa PHP-om vec sa veb serverima.
 
Odgovor na temu

mls

Član broj: 210388
Poruke: 64
*.adsl-3.sezampro.yu.



+3 Profil

icon Re: PHP, .htaccess, IP, pise da je 404 page posecena a u stvari nije??22.10.2009. u 15:09 - pre 176 meseci
Bravo, to je u pitanju! Nemam favicon (pojma nemam zasto..), sto posto je to, mislim da nema potrebe da proveravam. ;)
Moja greska.. ipak se nesto poziva cega nema. Cccc taj favicon, potpuno sam zaboravio.

Hvala. ;) Pozz

edit: Kad smo vec kod php-a da pitam nesto vezano za gore pomenutu redirekciju 301. Da li je to dovoljna zastita od otvaranja putem direktne adrese? I koliko je pametno cesto koristiti include, posto sam negde procitao da nije preporucljivo smestati podake za bazu (username, pass...) u neki settings fajl pa ga posle pozivati. Navodno povecava se sansa da haker dodje do tih podataka. Ali svi forumi imaju neki settings fajl gde su ti podaci...
Koliko je to sve tacno?
I jos samo jedna stvar, koji je preporucljiv chmod za index.php a koji za settings.php (podaci za bazu ili nesto trece ali jako bitno)?
Hvala unapred na odgovorima. ;)

[Ovu poruku je menjao mls dana 22.10.2009. u 16:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

agvozden
Aleksandar Gvozden
founder
Info-G
Beograd

Član broj: 37813
Poruke: 1123
*.b92.net.

Sajt: www.gvozden.info


+68 Profil

icon Re: PHP, .htaccess, IP, pise da je 404 page posecena a u stvari nije??23.10.2009. u 09:38 - pre 176 meseci
Parametre za bazu moras negde da drzis, najbolje u fajlu koji nije vidljiv na vebu.

Idealno je da samo veb korisnik (apache proces) moze da cita php fajlove... Naravno, ovo je problem za postavljanje i odrzavanje. Stoga vlasnik fajlova moze da pise i cita po njima, a cesto se postavlja i suexec na serverima (ili phpexec, ne secam se tacno reci)...

Mislim da zastitu treba postaviti prvenstveno na nivou php skripti, naravno i server mora biti zasticen, ali neki zaborave da zastite svoj kucni server gde cuvaju ftp parametre...
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: PHP, .htaccess, IP, pise da je 404 page posecena a u stvari nije??

[ Pregleda: 2060 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.