Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Engine za igricu, na serveru ili na klijentu ?

[es] :: Visual Basic 6 :: Engine za igricu, na serveru ili na klijentu ?

[ Pregleda: 1795 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

petkochb
petkochb
Student
Beograd

Član broj: 218983
Poruke: 38
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Engine za igricu, na serveru ili na klijentu ?17.10.2009. u 11:08 - pre 176 meseci
Cao ljudi. Pravim kartarosku igricu koja ce se igrati preko interneta za 4 osobe. Interesuje me da li je bolje code engina igrice postaviti na serveru ili na klijentu. Koristicu Winsock. Ja sam napravio server koji prosledjuje svim klijentima ono sto je jedan od njih poslao (npr. kad baci 10, on na server salje br 10, a posle server salje taj broj svima.). E sad me interesuje, da li je bolje da se podatci obradjuju na samom serveru pa da se samo slika ili obradjeni podatak posalje klijentima, da bi svi videli istu bacenu kartu, ili je bolje da se ti podatci obradjuju na klijentu? Znam da moze i jedno i drugo, samo me interesuje u kojoj varijanti ce server biti stabilniji i u kojoj varijanti je lakse napraviti? Unapred se zahvaljujem na svim odgovorima.
Trange Frange - ePijaca. Postavljajte Vaše oglase BESPLATNO
www.trangefrange.org
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Engine za igricu, na serveru ili na klijentu ?17.10.2009. u 16:44 - pre 176 meseci
Iako nisam nikada pravio klijent server aplikacije, mislim da ti je bolje/lakse/cistije da ti se engine vrti na serveru. Na taj nacin imas centralizovanu aplikaciju umjesto cetiri aplikacije koje bi se stalno morale medjusobno sinhronizovati.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

vuchko.vuchko

Član broj: 217112
Poruke: 301
*.teol.net.



+2 Profil

icon Re: Engine za igricu, na serveru ili na klijentu ?20.10.2009. u 23:30 - pre 176 meseci
Da li bi imao strpljenja da mi pojasnis , kako jednostavno napraviti jedan takav server .Ja se sa tim mucim vec duugo, naime pravim igricu za dva igraca , ono jedan odigra potez pa drugi i tako.... i muci me server , tj ne znam kako se pravi takav server koji bi registrovao odigrani potez i poslao ga protivniku. Kolko sam skontao to je igrica u Lan-u,ako sam u pravu???
Mene interesuje i to ,i kako se prave server koji bi bio na net-u??? Unapred Hvala!!!!
 
Odgovor na temu

petkochb
petkochb
Student
Beograd

Član broj: 218983
Poruke: 38
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Engine za igricu, na serveru ili na klijentu ?21.10.2009. u 10:04 - pre 176 meseci
Ja to radim preko stringova. Za te potezne igrice po meni je najlakse da se radi preko uporedjivanja stringova, tj. ako neki igrac npr. baca kartu 2, onda ti na server saljes npr. "bacio 2" onda uporedjujes stringove i koristis if ili case, tj If string="bacio 2" then uradi nesto. evo ti u prilogu jedna klijent server aplikacija pa ti mozda bude jasnije. Ako treba jos nesto pitaj slobodno. Ja ovu igricu pravim za net, a ako je igras u lanu umesto ip adrese servera, ti napises "localhost". Znaci ovo ti je server i za Lan i za Net.

[Ovu poruku je menjao petkochb dana 21.10.2009. u 12:53 GMT+1]
Trange Frange - ePijaca. Postavljajte Vaše oglase BESPLATNO
www.trangefrange.org
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vuchko.vuchko

Član broj: 217112
Poruke: 301
*.teol.net.



+2 Profil

icon Re: Engine za igricu, na serveru ili na klijentu ?24.10.2009. u 19:35 - pre 176 meseci
Trazio sam malo po netu nebi li skontao ovu winsock kontrolu al nista od toga....
Evo ovako , ja pravim igricu slicnu Iks-Oks ,s tim sto je za pobjedu potrebno spojiti cetiri u nizu i sve sam to lepo resio programski....


I sad ideja je sledeca (koristio sam Inet kontrolu) : Prvi igra npr. X ,dok O ceka , kada X odigra svoj zeljeni potez on u jedan txt file upisuje broj poteza (npr ako je prvi onda upisuje 1 , ako je dvadeseti potez upisuje 20) i upisuje poziciju odigranog znaka (npr 2,3 - ono kao u matrici) i zatim Inet kontrolom saljem txt file na neku lokaciju na netu (putem ftp-a) , za to vrijeme ovaj sto ceka svaka 2 sek. skida txt file sa neta i provjerava da li je ovaj odigrao potez. Kada je X odigrao potez program pomocu onog br. poteza utvrdjuje i obavjestava O da je on na potezu.
Malo komplikovano jel da????

E sad ima jedan malo veci problem.... i broj poteza i pozicija poteza su tipa integer a kada ih ja upisem u txt file oni postaju String . Pa mi se uvjek javlja greska zbog toga. E sad ja nastojim to da rijesim.

A ko si skontao moj problem , kako bi bilo rjesenje ovog problema preko Winsock kontrole , jer mi on stvarno jos uvek nije najjasniji.
 
Odgovor na temu

petkochb
petkochb
Student
Beograd

Član broj: 218983
Poruke: 38
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Engine za igricu, na serveru ili na klijentu ?26.10.2009. u 18:59 - pre 176 meseci
Vuchko mislim da ti je logika za razmenu podataka medju igracima malo komplikovana. Ja bi to npr. preko Winsock-a ovako odradio: kada odigras potez npr. saljes protivniku "polje3oznakaX", a onda u prijemu kod protivnika postavis da obradi podatke uz pomoc Trim-a. Npr. : Trim(Mid(poruka,1,6) = koje polje, a Trim(Mid(poruka,7,Len(poruka)-6) = koja oznaka. I to naravno saljes kao string. Sto se tice tvog problema sa variablama ja bi ih Dim-ovao kao string pa bi ih tamo gde mi trebaju kao numericke vrednosti prebacio u brojeve tj Val(string). ili postoji i opcija da ih Dim-ujes kao Variant. Nadam se da cu ti sa ovim pomoci.
A ja bih zamolio nekoga da mi objasni princip rada servera za dinamicke igrice npr. Counter Strike-a i kako se smanjuje "lag". Ja sam pravio jednu prostu igricu kao 2 tenkica koja se igra u 2-oje preko neta. Problem je u tome sto se pozicija ta 2 tenka non stop menja. resio sam problem uz "pomoc stapa i kanapa" ali kad su igraci udaljeni tj. u razlicitim gradovima meni se lag povecava. Nadam se da sam pojasnio problem. Unapred hvala.
Trange Frange - ePijaca. Postavljajte Vaše oglase BESPLATNO
www.trangefrange.org
 
Odgovor na temu

petkochb
petkochb
Student
Beograd

Član broj: 218983
Poruke: 38
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Engine za igricu, na serveru ili na klijentu ?27.10.2009. u 14:21 - pre 176 meseci
Vuchko prijatelju bas u ovoj temi sam postavio winsock primer. To je najosnovniji primer za komunikaciju klijenta sa serverom. Pogledaj gore u mom postu, a sto se tice tenkica evo ti tema gde je bilo reci o tome i tu ti je postavljen projekat

Link ka temi: http://www.elitesecurity.org/t360660-0#2261987
Trange Frange - ePijaca. Postavljajte Vaše oglase BESPLATNO
www.trangefrange.org
 
Odgovor na temu

[es] :: Visual Basic 6 :: Engine za igricu, na serveru ili na klijentu ?

[ Pregleda: 1795 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.