Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SIGMA-hladnjak, kuciste?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: SIGMA-hladnjak, kuciste?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93939 | Odgovora: 454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.upc-e.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?08.01.2011. u 22:14 - pre 161 meseci
Citat:
zeoN_Rider: Ma šta da komentarišem, dobro je smišljeno i svrsishodno, ništa tu nije novo što se već ne zna.

Prevelik ulazni napon, znači LM 317 i 337 ne dolaze u obzir.

Cena je kad se preračuna u Evre smešna. Mislim da bi to moglo da radi i sa većim napajanjem a to valjda tebi i treba.

Viktor je petljao sa takvim stvarima.


Zato sam i uz'o, ako valja ok, ako ne u kantu. Treba mi za preamp, no o tome ce druga tema.
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?09.01.2011. u 09:29 - pre 161 meseci
Dobro jutro!

U principu nije losa sema, savet za tebe Veljkovicu je da paralelno sa trimerima zalemis elektrolitske kondenzatore od 100-220uF 35V(ako imas +/-24V Dc na izlazu). S'obzirom da tebi treba +/-24V DC, onaj con10 treba kratkospojiti a takodje i con9.

LM317 i LM337 su dobri do jedno 10kHz, od te frekvencije im se znatno pogorsava potiskivanje smetnji a stvar je jos izrazenija sa LT1085 ili slicnim LDO regulatorima. O LM337 i da ne pricamo, performanse su dosta losije od LM317. Ako mora, onda upotrebiti dva LM317 za +/-V.
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?12.01.2011. u 14:47 - pre 161 meseci
Ima li nekih novosti sto se tice Veljkovicevih plocica?
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?12.01.2011. u 18:02 - pre 161 meseci
Citat:
viktor1986: Ima li nekih novosti sto se tice Veljkovicevih plocica?


Evo sad stigoh kući.

Rezime:

- Svih 4. pojačavača su puštena u pogon
- Nije bilo paljevine ni dimova raznih boja
- DV-ovi kanali sa napajanjem + i - 70 V na opterećenju od 8 Oma daju 39,5 V
- Viktor-ovi kanali sa napajanjem + i - 50 V na opterećenju od 8 Oma daju 22,5 V

Desilo se jedino što je kod DV-ovog kanala iz nerazumljivih razloga crkao jedan izlazni tranzistor 2 SJ 162.

Nisam imao da zamenim tako da ostaje da Dragan zameni.

Moje mišljenje da je za optimalan rad 50 V malo a 70 V mnogo. Po meni 60-63 V je optimum.

Draganovi su spakovani u kutiju sa one dve poluprazne štampe i sutra će biti poslate brzom poštom.

Za sad toliko!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Miodrag-ba
sportski radnik
Berane, Crna Gora

Član broj: 265691
Poruke: 141
*.crnagora.net.



+40 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?12.01.2011. u 18:25 - pre 161 meseci
Aha.. Bezbojan dim pa ga nijesi registrovao
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.upc-e.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?12.01.2011. u 18:33 - pre 161 meseci
Citat:
zeoN_Rider: Evo sad stigoh kući.

Rezime:

- Svih 4. pojačavača su puštena u pogon
- Nije bilo paljevine ni dimova raznih boja
- DV-ovi kanali sa napajanjem + i - 70 V na opterećenju od 8 Oma daju 39,5 V
- Viktor-ovi kanali sa napajanjem + i - 50 V na opterećenju od 8 Oma daju 22,5 V

Desilo se jedino što je kod DV-ovog kanala iz nerazumljivih razloga crkao jedan izlazni tranzistor 2 SJ 162.

Nisam imao da zamenim tako da ostaje da Dragan zameni.

Moje mišljenje da je za optimalan rad 50 V malo a 70 V mnogo. Po meni 60-63 V je optimum.

Draganovi su spakovani u kutiju sa one dve poluprazne štampe i sutra će biti poslate brzom poštom.

Za sad toliko!


U vezi tranzistora,

Kada sam ih pripremao za slanje, primetio sam da im je materijal od koga je formirano telo (valjda neka plastika il sta je vec) razlicit. Namerno sam odvoio 8 komada jedne `sorte` i poslao Zeonu a ostalih 8 ostavio po strani. Bilo mi je cudno kako to da su bas tako na pola podeljeni. Da li je razlicita serija u pitanju ili nesto drugo ne znam. Plasim se da nije ono drugo pa da je zbog toga misteriozni kvar i nastao.

I jos jedno pitanje, ima li neko sliku kapton trake? Bilo kakav savet oko montaze sa njom je dobrodosao. Ja imam neku ali mi lici na totalno obicnu selotejp traku.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-a-6.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?12.01.2011. u 18:46 - pre 161 meseci
Citat:
d.veljko83: U vezi tranzistora,

Kada sam ih pripremao za slanje, primetio sam da im je materijal od koga je formirano telo (valjda neka plastika il sta je vec) razlicit. Namerno sam odvoio 8 komada jedne `sorte` i poslao Zeonu a ostalih 8 ostavio po strani. Bilo mi je cudno kako to da su bas tako na pola podeljeni. Da li je razlicita serija u pitanju ili nesto drugo ne znam. Plasim se da nije ono drugo pa da je zbog toga misteriozni kvar i nastao.

I jos jedno pitanje, ima li neko sliku kapton trake? Bilo kakav savet oko montaze sa njom je dobrodosao. Ja imam neku ali mi lici na totalno obicnu selotejp traku.


Nemam pojma šta se desilo , drugi tranzistor do njega na štampi je preživeo.

Kanal je dobro radio i to na pola snage ostavljen da se krčka.

Kada sam posle jeno desetak minuta pogledao na osciloskop vidim da je zaravnjena kriva, kanal nije vukao struju.

Jednostavno ni meni nije jasan razlog ali pripisijem kvalitetu a možda i originalnosti!!!!
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?12.01.2011. u 20:48 - pre 161 meseci
Citat:
zeoN_Rider: Evo sad stigoh kući.

Rezime:

- Svih 4. pojačavača su puštena u pogon
- Nije bilo paljevine ni dimova raznih boja
- DV-ovi kanali sa napajanjem + i - 70 V na opterećenju od 8 Oma daju 39,5 V
- Viktor-ovi kanali sa napajanjem + i - 50 V na opterećenju od 8 Oma daju 22,5 V

Desilo se jedino što je kod DV-ovog kanala iz nerazumljivih razloga crkao jedan izlazni tranzistor 2 SJ 162.

Nisam imao da zamenim tako da ostaje da Dragan zameni.

Moje mišljenje da je za optimalan rad 50 V malo a 70 V mnogo. Po meni 60-63 V je optimum.

Draganovi su spakovani u kutiju sa one dve poluprazne štampe i sutra će biti poslate brzom poštom.

Za sad toliko!


Moji daju samo 22.5V? A joj, prema simulacijama sa +/-50V DC bi trebalo oko 28V rms da izbaci na 8oma i da da oko 100W, sa +/-48V sam ocekivao oko 70-80W a on sa +/-50V daje samo 63W na 8oma...kako se pokazao na osiloskopu, ima li nekih problema ili to moze da se pakuje u kutiju? Jel su oba kanala isprobana ili je samo jedan?Imas li sliku sa osciloskopa? Sta je sa ofsetom, koja je velicina u pitanju?

Dragane, ti si bese u tech-store kupovao 2SK1058 i 2SJ162 i to uparene? Imas li mozda sliku tih tranzistora?
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.upc-e.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?12.01.2011. u 21:48 - pre 161 meseci
Citat:
viktor1986: Moji daju samo 22.5V? A joj, prema simulacijama sa +/-50V DC bi trebalo oko 28V rms da izbaci na 8oma i da da oko 100W, sa +/-48V sam ocekivao oko 70-80W a on sa +/-50V daje samo 63W na 8oma...kako se pokazao na osiloskopu, ima li nekih problema ili to moze da se pakuje u kutiju? Jel su oba kanala isprobana ili je samo jedan?Imas li sliku sa osciloskopa? Sta je sa ofsetom, koja je velicina u pitanju?

Dragane, ti si bese u tech-store kupovao 2SK1058 i 2SJ162 i to uparene? Imas li mozda sliku tih tranzistora?


Rad sam ja bio da okacim slike odmah posto sam ih dobio da ljudi vide, koliko se secam ni ti nisi sumnjao u ispravnost i postenje ;) prodavca tako da samo odustali ali evo nikad nije kasno, tu su slike.

E sad..
39.5Vrms^2/8=195 i
39.5Vrms^2/4=390
Velike brojke!

Sme li ovaj pojacavac pre svega da radi sa opterecenjem od 4 Ohm-a?
I bas me zanima kako Zeone radis probe? Kazes da se krckao na pola snage, koristis vestacko opterecenje? Na njemu su i uradjena merenja?
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
*.europronet.ba.



+39 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?12.01.2011. u 23:20 - pre 161 meseci


Vec je bilo rjeci na drugim forumima.
Koliko se meni cini sve laznjaci.
Zadnja 4 orginala sam strpao u pojacalo,nisu ni nalik na ove tvoje ili gore navedene,tako ako neko bude kupovao tu sam.
Pozz
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13060
*.adsl-a-11.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?12.01.2011. u 23:34 - pre 161 meseci
Citat:
viktor1986: Moji daju samo 22.5V? A joj, prema simulacijama sa +/-50V DC bi trebalo oko 28V rms da izbaci na 8oma i da da oko 100W, sa +/-48V sam ocekivao oko 70-80W a on sa +/-50V daje samo 63W na 8oma...kako se pokazao na osiloskopu, ima li nekih problema ili to moze da se pakuje u kutiju? Jel su oba kanala isprobana ili je samo jedan?Imas li sliku sa osciloskopa? Sta je sa ofsetom, koja je velicina u pitanju?


Našalost nemam slike sa osciloskopa jer sam toliko poslova radio u isto vreme.

Sinusoide su u odnosu na sinosuidu iz generatora u potpunoj fazi.

Što se tiče ofseta bio je ako se dobro sećam do 10mV.

Oba kanala sam probao, naravno jel' napisah Ja da sam probao 4. kanala.

Mislim da je 50 V malo, ili ćeš morati da prepraviš radne tačke za taj napon.

Citat:
d.veljko83
E sad..
39.5Vrms^2/8=195 i
39.5Vrms^2/4=390
Velike brojke!

Sme li ovaj pojacavac pre svega da radi sa opterecenjem od 4 Ohm-a?
I bas me zanima kako Zeone radis probe? Kazes da se krckao na pola snage, koristis vestacko opterecenje? Na njemu su i uradjena merenja?


Da koristim veštačko ne induktivno opterećenje, negde sam već pokazao kako izgleda.

Probao sam i na 4 Oma ali mi se uopšte ne sviđa kako radi.

Zaštita relativno brzo odradi.


Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?13.01.2011. u 14:00 - pre 161 meseci
nikko, mislim da su ona prva dva tranzistora originali, barem po izgledu. Naravno treba proveriti da li je raspored pinova GSD. Moji tranzistori su isti kao i ona prva dva s'tim sto nemaju one oznake 55DW i 50YM. Onaj cetvrti 2SJ162 je apsolutno fake tranzistor, uporedi samo izgled pinova sa IRFP tranzistorom i sve ce ti biti jasno. Inace, ja sam ove moje tranzistore ranije probao, Ugs im je oko 0.7V za 100mA, za IRFP Ugs je oko 3.8V za 100mA!
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
*.europronet.ba.



+39 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?13.01.2011. u 14:23 - pre 161 meseci
Viktore ko ce to znat,ovim gore fali znak hitachija,slika ja sa diy-foruma.
Tipu se zapusilo pojacao nakon nekoliko sekundi.
pozz
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?13.01.2011. u 15:52 - pre 161 meseci
Nikko, tim tranzistorima ne nedostane znak hitachi-a jer je renesas firma otkupila licencu ili sta vec za pravljenje tih tranzistora. Normalno je da nema vise tog znaka. Vidi na internetu, imas dosta toga o tome.
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

nikko
Sarajevo

Član broj: 139972
Poruke: 795
*.europronet.ba.



+39 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?13.01.2011. u 15:59 - pre 161 meseci
Ma znam Viktore,opet meni su oni sa oznakom oni pravi:))))))))
Ista stvar,Motorolu kupio NS,ja vise volim trandje sa znakom motorole:))))
Pozz.
P.S.
Imas li zelju da sklopis Mongrel-a???
Izvinte na offtop.
Wars Come And Go But My Soldier Stay
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.upc-e.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?13.01.2011. u 16:50 - pre 161 meseci
A oni moji gore, fake?
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?13.01.2011. u 20:14 - pre 161 meseci
Veljkovicu, ti tvoje su originalni, baren sa one mutne slike na trecoj il cetvrtoj strani topic-a. Ti su isti kao i moji!

[Ovu poruku je menjao viktor1986 dana 13.01.2011. u 21:40 GMT+1]
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?13.01.2011. u 20:43 - pre 161 meseci
Nikko, trenutno samo jednu zelju imam...Da sklopim Sigmu kompletno i da malo uzivam!
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.upc-e.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?13.01.2011. u 20:48 - pre 161 meseci
Citat:
zeoN_Rider: Da koristim veštačko ne induktivno opterećenje, negde sam već pokazao kako izgleda.

Probao sam i na 4 Oma ali mi se uopšte ne sviđa kako radi.

Zaštita relativno brzo odradi.


Eto malera, moji su zv na 4 ohm, i ko zna kakav im je modul impedanse.

Moze li jos malo detaljnije, pri kakvim uslovima se ukljuci zastita? JA izgleda to necu moci posteno ni da probam. Da sam bar narucio trafoe na 45Vac, ili kad se Viktor mucio da onako iscrta plocicu da su mu se bar 'omakla' jos 2 para/ch.

Viktore a da uradimo jedne sa 8 u izlazu za 4 ohm-a? ;)
 
Odgovor na temu

viktor1986
Viktor Bradjan
Beograd, Palilula

Član broj: 69458
Poruke: 1361
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+20 Profil

icon Re: SIGMA-hladnjak, kuciste?13.01.2011. u 21:07 - pre 161 meseci
Sto osam kad moze 10?! Ne znam da li ce naponski deo moci da savlada kapacitete tolikih tranzistora...Veljkovicu, nije problem, mogu ti nacrtati sa 4para ili vise u izlazu ali ne mogu ti nista obecati kada cu to da zavrsim, ako bas zelis. Od ponedeljka me ocekuje pisanje zavrsnog rada...Jos uvek nisam ni kompletirao ono napajanje u protelu za preamp! Zelju imam ali sam u obavezama, bice vremena i za crtanje, samo ce malo da se oduzi. Sutra i prekosutra cu doradjivati jedan dizajn u protelu, ujedno isprobavam i neki novi preamp koji sam danas sklopio, od ponedeljka pisem rad. Treba i osmisliti da li da se koristi skoro isti raspored kao i za verziju od 2 para izlaznih ili ici na drugi raspored gde bi izlazni stepen bio na jednoj plocici a ualzni deo na jednoj manjoj plocici...Ima dosta ideja! Imas li ti neki predlog ili ideju ?
http://www.mc.rs/mc-web-televizija.1498.html

Na pomolu velika pljačka: Kvadrat zemljišta kao četiri kilograma krompira, tvrde građani Borče i Ovče povodom eksproprijacija za potrebe gradnje mosta Zemun-Borča
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: SIGMA-hladnjak, kuciste?

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 93939 | Odgovora: 454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.