Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ubuntu i preraspodela memorije procesima

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Ubuntu i preraspodela memorije procesima

[ Pregleda: 1273 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vladica Savić
Software Developer
Toronto, Canada

Član broj: 26699
Poruke: 654



+5 Profil

icon Ubuntu i preraspodela memorije procesima16.10.2009. u 08:47 - pre 176 meseci
Pozdrav svima, nisam neki preterani poznavalac linux-a samim tim ni njegove administracije a opet samim tim i optimizacije, pa zato imam jedno pitanje vezano za ubuntu server 9.04 i raspodelu memorije procesima.

Dakle, kako ja mogu da dodelim/dozvolim da jedan proces koristi znatno više memorije nego inače?

Tražih po netu, ali, nisam našao neka bog zna kakva uputstva što se toga tiče.
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Ubuntu i preraspodela memorije procesima16.10.2009. u 08:57 - pre 176 meseci
Neki način za eksplicitno davanje prednosti u korišćenju memorije mi ne pada na pamet. Možeš nekom procesu da daš bolji prioritet sa komandom nice.

Pogledaj man nice.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

igor.vitorac

Član broj: 144858
Poruke: 483



+13 Profil

icon Re: Ubuntu i preraspodela memorije procesima16.10.2009. u 09:00 - pre 176 meseci
Ne mozes da kazes da neki proces koristi vise memorije. Svaki proces ce da trazi onoliko koliko mu treba tj. onako kako ga je programer programirao da trazi. Postoji jedino mogucnost da ne dobije memoriju od OS, tj. da OS ne moze da mu alocira.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Ubuntu i preraspodela memorije procesima

[ Pregleda: 1273 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.