Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako ustanoviti koliko domen ima zahteva u momentu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Kako ustanoviti koliko domen ima zahteva u momentu

[ Pregleda: 1398 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zgas

Član broj: 74613
Poruke: 334
*.ptt.rs.

Sajt: odbrojavanje.com


Profil

icon Kako ustanoviti koliko domen ima zahteva u momentu13.10.2009. u 17:48 - pre 176 meseci
Imam sajt na shered hostingu.

Rekli su mi da ne mogu imati vise od 100 - 120 istovremenih korisnika na sajtu.

Da li postoji mehanizam pomocu koga oni mogu utvrditi koliko sam korisnika imao u nekom momentu na sajtu.

Jer nije isto ako 100 korisnika iscitava neki fajl i ako sto korisnika otvara neke komplikovane stranice.

Rekli su mi da ne sme da dodje do preopterecenja servera.

Ja ocekujem vise istovremenih korisnika na sajtu, ali samo za neke vrlo jednostavne stranice koje se samo iscitavaju
nema nikakvog PHP komplikovanog procesuiranja i sl.

Znaci interesuje me da li oni mogu kompijuterski (u realnom vremenu) ocitavati i ogranicavati bror istovremenih pristupa na mom domenu?
Kao sto rekoh u pitanju je shered hosting.
Aukcije, www.Odbrojavanje.com
Aukcija može biti osvojena jeftino - za 30 sekundi a 6 dinara!
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Kako ustanoviti koliko domen ima zahteva u momentu13.10.2009. u 17:51 - pre 176 meseci
Takvu informaciju ti moze dati web server koji se vrti. Posto je shared hosting, najbolje da pitas njih kako da dodjes do tog podatka, posto su ti "oni" podesili server.

BTW - 100 konekcija znaci nesto. 100 korisnika je glupost. Izjava "ne sme doci do preopterecenja" takodje, jer zavisi do previse stvari. Razmisli o nekom normalnom hostingu....
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

zgas

Član broj: 74613
Poruke: 334
*.ptt.rs.

Sajt: odbrojavanje.com


Profil

icon Re: Kako ustanoviti koliko domen ima zahteva u momentu13.10.2009. u 18:25 - pre 176 meseci
Interesuje me sta znaci BTW - 100 konekcija? I da li se to moze meriti u realnom vremenu?

Inace doslovce us ovako rekli: "Also you can have 100-120 simultaneous visitors to your web site".

Aukcije, www.Odbrojavanje.com
Aukcija može biti osvojena jeftino - za 30 sekundi a 6 dinara!
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.adsl.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Kako ustanoviti koliko domen ima zahteva u momentu13.10.2009. u 18:44 - pre 176 meseci
Ja vjerujem da pod "100-120 simultaneous visitors" misle na 100-200 konekcija, ali tako formulisu da bi bilo jasnije za vecinu prosjecnih korisnika.
A te konekcije na tvoj domen se mogu mjeriti u realnom vremenu.
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Kako ustanoviti koliko domen ima zahteva u momentu14.10.2009. u 09:29 - pre 175 meseci
Konekcije mozes videti u serverskim logovima, na statusnim stranicama servera..... Nije problem videti ih, problem je da tebi neko dopusti da ih gledas :). Da imas svoji spravo lako bi ti objasnili kako da podesis apache, ali ovako sve sto mozes je njih da pitas.

Problem, uslovno receno, je da moj browser moze da otvori i 20 konekcija za ucitavanje obicne, malo vece, strane. Imas slicica, sta ga znam.... I to je nesto sto JA mogu da podesavam kako hocu, ima cak i firefox extenzija za to (ako se dobro secam fasterfox, tako nesto). Samim tim, izjava 120 korisnika je JAKO odokativna... I zato i moras njih da pitas.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux/UNIX serveri i servisi :: Kako ustanoviti koliko domen ima zahteva u momentu

[ Pregleda: 1398 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.