Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

HP 4515 audio driwers za XP

[es] :: Laptopovi :: HP 4515 audio driwers za XP

[ Pregleda: 1720 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

civi
Petrovic
Beograd

Član broj: 57037
Poruke: 37
*.31.24.217.adsl2.beograd.com.



Profil

icon HP 4515 audio driwers za XP18.10.2009. u 22:12 - pre 176 meseci
Pokusavam da na laptop racunar HP 4515s instaliram XP Pro, medjutim sve drajvere koje sam nasao na netu za pomenuti racunar nisu odgovarajuci. Jendostavno kad pokrenem instalaciju audio drajvera prijavi da nije nasao odgovarajuci hardwer i da drajveri nisu odgovarajuci. Prvo sam skinuo sve sto sam nasao na HP-ovom sajtu a nakon toga sam krenuo dalje u potragu medjutim nikako nisam uspeo da podignem audio komponentu. Imao sam slicna iskustva sa nekim drugim laptop racunarima ali je svaki imao neku svoju zackoljicu kako da se resi proble.
Moje pitanje je da li je neko imao iskstva sa ovim racunarom i da li zna koji je odgovarajuci softwer za ovaj racunar i kako da instaliram potrebne drajvere.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: HP 4515 audio driwers za XP19.10.2009. u 16:14 - pre 176 meseci
Redosled:

chipset + graphic

uaa + adi soundmax + hd modem installer

fingerprint driver

hp quick launch buttons

ethernet, wifi

hp mobile data protection
 
Odgovor na temu

civi
Petrovic
Beograd

Član broj: 57037
Poruke: 37
57.66.70.*



Profil

icon Re: HP 4515 audio driwers za XP20.10.2009. u 10:56 - pre 176 meseci
Hvala, na odgovoru.

Nekako sam uspeo da nadjem potrebne drajvere, u pitanju su bili neodgovarajuci drajveri sa HP-ovog sajta i na kraju sam skinuo odgovarajuce sa AMD-ovog jer je koliko sam shvatio taj kontroler za HDMI prikljucak AMD.
Bilo kako bilo sada radi sve kako treba dok radi, problem nastaje prilikom reseta ili gasenja jer se tada zakuca na onaj win logo gde pise "shutting down" i jedina varijanta je da se ugasi na dugme drzanjem istog dok se sistem ne ugasi.
Predpostavljem da je u pitanju neki proces koji se odvija i koji mu ne dozvoljava da prestane sa radom dokle se taj proces ne zavrsi. S' obzirom da sam predhodno stavljao razne verzije drajvera dok nisam naboo prave ima li ko ideju da li je ovo vezano sa same drajvere ili nesto drugo.
Pitanje za kraj: da li da idem sve ispocetka ili da trazim gresku?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: HP 4515 audio driwers za XP20.10.2009. u 14:49 - pre 176 meseci
Probaj cistu instalaciju XP ne one budzene i drajvere sa HP sajta najnovije po redosledu koji sam ti dao. I da proveri verziju biosa pa odradi ako treba novu verziju. Ono sto ja radim je i da pre pocetka instalacije poiskljucujem sve sto se moze iskljuciti u biosu. Posle pustam jedno po jedno i nema problema . Restart kad trazi (smaranje al' sta ces). To su moja iskusva sa hp 6715b a s obzirom da je proizvodjac isti trebalo bi da ti pomogne. Kod W7 nema tih problema sve proradi iz prve jedino je potrebno instalirati grafiku naknadno.
 
Odgovor na temu

civi
Petrovic
Beograd

Član broj: 57037
Poruke: 37
*.31.24.217.adsl2.beograd.com.



Profil

icon Re: HP 4515 audio driwers za XP20.10.2009. u 17:38 - pre 176 meseci
Hvala na iskustvima.

Ovo mi je treci ili cetvrti HP sa kojim imam muke oko instalacije XP-a. Nije problem sigurno u OS-u jer sam ga milin puta instalirao a sam disk prerezao ko zna koliko puta jer se izlizao :) . Vec sam napomenuo da drajveri sa HP sajta nisu odgovarajuci i u konsultaciji sa ljudima koji se extra razumeju u tematiku dosao sam do sledecih saznanja:

Ono sto se prodaj kod nas (misleci na HP laptopove) nema veze sa onim sto je na sajtu. Pa tako i ovog puta po serijskom broju koji postoji na njihovom sajtu nije ista konfiguracija u samom racunaru?! Zvuci neverovatno ali ovo je Srbija.

Kad budem imao malo slobodnog vremena Uradicu ponovo instalaciju ali ovoga puta sa spremnim drajverima za koje znam da funkcionisu pa cu preneti iskustva.

Za sve koji u buduce zele da kupe laptop proizvodjaca HP i na njega instaliraju XP predlazem da se prvo dobro raspitaju o komponentama u samom racunaru provere podrsku drajvera na sajtu proizvodjaca koji potpisuje komponente i nakon toga pazare isti.
 
Odgovor na temu

LOVELORD
Diplomirani Jebivetar

Član broj: 190590
Poruke: 553



+14 Profil

icon Re: HP 4515 audio driwers za XP22.12.2009. u 09:56 - pre 174 meseci
Može pomoć oko redosleda šta i kako, pošto nikako ne mogu da podesim wirles...

http://h20000.www2.hp.com/bizs...p;taskId=135&swEnvOID=1093

Unapred hvala...
 
Odgovor na temu

[es] :: Laptopovi :: HP 4515 audio driwers za XP

[ Pregleda: 1720 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.