Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

lonati masina i pocetnik u biznisü

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: lonati masina i pocetnik u biznisü
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 20944 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nidzolino85

Član broj: 236000
Poruke: 32
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü22.07.2010. u 23:28 - pre 167 meseci
ok brun raspitacu se. mozes li mi reci sta se desava sa masniom kada radi petu i prste, kada se cilindar vrti najpre levo pa desno i dodje do kraja, cuje udaranje, kao da je nesto rastelovano, a kada u prednjem delu skinem metalni poklopac i gledam zupcanike cini mi se da je to do onog kao zupcanika koji udje u zleb kada radi petu ili prste a izadje kada radi list i stopalo, nesto nalik kvacilu? dakle cuje se nesto nalik nekom udaranju a plasticna maska odozgore na masini se podize kada se sve to desava?
 
0

brun

Član broj: 261354
Poruke: 8
*.xnet.hr.



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü25.07.2010. u 09:17 - pre 167 meseci
zao mi je ne poznam masine za debeli program pa ti nemogu o tome nista reci
 
0

nidzolino85

Član broj: 236000
Poruke: 32
178.217.12.*



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü07.01.2011. u 23:17 - pre 161 meseci
da li je moguce da program - software za ove masine radi pod XP-om. da li je neko od vas koristio GRAPHITRON na masini jacoj od Pentium I
 
0

brun

Član broj: 261354
Poruke: 8
*.zg.cable.xnet.hr.



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü08.01.2011. u 15:01 - pre 161 meseci
vidi vidi jos uvjek si u igri nisi se javljo dugo pa sam mislio da je biznis nesretno zavrsio no da se vratim na teme trebo si napisat koj hardlock kljuc koristis ,uglavnom hardlock digraph 2 GRAPHITRON 5 radi u dosu .win 95.98.milenijum .2000 i xp sigurno isprobano.potrebno je da na kompu postoji printer port u koj ces ga ustekati.svakako za odredene windowse treba imati i drajvere koji pasu za hardlock kljuc.oni se uglavnom nalaze na instalacijskom cdu ili flopy disketama .starije masine tipa l304 koriste GRAPHITRON jedinicu koja nema veze sa klasicnim kompijutorima.svojevremeno se moglo doc do programa koji su radili u win 98 a simulirali su rad GRAPHITRONA to je bilo dosta dobro jer si mogo raditi crteze u nekoj vrsti fotoshopa dok si na GRAPHITRONU moro za svaku iglu staviti x sto je dosta mukotrpno ako je veci crtez.Tolko od mene mogo si ostaviti svoju mail adresu da ti direktno odgovorim.sretno
 
0

nidzolino85

Član broj: 236000
Poruke: 32
178.217.12.*



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü08.01.2011. u 21:09 - pre 161 meseci
naravno da jesam, ne odustajem, cak sam kupio jos jednu sangiacomo masinu za 200e :D stara, pravi fosil ali bitno da radi
sa ovima sam ovladao tako da sve prepravke vrsim sam,elektronika,mehanika...sve se uci lagano

imam nedoumice, majstori mi prodaju maglu sto bi se reklo, dolazili su i mlatili me po usima,davao ruckove,placao dok nisam ukapirao da mi za obicne prepravke na masini ostaju po celi dan a potrebno im je svega 15min

savet ljudima koji zapocinju ovaj posao je da traze pomoc, evo postoji i ovaj forum, moja tema je po page rankingu posecena i ostavljana na raznim forumima,"ovi" je citaju a niko nece da da neki komentar, ili im gazde kod kojih rade zabranjuju ili pokusavaju da svo znanje zadrze za sebe, naravno cast izuzecima , nisam se ni ja pametan naucio ali nije ono toliko komplikovano koliko izgleda, veci problem je plasman, trziste i na to ljudi treba pre nego sto zapocnu bilo sta dobroo da analiziraju

sto se tice software-a idemo redom. kada sam kupio masine dobio sam odnosno platio kljuc,dcu,i prastari komp koji radi na 100Mhz/ komp ima 2x LPT porta. iz jednog izlazi kabl koji se ubada u DCU a u drugi se usteka kljuc. e sad i DCU ima 2 x porta, iz onog drugog izlazi kabl koji se kaci na kasetu/uredjaj.

javio sam se italijanima, prosto sam trazio BILO kakvo resenje da zaobidjem skripanje ventilatora onog starog kompa, misa na kuglici, kompa bez usb-a i mogucnosti da skines neku slicku sa interneta pa kroz PAINT provuces i t.d. a najvise zbog data kaseta kojih kako sam cuo nemoguce ih naci a ja imam samo jednu. italijani su mi poslali link odnsono registrovali me... gde mogu da skidam sve njihove softvere odnsono za svaku masinu posebno upustvo, seme, drajvere, softvere i t.d. ali za moju masinu kazu da se iskljucivo koristi win 3.1. i masina koja ne sme da radi na vise od 80Mhz sto ocigledno nije tacno jer ja upravo imam 98cu.

uspeo sam da program u potpunosti iscupam sa ovog starog i pokrenem ga na xp-u, pa cak i 7ci medjutim posedujem laptop a nemam LPT-e.
kupim ja onda racunar, dekstop, onaj klasicni, kad na njemu samo jedan LPT, onda kupim i externu LPT karticu koju racunar prepozna. program takodje, ali snimanje na kasetu ne radi. tu sam stao, neki kazu da program ne moze da snima zato sto je program konstruisan u vremenu kada procesori nisu imali tolike brzine, pa sad ovaj prebrzo snima i ne moze da usnimi. medjutim ima i za to leka, takozvani usporivaci procesa koji simuliraju rad starijihg racunara ali i tad nisam uspeo nista da uradim

ima tu jos jedna stvar a to je cemu sluzi onaj port na samom kompjuteru racunara koji ima slicicu racunara? bilo bi dobro kada bi to sluzilo za direktno snimanje, bez DCU ili kaseta?

i jos da kazem, ja korisim PAINT za crtanje dezena, a GRAPHITRON za takozvani lanac

brun proveri privatnu poruku ovde na forumu ostavio sam ti adresu
 
0

nidzolino85

Član broj: 236000
Poruke: 32
178.217.12.*



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü21.05.2011. u 23:47 - pre 157 meseci
novo pitanje
koja je optimalna brzina broj obrtaja cilindra - motora u rezimu "bez zeca i kornjace" (L362 3 1/2 i 3 1/4)
 
0

mirabella
radnik.mirel
novi sad.srbija

Član broj: 285319
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü24.05.2011. u 01:27 - pre 157 meseci
kakva je najpovoljnija mogucnost da nabavim kljuc i program koji bih mogao da instaliram na laptop za goal 362?
 
0

nidzolino85

Član broj: 236000
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü25.05.2011. u 09:52 - pre 157 meseci
to i meni treba i trazim resenje ali jos uvek nista...video sam da jedan lik ima to na laptopu i da mu je kljuc prikacen na 8-pinski port pomocu kabla a sa druge strane rs232
 
0

brun

Član broj: 261354
Poruke: 8
*.zg.cable.xnet.hr.



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü27.05.2011. u 19:38 - pre 157 meseci
nisam vidio da si se javio skros do prije neki dan pa sam procito forum .tvoju adresu nisam naso .ne znam koj je bas tvij problem jer svaki pc star par godina ima print port rs 232 i usb portove tako da mozes kupit kljuc na usb ili na print port a preko rs 232 spojos adapter sa kablom direkt u stroj.mozda je veci problem cjena novog kljuca.znam jednog covjeka koj bi mozda prodo kljuc i laptop cak ima i dve l416 masine za prodat ne znam dal ide posebno il u kompletu javi svoju adresu
 
0

nesa_bgd
Digraph3+

Član broj: 244225
Poruke: 16



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü28.05.2011. u 08:31 - pre 157 meseci
Za L362 postoji varijanta sa krekovanim programom do kojeg je jako tesko doci,a i cena mu je verovatno jaka.Noviji kljuc ne zavrsava nikakav posao za 362,to odgovorno tvrdim.
 
0

nidzolino85

Član broj: 236000
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü28.05.2011. u 23:14 - pre 157 meseci
Citat:
brun: nisam vidio da si se javio skros do prije neki dan pa sam procito forum .tvoju adresu nisam naso .ne znam koj je bas tvij problem jer svaki pc star par godina ima print port rs 232 i usb portove tako da mozes kupit kljuc na usb ili na print port a preko rs 232 spojos adapter sa kablom direkt u stroj.mozda je veci problem cjena novog kljuca.znam jednog covjeka koj bi mozda prodo kljuc i laptop cak ima i dve l416 masine za prodat ne znam dal ide posebno il u kompletu javi svoju adresu


brun, ja imam star racunar, imam kljuc i sve to funkcionise ali uz pomoc kasete i dekodera. problem je samo sto sve to hocu ali na laptopu.
zanima me kako mislis ovo sto kazes "spojis kabl direktno sa strojem"? bez kasete?
evo sta sam ja uradio u pokusaju da povezem racunar novije generacije sa dekoderom i da sa njega ucitavam programe na kasetu:

kupio racunar koji ima jedan printer port
kupio externu karticu koju sam ubacio u prazan slot
instalirao drajvere i u device manager-u ga prepoznao
sada znaci imam 2 x rs232 porta
u jedan ubacim kljuc a u drugi kabl koji ide u dekoder
dekoder ima izlazni port u koji se ubaci uredjaj za snimanje kasete

pokrenem program lonatijev i on ga otvara (sto znaci da cita kljuc sa porta i da port radi, jer da ne radi onda ne bi pokrenuo program uopste)
pokrenem ucitavanje i prijavljuje gresku "dcu error"
e sad koliko shvatam i cuo sam program MORA da radi na starijim racunarim upravo zato sto procesor npr. pentium 486 ima slabije "otkucaje" odnosno radi na 133mhz a program je tada napravljen za njih i zato ne moze da ucita program na kasetu jer ovaj racunar novi koji sam kupio ima procesor na 2.7Mhz

e sad, kao kod zaludjenih gejmera za stare segine igrice koje je nemoguce igrati na novijim racunarima nasao sam takozvani usporivac procesa koji moze da namesti provesor da radi na min.133 Mhz kako bi program mogao da radi simulirajuci rad starog procesora i nista nisam dobio odnosno nije htelo da radi

ako se brun javi i objasni kako misli da povezem kompjuter sa masinom direktno bez dekodera i snimaca mozda ima resenja jer upravo dekoder pravi problem

moje shvatanje je da dekoder sluzi da digitalni impuls prevede u analogni i posalje ga snimacu koji ce snimati program na kasetu jer je takav nacin analogni impuls uz pomoc magneta kao kod starih radio kasetofona, pa ako se moze zaobici ovakav nacin pretvaranja siglana i omoguciti slanje impulsa direktno masni u digitalni oblik problem je resen

koga zanima postoji i krekovana verzija lonati sofvtera koji kosta 1000eura, za njega nije potrebno nistta osim r232 kabla kome treba neka se javi


da li neko mozda ima primer programa koji moze da okaci ovde, meni flopy ne radi a usb naravno ovaj stari nema, potreban mi je upravo zato sto pokusavam da desifrujem kodove i probam da napravim bar program koji moze da napravi to isto, a posle cemo lako. svaki taj fajl - program mozete otvoriti uz pomoc notepad-a, desni klik > other i izaberite program notepad, eto sastava tog programa, izmedu ostalog nacicete koji se patern nalazi npr.GLAT, putanju odakle ga vuce, njegovu ekonomizaciju i t.d. ono sto ne moze da se vidi je sastav koda takozvana enkripcija koju program koristi a to je zavisno od kljuca koji imate zaparvo cipa u njemu. sve je ovo moguce napraviti,
brun trebao si mi zbog drugih stvari proveri ovde na ovom forumu privatnu poruku tu imas podatke...

[Ovu poruku je menjao nidzolino85 dana 30.05.2011. u 03:32 GMT+1]
 
0

galoperr
student
Cairo,Egypt

Član broj: 233652
Poruke: 3
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü09.06.2011. u 22:04 - pre 156 meseci
Cao drustvo,

Evo i ja poceh da se bavim tim poslom malo ozbiljnije pa sam pre neki dan kaparisao dve masine Lonati 406 i 402 (valjda se tako zovu) sa legalnim softverom rezervnim delovima.
Naravno laik sam za te stvari,al nesto se raditi mora.E sad ja sam cak i kontaktirao Lonati u italiji cisto da vidim koliko su im nove masine,al oni me izvozase,te zovi ovog te salji mejl onome....i tako niko da mi kaze prost odgovor Kolko PARA! Pa eto odlucih i uzeh ove starije,al stvarno malo koriscene,pa videcemo.
Ovih dana cekam majstora da ih postavi i pusti u rad...
Pa eto pozelite mi srecu.
E da,zanima me gde nabavljate konce? cuo sam da ima negde na Altini kod zemuna i negde u grockoj valjda.Ja sam se nosio mislju da to uvezem iz turske,italije....na kontu firme,valjda cu proci jeftinije,a i zelim da radim stvarno sa kvalitetnim materijalima.
Pa eto,za pocetak toliko....saveti,kritike,sve dolazi u obzir
Pozdrav
 
0

nesa_bgd
Digraph3+

Član broj: 244225
Poruke: 16



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü10.06.2011. u 14:27 - pre 156 meseci
Pa,neka ti je sa srecom,posto su u pitanju masine za zensku carapu,imas materijal i u Fulgaru u Zrenjaninu i salju materijal brzom postom kvalitet im je ok,a i cena.Nemas potrebe za uvozom materijala,snacices se i sa ovim sto ima ovde.Jos jednom neka ti je sa srecom,pozdrav...
 
0

galoperr
student
Cairo,Egypt

Član broj: 233652
Poruke: 3
*.kbcnet.rs.



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü10.06.2011. u 15:35 - pre 156 meseci
Hvala,bice mi potrebna sreca...
 
0

nidzolino85

Član broj: 236000
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü12.06.2011. u 20:34 - pre 156 meseci
galoperr neka je sa srecom, za sve sto budes imao probleme javi, tu smo, koliko i sta mozemo, vodi racuna sa tim majstorima, lopuzine su teske
 
0

nidzolino85

Član broj: 236000
Poruke: 32
*.bitinfo.rs.



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü01.09.2011. u 00:13 - pre 154 meseci
pozdrav ljudi, dosao sam do kataloga sa upustvom kako vrsiti prepravke segmenata za skoro sve vrste carapa koje postoje, treba mi malo saveta oko toga, ima li ko iskustva sta je sve neophodno za npr. sportsku carapu?
 
0

carapko

Član broj: 290910
Poruke: 1
46.166.128.*



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü23.09.2011. u 14:46 - pre 153 meseci
Dobar dan i postovanje g.nidzolino, pomno pratim razvoj ove teme i dogadjaje unazad godinu dana...Bez lazne skromnosti divim ti se kako uspevas da se izboris sa problemima koje masine serije 3 inace mogu da naprave pogotovo pocetniku. Da stvar bude jos cudnija niko se do sada nije usudio da pise na forumima o tome ili govori o kvalietu masjtora. Da li si se ikada zapitao zasto? Ili recimo zasto ih svi drze kao malo vode na dlanu? Zato sto ovih poznatih ima svega nekoliko u celoj Srbiji, ovih manje poznatih i ako ih ima ne smeju da rade van aktivnosti u preduzecima u kojima inace rade za dobre plate i to je medju caraparima opste poznato. U vreme 90tih kada je ovaj biznis cvetao svi smo krenuli kao i ti, godinama radili i odricali se mnogih stvari...neko je ulagao i dostigao epitet kompanije ali mnogi i odustali, razlog, sto zbog problema slicnim tvojima sto zbog pojave robe drugog kvaliteta i naravno konkurencije. Danas ti ljudi koji su nekada radili kao segrti jesu majstori, ispekli su zanat i samaraju takve poput tebe i znaju se koju su ti majstori... Ja sam i onda i sada isao logikom da svako treba da zaradi, i trgovac i proizvodjac ali i majstor, e sad uvek se postavlja pitanje koliko, tvoje je da odlucis hoces li biti skrt ili ces novcem da se rasipas placajuci ruckove koje pominjes i nocenje tih majstora. Ti majstori sve manje posla imaju i grcaju, sa novom tehnikom se ne nose najbolje jer su ih ovi mladji stigli i imao sam prilike da cujem kako razgovaraju u krugu prijatelja, inace dobro su povezani medjusobno i imaju tarife za svakog ponaosob. Tvoje je da li ces da ih placas ili ne, javljace ti se i ljudi koji ce ti pomoci ali sve jee to kratkog daha kao sto mozes videti i sam na osnovu poslednje poruke.E to je ukratko o odnosu sa majstorima.

Sto se tice masina one su proizvedene u periodu kada je privreda u Italiji bila u usponu, delove su sklapali iz vise proizvodnji, Italijani su uredno belezili za svaku seriju kataloske brojeve i napravili katalog, tako da za njih imas rezervne delove uvek i kada ti ne daj Boze nesto strada onda ih kontaktiras i oni salju postom. Takodje osim tih delova oni imaju i katalog segmenata koji stoje na bubnju,dakle uz pomoc tih segmenata u odredjenom trenutku bubanj gura i pomera bravice koje podizu selektore i time stope igala. Postoje vise nacina vezivanja gumice o kojoj trtazis pomoc i to zavisi od sistema koji izprogramiras npr. 1-1 je standard, 2-1,2-2,2-3 i t.d. dakle to je naredba da se vrsi selekcija igli da dve igle preskoce konac a jedna uhvati i tako dobijas sportsku carapu. Da bi probao da li su segmenti mozda vec podeseni ukljuci tu selekciju nakon zavrsetka gumice i prati sta se desava. Takodje spusti vodic gume dok radis list. Ukoliko nema pletenja ili se gumica samo okrece znaci treba ugurati bravu, to ces napraviti tako sto postaviti segment na mestu poluge za gumicu mislim da je to red 46 ili 48 pogledaj pozadi da bi dobio igle na gore koje hvataju gumicu i to je to. Uglavnom se resi bez problema i vrlo kratko, uzmi beleznicu i pisista skines da bi kasnije mogao isto vratiti.

Sto se tice softvera, vidim polemiku oko toga, a i da pominjes da si programer onda ti je problem resen, evo i naseg srbina koji taj softver prodavao-prodaje po babaroga ceni a i sam je trazio pomoc na ruskom forumu. Evo linka

Pozdrav i sve najbolje u ovom poslu
 
0

nidzolino85

Član broj: 236000
Poruke: 32
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü13.10.2011. u 21:31 - pre 152 meseci
Logika - sta tamo neki italijan sklopi sto Srbin ne bi mogao da rasklopi, onde gde moze a gde ne moze ima ih vise, okrenes jednog drugog, treceg i jedan ce da dobije posao ne diktiram ja uslove niti ikoga ponizavam imam asolutno pravo da izrazim misljenje a vidim da i vi nesto niste previse rezervisani znaci da su moje tvrdnje ispravne. Vidim da i ti majstori nisu tako "elektronski nepismeni" pa posecuju i ovaj forum ... i ja sam za to da svako zaradi al' to je mozda bilo u vreme komunizma pa se imalo i za radnicku klasu koliko i za burzuje ... sto se mene licno tice sve sto mogu sam radicu dokle mogu...
sto se tice pomoci hvala vam uspeo sam da resim taj problem odmah nakon pisanja teme, vrlo jednostavno...hvala vam jos jednom u svakom slucaju
ostavljam u prilogu katalog delova sa kodovima za 362 uskoro cu i kompletan spisak mogucnosti izmena programa rada, termo, sport, eng.gumica i t.d., pneumatsku i el.semu...
katalog

[Ovu poruku je menjao nidzolino85 dana 13.10.2011. u 23:04 GMT+1]
 
0

nesa_bgd
Digraph3+

Član broj: 244225
Poruke: 16



Profil

icon Re: lonati masina i pocetnik u biznisü12.12.2011. u 16:59 - pre 150 meseci
Pozdrav za kolegu,jasna je stvar da svako svoj rad treba da naplati,ni ja u životu ništa nisam dobio džabe,ne znam ko je kome šta naplaćivao,niti kolike su tarife kojih majstora i šta je uopšte za nekoga skupo,tako da uopšte neću da sudim ko je koga "odrao" ili nije...Žao mi je što je započet forum ovakve vrste po prvi put,a završio ovako ružno sa pljuvanjem majstora i porukama tipa "imam neka rešenja napisao sam ti u privatnoj poruci" i slično.Neki početnik da pročita ovaj forum i ove priče ne bi imao ama ni jednu jedinu stvar da nauči pametnu...Tako da će mladi čaraparski naraštaji morati da idu ipak težim putem kao i većina nas koji smo krali zanat i znali da stojimo pored mašine satima,a često i danima rešavajući probleme....
 
0

[es] :: 3D modelovanje :: CAD/CAM :: lonati masina i pocetnik u biznisü
(Zaključana tema (lock), by Goran Mijailovic)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 20944 | Odgovora: 38 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.