Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL

[es] :: ISP :: ADSL :: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6558 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL19.10.2009. u 23:54 - pre 176 meseci
Planiram da u narednih nedelju - dve promenim ADSL provajdera, iz razloga sto mi je potreban veci upload. U ponudi PTT neta vidim paket 6M/768k koji mozda i jeste skup, ali oni imaju onaj popust kad ih koristis duze, tako da nije toliko strasno. Trenutno koristim ADSL 4M/256k kod Telekoma.

E sad, interesuju me dve stvari, prva je da li ce mi bar upload raditi kako treba na ovoj liniji, posto download bas vidim da i nije moguce ostvariti toliko, ali bar upload da radi kako treba:


Ovako lose stanje na liniji mi je vec godinu dana, od kako su Telekomovi tehnicari nesto cackali, prevezivali komsije na PCM, sta li, dal su za PCM trazili bolju paricu a mene prevezali na losu, sta li je, u svakom slucaju stanje je takvo kakvo je nazalost. Ranije je linija mogla i preko 8Mbit sad ne. Instalacija po kuci je nova - dva puta menjana, probano sa vise splitera (i bez njih), nije do toga.

Dakle, sta mislite ocu li ja imati makar 640kbps realnog uploada?

Drugo interesuje me kakva su iskustva ljudi sa migracijom, kolko se ostaje bez interneta? Imam svoj TP-Link 8810, tako da mi nije bitno da li ce mi PTT dati ruter ili nece brzo, ali kolko ce me oni brzo ukljuciti?

P.S. Da se ne bi javljali ljudi koji misle da su PTT i Telekom isto, dva korisna linka: http://www.ptt.rs/ i http://www.telekom.nadlanu.com/
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL20.10.2009. u 01:18 - pre 176 meseci
Malo mi je čudan taj paket, možda ne bi bilo loše da prvo proveriš. Kako ti izgleda statistika kada ruter prebaciš u ADSL2+ mod? Kod mene na G.Dmt ne daje neke rezultate ali je na ADSL2+ već bolje.
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.kbcnet.rs.



+257 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL20.10.2009. u 09:14 - pre 176 meseci
Cekaj, Slobo, zar ti vec nemas exe-net sa vecim upload-om?

Nebitno, iako ti je linija losa, nisi nam rekao kako sada radi - tj. da li je ok na ovim brzinama? Deluje mi da, posto ne vidim neke silne greske na ruteru, da bi trebalo da radi kako treba.

A za migraciju ce morati da odgovori neko drugi, ja sam (kod kuce) na ptt-u vec godinama :) i nemam nameru da menjam.


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL20.10.2009. u 09:30 - pre 176 meseci
Pazi, imam exe-net 4608k/640k ovde u Nisu, ali u Pirotu imam ADSL Telekomov vec skoro 3 godine, prvo je bio 768/192k pa sve dalje do 4096/256k, medjutim imam potrebu za vecim uploadom, a i nervira me sto je odnos brzina takav kakav je, jednostavno mi i tamo treba veci upload, a nije problem platiti vise ako ce to da radi jer neke alternative tamo nemam (ima SBB u Pirotu, ali ponovo upload nije nesto veliki, a i dzaba kad nemam kablovsku tamo).

Sa ovim brzinama relativno ok radi taj ADSL:


Ako mi DL bude oko 5Mbit, i ul oko 640kbit, onda mi se isplati da prelazim na PTT na taj paket. Kako bese sa mogucnoscu promene ADSL paketa kod Telekoma, eventualno da pred kraj meseca predjem na 16M/768k da vidim kako ce upload raditi, na 1 ili 2 dana, pa da onda vratim na 4M kod Telekoma i da krenem u proceduru migracije?

Linija je tamo dugacka nesto oko 2.2 - 2.5km kolko ja mogu da zakljucim i bilo je mnogo bolje dok komsija nije dobio telefon pa prevezali par njih na PCM (ovo znam sigurno da su radili), i onda mene povezali na drugu paricu koja verovatno nije tako dobra

@calexx na ADSL 2+ mi pise 5720/288k attainable rate.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
79.101.207.*



+363 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL20.10.2009. u 10:17 - pre 176 meseci
Ja i ne znam nikog ko je bio na telekomu pa presao na drugog provajdera, ali znam one koji su to nameravali pa ostali bez parice...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
Odgovor na temu

mast3r
Bgd

Član broj: 185838
Poruke: 221
80.93.241.*

Sajt: www.devil-drivers.eu


+4 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL20.10.2009. u 10:24 - pre 176 meseci
Citat:
fanfon: Ja i ne znam nikog ko je bio na telekomu pa presao na drugog provajdera, ali znam one koji su to nameravali pa ostali bez parice...


Mislis adsl porta?
:D
Meus vita, meus nixor!
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL20.10.2009. u 10:35 - pre 176 meseci
Vec odavno postoje Migracioni kodovi, tako da ne bi trebalo da ostanem bez porta.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.kbcnet.rs.



+257 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL20.10.2009. u 11:44 - pre 176 meseci
Slobo, pa daj nam sliku i kad je na adsl2+.... da vidimo sta pise za ostale parametre :)

A da li ces moci vise upload-a... nemam pojma, verovatno necemo znati dok ne probas :(

A sto ne platis jedan mesec 16M/768kbps pa vidis da li mozes? Ionako ti je taj jedan mesec manje nego 6M/768 kod ptt-a za prvi mesec...

Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL20.10.2009. u 13:28 - pre 176 meseci
Pa kod telekoma u cenu nije uracunat PDV pa 16M izadje 5516din zato i pitam da li mogu pred kraj meseca da pustim 16M pa da pocetkom sledeceg vratim na 4M ako to ne radi kako treba?

A za sliku cete morati malo da sacekate, ne mogu odavde da menjam mod a da veza ne pukne Danas cu da postavim.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.kbcnet.rs.



+257 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL20.10.2009. u 14:51 - pre 176 meseci
Pa Sloooooooobooooo, procitaj sta pise na sajtu :)
https://www.telekom.nadlanu.co...nabrzine.aspx?ac=solo&br=2
Citat:

Promenu brzine ADSL modema je moguće izvršiti jednom mesečno.
U slučaju promene brzine, usluga ADSL se tarifira po ceni prethodnog paketa do dana promene brzine i po ceni novoizabranog paketa od dana promene brzine.
Usluga promene brzine je predviđena korisnike Internet Servis Provajdera Telekoma Srbija.
Usluga će biti aktivirana za jedan radni dan.

Dakle, racunas taj 1 do 2 radna dana za promenu brzine - promeni npr. 28-mog (sreda) pa ce valjda do petka (30-ti) da ti puste. Posto moze samojednom mesecno, odmah 1-vog stavis zahtev za promenu na nizu, i valjda ce do 3-ceg da ti puste. Tako ces (pirocanac, hehe) platiti samo 5-6 dana paketa od 16M... a ostatak od svog 4096KB.


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL20.10.2009. u 17:30 - pre 176 meseci
Citat:
Slobodan Milivojevic: A za sliku cete morati malo da sacekate, ne mogu odavde da menjam mod a da veza ne pukne :) Danas cu da postavim.
Pa gde je tu problem, pukne veza pa se rekonektuješ?
 
Odgovor na temu

maxxxic
tech , CHM
Kruševac / Beograd

Član broj: 133312
Poruke: 158
93.86.66.*



+3 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL20.10.2009. u 17:36 - pre 176 meseci
tebi se Slobo najviše isplati da lobiraš kod "Exe-Net" -a počnu da pružaju uslugu Wireless-a u Pirotu , možeš da probaš da budeš čak i njihov zastupnik u Pirotu , što da ne ?? pa nije Pirot tako daleko od Niša , sigurno postoji mogućnost da "dobace" bežiči link do Pirota !! na kraju krajeva kontaktiraj ih i pitaj . . .
X-WirelessUser

Reci NE - RTS Pretplati - Siri dalje u potpisu !
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL27.10.2009. u 12:10 - pre 176 meseci
Uh, ovo je da poludis, ovi iz Telekoma zahtevaju raskid ugovora u trenutku uzimanja MIK-a, a ovi iz PTT-a kazu da im treba i do 10 dana da me ukljuce.

Nije mi jasno zasto mora da se raskine ugovor sa Telekomom da bi se dobio MIK, zasto to ne moze da se uradi pre samog sklapanja ugovora sa novim provajderom?
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.exe-net.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL28.10.2009. u 12:46 - pre 176 meseci
Smislio sam, uzecu Telenor internet za tih par (do 10 dana) dok me PTT ukljuci na novom paketu, ali imam jedno pitanje za sve vas, mozda i za ljude iz Telekoma, a to je da li je sansa da ostanem bez porta jednaka nuli ili ipak moze neko ko ima "vezu" da uzme ADSL, IPTV kod telekoma i da ja ostanem bez porta? Ako se to desi, stvarno ne znam sta cu da uradim. Frka mi je bas, mogu 10 dana bez neta, ali ako totalno ostanem bez ADSL-a do pitaj boga kad, to nikako ne bi valjalo jer bi mi posao trpeo (zbog toga i uzimam veliki upload).

Dakle, ako neko ima informacije iz prve ruke da li je sansa da ostanem bez porta jednaka nuli ili ne?

Unapred zahvalan na odgovoru.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

subzero88

Član broj: 188615
Poruke: 113
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL22.03.2010. u 20:07 - pre 171 meseci
Evo mog slucaja:

15.marta sam raskinuo ugovor kod telekoma, dobio mik, internet mi nisu prekinuli do danas (22.marta), zovu me iz ptt-a danas da preuzmem opremu, prikacim ga odmah i radi. E sad dali sam nedelju dana koristio net besplatno, saznacu na sledecem racunu :)

Uf, zaboravih ono najvaznije, ovaj mi iz ptt-a rekao da se za 2 nedelje udvostrucuje protok, a nisam ga ni pitao za to.

[Ovu poruku je menjao subzero88 dana 22.03.2010. u 22:14 GMT+1]
 
Odgovor na temu

wilco
Dimitrovgrad

Član broj: 214002
Poruke: 37



+1 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL23.03.2010. u 11:11 - pre 171 meseci
Citat:
subzero88: Evo mog slucaja:

15.marta sam raskinuo ugovor kod telekoma, dobio mik, internet mi nisu prekinuli do danas (22.marta), zovu me iz ptt-a danas da preuzmem opremu, prikacim ga odmah i radi. E sad dali sam nedelju dana koristio net besplatno, saznacu na sledecem racunu :)

Uf, zaboravih ono najvaznije, ovaj mi iz ptt-a rekao da se za 2 nedelje udvostrucuje protok, a nisam ga ni pitao za to.

[Ovu poruku je menjao subzero88 dana 22.03.2010. u 22:14 GMT+1]


Nije mi jasno kako si imao internet od 15 do 22 marta ako si raskinuo ugovor. Valjda si vratio i
opremu Telekomu ?
Jel si samo uzeo od Telekoma migracioni kod ili raskinuo ugovor ?

Interesuje me zato sto i ja nameravam da predjem na Ptt ADSL , a trenutno sam kod Telekoma.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL23.03.2010. u 11:40 - pre 171 meseci
Piše da je uradio i jedno i drugo što znači da ipak od Telekoma može da se dobije MIK a ovde je pisano da je to praktično nemoguće. Ja sam imao nekako sličnu situaciju, raskinuo sam ugovor sa Sezamom i uzeo MIK, istog dana se prijavio kod Telekoma i počeo da ga koristim ali mi je u statusu na Sezamu pisalo da mi je ADSL aktivan do kraja plaćenog perioda tj još 12 dana. Meni to deluje normalno i nisam hteo da sitničarim, ionako mi je nova pretplata bila dinar. ;) Malo mi je čudno da je ovde ADSL ostao jer Telekom to uglavnom odmah promeni a pošto je u pitanju postpejd korišćenje, ima razlike.
 
Odgovor na temu

subzero88

Član broj: 188615
Poruke: 113
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL23.03.2010. u 12:47 - pre 171 meseci
Koristio sam mt 882 iz prvog ugovora (nisam trebao vratiti onda). Kad sam drugi put sklopio ugovor, hg510 nisam koristio posto je roze brzi 10%, sad kad sam raskinuo drugi ugovor, samo sam im vratio hg510 i dodjem kuci vidim jos uvek radi net i tako dok nisam dobio ruter od ptt i prikacio ga. Mozda cu i sad vratiti roze u funkciju sa ptt-om, sa ovim tp-link 8811 sto sam dobio nisam zadovoljan, download max 100 kB/s, a torrenti max 90, a kod downloada mi se malo pa malo zablokira saobracaj.
 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL24.03.2010. u 09:26 - pre 171 meseci
Citat:
subzero88: Uf, zaboravih ono najvaznije, ovaj mi iz ptt-a rekao da se za 2 nedelje udvostrucuje protok, a nisam ga ni pitao za to.
Trebalo je da ga pitaš o detaljima, recimo da li će oni koji koriste 16Mbps za dve nedelje da dobiju 32Mbps. ;) A ako najmanja brzina bude 2Mbps umesto 1Mbps ... nije neki napredak pošto mnogi odavno za slične pare nude 1,5Mbps a ponegde i 4Mbps. To što Telekom sada poveća će da ostane dok ne dođu švabe ... a onda možda dobijemo i 8Mbps uz ograničenje potrošnje što će da omogući sasvim pristojan surf.
 
Odgovor na temu

bedazzled81
Igor Živanović

Član broj: 240263
Poruke: 62
109.93.190.*



+3 Profil

icon Re: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL25.03.2010. u 18:43 - pre 171 meseci
Mozda se ubacujem na temu ali me interesuje kako da ja znam da li mogu i koliko da povecam brzinu na adsl??? Imam 1mb paket a kad pogledam na status na jetspeed pise da imam 1026 kb/s dl i 123kb/s upl!!! Pa nije valjda da nebi mogao da imam vecu brzinu kad bi zeleo???
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: Migracija sa Telekom ADSL-a na ptt net ADSL

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6558 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.