Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

kako napraviti logon.bat script?

[es] :: Windows mreže :: kako napraviti logon.bat script?

[ Pregleda: 2096 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

driver1001
Beograd

Član broj: 171141
Poruke: 44
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon kako napraviti logon.bat script?10.10.2009. u 09:30 - pre 177 meseci
Cao svima.Dosta sam guglao ali nisam mogao da nadjem odgovor na neka pitanja.Siguran sam da cu na ES naci resenje ;)
Elem pitanja su sledeca:
1)sta je i cemu sluzi logon.bat?
2)kako napraviti logon.bat ?
3)da li mi mozemo da definisemo sta ce se izvrsavati u toj skripti i kako?

Cuo sam pricu da preko profila mozemo odrediti izgled i sva podesavanja 1klijenta i da svi imaju ista podesavanja?
(MOZDA NIJE VEZANO ZA OVU TEMU ALI JE SLICNO) ;)

Nadam se da ce ovi odgovori dobro doci mnogima koji sigurno nisu mnogo upuceni u isto.

hvala vam u napred.
 
Odgovor na temu

valjan
Janko Valencik
Software Deployer
Schneider Electric
Novi Sad

Član broj: 158605
Poruke: 3531
*.dynamic.sbb.rs.



+553 Profil

icon Re: kako napraviti logon.bat script?18.10.2009. u 00:10 - pre 176 meseci
Posto je ovo sve jako elementarno, a ipak ti niko nije odgovorio, evo da ti ja dam kratak odgovor.

1. Bat je uglavnom oznaka za Batch fajl, nekada se to odnosilo na fajl koji sadrzi DOS komande, a na novijim sistemima su to komande iz command prompta. Umesto da svaki put kucas jedan te isti set komandi, ti ih mozes sacuvati u formi .bat fajla, i jednostavnim dvoklikom na taj fajl ili upisivanjem njegovog naziva u command prompt izvrsis sve te komande jednu za drugom. Mozes iskoristiti bilo koju komandu koju inace unosis u command prompt (klikni na Start > Run, otkucaj cmd, pritisni Enter, otkucaj help pa opet Enter, i dobices spisak svih komandi). Postoji mogucnost da takav fajl izvrsis automatski prilikom svakog podizanja sistema, a logon.bat je upravo takva varijanta koja se primenjuje u domenima, najcesce za mapiranje mreznih diskova, stampaca i sl.
2. Otvoris notepad ili slicni text editor, ispises komande jednu za drugom, i sacuvas pod nazivom Logon.bat ili nekim slicnim imenom (kao tip dokumenta odaberes All files da ti ne bi automatski dodao .txt ekstenziju). Fajl sacuvas na adresi \\ime_ili_IP_adresa_domen_kontrolera\NETLOGON. Posle toga je jos potrebno na domen kontroleru, pod Active Directory Users and Computers podesiti koji korisnici ce koristiti koji logon fajl prilikom podizanja sistema. Takodje je moguce napraviti i logoff batch fajlove. Umesto bat fajla mogu se koristiti i vbs fajlovi (visual basic script) koji pruzaju vise mogucnosti od bat fajlova.
3. Posto sam pises taj fajl, onda tvoje trece pitanje ne da nema smisla nego bi bilo bolje da ga obrises - naravno da sam definises sta ce se izvrsavati, osim ako uopste nemas pojma sta radis i samo copy & paste-ujes razne primere sa neta.

Pitaj malo cika Googla za bat i vbs fajlove, pa ces vrlo brzo ukapirati sta i kako moze.

Sto se tvog "cuo sam" dela tice, procitaj malo o domenima i polisama, pa ces videti da ne samo da mozes podesiti sve klijente da izgledaju isto, vec i da u potpunosti utices na to koje ce im opcije biti dostupne, sta ce moci i kako da koriste i slicno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: kako napraviti logon.bat script?

[ Pregleda: 2096 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.