Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Logo-kombinacija cirilice i latinice

[es] :: Grafički dizajn :: Logo-kombinacija cirilice i latinice

[ Pregleda: 3024 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ctx
Nis

Član broj: 132592
Poruke: 65
*.adsl-4.sezampro.yu.



+1 Profil

icon Logo-kombinacija cirilice i latinice15.10.2009. u 09:34 - pre 176 meseci
Nisam siguan da li ovo pitanje treba da postavim ovde ili ne ali mi je potreban precizan i jasan odgovor, ako je moguce. Klijent bi hteo da za logotip njegove firme koristi i cirilicu i latinicu, kombinaciju. Interesuje me da li je neko imao slican zahtev i da li je to uopste dobro uraditi.
 
Odgovor na temu

madcama
Valjevo

Član broj: 103936
Poruke: 794
*.rcub.bg.ac.rs.



+184 Profil

icon Re: Logo-kombinacija cirilice i latinice15.10.2009. u 10:53 - pre 176 meseci
Mislim da je to malo (vise) nepismeno.
Po temi http://www.elitesecurity.org/t385534-0 ja sam terorista.
Use The Force my young Luke Filewalker.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.tippnet.co.rs.



+292 Profil

icon Re: Logo-kombinacija cirilice i latinice15.10.2009. u 11:28 - pre 176 meseci
Lep efekat kad se ukrstavaju 2 pisma na istim slovima ili ako rec,natpis na oba pisma ima smisao (sto je ogromna retkost)
Dobra kombinacija je i ukrstanje na velikom N odnosno i (cirilice) gde ljudi po logici ne primecuju gresku
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

dejmi4
Cacak

Član broj: 55953
Poruke: 12
*.ru
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Logo-kombinacija cirilice i latinice15.10.2009. u 11:28 - pre 176 meseci
Nije nepismeno ako je klijent trazio da mu se urade dva razlicita logoa u
cirilicnoj i latinicnoj verziji.
I to je veoma pametan zahtev jer je u Srbiji zvanicno pismo cirilica.


__________ Information from ESET Smart Security, version of virus signature database 4507 (20091014) __________

The message was checked by ESET Smart Security.

http://www.eset.com
 
Odgovor na temu

koska
London, UK

Član broj: 987
Poruke: 823
*.ptt.rs.



+61 Profil

icon Re: Logo-kombinacija cirilice i latinice15.10.2009. u 13:39 - pre 176 meseci
Pa ako ima smisla, onda je ok. :)
Na primer, u slucajevima kada sam logo ima veze sa CCCR-om, komunizmom, pravoslavljem (mozda), etno-fazonom i sl... Ne mogu u ovom trenutku da se setim primera, ali mislim da sam video neki logo Revolution ili tako nesto koji je mesao cir i lat i koji je podsecao na komunizam.

Cirilicna slova mogu da izgledaju fino i kada su u funkciji latinicnog pisma. Prvo sto mi pada na pamet je (manje-vise) logo grupe KoЯn, gde je (cirilicno) rusko slovo "JA" ustvari R (mada moze da se gleda i kao mirrorovano slovo).

U svakom slucaju, mislim ce tako nesto uvek da deluje previse slobodno i, u neku ruku, neozbiljno, tako da ne ide bas za logo banke i sl :)

 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.dynamic.stcable.net.



+10 Profil

icon Re: Logo-kombinacija cirilice i latinice06.11.2009. u 16:48 - pre 175 meseci
ja sam radio nesto slicno. u pitanju je logo srednje skole u kojoj se nastava odvija na srpskom i na madjarskom jeziku. tako da tekst na srpskom pise cirilicom a na madjarskom latinicom.

evo ga, nije profi al koliko su ga platili, dobro i izgleda :-)



 
Odgovor na temu

banniska

Član broj: 92946
93.184.85.*



Profil

icon Re: Logo-kombinacija cirilice i latinice13.11.2009. u 23:01 - pre 175 meseci
Uradi ogledalo, interesantno bi izgledala dva lica iste stvari (cirilicno i latinicno).

pozz
 
Odgovor na temu

skemamen
skeMaMen
graphic & prepress dsgn
Beograd, Zemun

Član broj: 182886
Poruke: 606
*.dynamic.sbb.rs.



+28 Profil

icon Re: Logo-kombinacija cirilice i latinice14.11.2009. u 04:50 - pre 175 meseci
@ banniska
Bravo, svidja mi se kako razmisljas...

Ta varijanta nije nova ali definitivno "pije vodu"...!!!
>>> Designed to be signed...!
 
Odgovor na temu

maliradoznalac
radoznalac, okolina

Član broj: 215676
Poruke: 278
*.dynamic.stcable.net.



+10 Profil

icon Re: Logo-kombinacija cirilice i latinice15.11.2009. u 14:38 - pre 175 meseci
Neznam da li sam dobro shvatio! Predlazete mi da napravim da jedan tekst stoji ovako kako sada stoji a drugi da napravim kao odraz u ogledalu! Znaci da jedan bude "naopako"!



Verujem da bi dobro izgledalo ali kako je Becej visenacionalna sredina trebalo bi da su svi ravnopravni. Bojim se da bi bilo koji da bude tekst "naopak" da bi moglo biti pogresno protumaceno :-(
 
Odgovor na temu

[es] :: Grafički dizajn :: Logo-kombinacija cirilice i latinice

[ Pregleda: 3024 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.