Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dinamičko djeljenje ulazne (WAN) brzine na dva djela - da li se to može?

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Dinamičko djeljenje ulazne (WAN) brzine na dva djela - da li se to može?

[ Pregleda: 2319 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
80.71.144.*



Profil

icon Dinamičko djeljenje ulazne (WAN) brzine na dva djela - da li se to može?04.10.2009. u 22:46 - pre 177 meseci
Lijep pozdrav,

Imam Tik 3.22 instaliran na PC. WAN i LAN port. Preko WAN-a biram pppoe na vanjski radius od providera.
Interno imam PPPoE server za dva korisnika. Na WAN dolazi wi-fi konekcija koja je promjeniva (od 1 -4 Mbit-a).

E sada, mene zanima da li je moguće dinamički djeliti tu konekciju na dva djela?
Ako na WAN dolazi 1 Mbit, veza bi trebala biti podjenjena na 2 x 512. Tj 512 po korisniku. Recimo 4 Mbit-a, onda ide 2 -2.

Ja mogu na pppoe dodati max brzinu ali ona je fixna pa ako nam je maksimalni download u jednom momentu = 50 KB, onda ce jedan korisnik povuci citavu vezu.
E ja bih da recimo podjelim ono sto je dostupno u odredjenom momentu.

Da li je ovo moguce napraviti i kako??

I pored ovoga gore, recimo da je ulazna veza 4 Mbit-a, i samo je jedan korisnik spojen putem pppoe. Da li je moguce napraviti da Tik u toj situaciju citavu vezu dodjeli tom korisniku? Cim se drugi spoji, da se veza popolovi.

Hvala unaprijed!!!
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
77.46.224.*



+638 Profil

icon Re: Dinamičko djeljenje ulazne (WAN) brzine na dva djela - da li se to može?05.10.2009. u 00:58 - pre 176 meseci
sve sto si pitao je moguce, moras prvo dodeliti staticke ip adrese tim korisnicima, najlakse preko pppoe secret pod remote-address, ili stavis da se dodaju u neku adresnu listu preko profile, tako ti je lakse, e sada oznacis taj saobracaj preko mangle, ako si stavio staticke ip adrese unesec src-adress, ako si radio sa listama uneses src-address-list, zatim napravis nov queue type pcq rate=0 clasifier scr.address za download, isto tako za upload samo stavis clasifier dst.address, zatim u queue tree napravis dva nova pravila, pod parent lan, pod packet-mark ime paketa koje si stavio u mangle, pod queue-type pcq-download, drugo za upload, pod parent stavis wan, pod packet-mark isto, pod queue-type pcq-upload,

e sada kada se konektuje jedan imace ceo protok, ma koliki bio, kad se konektuje drugi deli se na pola,
 
Odgovor na temu

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
*.tel.net.ba.



Profil

icon Re: Dinamičko djeljenje ulazne (WAN) brzine na dva djela - da li se to može?05.10.2009. u 11:32 - pre 176 meseci
Pozz!

Joj kralj, svaka cast.

Samo ja to jos trebam sve napravit. Ne mogu se bas snaci ovdje.
Ovo sam napravio.
Code:
 sve sto si pitao je moguce, moras prvo dodeliti staticke ip adrese tim korisnicima, najlakse preko pppoe secret pod remote-address


Ovo mi nije jasno:
Code:
e sada oznacis taj saobracaj preko mangle, ako si stavio staticke ip adrese unesec src-adress


Koju adresu za download??
Code:
zatim napravis nov queue type pcq rate=0 clasifier scr.address za download


Ni ostatak mi nije bas jasan. Nisam bas nesto dobar sa Mikrotikom pa bih te zamolio da mi malkice detaljnije objasnis, ako nije problem.
Samo da kazes gdje sta trebam otvarati, mnogo ce lakse biti.

Hvala ti mnogo!
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

Okram_marko
Travnik

Član broj: 15736
Poruke: 445
80.71.144.*



Profil

icon Re: Dinamičko djeljenje ulazne (WAN) brzine na dva djela - da li se to može?06.10.2009. u 00:37 - pre 176 meseci
Pozz,

evo samo da javim da sam probao da napravim gore navedeno ali mi ne polazi za rukom. Potrebna mi je pomoc.
Zapeo sam kod onog queue djela i svih pravila. Jednostavno ne razumijem sta gdje trebam dodati.
Pomoc bi dobro dosla.

Thx!
..::Photography::..
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Mikrotik :: Dinamičko djeljenje ulazne (WAN) brzine na dva djela - da li se to može?

[ Pregleda: 2319 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.